Skocz do zawartości
IGNORED

23. edycja Audio Video Show 8-10.11.2019 !


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kazik II napisał:

Może, to jest recepta na dobre zestawienie ?

....jeżeli komuś podoba się ta stylistyka grania u Gobela, to  zestaw z  i88 może być już docelowy...

 kolega od dłuższego czasu czai się na podstawkowe Accordo jeżeli wreszcie się zdecyduje na wypożyczenie/odsłuch

to ja przy okazji dla większego doświadczenia (mam nadzieję że tylko dlatego, bo nie przewiduję zmianę kolumn) wypożyczę

wolnostojące Accordo...;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się SEYVowi podobało to mogę zrozumieć - bo z tego co pisze w "o mnie" to sam ma wynalazki DIY, które pewnie graja na takim samym albo jeszcze gorszym poziomie jak systemik w pokoju P.W.L. ale Wojtek ELB straszy w "o mnie" końcówką D'Agostino i topowymi Harbethami więc ............ to się robi przerażające. No Harbeth'y są słabe ale chyba nie aż tak !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, babatular napisał:

Że się SEYVowi podobało to mogę zrozumieć - bo z tego co pisze w "o mnie" to sam ma wynalazki DIY, które pewnie graja na takim samym albo jeszcze gorszym poziomie jak systemik w pokoju P.W.L. ale Wojtek ELB straszy w "o mnie" końcówką D'Agostino i topowymi Harbethami więc ............ to się robi przerażające. No Harbeth'y są słabe ale chyba nie aż tak !

Czy wspomniani koledzy mają już zacząć płakać, że nie słyszą tak samo jak Ty? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, m4tech napisał:

Czy wspomniani koledzy mają już zacząć płakać, że nie słyszą tak samo jak Ty? ? 

Mają płakać że nie słyszą jakości dźwięku.

Może w innych warunkach system monobloków P.W.L. z tymi wielgachnymi osiemsetkami zagrałby fenomenalnie. Prawdopodobieństwa jest bardzo małe - ale być może.   Na Audio Video Show w tym pokoju grał tragicznie źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, m4tech napisał:

Czy wspomniani koledzy mają już zacząć płakać, że nie słyszą tak samo jak Ty? ? 

Pozostali nie pretendują na bezwzględny autorytet, może są bardziej otwarci na rożne prezentacje muzyki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, m4tech napisał:

pod tym też się podpisuję, słabo, matowo, szaro

natomiast integra Gryphona na stoisku Akkussa dawała radę, fajna synergia z kolumnami Akkusa, dla mnie najlepszy dźwięk w Sobieskim

To była najdroższa końcówka Gryphona Mephisto  - nie integra. Agresywne, ofensywne brzmienie, bez barw, wzbudzony do granic absurdu średni bas. Zero uporządkowanej sceny, holografii , zresztą jak w większości prezentacji. Za TAKIE pieniądze to słabo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
19 minut temu, babatular napisał:

Że się SEYVowi podobało to mogę zrozumieć - bo z tego co pisze w "o mnie" to sam ma wynalazki DIY, które pewnie graja na takim samym albo jeszcze gorszym poziomie

Było przyjść do pokoju 410 i posłuchać. 

19 minut temu, m4tech napisał:

Czy wspomniani koledzy mają już zacząć płakać, że nie słyszą tak samo jak Ty?

Ja to się wręcz cieszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Seyv napisał:

Było przyjść do pokoju 410 i posłuchać

Byłem. Uśmiałem się do łez jak to zobaczyłem i posłuchałem. Gratuluje poczucia humoru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, babatular napisał:

.... Agresywne, ofensywne brzmienie, bez barw, wzbudzony do granic absurdu średni bas. Zero uporządkowanej sceny, holografii , zresztą jak w większości prezentacji. Za TAKIE pieniądze to słabo.

o jakich kwotach mówimy za te kolumny Akkusa... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, m4tech napisał:

o jakich kwotach mówimy za te kolumny Akkusa... ?

Nie mam pojęcia - ale pewnie grubo - stawiam >80  tys. Sama elektronika kosztowała tyle co wypasiony  Mercedes  E-classe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Obawa napisał:

Panowie

jak wypadł system Pylon Audio w tym roku?

Moim zdaniem wypadł świetnie. Nowe Jasper 25 bardzo mi się podobały, zarówno wizualnie jak i brzmieniowo. Szczegółowa góra, naturalna średnica i wyraźny, głęboki bas, który dało się odczuć. 

Nie mam w zasadzie żadnych zastrzeżeń. Kolumny grały z ok. 20-letnią elektroniką Musical Fidelity. 

