Skocz do zawartości
IGNORED

Drugi odsłuch, pierwsze wątpliwości


Gość mushi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mushi

(Konto usunięte)

Witam serdecznie drodzy forumowicze!


Przymierzam się do złożenia zestawu stereo, a będąc już po wstępnych odsłuchach zaczyna ogarniać mnie fala wątpliwości czy to zadanie będzie wykonalne, powiedzmy w przeciągu najbliższego roku (góra trzy razy w sezonie jestem w stanie wyrwać się na parę dni gdzieś dalej na odsłuchy). Potrzebuję z Waszej strony kilku podpowiedzi, tudzież rozświetlenia mroków mojej niewiedzy. Zdaję sobie sprawę, że jestem w fazie embrionalnej własnego rozwoju audio, więc jeśli poniżej napiszę jakieś banialuki, to mi po prostu wybaczcie ?

Zacznę może od podstaw, akustyka: pokój odsłuchowy ma powierzchnię 16m2 (h2,4m/3m/5,5m) i jest połowicznie otwarty na kuchnię oraz przedpokój: ściany są wyrzucone aż po sufit. Łącznie 28m2 na planie litery T gdzie lewa strona daszka to pokój odsłuchowy, prawa to kuchnia a stopka to przedpokój ?

Ten konkretny zestaw stereo buduję pod odsłuch muzyki elektronicznej, gdzie pierwsze skrzypce będą grały:
SYNTEZATORY  >  wokale  >  instrumenty

(Amon Tobin, Shpongle, Bonobo, Lorn, Rone, Lusine, Hooverphonic..)

Po pierwszych odsłuchach, mogę powiedzieć już że szukam przestrzeni, dynamiki i melodyjności. Nie zależy mi na precyzyjnie, chirurgicznie odwzorowanym dźwięku, ale na emocjach. Szukam może bardziej własnego brzmienia.

Zakładany budżet:  35k stereo  +  7k adaptacja akustyczna (jak będzie trzeba to dozbieram więcej)

Źródło które jest podstawą budowanego systemu oraz z którym odbywały się wszystkie odsłuchy:
- Cambridge Audio Azur 851N

Przesłuchane do tej pory kolumny:
- Buchardt Audio S300
- Audio Academy Hyperion IV +
- Pylon Audio Diamond 28            
- Audio Vector QR5
- Monitor Audio Gold 200
- Audio Physic Classic 8                 
- Dynaudio Evoke 30                        

Oraz zestawiane z nimi integry:
- Moon 240i
- Vincent SV-227MK
- Musical Fidelity M5si
- Haiku-Audio SOL                
- Roksan K3                     

Moje wrażenia:
- kolumny które najbardziej przypadły mi do gustu: Audio Physic Classic 8 oraz Dynaudio Evoke 30
  (przestrzeń, potęga dźwięku, Dynaudio wypadły lepiej pod względem wokali)
- integry które najbardziej przypadły mi do gustu: Roksan K3 oraz Haiku-Audio SOL
  (soczystość, ilość detali, żywe melodyjne granie)
- kolumny które najmniej przypadły mi do gustu: Audio Vector QR5 oraz Monitor Audio Gold 200
  (takie metaliczne granie, zupełnie mi się nie spodobały)
- integry które najmniej przypadły mi do gustu: Moon 240i oraz Musical Fidelity M5si
  (jakby mniej wyraziste, płaskie, mniej detali)

Gdybym miał się w tej chwili zdecydować na jedno zestawienie to wybrałbym prawdopodobnie Roksan K3 z Audio Physic. Dynaudio również bardzo przypadły mi do gustu, z tego co pamiętam to w dość zbliżony sposób zagrały przestrzennie w porównaniu z Audio Physic. Co zauważyłem to to, że Dynaudio na pewno lepiej wypadły pod względem wokali. W kilku utworach odsłuchowych to one wychodziły na prowadzenie, a w kilku Audio Physic, ale dlaczego tak było nie jestem w sanie już teraz konkretnie powiedzieć.

No i zaczynają się wątpliwości..

