Skocz do zawartości
IGNORED

23. edycja Audio Video Show 8-10.11.2019 !


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Elb za kolejne swieto audio, organizacyjnie super.

Z niezauwazonych a świetnych zestawow:
- elektronika Gauss z MBL 121 , swietny angażujacy dzwiek z obłędną barwą i wokalami
- czeska ekektronika Sroll na duzych Bowersach, swietny pelnopasmowy dzwiek
- zestaw Bladeliusa na Xavianach Orfeo, wokale mistrzostwo
- zestawy Trenner @ Friedl -j/w
- zestaw Gryphona za niesamowite oddanie sposobu realizacji nagrania, zastanawialo mnie tylko czemu te basowe przetworniki ktore powinny chyba grać na malym wychyleniu lataly jak na maksymalnym
-zestawy Wolf Langa - angażujący wciagajacy dzwiek i jeden z niewielu przykladow na Audio Show gdzie duzy papierowy przetwornik udało się poprawnie skleić z wstęgą
- fajnie zegrały PMC i aktywny Dynaudio Core choc ewidentnie bas dusil się w pomieszczeniu, niemniej barwa zdrcydowanie taka jak lubie
- świetnie znikały te małe SF w pokoju z Extremami, generalnie jeden z niewielu zestawow na AS na których udało się uzyskać ten efekt

Wielke plus dla wystawcow w pokojach, gdzie zadbano o wrażenia zapachowe lub wietrzenie

Z rzeczy na minus lub daleko ponizej oczekiwań:
- nie wiem czy niektorzy juz sa glusi w tej branzy ale w wielu pokojach bylo za głośno
- zestawy tubowe - niestety żaden w tym roku mnie nie porwal, czyli żaden nie zagral muzyki w sposob nie pozwalajacy stwierdzic z zamknietymi oczami ze gra tuba
- duze MBL -e, nie wiem co im zrobiono ale graly one estradowo, za głośno, za mocno, męcząco
- Fram Audio - nawet nie wiem jak to opisac, po prostu dramat,
- małe Zellatony - jak to bardzo fobrze określił kolega, dźwięk jakby do głośnika przyłożyć papierową tubke

Niestety jak co roku wielki minus dla tych, ktorzy ignorowali klientow i puszczali muzyke wylacznie, ktorej oni sluchaja. Piszac o jedym przypadku wprost, ktory mnie wybitnie zirytował. Panowie z Decibela w pokoju z Dynaudio / Octave - super ze lubicie Trentemollera ale pogadac ze znajomymi o tym jak to on jest zajebisty mozecie przy piwie, ignorowanie przez 20 minut prośby posłuchania muzyki, jakiej słucha Wasz potencjalny klient słabo świadczy o Waszym profesjonaliźmie i wiedzy po co jesteście sie na AS. Do wystawców w innych pokojach - glosne pogaduchy o „dupie Maryni” robcie za drzwiami a nie w przejściu, bo raz ze sluchaja Waszych problemów wszyscy w pokoju, dwa ze przeszkadza to w sluchaniu muzyki na sprzecie jaki teoretycznie promujecie.

Juz kompletnie nie bylem w stanie zrozumiec, gdy w pokoju leciala muzyka ktora lubił wyłącznie wystawca i byl on zupelnie pusty. Jaki sens ma s takim przypadku w ogole wystawianie sie na AS ?

Sorry za brak ogonkow, komorka :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, barni napisał:

....
- zestawy tubowe - niestety żaden w tym roku mnie nie porwal, czyli żaden nie zagral muzyki w sposob nie pozwalajacy stwierdzic z zamknietymi oczami ze gra tuba
- duze MBL -e, nie wiem co im zrobiono ale graly one estradowo, za głośno, za mocno, męcząco
....

 

Zgadzam się z tymi tubami, może elektronika zawiodła wszędzie, tak może być.

Mbl jak to Mbl, co roku jest chyba podobnie. Możliwe że te zestawy najładniej prezentują "filigranową" i "porcelanową" muzyczkę. Z drugiej strony całkiem udana prezentacja muzyki klasycznej świadczy o tym że mamy do czynienia z najwyższym poziomem sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokoju 218 na 2 piętrze Sobieskiego, gdzie był RT Project  DAC One, też wyśmienicie smacznie.

W pokoju 115 wzmacniacze Haiku Audio z Klipsch Heresy na podłodze - znakomicie i śpiewnie było. Zagadały ludzkim głosem.