Odsłuch, tradycyjnie w Pylonie, połączony z espresso i pogawędką z wystawcami to czysta przyjemność. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
8 minut temu, babatular napisał:

Gratuluje poczucia humoru

Dziękuję. Choć więcej przyjemności miałem odbierając gratulacje od innych gości i wystawców a uwierz mi było tego sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ohmygod napisał:

a sluchal ktos nowych JBL z serii hdi jak wypadly ?

 

Tak, ja i bardzo mi się podobało ? 

 

 

Godzinę temu, slawek.xm napisał:

słuchałem w niedzielę

system gral bardzo ostro z podbiciem wyzszej średnicy i swidrujacymi wysokimi tonami , przy tym praktycznie bez basu  i nie był to brak wypelnienia tylko wykastrowany niski bas, średni ledwo zaznaczony

poprosilem o inny utwór , z dobrym basem wystawiający sam wybierał, niestety sytuacja dokladnie taka sama

te kolumny potrafia zagrac dołem dokladnie mocno i z wypelnieniem

wg mnie oczywiscie tylko spekuluję  problemem może byc pasmo przenoszenia transformatora glosnikowego monobloków , ktory jest zbyt mały do przeniesienia basu

moge sie mylić , ale wrzaskliwe granie bez dołu pasma jest dla mnie katastrofą

jesli komus sie cos takiego podoba to  trudno, jak widzę sa amatorzy takiego grania

mnie sie nie podobało absolutnie , była to karykatura brzmienia lampowego

to jest moje zdanie i nikt nie musi sie z tym zgadzać, stwierdzam co słyszałem i nie jest to nagonka tylko moje subiektywne zdanie

 

Brak niskiego basu? 

W pokoju B&W i ogromnych monobloków PWL, niski bas był wzorowy. 

Miękki, głęboki i schodzący bardzo nisko, mimo tak małego pomieszczenia, po prostu poezja. 

Nie wiem, czy zauważyłeś jak ogromne znaczenie ma brzmienie basu w zależności od miejsca odsłuchu.. Siadając w pierwszym rzędzie na środku faktycznie mogłeś mieć takie odczucia, a wystarczyło usiąść nieco dalej, albo nawet z boku, aby sytuacja odwróciła się o 180 stopni.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, filipo_g4 napisał:

Moim zdaniem wypadł świetnie. Nowe Jasper 25 bardzo mi się podobały, zarówno wizualnie jak i brzmieniowo. Szczegółowa góra, naturalna średnica i wyraźny, głęboki bas, który dało się odczuć. 

Nie mam w zasadzie żadnych zastrzeżeń. Kolumny grały z ok. 20-letnią elektroniką Musical Fidelity. 

Odsłuch, tradycyjnie w Pylonie, połączony z espresso i pogawędką z wystawcami to czysta przyjemność. 

Faktycznie - te nowe kolumny Pylon na parterze grały całkiem dobrze - przyznam że nawet byłem zaskoczony że tak dobrze. W tej samej sali grały kiedyś SF Amati Futura z elektronika Audio Researcha - i tamten system mimo że wielokrotnie droższy brzmiał gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, filipo_g4 napisał:

Tak, ja i bardzo mi się podobało ? 

 

 

Brak niskiego basu? 

W pokoju B&W i ogromnych monobloków PWL, niski bas był wzorowy. 

Miękki, głęboki i schodzący bardzo nisko, mimo tak małego pomieszczenia, po prostu poezja. 

Nie wiem, czy zauważyłeś jak ogromne znaczenie ma brzmienie basu w zależności od miejsca odsłuchu.. Siadając w pierwszym rzędzie na środku faktycznie mogłeś mieć takie odczucia, a wystarczyło usiąść nieco dalej, albo nawet z boku, aby sytuacja odwróciła się o 180 stopni.. 

Siedział w ostatnim rzędzie ok 40 sekund.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bonaventura
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się obiektywnie ocenic systemu nie siedzac na srodku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bonaventura napisał:

Siedział w ostatnim rzędzie ok 40 sekund.

To dziwne, bo jak w mało którym pokoju - tam niskiego basu nie brakowało.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez filipo_g4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, WojtekELB napisał:

Byliśmy z Kolegą 2-krotnie, raz w piątek, raz w niedzielę już pod koniec wystawy. Za każdym razem grało super, również znane nam kawałki z przyniesionych z sobą płyt. Klasę pokazały zarówno monobloki jak i stare B&W 801 Nautilus. Granie bardzo swobodne, bardzo detaliczne, bardzo ładne barwy instrumentów i było bardzo muzykalnie. System nie gubił się przy spiętrzeniach dźwięków np. przy dużych składach symfonicznych.

Trochę nie kumam Twojej opini.

Nagonka?

 

 

Nic nie pisałem, ale SławekXM miał rację. "Źle" to odpowiednie słowo i bez zbędnego "pastwienia się".