Pomyślałem żeby na kolejnym odsłuchu sprawdzić wyższe modele Audio Physic (Classic 20 z wooferami po bokach i Tempo +), ale jak poczytałem ostatnie wpisy w klubie Audio Physic to.. no właśnie. Ostatni polecany model to Tempo 6 z drugiej ręki. Zastanawiam się jeszcze nad odsłuchem Dynaudio Excite X38 oraz Dali Rubicon 6. Ze wzmacniaczy chcę spróbować Rotel RA-1592, Haiku-Audio Bright MK4 oraz Musical Fidelity M6si. Wszystkie powyższe ogarnę w Q21. Ciekaw jestem strasznie jak by zabrzmiał Rogue Audio Cronus Magnum, jest do posłuchania w salonie Blueaudio w Warszawie, ale niestety bez porównania z Rotelem, MF, HA i Dynaudio ;(  

Na moją listę przed chwilą wpadły jeszcze Dynaudio Focus 260, co o nich sądzicie?

Czy połączenie Roksan K3 z Rogue Audio Perseus lub innym przedwzmacniaczem lampowym oraz powyższymi kolumnami to dobry pomysł czy raczej nie, biorąc pod uwagę to co chcę osiągnąć?

Kolejna sprawa, to czy te kolumny sprawdzą się w moim pokoju odsłuchowym, (czy nie są zbyt duże?) czy może po prostu solidna adaptacja akustyczna rozwieje te wszystkie wątpliwości?

Jestem ciekaw co możecie mi polecić do posłuchania przy budowaniu tego systemu, powiedzcie mi czy warto sprawdzać Audio Physic? jakie wzmacniacze powinienem podpiąć do Dynaudio (X38/F260) lub Dali? Jeszcze miesiąc temu w ogóle nie brałem pod uwagę adaptacji akustycznej, teraz wydaje mi się że bez adaptacji to się raczej nie obejdzie.. czy możecie polecić kogoś sprawdzonego kto wykonuje takie projekty na terenie Dolnego Śląska? (JBN? Bartek z MA? Acoustic Lab?)

Chciałbym żeby ten zestaw oczarował mnie przy odsłuchu takich melodii, jak na przykład te:  

                                                                                                                                                                                               
shpongle

lorn

aurora


Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję,
m.

 

 

 

 

 

Edytowane przez mushi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do syntezatorów potrzebujesz zestaw z prawdziwym niskotonowcem ?

Polecam coś takiego. Zestaw Sveda audio BLIPO + Wombat.

Zestaw aktywny (nie potrzebujesz dobierać i cudować z wzmacniaczami, producent zrobił to za Ciebie najbardziej optymalnie)
Wszystko jest w obudowie zamkniętej - bardzo fajny twardy i mocny bas. Do tego węglówki scan speaka + jedwab na górze i masz piękną barwę i wybrzmienia instrumentów.

SUBY możesz sobie zestroić pod pomieszczenie tak, żeby mieć tyle basu ile trzeba. 


Do tego jakiś ciekawy DAC z regulacją głośności (niekoniecznie mytek) i masz cały zestaw z prawdziwego zdarzenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mushi napisał:

Zastanawiam się jeszcze nad odsłuchem Dynaudio Excite X38 oraz Dali Rubicon 6. 

Jakiś czas temu słuchałem dokładnie tych zestawów z Denonem bodajże PMA 2020. To dwa zupełnie różne światy, choć pewien stopień łagodności środka i góry je łączy.

Dynie nie przypadły mi do gustu głównie z powodu twardego i dość bezbarwnego basu. Rubicony z kolei odebrałem jako "morze basu", znacznie barwniejszego i bardziej miękkiego, ale jednak "morze", więc zalewającego pasmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie-  a gdzie miejsce dla braciszka czyli czegoś ze stajni Cambridge Audio jak CA851A.

Jeśli odpadł w przedbiegach to napisz parę słów...

PS- moje pytanie jest chyba zrozumiałe ze względu na Twoje źródło ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)
12 minut temu, Audroc napisał:

Mam takie pytanie-  a gdzie miejsce dla braciszka czyli czegoś ze stajni Cambridge Audio jak CA851A.

Jeśli odpadł w przedbiegach to napisz parę słów...

PS- moje pytanie jest chyba zrozumiałe ze względu na Twoje źródło ?

