Skocz do zawartości
IGNORED

23. edycja Audio Video Show 8-10.11.2019 !


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.11.2019 o 10:38, pmcomp napisał:

I dla mnie najlepszy dźwięk wystawy u pewnego Pana, chyba Andrzeja, w Sobieskim, który autoryzuje sie swoim imieniem i nazwiskiem, zobaczcie z czego on gra ale ... te kolumny ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W dniu 10.11.2019 o 13:01, skali napisał:

Ten Pan Du...ski z Sobieskiego o którym mowa powyżej prezentował , inspirowane legendarnymi kolumnami Echollette , własne konstrukcje oparte o modyfikowane głośniki Beyma . Wzmacniacz hybrydowy też własnej konstrukcji.

I wiecie co, jak dla mnie to był jeden z najlepszych dźwięków w Sobieskim , oddech, faktura, naturalność, barwny zróżnicowany i pełny bas .

Przy okazji można było przekonać się o tym , jak istotne dla brzmienia są kable, zwłaszcza sieciowe, w systemach opartych o wiedzę inżynierską. Wrażliwych audiofili czekał szok - bo to grało ! I to jak!

 

Ten Pan to Roman Dyrzbański, który jest bardzo wdzięczny za docenienie przeszło 50-lat doświadczeń w podnoszeniu jakości systemów audio. Poza ekspozycją vintage, pojawił się najnowszej technologii, unikatowy HiSoQ (dac-cd-streamer), który obok marantz'a stanowił główne źródło dźwięku.


PS. Pan Dyrzbański specjalnie nie chował tych przedłużaczy, by udowodnić, że to nie od kabli zależy ta wysoka jakość dźwięku, tylko od dobrze zaprojektowanego systemu audio ?
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Yankes napisał:

W takim razie jakie było największe rozczarowanie według Was?

dla mnie ten system mimo sympatii dla diy , pastwić się nie zamierzam , było po prostu badzo żle

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Yankes napisał:

W takim razie jakie było największe rozczarowanie według Was?

duże zestawy ATC, wiele innych zestawów wypadło blado, ale ATC zupełnie się nie wpasowało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MrSalieri napisał:

Z jakim wzmocnieniem grały te kolumny? 

Na moje nieszczęście z lampowym Jadisem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, piotrek7 napisał:

Może inaczej. Czy był system za 10 tys, na którym słuchanie muzyki sprawiało prawdziwą przyjemność. Nie chodzi o dokonywanie odsłuchów (?) tylko słuchanie muzyki

Czy tam był to nie pamiętam, ale nie widzę problemu w zestawieniu takiego systemu i to z nowych klocków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, slawek.xm napisał:

dla mnie ten system mimo sympatii dla diy , pastwić się nie zamierzam , było po prostu badzo żle

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dramatycznie źle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Seyv napisał:

Jeśli te wrażenia są pozytywne to bardzo dobrze. Muzyka musi być grana i odtwarzana w sposób wywierający emocje. 

"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety" - Ludwig van Beethoven.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tegorocznych targów Audio Video Show. Stoisko słuchawkowe, ze słuchawkami Susvara.

Odwiedzający zakłada słuchawki dziecku, po chwili dziecko zdejmuje nauszniki i z hukiem uderza nimi o blat stołu. Obsługa - proszę uważać te słuchawki kosztują fortunę. Pan Tata - dobra, dobra, przecież to wszystko i tak ubezpieczone. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Grutka napisał:

Dla mnie najgorzej wypadł Gryphon, kolosy ogromne a grało to chyba tylko średnicą, totalna porażka 

pod tym też się podpisuję, słabo, matowo, szaro

natomiast integra Gryphona na stoisku Akkussa dawała radę, fajna synergia z kolumnami Akkusa, dla mnie najlepszy dźwięk w Sobieskim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie kwestia higieny słuchawek dokanałowych. które w tym roku były masowo dostępne do testowania, lecz mało kto je próbował ?
Czy one są każdorazowo jakoś dezynfekowane czy nie ?:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My przywieźliśmy worek gumek dokanałowych i wyrzucaliśmy używane. 

PS ładne foto

spacer.png

spacer.png

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, babatular napisał:

 Wśród tej całej sztuczności brzmienia na wystawie  - to wyróżniał się Falcon3/5. Jak kogoś chwilowo nie stać na system od Grobela, to z tymi maluszkami przynajmniej jakoś przeżyje.

....moim zdaniem nie chodzi o to czy kogoś stać czy nie.....z jednymi i drugim kolumnami można zbudować znakomity system

tyle że...do Accordo dałbym Jadisa i88 zamiast ja30.....wiem z pierwszej ręki że od strony prądowej/wysterowania ta  integra

lepiej by sobie poradziła z tymi kolumnami....może inaczej.....i88 jest jakby stworzony do współpracy z tymi Accordo

dopiero co Audio Show się zakończyło ale.... gdy w przyszłym roku Grobel zdecyduje się jeszcze raz wystawić te kolumny to

będę namawiał aby połączył z integrą ...idę zakład że i88 lepiej sobie poradzą/zagrają  z Accordo niż ja30....