To chciałem dodać.

Aha - w pokoju 305 RME ADI 2 DAC FS , (konwerter robił robotę), gdzie audiostacja.pl przychylnie zgadzała się na moje dziwaczne fanaberie, spędziłem chyba najwięcej czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
konwerter

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, xetras napisał:

W pokoju 218 na 2 piętrze Sobieskiego, gdzie był RT Project  DAC One, też wyśmienicie smacznie.

O to to. O tym pisałem, też mi się podobał ten dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, barni napisał:

czeska ekektronika Sroll na duzych Bowersach, swietny pelnopasmowy dzwiek

???

Sejsmiczny bas którym przeszkadzali sąsiadującym wystawcom. Nikomu nie życzę...

Taki bas nie występuje w naturze, jeśli zbiera się swoje doświadczenia z nienagłaśnianych, akustycznych koncertów.

Poza tym, właściwie nic poza tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grały jakieś niedrogie systemy np. w cenie do 3 kzl za jeden klamot, które angażowały? Kiedyś na targach błyszczały Regi Brio  itp. a w tym roku ? Czy  były tylko wystwiane same topowce? Nic nie piszecie o tzw. budżetowych systemach, których granie się podobało a drogo nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaxcek napisał:

A mnie ciekawi czy ktoś z was coś ze sobą przywiózł z wczorajszych wyprzedaży. Jeśli urządzenia były aż takie dobre to może się ktoś skusił na coś.

Plotki głoszą ze w niedziele wystawcy zawsze chętnie się pozbywali „klamotów”.

...na Falkon Acoustic nie miałem kasy (najchętniej bym je kupił) więc musiałem się zadowolić

podstawkami pod kable i zaślepkami xlr Cardasa.....standardowo jeszcze kilka płyt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slawek.xm napisał:

 nie wszędzie byłem

 

Mijaliśmy zatem się na pewno.

Z moimi 2 metrami (prawie) plus okularki z białą obwódką na oprawkach znowu ze swoim wzrostem wystawałem ponad.

Miksy Wojtka Olszaka z pogawędką Hirka Wrony o potędze basu też ciekawe były. Osobliwe, kuriozalne i 1razowe, tylko na okazję prelekcji upichcone.

PS.

Ostrą selekcję wydarzeń i miejsc założyłem już (chyba) w końcu października. Fizycznie niewykonalne, żeby się skupić na dłuższy czas (względem kwadransa lub godziny). Tego bym potrzebował, żeby oceniać rozsądnie prezentacje .

Pośpiech imprezowy to stały składnik wystawy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, xetras napisał:

W pokoju 115 wzmacniacze Haiku Audio z Klipsch Heresy na podłodze - znakomicie i śpiewnie było. Zagadały ludzkim głosem.

no właśnie, dały rade z wokalem gdzie moim zdaniem 90% systemów się wykładała, duży plus dla heresy i haiku, kilka razy wracałem do tego pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S0nic napisał:

A nie wiem ? ?

Mrocznie i tłusto było w sali Magnolia ?

2 godziny temu, pantagruel napisał:

Zainteresowały mnie też polskie głośniki Ciarry.

Podpinali je pod wzmacniacz od elinsAudio lub Egg-Shell. 

Za każdym razem było przyjemnie. Też zwróciłem uwagę na pokój 316.

Ogólnie - w tym roku zdecydowanie mniej odczuwałem te sale jako hałasujące.

Wystawcy powinni zaliczyć szkolenie z obsługi klimy (w Sobieskim wszyscy i obowiązkowo).

Wtedy byłoby już idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Adam 38 napisał:

Było coś od Spendora? 

Były w Sobieskim Spendor Classic 1/2 ze wzmacniaczem Audio Reveal Second oraz źródłem Ayona ( transport plus DAC ). Jak dla mnie to było najlepsze granie w Sobieskim ale trzeba brać poprawkę na to że lubię bardzo te kolumny. Spędziłem tam długie chwile w każdy z trzech dni wystawy. Puszczaliśmy z własnych płyt Bacha, Diane Krall, Alice in Chains. Grało to świetnie.

Poza Spendorami w Sobieskim bardzo podobały mi się:

- Grahamy podłogowe LS5/9F z elektroniką Soul Note.