Yhym, przyznaję się bez bicia, że założyłem na początku, że integra będzie miała powyżej 130W przy 8Ω. Ten zabieg miał skrócić listę wzmacniaczy do odsłuchu, ponieważ była zbyt dłuuuga. Na większości branżowych stron testujących audio rzadko kiedy można spotkać negatywną recenzję sprzętu, tak więc po paru miesiącach czytania lista urosła, a potem trzeba było ją jakoś ciąć. W przeciwnym razie musiałbym na tydzień zamieszkać w salonie Q21. Braciszek pierwotnie był na liście, ale w ramach odchudzania został usunięty ?  Mój błąd. Dopisuję z powrotem.

Godzinę temu, witoldn napisał:

Jakiś czas temu słuchałem dokładnie tych zestawów z Denonem bodajże PMA 2020. To dwa zupełnie różne światy, choć pewien stopień łagodności środka i góry je łączy.

Dynie nie przypadły mi do gustu głównie z powodu twardego i dość bezbarwnego basu. Rubicony z kolei odebrałem jako "morze basu", znacznie barwniejszego i bardziej miękkiego, ale jednak "morze", więc zalewającego pasmo.

Dzięki za opinię ?

2 godziny temu, S0nic napisał:

Do syntezatorów potrzebujesz zestaw z prawdziwym niskotonowcem ?

Polecam coś takiego. Zestaw Sveda audio BLIPO + Wombat.

Wpisano na listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sveda na pewno ciekawa propozycja.

Jak rozumiem 35k na kolumny + wzmacniacz.

Jeśli dizajn nie przeszkadza to np Spendor Sp 1/2. Tej nowej odsłony nie słuchałem wprawdzie, nie zakładam rewolucji vs poprzednia seria. Masz tu spokój, ale i spory woofer jak na takie paczki. W tych kawałkach co podałeś to musi być potęgą, z drugiej strony może to powodować dużo problemów z akustyka.

Jean Marie Reynaud czy jakoś tak to się pisze. Włoskie kolumny Opera , czy też niedawno powróciła marka Usher myślę, że to szczególnie pozycja obowiązkowa. Zobacz te marki. Mniej znane może trochę, ale wydaje mi się warto .

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na wydaniu ok 35k PLN, fundusze rozłożyłbym mniej więcej tak. 
15-18 tys. PLN - kolumny
12-15 tys. PLN - wzmacniacz
ok. 5 - 6 tys. PLN - źródło
Jeżeli źródło już masz, to wtedy jakieś + 3 tys. do kolumn, + 2 tys. do wzmacniacza.

W tej kwocie jest sporo propozycji. Ważne aby nie skupić się na poszczególnych modelach, tylko na dobrze dobranych zestawach.
Możesz celować w zestawy np. brytyjskie NAIM amp + DAC + Harbeth/Spendor etc.
Duńsko-brytyjskie: Lyngdorf + Harbeth/Spendor (DAC jest wtedy niepotrzebny, ale praktycznie odpadają źródła analogowe). Wspomniane kolumny wcale nie są takie duże jak na 16 m2.
Można iśc także w inną stronę i spróbować coś klasycznych Tannoy i do tego jakiś mniejszy wzmacniacz.
Wymienione przez Ciebie wzmacniacze: Roksan i Haiku to także ciekawe opcje.
Z kolumn sprawdź jeszcze np. Duevele, które się charakteryzują zupełnie inną konstrukcją.
Chodzi o to, aby sprawdzić różne konstrukcje, style i topologie. Nie wiesz jaki styl grania przypadnie Ci najbardziej do gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)
29 minut temu, maciek36 napisał:

Sveda na pewno ciekawa propozycja.

Jak rozumiem 35k na kolumny + wzmacniacz.

Kolumny + wzmacniacz + źródło

32 minuty temu, maciek36 napisał:

Jeśli dizajn nie przeszkadza to np Spendor Sp 1/2. Tej nowej odsłony nie słuchałem wprawdzie, nie zakładam rewolucji vs poprzednia seria. Masz tu spokój, ale i spory woofer jak na takie paczki. W tych kawałkach co podałeś to musi być potęgą, z drugiej strony może to powodować dużo problemów z akustyka.

Jean Marie Reynaud czy jakoś tak to się pisze. Włoskie kolumny Opera , czy też niedawno powróciła marka Usher myślę, że to szczególnie pozycja obowiązkowa. Zobacz te marki. Mniej znane może trochę, ale wydaje mi się warto .