 

....jako miłośnik Jadisa do LS3/5a dałbym i35.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Z tegorocznych targów Audio Video Show. Stoisko słuchawkowe, ze słuchawkami Susvara.

Odwiedzający zakłada słuchawki dziecku, po chwili dziecko zdejmuje nauszniki i z hukiem uderza nimi o blat stołu. Obsługa - proszę uważać te słuchawki kosztują fortunę. Pan Tata - dobra, dobra, przecież to wszystko i tak ubezpieczone. 

Dziecko to tylko dziecko, zawsze jest ryzyko że może zachować się nieadekwatnie (w ocenie dorosłych) do sytuacji. I nie musi być łobuzem i diabłem wcielonym w jednej osobie, który poluje na wszystko w zasięgu rąk i nóg w amoku dzikiej destrukcji.

Albo chce się branżowych igrzysk dla mas albo "elitarnego" spotkania dla wtajemniczonych i "obytych" na salonach. Pytanie oczywiście retoryczne i skierowane do organizatorów i wystawców, którzy z dużym prawdopodobieństwem mają cele stricte biznesowe, a nie towarzyskie.

Oczywiście zachowanie tatusia to inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez macktheknife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Seb1 napisał:

Nowa Melodika. Brzmienie całkiem poprawne. To był jeden z niewielu pokoi, gdzie nie bolały uszy od nadmiaru decybeli.

Sądzę, że zmieścimy się z ceną w 3500 / para

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Miroslav1 napisał:

...idę zakład że i88 lepiej sobie poradzą/zagrają  z Accordo niż ja30....

Może, to jest recepta na dobre zestawienie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, slawek.xm napisał:

dla mnie ten system mimo sympatii dla diy , pastwić się nie zamierzam , było po prostu badzo żle

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byliśmy z Kolegą 2-krotnie, raz w piątek, raz w niedzielę już pod koniec wystawy. Za każdym razem grało super, również znane nam kawałki z przyniesionych z sobą płyt. Klasę pokazały zarówno monobloki jak i stare B&W 801 Nautilus. Granie bardzo swobodne, bardzo detaliczne, bardzo ładne barwy instrumentów i było bardzo muzykalnie. System nie gubił się przy spiętrzeniach dźwięków np. przy dużych składach symfonicznych.

Trochę nie kumam Twojej opini.

Nagonka?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wniosków po AVS 2019:

- systemy Gryphona i MBLa za pierdylion talarów - generalnie słychać wielką skalę dynamiki i łupnięcie ale tym systemom brakuje barwy, jej różnicowania, skupienia się na detalu, spójności, muzykalności, naturalności ( wokaliści mają 4 metry) brakuje wrażenia że oto mamy do czynienia z muzyką, systemy nie dla audiofilów ( w pierwotnym ujęciu), no i bardziej po ludzku brzmiał system MBLa

- systemy RCM w obu pokojach - grały po prostu przeciętnie, wielu ludziom się podoba jak coś cyka, basuje i głośno gra - ale jakość tych systemów słaba, ciekawe co Pan Ole Vitus powiedziałby na brzmienie swojej nowej integry SIA-030 w takim wydaniu  - tam były żyletki i niebywała szorstkość na tych Accutonach

- Sveda Audio - nie wiem ile wart ten system - ale co roku na tych monitorkach brzmienie jest takie samo, nie jest tragiczne - ale tak naprawdę przeciętnie to tam brzmi, bardzo przeciętnie, nie chce się słuchać w tym pokoju

- systemiki w pokojach DIY - uwielbiam ludzi z poczuciem humoru - największe było w pokoju P.W.L. - te wielgachne monobloki ze starymi pralkami B&W brzmiały kuriozalnie

- Zeta Zero, Boenickie , Accapella z Martonem, Rockporty, Magico, YG Acoustics - tu wszystko w zasadzie brzmiało podobnie - agresywnie, chłodno szorstko, bezbarwnie, z wyeksponowanym  górnym środkiem - te systemy kosztowały gruby szmal a brzmienie bardzo słabe

- pokój Akkusa - Gryphon, DCS i kolumny Akkus - granie ofensywne, pozbawione barw, agresywne, duszące się w tym pokoju - słabiutko

- Lumen White, Ayon, Siltech ,Transrotor - nie wiem jak z ceną tego systemu ale stawiam że był blisko MBLa i Gryfa - brzmienie jak na Accutony całkiem niezłe, doopy nie urywało ale jak na warunki wystawy to system się spokojnie obronił jakością dźwięku

