Skocz do zawartości
IGNORED

Charles Martin Klub


Rezyslaw

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Rezyslaw napisał:

Firma Charles Martin z dwoma projektami kolumn Violin i Cello debiutuje na krajowym rynku audio . Na wystawie AVS będzie można  ich posłuchać w pokoju 508 w Sobieskim

Zapraszamy. 

Kolumny będą dostępne w wykończeniu z litego drewna (czereśnia amerykańska , orzech amerykański ) jak również w kolorach z palety RAL i NCS. 

 

 

 

BA509F25-D120-430D-9BF3-E4BE27D926F9.jpeg

028862A2-5ED1-4BA5-9EE5-F987724A8F01.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie grają kolumny  firmy Charles Martin ? pokój 508.

Firma nową ale osoby które stoją za projektem mają duże doświadczenie na rynku audio. Rozszyfrowanie nazwy jest proste pod pierwszym słowem Charles kryje się Karol właściciel firmy AudioPhase  produkującej niesamowite okablowanie do Hi End audio zaczynając od kabli zasilających poprzez głośnikowe IC można tak długo oraz kolumn znanych już Cocaine ( były w zeszłym roku na AVS)   i nowość Opium już dostępny w AudioOn,  Druga osoba Martin to Marcin były już ale jak widzę aktywny w branży audio współtwórca  cenionej firmy Aida Acoustics .

Kolumny Violin grają barwnie i dynamiczne to co słyszałem to nagłośnią nie tylko małe pokoje odsłuchowe i co ważne wyglądają fantastyczne są tak jak na AVS z drzewa lub malowane na różne kolory  no ten kształt taki który z pewnością za akceptuja nasze piękniejsze połowy bez mrugnięcia okiem.

My ceniący dobre granie będziemy zadowoleni podwójnie bo cena na dziś za takie kolumny jest więcej jak okazyjna ! 

A to słychać i widać.

 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne i niebanalne wzornictwo w kolumnach na topowych głośnikach SS . Szkoda że trafił  Wam się pokój podbijający bas  do tego stopnia że ludzie wchodząc do pokoju myśleli że grają duże Cello o to były mniejsze Violin. Osobiście sprawdziłvym jeszcze wydajne lampy bo to dobry duet do skanów

20191110_111117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

39 minut temu, muzaman napisał:

Witam,

Czy posiadacie jakąś stronkę internetową aby sobie poczytać o produktach?
Dzięki.

Witam

 

Stronka jeszcze raczkuje, na razie tylko info kontaktowe - jak kolumny będą po sesji zdjęciowej, stronka ruszy pełną parą:

 

http://www.charlesmartin.com.pl

Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękujemy za odwiedziny i rozmowy 

Edytowane przez AudioPhase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AudioPhase napisał:

Witam

 

Stronka jeszcze raczkuje, na razie tylko info kontaktowe - jak kolumny będą po sesji zdjęciowej, stronka ruszy pełną parą:

 

http://www.charlesmartin.com.pl

Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękujemy za odwiedziny i rozmowy 

Dzięki bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Witam Wszystkich- te Violino to Audio Phase? Czy Charles Martin? Bo jedna i druga nazwa jest mi nieznana. Opisałem Was na forum  jako Audio Phase, rozmawialiśmy  razem nawet,  spędziłem  u Was z 30minut, te Violino  te mniejsze, to po prostu znikają  w pokoju, to był jeden z niewielu najlepszych brzmień  na całe AVS!!!!! Te mniejsze kolumny to po prostu sensacja, no dawno nie słyszałem  tak dobrego dźwięku i to jeszcze z tak małych kolumn,  mistrzostwo świata po prostu, a i wykonanie stolarki bajeczne!! Z 4 miesiące temu kupiłem nowe kolumny innej firmy, szkoda że raczkujecie dopiero i nie wiedziałem nic o Was, bo naprawdę  kupilbym od razu te mniejsze podłogówki za 7900zl, no biją na głowę  inne kolumny x razy droższe. Szkoda że nie ma tych kolumn w sklepach, bo od razu na odsłuch  bym pojechał, ludzie kupują kolumny znanych marek i nie wiedzą  że tamte kolumny przy Waszych to niekiedy parokrotnie inna liga!!!