Zaczyna się robić ciekawie ?

14 minut temu, barmanekm napisał:

Mając na wydaniu ok 35k PLN, fundusze rozłożyłbym mniej więcej tak. 
15-18 tys. PLN - kolumny
12-15 tys. PLN - wzmacniacz
ok. 5 - 6 tys. PLN - źródło
Jeżeli źródło już masz, to wtedy jakieś + 3 tys. do kolumn, + 2 tys. do wzmacniacza.

W tej kwocie jest sporo propozycji. Ważne aby nie skupić się na poszczególnych modelach, tylko na dobrze dobranych zestawach.
Możesz celować w zestawy np. brytyjskie NAIM amp + DAC + Harbeth/Spendor etc.
Duńsko-brytyjskie: Lyngdorf + Harbeth/Spendor (DAC jest wtedy niepotrzebny, ale praktycznie odpadają źródła analogowe). Wspomniane kolumny wcale nie są takie duże jak na 16 m2.
Można iśc także w inną stronę i spróbować coś klasycznych Tannoy i do tego jakiś mniejszy wzmacniacz.
Wymienione przez Ciebie wzmacniacze: Roksan i Haiku to także ciekawe opcje.
Z kolumn sprawdź jeszcze np. Duevele, które się charakteryzują zupełnie inną konstrukcją.
Chodzi o to, aby sprawdzić różne konstrukcje, style i topologie. Nie wiesz jaki styl grania przypadnie Ci najbardziej do gustu.

Źródła jeszcze nie kupiłem. W sumie to dobrze, bo na dniach Azur 851N spadł cenowo z 7 na 5k.                                                              Fundusze rozkładam dokładnie tak jak to opisałeś.                                                                                                                                                   Dzięki za podpowiedzi. Dobrze usłyszeć, że 16m2 też może sobie poradzić z kolumną podłogową.         

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym zaczynal od zera to podszedl bym do tego zupenie inaczej. Przede wszystkim pozegnal bym sie z tym tradycyjnym staromodnym schematem: zrodlo, wzmak, glosniki i przeszedl na bardziej otwarte rozwiazanie wymagajace troche wiecej zaangazowania i umiejetnosci niz tylko wymiana klockow i przelanczanie kabelkow :-)

 

Zbudowal bym system oparty o:

- komputer jako zrodlo (otwarty na wszelkie mozliwosci streamingu, korekcji DSP/DRC, aktywizacji,...)

- dobry USB-DAC z regulacja glosnosci

- koncowka mocy (stereo albo monobloki)

- podlogowe zestawy glosnikowe

- dwa subwoofery z zabudowanym DSP (optymalne dopasowanie delays i EQs do akustyki pomieszczenia)

 

4.000 DAC

4.000 - 6.000 koncowka mocy

6.000 dwa (zmajstrowane) subwoofery (modul Hypexa z DSP i przetworniki Scanspeaka)

 

Reszta to (duze/dobre) glosniki i adaptacja pomieszczenia

 

 

 Inna opcja sa aktywne glosniki z zabudowanym DSP

 

Minimalistyczny Setup

- PC jako zrodlo

- aktywne glosniki z DSP podlaczone cyfrowo do PC (cos takiego jak Dynaudio Focus 60 XD)

 

To zupenie inny swiat, niz te staromodne „skrzynki“ :-)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan K3 obok HAiKU SOL ?

Trochę dziwne.K3 to dla mnie efekciarskie granie a SOL jest dużo bardziej "naturalny"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

474634895426c7613e2c4f5b0112bdbd.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej muzy dobre 3-drożne kolumny aktywne ( polecam Backes&Muller albo Geithain ale w PL raczej nie posłuchasz ) + DAC z dobra regulacja głośności

zestawy pasywne , które zagrają na zbliżonym poziomie będą kosztowały dużo więcej a i tak nie zapewnia Ci takiej kontroli na basie, która przy takiej muzie i Twoim pomieszczeniu jest kluczowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xajas napisał:

Gdybym zaczynal od zera to podszedl bym do tego zupenie inaczej. Przede wszystkim pozegnal bym sie z tym tradycyjnym staromodnym schematem: zrodlo, wzmak, glosniki i przeszedl na bardziej otwarte rozwiazanie wymagajace troche wiecej zaangazowania i umiejetnosci niz tylko wymiana klockow i przelanczanie kabelkow ?