- pokój Lectora gdzie jego elektronika grała z podłogówkami prototypowymi jeszcze włoskiej manufaktury Pearl Evolution. Cena tych kolumn to 2 tyś EUR a swoboda, barwa niespotykana w tym przedziale cenowym. Przy okazji pozdrowienia dla niezwykle sympatycznej ekipy Lectora ?

- pokój gdzie grały modowane JBL L19, końcówka mocy Kenwooda, CD Pioneer i DACzki własnej produkcji ( to chyba ktoś z forum ? )

Było jeszcze wiele pokoi w Sobieskim gdzie grało naprawdę bardzo dobrze, trudno jednak wszystko zapamiętać. Wybrałem te trzy które najbardziej utkwiły mi w pamięci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam 38. Spendor był, ale nie pamiętam modelu. Tak dudniło, że po drugim utworze uciekłem.

Co do tanich klocków to nowe kolumny Melodiki były całkiem ok. Trochę brakowało dociążenia, ale jak twierdził prowadzący, w mniejszych pomieszczeniach powinno być lepiej.

Suuuper były nowe pasywne My monitors. Za 4000 . Nie tak spektakularne, jak te wszystkie wieże z mega membranami,  ale bardzo kulturalne, gładkie, wręcz aksamitne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seb1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaxcek napisał:

 

Plotki głoszą ze w niedziele wystawcy zawsze chętnie się pozbywali „klamotów”.

Chyba nie, bo to często albo nowości albo prototypy (specjalnie na wystawę).

Cubeaudio w realu (Skybox 228 na Narodowym) grało na kolumnach Nenuphar, których jeszcze nie umieszczono w katalogu.

Aktywny moduł basowy z 1fazowym zasilaniem dodali, zestrojenie z szerokopasmowymi nie robi się z dnia na dzień. 

Publiczność chyba nie przyjeżdża dostawczymi autami na parking.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Łukasz napisał:

Były w Sobieskim Spendor Classic 1/2 ze wzmacniaczem Audio Reveal Second oraz źródłem Ayona ( transport plus DAC ). Jak dla mnie to było najlepsze granie w Sobieskim ale trzeba brać poprawkę na to że lubię bardzo te kolumny. Spędziłem tam długie chwile w każdy z trzech dni wystawy. Puszczaliśmy z własnych płyt Bacha, Diane Krall, Alice in Chains. Grało to świetnie.

Poza Spendorami w Sobieskim bardzo podobały mi się:

- Grahamy podłogowe LS5/9F z elektroniką Soul Note.

- pokój Lectora gdzie jego elektronika grała z podłogówkami prototypowymi jeszcze włoskiej manufaktury Pearl Evolution. Cena tych kolumn to 2 tyś EUR a swoboda, barwa niespotykana w tym przedziale cenowym. Przy okazji pozdrowienia dla niezwykle sympatycznej ekipy Lectora ?

- pokój gdzie grały modowane JBL L19, końcówka mocy Kenwooda, CD Pioneer i DACzki własnej produkcji ( to chyba ktoś z forum ? )

Było jeszcze wiele pokoi w Sobieskim gdzie grało naprawdę bardzo dobrze, trudno jednak wszystko zapamiętać. Wybrałem te trzy które najbardziej utkwiły mi w pamięci.

O, ja także zwróciłem uwagę na te 3 źródła dźwięku. (Soul Note, Lector, RT Project). To co działo się w systemach ogólnie, także w akustyce, pozwalało posłuchać muzyki z większym zaangażowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2019 o 13:38, barni napisał:

MBL w tym roku porazka, nie wiem czy podkrecili to jakims korektorem w Roonie czy jakas nowa wersja elektroniki ale brzmialo to estradowo / tubowo. Zamiast efektownie wyszlo efekciarsko. Szkoda, bo rok temu bymo naprawde swietnie.

Rok temu było zamulaszczo. Teraz lepiej, więcej neutralnego tonu potrafiły łapać - gdy spokojny kawałek na detalu im podchodził. I tyle z pozytywów.

Napisz lepiej Focal'owo, to będzie więcej prawdy :

Cytat

MBL w tym roku porazka, nie wiem czy podkrecili to jakims korektorem w Roonie czy jakas nowa wersja elektroniki ale brzmialo to estradowo / tubowo Focal'owo. Zamiast efektownie wyszlo efekciarsko. Szkoda, bo rok temu bymo naprawde swietnie.