20191110_172327-1008x756.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grutka napisał:

Witam Wszystkich- te Violino to Audio Phase? Czy Charles Martin? Bo jedna i druga nazwa jest mi nieznana. Opisałem Was na forum  jako Audio Phase, rozmawialiśmy  razem nawet,  spędziłem  u Was z 30minut, te Violino  te mniejsze, to po prostu znikają  w pokoju, to był jeden z niewielu najlepszych brzmień  na całe AVS!!!!! Te mniejsze kolumny to po prostu sensacja, no dawno nie słyszałem  tak dobrego dźwięku i to jeszcze z tak małych kolumn,  mistrzostwo świata po prostu, a i wykonanie stolarki bajeczne!! Z 4 miesiące temu kupiłem nowe kolumny innej firmy, szkoda że raczkujecie dopiero i nie wiedziałem nic o Was, bo naprawdę  kupilbym od razu te mniejsze podłogówki za 7900zl, no biją na głowę  inne kolumny x razy droższe. Szkoda że nie ma tych kolumn w sklepach, bo od razu na odsłuch  bym pojechał, ludzie kupują kolumny znanych marek i nie wiedzą  że tamte kolumny przy Waszych to niekiedy parokrotnie inna liga!!!

20191110_172327-1008x756.jpg

Witam serdecznie i na wstępie dziękuję za odwiedziny :) 

 

Kolumny są pod marką CHARLES MARTIN - połowa marki to AudioPhase. 

Pozwolę Sobie zacytować info z naszej strony:

 

"CHARLES MARTIN to połączenie dwóch osób, ogromnych hobbystów i miłośników muzyki oraz pasjonatów Audio :  Karola Golińskiego z AudioPhase oraz Marcina Niedźwieckiego – byłego współzałożyciela Aida Acoustic.

Wspólnie postanowiliśmy zrobić niebanalne, znakomicie grające i ekskluzywnie wyglądające produkty w przystępnej cenie pod którymi podpisujemy się własnymi imionami.

Nasz model sprzedaży opiera się o sprzedaż bezpośrednią z pominięciem dystrybucji, serdecznie zapraszamy do kontaktu"

 

Niestety kolumn w sklepach nie ma i w tych cenach nie jest to możliwe do wykonania, jednak jesteśmy elastyczni i każdy model można wypożyczyć do Siebie na odsłuch bezpośrednio od nas. 

 

Pozdrawiamy serdecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realia są takie że koszty dystrybucji przewyższają koszty produkcji. 

Aby było to opłacalne violin przez dystrybucje powinny kosztować ok 15 tys brutto za pare. 

Być może są dystrybutorzy którzy chcą sprzedawać na 30 % ale tacy chyba już wymarli. 

Co gorsza w tym biznesie zreszta jak i w innych nieważne czy to jest salon audio czy apteka sprzedaje się to na czym najwiecej się zarabia. Dystrybutor woli sprzedać towar na którym ma większa marże. 

Dla przykładu przychodzi producent kolumn do dystrybutora o nazwisku Nowak i mówi mam fajne kolumny cena w katalogu ustalona jest na 10 tys. Sprzedam Wam je za 3 tys.

Następnie przychodzi producent o nazwisku Kowalski i mówi mam kolumny na renomowanych przetwornikach cena katalogowa ustalona jest na 10 tys. Sprzedam wam je za 7 tys.

Które kolumny będzie wolał sprzedać człowiek który z tego żyje ma koszty lokalowe , pracowników , ZUS i rodzine na utrzymaniu?

W większości salonów pracują ludzie  nie z pierwszej łapanki i potrafią tak dobrać system żeby lepiej zagrały te kolumny które chcą sprzedać.

Oczywiście są pasjonaci audio pracujący w salonach którym zależy bardziej na własnej reputacji niż na zarobku ale to raczej nisza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grutka napisał:

Czyli cena kolumny to góra  2 tysiące ,a reszta to mafijna marża sklepów i pośredników 

Nie można tego uogólniać, różnie to bywa, różne są rabaty, marże, koszty produkcji, czasem prosta kolumna może być bardzo droga w produkcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutorzy sprzedają to co maja w ofercie. Logiczne. Jakby na to nie patrzeć wykonują tez ciężka prace musza pozyskać klienta często zrobić prezentacje  itd.. to kosztuje i jest wliczone w końcowy produkt. 

Jabłka tez można iść kupić od chłopa W sadzie taniej niż markecie. 

Konsument decyduje i płaci.

My z Karolem zdecydowaliśmy ze rezygnujemy z dystrybucji krajowej i zagranicznej marki Charles Martin.

 

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cir napisał:

co sie bedziemy oszukiwac

od zawsze sprzedaz bezpośrednia była jakims wyjsciem dla odbiorcy audiofila

inaczej ile się da :)

Patrzysz tak z punktu widzenia klienta końcowego. 