 

Zbudowal bym system oparty o:

- komputer jako zrodlo (otwarty na wszelkie mozliwosci streamingu, korekcji DSP/DRC, aktywizacji,...)

- dobry USB-DAC z regulacja glosnosci

- koncowka mocy (stereo albo monobloki)

- podlogowe zestawy glosnikowe

- dwa subwoofery z zabudowanym DSP (optymalne dopasowanie delays i EQs do akustyki pomieszczenia)

 

4.000 DAC

4.000 - 6.000 koncowka mocy

6.000 dwa (zmajstrowane) subwoofery (modul Hypexa z DSP i przetworniki Scanspeaka)

 

Reszta to (duze/dobre) glosniki i adaptacja pomieszczenia

 

 

 Inna opcja sa aktywne glosniki z zabudowanym DSP

 

Minimalistyczny Setup

- PC jako zrodlo

- aktywne glosniki z DSP podlaczone cyfrowo do PC (cos takiego jak Dynaudio Focus 60 XD)

 

To zupenie inny swiat, niz te staromodne „skrzynki“ ?

 

 

Inny świat faktycznie.... ale proponujesz moim zdaniem za dużo klocków, zbyt dużo połączeń, kabelków itp... za dużo elementów, które i tak nie gwarantują lepszego brzmienia niż tradycja:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy zbliżone gusta muzyczne. Lubię dobrą elektronikę. Po przerzuceniu tony sprzętu stwierdzam, że studyjne kolumny aktywne to jest to. Postaraj się posłuchać, możesz być zaskoczony jakością (ceną też)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny świat faktycznie.... ale proponujesz moim zdaniem za dużo klocków, zbyt dużo połączeń, kabelków itp... za dużo elementów, które i tak nie gwarantują lepszego brzmienia niż tradycja:)

PC + 2 glosniki to duzo klockow?  (bez kabli/bezprzewodowo)

 

DAC + Koncowka mocy to duzo klockow? (Jeden kabel USB + interkonekt)

 

Tutaj ponizej, to jest duzo klockow, polaczen i kabelkow (+140m kabla glosnikowego)

 

A mimo to (a moze wlasnie dlatego ) brzmienie w porownaniu z „tradycja“ jest jak z innego universum.

 

bbce5aab60f6e4be62b822131d80e497.jpg

 

Tradycja stoi bezczynnie obok i sie kurzy

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym  posłuchał zestawu Naim, ale koniecznie z zasilaczami.  Abstrachując od technikaliów Naim sprawia, że czuje dzwięk.

Jest to  emocjonalne brzmienie z rytmem i dynamiką, którego nie słyszałem u konkurencji.  Sprzet wygląda rasowo, porządnie, jest długowieczny i trzyma wartość -  biorąc pod uwage inflacje to moze byc bdb ochrona kapitału ? 

35k to nowe Nait XS + Flatcap XS + ND5XS + Dali Rubicon 6. Uzywany zestaw to połowa tej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Nie zależy mi na precyzyjnie, chirurgicznie odwzorowanym dźwięku, ale na emocjach. Szukam może bardziej własnego brzmienia,,

....jeżeli szukasz czegoś takiego to moim zdaniem do tej  listy powinieneś jeszcze dopisać...

Falcon Acoustic LS3/5a + Jadis i35....dozbieraj jeszcze  na  Metronome CD8T....

...i wtedy  będziesz miał emocjonalność/muzykalność na najwyższym poziomie....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)

No dobra, przespałem się ze wszystkimi komentarzami i oto kilka moich myśli:

@S0nic

Prawdopodobnie jest to jedna z ciekawszych opcji pod muzykę elektroniczną, gdzie istotny będzie dony zakres odtwarzanych częstotliwości. Nie zdecydowałbym się jednak na to rozwiązanie ze względu na zbyt małe rozmiary mojego pokoju odsłuchowego, niestety. Jednak zaciekawiłeś mnie opcją głośników aktywnych.