Godzinę temu, barni napisał:

- duze MBL -e, nie wiem co im zrobiono ale graly one estradowo, za głośno, za mocno, męcząco

Cytat

- duze MBL -e, nie wiem co im zrobiono ale graly one estradowo Focal'owo, za głośno, za mocno, męcząco

Teraz wyszło im lepsze granie. Nie porywało, ale i nie grało źle jak pisze barni. 

Średnica chudsza, ale na plus ze nie wypchnięta. Kolumny pod delikatne granko z wolnym detalem. Bas poluzowany, bez stalowej kontroli i mocy.

Focal w ogóle nikomu z ekipy się nie podobał. Bez żadnego mego słowa, sami wychodzili od Focal'a - zamulone suchary przyklejone do kolumn. I weź podłącz neutralną elektronikę do Focal'a to wychodzi ten ich charakterek. I wszystko jasne, czemu userzy później podłączają im nieneutralną elektronikę tzw. ciepłe kluchy - temu by zniwelować ich charakterek. A i tak nie osiągną brzmienia jak trzeba.

Poza modelami EM EVO, reszta z Focal'a słabizna. Wstyd schodzić poniżej modelu Stella EVO

@barni na kolumnach typu horn - tak się zna jak i następni Focal'owcy: sly30, Trilok ? itd. - czyli w ogóle, bo i w ogóle nic nie mieli i nie mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stadion w tym roku bardzo mnie zmęczył. W większości pokoi poziom decybeli był za duży i w połowie dnia trzeba było zrobić dłuższą przerwę. Na duży plus - pan Sikora z Hornsami - skala, oddech, rozmach, barwa. Granie solidne - blues, rock, jazz. Troszkę gorzej wypadały bardziej kameralne utwory, dźwięk wtedy był za duży. Ale generalnie super. I drugie miejsce które mnie pozytywnie zaskoczyło - Klipschhorny z Quadem. Podłączone zwykłymi kabelkami, ustawione w kącie ( chyba tak właśnie mają stać )w przechodnim pokoju gdzie był duży hałas i zamieszanie a grały świetnie, swobodnie bez napinki. Klipsch Forte już tak dobrze nie grały ale też całkiem fajne . Trzecia rzecz na stadionie - słuchawki Audeze, siedziałem, słuchałem, zmieniłem tylko modele podłączone do wzmacniacza słuchawkowego Coplanda. Genialne są te słuchawki.

Na koniec Golden Tulip i też trzy pokoje:

- jak zwykle Grobel. Pięknie poukładany dźwięk. Już chyba można mówić o szkole pana Grobela, który wie jak dostroić cały system Serblin, Jadis żeby co roku był to jeden z najlepszych dźwięków w skali bezwzględnej i zawsze jest to podobny elegancki sznyt

- Sveda - w piątek jeszcze wydawało mi się że były kłopoty na górze ale w niedzielę było to już granie na zupełnie innym poziomie. Podobało mi się zwłaszcza patrząc na cenę tych kolumn i porównując z innymi pokojami w Tulipie i na stadionie. Super że mamy takie polskie firmy jak Sveda i Lampizator.

- pokój RCM z kolumnami Fink Team Borg i elektroniką Thrax. Dla mnie to dźwięk jakiego nie słyszałem jeszcze na Audioshow. Połączenie ciepła, barwy szczegółowości z niezwykłą dynamiką, szybkością i potęgą brzmienia. Przy zachowaniu prawidłowej skali instrumentów. To nie był sztucznie napompowany dźwięk. Wczoraj siedziałem tam 3 godziny i słuchaliśmy i z winyli wystawcy i z własnych CD. Od Paganiniego, przez symfonikę, jazz, po Alice in Chains. Myśleliśmy że na Gladiatorze "Battle" kolumny się wyłożą a to nam szczęki opadły, takich szybkich skoków dynamiki od zupełnej ciszy do forte jeszcze życiu nie słyszałem. A już Pink Floyd "The Wall" rozłożyło mnie na łopatki zupełnie. Kapitalne granie. Co ciekawe Borgi grały też w Sobieskim z fajną czeską elektroniką Canora. Można było porównać i zobaczyć jak ważna jest akustyka i sprzęt towarzyszący bo te same kolumny a granie już inne ?

Podsumowując - świetna edycja wystawy. Mnóstwo ciekawych systemów. Jak widać z rozbieżnych opinii każdy mógł znaleźć swój dźwięk. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, Grobel Audio zasługuje na słowa uznania....co roku jest muzyka na wysokim poziomie

,,chyba można mówić o szkole pana Grobela,, .....coś w tym jest....gość  potrafi to poskładać ale.....

