Skocz do zawartości
IGNORED

Mini Denon CX3, a może Peachtree do podłogówek MA


witoldn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Poszukuję pomysłu na niewielki rozmiarowo system (mini lub midi), do napędzenia niewielkich podłogówek Monitor Audio GX200.

Pierwsze 2 pomysły wpisałem w tytule, ale tylko dwa, bo nie mam rozeznania w tym segmencie. Z racji ograniczonego budżetu ok 3000 - 3500 zł rozważam tylko używki. Gdyby budżet nie był problemem, pewnie nie zawracałbym głowy, tylko postawił NAD-a M10 :-). Niestety zakup używki znacząco ogranicza możliwości odsłuchu, a kolumn targać po kraju nie planuję ? 

W sieci można znaleźć pochlebne opinie o CD CX3 Denona, ale bardzo mało o wzmacniaczu z tego kompletu. Gdzieś przeczytałem że pracuje na końcówkach Bang and Olufsen, ale jakie są efekty? Kiedyś ten mały Denon był wyceniony kosmicznie, ale dzisiejsze ceny używek dają mu większe szanse - pytanie, czy jest rzeczywiście warty nawet tych dzisiejszych 800-900 USD?

Peachtree wpisałem, bo to bardzo ładny i niewielki klocek (takie dość niecodzienne kryterium dla audio ?),  choć w cenie używki można już znaleźć CD+AMP Denona CX3, za to peachtree ma wbudowanego dobrego DAC-a.

Nie mam nic przeciwko lekkiemu ociepleniu sopranów, bo MA mają z czego schodzić, choć klocki nie powinny być kilerem przejrzystości dźwięku. Basu kolumn mi starcza, ale jest on raczej miękki, więc przydałaby się dobra kontrola, by już dalej nie rozmiękczać. A i jeszcze jedno kryterium, bardzo ważne! - czym większa scena tym lepiej ?

System ma grać w 20 metrach, muzyka - większość gatunków - z wyjątkiem metalu, ciężkiego rocka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witoldn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pechtree Audio miałem możliwość słuchać i żaden model mnie nie zawiódł. Łagodnie, analogowo grające wzmacniacze, z bardzo dobrymi DACami i wzmacniaczami słuchawkowymi na pokładzie. Warto się nad nimi pochylić. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie, to raczej starczy tylko na jakiś starszy model Peachtree Nova, albo na Peachtree Decco,. Czy tańszy Decco byłby zauważalnie gorszy brzmieniowo niż Nova?

Czytałem, że Peachtree pracuje właśnie na końcówkach mocy Bang and Olufsen, dlatego jak doczytałem, że podobne są w Denonie CX3, to zacząłem się nim interesować, z nadzieją, że może zagrać z podobnym ciepłym charakterem.

Niestety póki co nikt się nie ujawnia ze znajomością małego Denona, więc jego brzmienie wciąż jest zagadką ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.