Edytowane przez mushi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mushi napisał:

No dobra, przespałem się ze wszystkimi komentarzami i oto kilka moich myśli:

@S0nic

Prawdopodobnie jest to jedna z ciekawszych opcji pod muzykę elektroniczną, gdzie istotny będzie dony zakres odtwarzanych częstotliwości. Nie zdecydowałbym się jednak na to rozwiązanie ze względu na zbyt małe rozmiary mojego pokoju odsłuchowego, niestety. Jednak zaciekawiłeś mnie opcją głośników aktywnych.

Słuchałem jakiś czas temu w 19m2 podobny zestaw tylko innej firmy z subem 2x 18 CALI. Bas dostosowany do pomieszczenia za pomocą pokrętła. Grało bardzo dobrze. W 16 metrach (u mnie w 24 w sumie też) można kupić 1 sub i ustawić go, żeby grał tylko od 50Hz w dół. Tutaj jest kwestia ustawienia tego basu pod pomieszczenie. Co zrobisz jak kupisz kolumny bez korekcji i będą dudniły? W opcji z subem po prostu zmniejszasz poziom basu (nadal masz super zejście). No i bas z obudowy zamkniętej ? to zupełnie inna para kaloszy.

E: podjedz na AS do Warszawy, żeby posłuchać ten zestaw. Do muzyki elektronicznej to ja nie widzę konkurencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdecydowałbym się jednak na to rozwiązanie ze względu na zbyt małe rozmiary mojego pokoju odsłuchowego, niestety.

 

zbyt male na co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, S0nic napisał:

Co zrobisz jak kupisz kolumny bez korekcji i będą dudniły? W opcji z subem po prostu zmniejszasz poziom basu (nadal masz super zejście). No i bas z obudowy zamkniętej ? to zupełnie inna para kaloszy.

Jestem wielkim zwolennikiem (wielkich) subow, ale zmniejszanie poziomu basu nie jest dobrym rozwiazaniem, gdyz wtedy obnizasz poziom w calym zakresie pracy, czego zdecydowanie nie chcemy! Co my chcemy, to waskopasmowe, docelowe, selektywne korygowanie (obnizanie) poziomu glosnosci czestoliwosci rezonansowych (modow) -> czyli tylko tych czestotliwosci, ktore "dudnia". A tego nie da sie rozwiazac pokretlem glosnosci. Do tego potrzeba DSP/parametrycznych EQ. Wtedy masz jakosciowo adekwatne rozwiazanie.  Cos takiego znajdziesz albo w super drogich (multikiloeuro) subwooferach, albo budujesz je samemu za kilkaset Euro (np. w opraciu o aktywne moduly Hypexa z superinteligentnym DSP). Efekt koncowy wymiata wszystko, co jest dostepne na rynku i to za wielokrotna cene, nawet za multikiloeuro!   

 

BTW.

Jesli uzyjesz PCta jako zrodlo i zastosujesz/zainstalujesz program EqualizerAPO, to mozesz tego typu parametryczne filtry (PEQ) zdefiniowac juz w PCcie, bez koniecznosci uzycia zewnetrznych DSP albo subwooferow z zabudowanym DSP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)


Na pewno posłucham Sweda Audio. Obejrzałem wczoraj ten film i doszedłem do wniosku, że adaptacja w moich 16m2 byłaby jednak sporym wyzwaniem (odpowiednie odległości głośników od siebie, pozostałe graty w salonie, adaptacja akustyczna całego zestawienia) oraz technicznie odniosłem wrażenie, że trzeba być już trochę specem w temacie i wiedzieć co się robi, a to przecież nie ja ?. Żałuję, że mam tak mało czasu żeby ogarnąć te wszystkie odsłuchy. Z końcem roku będę mógł pojechać na dwa dni do Łodzi. Następny dłuższy wyjazd jak do stolicy ogarnę dopiero we wrześniu, a w międzyczasie to pojedyncze wypady ale tylko na terenie Dolnego Śląska.

Edytowane przez mushi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)

@xajas

Intuicyjnie, twoja propozycja (1 opcja) wydaje się być idealna pod odsłuch elektroniki. Jednak jak pisałem wcześniej, za mało wiem w temacie żeby zabierać się za montowanie takiego zestawu samemu. Natomiast Setup Minimalistyczny to strzał w 10! Rozumiem, że ograniczeniem jest jeden typowy rodzaj brzmienia który te kolumny będą oferować, ale już w tej chwili jest to jedna z pierwszych pozycji do odsłuchu na nowej liście. Dzięki!