...właśnie taki jest Jadis....jeżeli ktoś potrzebuje potężnego basu czy spektakularnej dynamiki to lepiej

ten pokój ominąć bo tego nie usłyszy....Jadis stawia na emocjonalność przekazu i dlatego zawsze u Grobela

jest przyjemnie i miło...przecież muzyka powinna sprawiać przyjemność i właśnie w tym pokoju to znajdziemy/usłyszymy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pierwsze wrażenia 

- bardzo dobra organizacja samej imprezy: informacje jak dojść, autobus co 15 minut, brak kolejek do szatni i kas a także brak zaduchu w Sobieskim (może było w tym roku mniej zwiedzających),

-wiekszosć wystawców chyba jest dla samych siebie zamiast dla klientów: muzyka z Tidala i winyla (albo pendriva) chyba tylko po to aby mieć wytłumaczenie dla proszących o puszczenie swojej płyty, zajmowanie się sobą lub rozmowy ze znajomymi zamiast zwiedzającymi.

Gryphon i MBL czyli pojedynek roku: Gryphon zabrzmiał dobrze tylko z winyla (był wtedy Muse) reszta była z Tidala i to w wersji CD a nie Master. Wyszedłem aby pójść do MBL. Tam to chyba mp3 (sobota ok. godz. 19), prędzej wyszedłem jak wszedłem. Aby sprawdzić tidalowe brzmienie u innego wystawcy poprosiłem o puszczenie z Tidala tego samego co miałem na płycie CD (wybrałem Evanscence "Synthesis"). Kolosalna różnica - z Tidala prawie nie dało się słuchać, z płyty CD była przyjemnosć słuchania.

SN to totalne rozczarowanie a myślałem, że wystawcy czytają nasze wpisy tutaj i wezmą sobie je do serca zarówno w zakresie akustyki  pomieszczenia jak i rodzaju muzyki.

W niedzielę rano o 10.00 byłem już w Tulipie aby posłuchać zachwalanego tutaj Grobel Audio. Za pierwszym razem nie udało się posłuchać z mojej płyty, za drugim razem po odsłuchaniu 15 minutowego  koncertu fortepianowego innego zwiedzajacego widząc, że są w torze lampy dałem Abbę i utwór "The Piper". Przy cichych fragmentach było jeszcze OK ale gdy wchodziła "ściana dźwięku" Phila Spectora to system się wykładał.

Bardzo dobrze w Tulipie było w Avatar Audio ale niestety trzeba było przerwać odsłuch mojego utworu bo pojawił się Wojciech Pacuła i wystawca momentalnie zmienił muzykę (pewnie na jazz z ECM bo o 12 była prezentacja tej wytwórni obok).

W Sobieskim liczyłem na wielki powrót BAT ale niestety nie udało mi się tam nic posłuchać a tym bardziej czegoś dowiedzieć.

W pokoju obok wystawiała się polska manufaktura ze wzmacniaczami lampowymi ale gdy usłyszałem, że cena takiego wzmacniacza to 65 tys. zł to szybko opuściłem pomieszczenie.

Chyba w Sobieskim tylko w dwóch miejscach był sprzęt o sensownej cenie, dobrym dźwięku gdzie dodatkowo wystawca nawet zachęcał do wyciągnięcia swoich płyt CD: Audiopunkt z elektroniką Soulnote i kolumnami Graham Audio i Delta-audio z gramofonami i elektroniką Gold Note.

I na zakończenie zwiedzania jak zwykle kawa espresso w Pylonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr_1 napisał:

W Gryphonie leciało coś z płyty "Rumours". Taki soft-pop-rock.

Ja nigdy nie oceniam co inni słuchają. Kwestia gustu, ale wiesz - mam - myślę, że to szczęście - że słucham jak to kiedyś nazywał Kaczkowski - muzyką różną i różniastą. Zgodzę się, że generalnie Fleetwood Mac to raczej właśnie taki soft-pop-rock, ale czy z tego powodu mam skreślać ich płytę "Tango in the Night" skoro mi się podoba? Mam się jej wstydzić, bo obok nich słucham takich kapel jak Pixies czy Minimal Compact?