Sprzedaż bezpośrednia nie jest dobra dla samego producenta, prosty przykład z Twojego Avatara, myślisz że gdyby nie dystrybucja miałbyś je u Siebie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

No ale żeby przesłuchać  Wasze kolumny,  trzeba do Was jechać  gdzieś, a i na  stanie nie ma innych firm żeby porównać,  trzeba byłoby wziąć  własne ze sobą, to jest właśnie w tym sęk, żeby być znaną  marką, musielibyście ostro zjechać,  ceny, żeby zwykłego człowieka było stać na nie i wtedy większa ilość  odbiorców i rozchodzi się wtedy wieść, ale to musiałyby kosztować góra 5 tysięcy złotych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grutka napisał:

No ale żeby przesłuchać  Wasze kolumny,  trzeba do Was jechać  gdzieś, a i na  stanie nie ma innych firm żeby porównać,  trzeba byłoby wziąć  własne ze sobą, to jest właśnie w tym sęk, żeby być znaną  marką, musielibyście ostro zjechać,  ceny, żeby zwykłego człowieka było stać na nie i wtedy większa ilość  odbiorców i rozchodzi się wtedy wieść, ale to musiałyby kosztować góra 5 tysięcy złotych 

Kolumny można wypożyczyć za kaucją i posłuchać we własnym systemie bez żadnych większych problemów :) 

 

Za 5000zł można zaproponować kanciaste monitorki z fornirze modyfikowanym, a i takich ze świecą szukać które mają Scan-Speak Revelatory na pokładzie w tej cenie, nawet na rynku wtórnym.  VIOLIN ma cenę dumpingową, nie ma już pola manewru do opuszczenia ceny. 

12 godzin temu, cir napisał:

nie żartuj to flagowe niemieckie audio , nie da się ich nie zauważyć

Nie żartuje, myślisz że gdyby nie mieli żadnego dystrybutora od początku działalności, była by ta firma tak rozpoznawalna jak jest obecnie i z taką pozycją na rynku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cir napisał:

nie żartuj to flagowe niemieckie audio , nie da się ich nie zauważyć

dlatego, że ma dystrybucję ?

22 godziny temu, nautilus81 napisał:

Realia są takie że koszty dystrybucji przewyższają koszty produkcji. 

Aby było to opłacalne violin przez dystrybucje powinny kosztować ok 15 tys brutto za pare. 

Być może są dystrybutorzy którzy chcą sprzedawać na 30 % ale tacy chyba już wymarli. 

Co gorsza w tym biznesie zreszta jak i w innych nieważne czy to jest salon audio czy apteka sprzedaje się to na czym najwiecej się zarabia. Dystrybutor woli sprzedać towar na którym ma większa marże. 

Dla przykładu przychodzi producent kolumn do dystrybutora o nazwisku Nowak i mówi mam fajne kolumny cena w katalogu ustalona jest na 10 tys. Sprzedam Wam je za 3 tys.

Następnie przychodzi producent o nazwisku Kowalski i mówi mam kolumny na renomowanych przetwornikach cena katalogowa ustalona jest na 10 tys. Sprzedam wam je za 7 tys.

Które kolumny będzie wolał sprzedać człowiek który z tego żyje ma koszty lokalowe , pracowników , ZUS i rodzine na utrzymaniu?

W większości salonów pracują ludzie  nie z pierwszej łapanki i potrafią tak dobrać system żeby lepiej zagrały te kolumny które chcą sprzedać.

Oczywiście są pasjonaci audio pracujący w salonach którym zależy bardziej na własnej reputacji niż na zarobku ale to raczej nisza.

 

Dokładnie tak ?

 

Niestety tak jest ten świat zbudowany, jako ciekawostka, kiedyś liczyłem  ilość pośredników na pewien towar który sprzedaje firma w której pracuję (była to jednorazowa sprzedaż). Oprócz fabryki wyszło 6 pośredników ?

 

Trzeba mieć tą świadomość i kupować możliwie najwięcej od producentów. Głupi przykład z chlebem i bułkami. Zawsze kupuje w piekarni. Buty wyłącznie u polskich producentów itd itd.. Jeżeli jest możliwość dokopania się do producenta zawsze powinno się to robić.

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ja ich  słuchałem,  potrzebuja mocniejszego pieca niż ten co mieli, kolumny do dużych pomieszczeń, w tamtym lepiej zagrały te małe  Violin ,naprawdę te kolumny to rewelacja!!! Po prostu po tym wszystkim, po wysłuchaniu Audio Phase czy Lucarto Audio czy Bryston, czy Sundial, czy Gato Audio, czy Auris,to po prostu teraz mam za nic te propozycje naszej branży,  w mniejszych czy większych cenach, te kefy te Dynki i inne już nie będę wymieniał, bo ktoś się urażony poczuje,  to to są zwykłe gnioty  przy tych.

Edytowane przez Grutka
Dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.