@maciek36

Dizajn Spendora zupełnie mi nie przeszkadza. Szczerze mówiąc to całkiem przypadł mi do gustu. Wszystkie proponowane przez ciebie marki wpisałem na listę.

@barmanekm

Dzięki za wszystkie sugestie. Wykorzystam je przy najbliższych odsłuchach. Szkoda że Lyngdorfa nie mają w Q21. Znalazłem go w Fusicu we Wrocławiu ale do zestawienia tylko ze Spendorem A6R w dostępnym dla mnie przedziale cenowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mushi napisał:

Szkoda że Lyngdorfa nie mają w Q21. Znalazłem go w Fusicu we Wrocławiu ale do zestawienia tylko ze Spendorem A6R w dostępnym dla mnie przedziale cenowym.

Pamiętaj tylko, żeby odsłuchiwać go po wejściu cyfrowym (jeżeli to TDAI-2170 lub TDAI-3400 ewentualnie inny w pełni cyfrowy). Najlepiej ciąć lub USB. Absolutnie, nie po analogu. No i robotę robi jeszcze RoomPerfect, ale to w salonie może nie przejść, bo wątpię by mieli czas kalibrować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, xajas napisał:

Jestem wielkim zwolennikiem (wielkich) subow, ale zmniejszanie poziomu basu nie jest dobrym rozwiazaniem, gdyz wtedy obnizasz poziom w calym zakresie pracy, czego zdecydowanie nie chcemy! Co my chcemy, to waskopasmowe, docelowe, selektywne korygowanie (obnizanie) poziomu glosnosci czestoliwosci rezonansowych (modow) -> czyli tylko tych czestotliwosci, ktore "dudnia". A tego nie da sie rozwiazac pokretlem glosnosci. Do tego potrzeba DSP/parametrycznych EQ. Wtedy masz jakosciowo adekwatne rozwiazanie.  Cos takiego znajdziesz albo w super drogich (multikiloeuro) subwooferach, albo budujesz je samemu za kilkaset Euro (np. w opraciu o aktywne moduly Hypexa z superinteligentnym DSP). Efekt koncowy wymiata wszystko, co jest dostepne na rynku i to za wielokrotna cene, nawet za multikiloeuro!   

 

BTW.

Jesli uzyjesz PCta jako zrodlo i zastosujesz/zainstalujesz program EqualizerAPO, to mozesz tego typu parametryczne filtry (PEQ) zdefiniowac juz w PCcie, bez koniecznosci uzycia zewnetrznych DSP albo subwooferow z zabudowanym DSP

Wydaje mi się, że przy częstotliwościach poniżej 40Hz możesz już tak zrobić. Niemniej nie testowałem tego jeszcze i nie chce tutaj się za dużo wypowiadać. Natomiast, absolutnie zgodzę się z Tobą w kwestii wyższych częstotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mushi napisał:

Znalazłem go w Fusicu we Wrocławiu

Właściciel tego "salonu" to OSZUST (zgodnie z brzmieniem art. 286 par 1 KK). Już kilka osób z tego forum się o tym przekonało. Aż dziw bierze, że prowadzi jeszcze swój proceder

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S0nic napisał:

Wydaje mi się, że przy częstotliwościach poniżej 40Hz możesz już tak zrobić. Niemniej nie testowałem tego jeszcze i nie chce tutaj się za dużo wypowiadać. Natomiast, absolutnie zgodzę się z Tobą w kwestii wyższych częstotliwości.

Tak to wyglada na symulacji pomieszczenia 16qm. wieksze odchylki/mody masz >40Hz

 

Bez suba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeden sub (silne mody/dudnienie przy 38HzHz)

Sub_1.thumb.JPG.1b4dfc7738619d947896e0364dd0ff85.JPG

 

dwa suby (jeden z tylu!!!!) -> rownomierne pasmo bez dudnienia !!!

Taki setup jest mozliwe przy uzyciu DSP -> odpowiednie Delays dla tylnego Suba)

Sub_2.thumb.JPG.39aea45eb11943e579c73972edbbc2da.JPG

 

dwa suby (obydwa z przodu) -> niekorzystnie /dudnienie przy 38Hz

Sub_2b.thumb.JPG.d714e7413188de4438a77802805433bb.JPG

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.