Czy z tego powodu mam rzucić cała kolekcję i kupować tych audiofilskich plumkań nie mających nic wspólnego z PRAWDZIWĄ muzyką?

Rozumiem - masz absolutne prawo słuchać czegoś innego, ale Fleetwood Mac to jednak nie jakieś k**ewskie disco-polo, żeby o nich tak pisać. Mimo, że jak pisałem - to nie są moje klimaty. Tak samo nie wciąga mnie np. muzyka Queen, Eltona Johna itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom decybeli był dobry, im bliżej Live - to jeszcze bardziej chce się słuchać.

Jak komuś za duży, to niektórym spośród tych, którzy u siebie ograniczeni są jedynie do plumkania na jakichś zabaweczkach w bloczku.

W dniu 9.11.2019 o 19:10, Azorsky napisał:

Pytanie z jakimi klockami McIntosha grały Rockport Lyra?

W dniu 9.11.2019 o 22:42, Azorsky napisał:

Jeszcze raz podpytam - jakie Maki grały z Rockportami Lyra?

Mówiłem, że dobre są najnowsze MC 1.25KW

Dla całej naszej ekipy podobało się granie z amerykańskich Rockport Technologies Lyra z amerykańskimi tranzystorowymi monoblokami.

Nie to co jakieś tam VTL-e lampowe z Rockport'ami, zmulone przyciemnione zestawienie. VTL-e można podłączyć, ale do B&W 800D3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym, żeby mój post został odebrany, jako złośliwy, ale jak widzę focie i ludzi słuchających sprzętu w trzecim rzędzie z boku, to ja naprawdę grzecznie - co to można oceniać? U siebie wystarczy, że siądę metr o punktu centralnego i cała scena "się wali"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że mamy takie wcześniejsze Święta ?

Podziękowania dla Organizatorów, Wystawców i Odwiedzających ?

W tym roku byliśmy 3 dni a i tak nie udało się zobaczyć i posłuchać wszystkiego.

To co mi się najbardziej podobało:

W skali bezwzględnej zestaw MBL 101 Xtreme - dla mnie ten zestaw i w tym i w zeszłym roku grał w swojej własnej lidze. Prezentował muzykę w sposób bliski tego jak brzmią wydarzenia muzyczne na żywo. Na The Doors poczułem się jak byłbym na ich koncercie i jeszcze tak blisko muzyków. Wspaniałe przeżycie i wielkie wrażenie ?

1. Stadion Narodowy - numer jeden jak wyżej.

2. Sobieski - numer jeden Monobloki PWL z B&W 801, wielka swoboda grania, duża detaliczność a przy tym również bardzo, bardzo dobra muzykalność.

3. Golden Tulip - numer jeden Natural Sund, niesamowita gładkość i analogowość przekazu. Grał magnetofon szpulowy Studer ze wzmacniaczem lampowym Audio Tekne i wysokoefektywnymi kolumnami polskiej produkcji z głośnikiem typu AMT na górze.

W wielu pokojach grało dobrze, ciekawie, w innych trochę gorzej ale w tych salach które wymieniłem powyżej chciałoby się zostać.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, venom200 said:

Było jak dla mnie troszkę za jasno. Fajna przestrzeń jedna z nielicznych na tym aidoo show. Bas akceptowalny nie dudnił nie napompowany.
Troszkę taki dźwięk na pokaz nie na codzien

Dziękuję. To już jakiś konkret. Będę musiał w takim układzie odsłuchać ten wzmacniacz u siebie.

Ciekawe, czy coś tam ustawiali? SA30 ma Diraca i możliwość zapisania 3 charakterystyk, oraz do wyboru 7 filtrów cyfrowych. Więc w razie czego można się jeszcze pobawić brzmieniem, w zależności od preferencji i pomieszczenia.

Przestrzeń to jedna z rzeczy, których poszukuję, dobrze więc wiedzieć, że tu było dobrze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hotelach zdecydowanie wygrywa Groibel Audio - panowie wiedzą, co to muzyka  i przyjemność jej słuchania. Potwierdzają to co roku od wielu lat. Reszta powinna się od nich uczyć (np w pokoju 616).