- Ancient Audio - słyszeliście to ?  nie dało się tego słuchać dłużej niz 30 sekund, porażka

- Audio Note i Sugden - jak co roku - słabizna że aż żal, świeczki i dywaniki nie pomogły tym systemikom

- Marten Audio z Tenorem - jak na Accutony naprawdę dobrze

- Falcon 3/5 - te małe pierdziawki fajnie brzmią

- Dynaudio Confidence 60 z Octave - dobrze brzmiało, aczkolwiek troszkę zbyt natarczywie i za głośno w tak małym pokoju

- Grobel Audio - bez komentarza

- EXTREME vs EA3 - zdecydowanie stary Sonus lepiej brzmiał - aczkolwiek samo brzmienie w tym pokoju mocno średnie

- Harbethy 5 z Vincentem - nie wiem już czy się śmiać czy płakać - ale gdzie jest ta piękna średnica ??? o górze basie , rozdzielczości, gładkości nic nie napiszę - bo w ogóle tych cech nie było

- u Norwega było całkiem dobrze: te dziwne kolumny napędzane wzmacniaczem  Aavik-acoustics

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, WojtekELB napisał:

Trochę nie kumam Twojej opini.

Nagonka?

słuchałem w niedzielę

system gral bardzo ostro z podbiciem wyzszej średnicy i swidrujacymi wysokimi tonami , przy tym praktycznie bez basu  i nie był to brak wypelnienia tylko wykastrowany niski bas, średni ledwo zaznaczony

poprosilem o inny utwór , z dobrym basem wystawiający sam wybierał, niestety sytuacja dokladnie taka sama

te kolumny potrafia zagrac dołem dokladnie mocno i z wypelnieniem

wg mnie oczywiscie tylko spekuluję  problemem może byc pasmo przenoszenia transformatora glosnikowego monobloków , ktory jest zbyt mały do przeniesienia basu

moge sie mylić , ale wrzaskliwe granie bez dołu pasma jest dla mnie katastrofą

jesli komus sie cos takiego podoba to  trudno, jak widzę sa amatorzy takiego grania

mnie sie nie podobało absolutnie , była to karykatura brzmienia lampowego

to jest moje zdanie i nikt nie musi sie z tym zgadzać, stwierdzam co słyszałem i nie jest to nagonka tylko moje subiektywne zdanie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, WojtekELB napisał:

Byliśmy z Kolegą 2-krotnie, raz w piątek, raz w niedzielę już pod koniec wystawy. Za każdym razem grało super, również znane nam kawałki z przyniesionych z sobą płyt. Klasę pokazały zarówno monobloki jak i stare B&W 801 Nautilus. Granie bardzo swobodne, bardzo detaliczne, bardzo ładne barwy instrumentów i było bardzo muzykalnie. System nie gubił się przy spiętrzeniach dźwięków np. przy dużych składach symfonicznych.

Trochę nie kumam Twojej opini.

Nagonka?

 

 

Tak,  to jest ordynarna nagonka. W pokoju spędził ok 2 minut. Szukał basu przez dwie minuty. Potem stwierdził ,że trzeba przerwać ,bo lepiej nie będzie.

I poszedł... i dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
26 minut temu, slawek.xm napisał:

system gral bardzo ostro z podbiciem wyzszej średnicy i swidrujacymi wysokimi tonami , przy tym praktycznie bez basu  i nie był to brak wypelnienia tylko wykastrowany niski bas, średni ledwo zaznaczony

Słuchałem w piątek po południu i nie stwierdziłem problemów z basem miałem nawet wrażenie, że może jest go trochę za dużo. Fakt, że słuchałem jednego może dwóch kawałków a resztę czasu przegadałem z niutkiem. Wspominał, że miał problemy techniczne przez wystawą z tymi potworami. Możliwe, że grając długo coś w nich siadło (napięcia i prądy są ekstremalne) a może coś pozmieniali.

Tak czy inaczej w piątek moim zdaniem grało dobrze. Słuchałem innych konstrukcji niutka i raczej nie wystawiłby gniota co nie przenosi dołu pasma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, bonaventura napisał:

Tak,  to jest ordynarna nagonka. W pokoju spędził ok 2 minut. Szukał basu przez dwie minuty

przesadzasz z tym czasem, ale rzeczywiście uszy mnie bolały od jazgotu i musiałem wyjść

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wiem o co Wam chodzi  - jak sławek.xm   ma rację - uszy bolały od tego jazgotu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Seyv napisał:

Tak czy inaczej w piątek moim zdaniem grało dobrze. Słuchałem innych konstrukcji niutka i raczej nie wystawiłby gniota co nie przenosi dołu pasma. 

naprawdę nie mam zadnego interesu w tym by komus dokopac

niutek jest ok

ale system grał beznadziejnie

więcej na ten temat nie piszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.