Na stadionie królował  McIntosh + Rockport Lyra - wspaniała prezentacja pana Mieczysława Stocha (klasyka/barok), ten system zagrał wszystko od czarnej Metalliki po Brendana Perry,  Ninę Simone (z biedronki za 39,99) i Pink Floyd... Uniwersalny, do każdej muzyki, wart każdej złotówki. Zachwycający, rewelacyjny!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jasio napisał:

królował  McIntosh + Rockport Lyra - wspaniała prezentacja pana Mieczysława Stocha (klasyka/barok), ten system zagrał wszystko od czarnej Metalliki po Brendana Perry,  Ninę Simone (z biedronki za 39,99) i Pink Floyd... Uniwersalny, do każdej muzyki, wart każdej złotówki. Zachwycający, rewelacyjny!!!

M.in. dlatego całej ekipie się podobał. Najlepszy w 2019

A z tańszych, to zależy od przedziału cenowego. Cena jakość brzmienia - amerykański set: Revel + Levinson. Kolumny z membranami aluminiowo-ceramicznymi i berylowymi tweeterami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łukasz napisał:

Stadion w tym roku bardzo mnie zmęczył. W większości pokoi poziom decybeli był za duży i w połowie dnia trzeba było zrobić dłuższą przerwę. Na duży plus - pan Sikora z Hornsami - skala, oddech, rozmach, barwa. Granie solidne - blues, rock, jazz. Troszkę gorzej wypadały bardziej kameralne utwory, dźwięk wtedy był za duży. Ale generalnie super. I drugie miejsce które mnie pozytywnie zaskoczyło - Klipschhorny z Quadem. Podłączone zwykłymi kabelkami, ustawione w kącie ( chyba tak właśnie mają stać )w przechodnim pokoju gdzie był duży hałas i zamieszanie a grały świetnie, swobodnie bez napinki. Klipsch Forte już tak dobrze nie grały ale też całkiem fajne . Trzecia rzecz na stadionie - słuchawki Audeze, siedziałem, słuchałem, zmieniłem tylko modele podłączone do wzmacniacza słuchawkowego Coplanda. Genialne są te słuchawki.

Na koniec Golden Tulip i też trzy pokoje:

- jak zwykle Grobel. Pięknie poukładany dźwięk. Już chyba można mówić o szkole pana Grobela, który wie jak dostroić cały system Serblin, Jadis żeby co roku był to jeden z najlepszych dźwięków w skali bezwzględnej i zawsze jest to podobny elegancki sznyt

- Sveda - w piątek jeszcze wydawało mi się że były kłopoty na górze ale w niedzielę było to już granie na zupełnie innym poziomie. Podobało mi się zwłaszcza patrząc na cenę tych kolumn i porównując z innymi pokojami w Tulipie i na stadionie. Super że mamy takie polskie firmy jak Sveda i Lampizator.

- pokój RCM z kolumnami Fink Team Borg i elektroniką Thrax. Dla mnie to dźwięk jakiego nie słyszałem jeszcze na Audioshow. Połączenie ciepła, barwy szczegółowości z niezwykłą dynamiką, szybkością i potęgą brzmienia. Przy zachowaniu prawidłowej skali instrumentów. To nie był sztucznie napompowany dźwięk. Wczoraj siedziałem tam 3 godziny i słuchaliśmy i z winyli wystawcy i z własnych CD. Od Paganiniego, przez symfonikę, jazz, po Alice in Chains. Myśleliśmy że na Gladiatorze "Battle" kolumny się wyłożą a to nam szczęki opadły, takich szybkich skoków dynamiki od zupełnej ciszy do forte jeszcze życiu nie słyszałem. A już Pink Floyd "The Wall" rozłożyło mnie na łopatki zupełnie. Kapitalne granie. Co ciekawe Borgi grały też w Sobieskim z fajną czeską elektroniką Canora. Można było porównać i zobaczyć jak ważna jest akustyka i sprzęt towarzyszący bo te same kolumny a granie już inne ?

Podsumowując - świetna edycja wystawy. Mnóstwo ciekawych systemów. Jak widać z rozbieżnych opinii każdy mógł znaleźć swój dźwięk. Pozdrawiam.

Dzięki Łukasz za podsumowanie.

Dla mnie równie z to co zaprezentowały kolumny Fink Team - Borg w towarzystwie monobloków Thrax na 300B, to był zdecydowanie dźwięk wystawy. Gęstość grania w połączeniu z szybkością i swobodą. Scena naturalnej wielkości, piękna barwa. Granie efektowne ale nie efekciarskie. System nie wyłożył się w moim odczuciu na żadnym repertuarze - a właśnie Pan z RCM prowadzący prezentacje, bez najmniejszego problemu umożliwił granie własnych płyt, nie było marudzenia, że ta czy tamta płyta to nie... bo źle nagrana, bo wszyscy wyjdą, bo repertuar w stylu D. Krall jest zbyt banalny zbyt niskich lotów jak na "tak wspaniały system" (a coś takiego usłyszeliśmy w jednym z pokoi z systemem wycenionym na promil wartości tego RCMowego). Brawo i podziękowania, bo taka postawa świadczy o tym że Wystawca nie ma kompleksów, nie skupia się wyłącznie na uwypuklaniu mocnych stron systemu, ale również gotów jest pokazać jego ograniczenia.

Co do pokoju Grobel Audio z systemem Jadis /Serblin to już wiele na ten temat napisano. Tam zawsze granie nie schodzi poniżej przynajmniej dobrego poziomu. Wielki szacun za pasje i nakład pracy w przygotowanie prezentacji. Nie każdemu zwyczajnie chciało by się zgrywać CD na kasety by zaprezentować możliwości brzmieniowe cyfrowego zapisu na taśmach. Dziękuje.

Co do Sobieskiego to było kilka naprawdę ciekawych prezentacji - mnie najbardziej podobały się granie Spendor i Graham Audio. Po prostu podoba mi ten styl przekazu muzycznego - sam posiadam podobne kolumny. Spendory zestawione były z bardzo ciekawym polskim wzmacniaczem Audio Reveal Second na lampach KT150 w SE. Można było porozmawiać z konstruktorem - bardzo otwarty i znający się na rzeczy gość.

Świetnie wypadła prezentacja Lectora - piękna elektronika z włoskimi kolumnami podłogowymi Perl (były jeszcze monitory ale ich nie słyszalem). Wielka kultura grania, piękna barwa - i tu również bardzo sympatyczna ekipa  prezentująca - pan i pani:-)

Na Stadionie oprócz Pana Sikory i Horna podobały mi się monobloki Air Tight ATM-3211 z kolumnami Marten.

A w kategorii najbardziej audiofilski gadżet wygrywają podstawki pod kable i listwę zasilającą z... Rosmana w postaci rolek srajtaśmy (foto) Może ktoś opisze wpływ na dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Sardyn napisał:

A w kategorii najbardziej audiofilski gadżet wygrywają podstawki pod kable i listwę zasilającą z... Rosmana w postaci rolek srajtaśmy (foto) Może ktoś opisze wpływ na dźwięk?

to znany już z kilku wystaw patent, jak widać niezawodny ?

w przypływie .... nawet podwójnie użyteczny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Jak dla mnie: ogólnie za głośno, ale tak jest zawsze. Rekord pobił pokój (w Sobieskim), w którym owszem, grała jakaś muzyka, ale zasadnicze nagłośnienie dawał pokój z vis-a-vis korytarza, bardzo skutecznie. Podobał mi się Audiopunkt z małymi podłogowymi Grahamami, wielki powrót Audiowave (z kolumnami 141SE, wyglądającymi jak SF, tylko nieco ładniej i grającymi świetnie), WILE (Rock napędzał Sundiale), RT-Project (nie taki od gramofonów, tylko ten od zaawansowanych przetworników DAC), niezły był Spendor 1/2 z czymś, co to nie pamiętam, co to było, Canor też fajnie wychodził. Chwalone Xaviany z Bladeliusem robiły spore wrażenie, ale trafiłem na audiofilską płytę z XRCD, co samo w sobie nie było miłe (ta płyta syczy nawet u mnie na Spendorach). Lector z takimi ciekawymi kolumienkami (Pearl), to było fajne granie, zawsze wydaje mi się, ze Lector w Polsce jest niedoceniany. Na Narodowym Sikora: flagowy gramofon z nowym ramieniem plus elektronika Sikora skojarzona z kultowymi monoblokami Burdjak&Sikora ze złotych początków polskiego hi-endu, to wszystko razem dawało kawał pięknej muzyki. Również SF u Grobela był bardzo do słuchania. Więcej jak sobie przypoimnę, to napiszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jozwa maryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może MBL grał gorzej dla kogoś niż rok temu,  może brzmiało to trochę koncertowo, ale i tak te kolumny mieszczą się w lidze wzorców. Tutaj nie zastanawiałem się, czemu kosztują prawie milion, tylko słuchałem muzyki z ciekawością. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.