Dźwiękowa kraina cierni, tak bym to opisał trzema słowami, nie pastwiąc się. Ale widziałem podekscytowanych słuchaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slawek.xm napisał:

nie da się obiektywnie ocenic systemu nie siedzac na srodku

Jasne. Tylko w przypadku tak małego pomieszczenia, siedząc metr od kolumn na środku, brak basu (w szczególnie niskiego) jest zupełnie normalny. Fale stojące robią swoje i nie należy tego lekceważyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, filipo_g4 napisał:

Jasne. Tylko w przypadku tak małego pomieszczenia, siedząc metr od kolumn na środku, brak basu (w szczególnie niskiego) jest zupełnie normalny. Fale stojące robią swoje i nie należy tego lekceważyć.

jasne, powinienem słuchac na korytarzu ?

ustawienie sytemu leży w gestii wystawcy

srednie i wysokie były nie do wytrzymania w stosunku do basu , dlatego myslałem ze to kwestia nagrania

drugi utwór brzmiał jeszcze gorzej

nie ma sensu ciągnac tej dyskusji, bo nikt nie slyszy tak samo i napisałem ,że jest to moje subiektywne zdanie i wcale nie przeczę ,że ktos mógl byc zachwycony

od kiedy to wyrazanie wlasnego zdania jest zabronione?

mnie sie u Akkusa bardzo podobalo, Mephisto szalał z kolumnami dźwiek dociazony pelny ciemny i chlodny

a babatular uwaza ,że byl do bani, tez mam to traktowac jak nagonkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Grutka napisał:

Dla mnie najgorzej wypadł Gryphon, kolosy ogromne a grało to chyba tylko średnicą, totalna porażka 

Do tego zamuloną.

9 godzin temu, Obawa napisał:

jak wypadł system Pylon Audio w tym roku?

Średnio co najwyżej. Powiem tak - niższe modele raczej lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można sobie tak po prostu krytykować Gryphona. Można zarzucić że nie było tam granie w kierunku "misiowego relaksu", tylko w kierunku lekkiej "napinki". Ot ciężko znaleźć złoty środek. Może zbyt wysoki ostatni podział u góry, górne średniaki Scana pewnie pociągnięte bardzo wysoko. Rozmiar i rozmach symfonii był spektakularny. Nie rozumiem jak w systemie tego rozmiaru i z takim rozstawem kolumn źródła dźwięku miały by mieć rozmiar jak we waszych domowych plumkaczach rozstawionych na 2 metry. Misiowo było w Grobelu, gdzie z resztą kolumny lekko-średnio podbijały bas, wycofując lekko średnicę i górę, co jest znane raczej z tańszych konstrukcji hi-fi. Ja bym oczekiwał większego wyrównania i referencyjnej prezentacji średnicy, a nie przykrywania reszty pasma basem. No ale misie szukające relaksu i małego conieco tak lubią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Piotr_1 napisał:

Nie wiem jak można sobie tak po prostu krytykować Gryphona.

Jaki z tego wniosek ? kolumny powinny być w całości wykonane na głośnikach jednego producenta , a nie łączenie AMT z mułkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kazik II napisał:

Jaki z tego wniosek ? kolumny powinny być w całości wykonane na głośnikach jednego producenta , a nie łączenie AMT z mułkami.

Na AMT się w ogóle nie znam, ale to trochę bardziej skomplikowane jest niż stosowanie głośników jednego rodzaju. Raczej chyba nie.

Mój wniosek jest raczej taki że zaprojektowanie hi-endowych kolumn dużej mocy, naprawdę dużej to spore wyzwanie. A potem jeszcze zaprezentowanie tego tak żeby wszyscy nie uciekli to dodatkowe wyzwanie i wymaga dużo doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Piotr_1 napisał:

Nie wiem jak można sobie tak po prostu krytykować Gryphona

Normalnie. G......no grało to co? Chwalić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Misio38 napisał:

Normalnie. G......no grało to co? Chwalić?

Że głośno? Głośno to chwalić! Głośno dobrze być słychać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Piotr_1 napisał:

Na AMT się w ogóle nie znam

Są to głośniki o bardzo dużej czułości, niskich zniekształceniach i duzej szybkości, do nich powinno dobierać się o podobnych parametrach resztę przetworników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
49 minut temu, filipo_g4 napisał:

Jasne. Tylko w przypadku tak małego pomieszczenia, siedząc metr od kolumn na środku, brak basu (w szczególnie niskiego) jest zupełnie normalny. Fale stojące robią swoje i nie należy tego lekceważyć. 

Węzły i dziury, nie ma przebacz. Tak fala się zachowuje. Niestety zawsze wychodzi, na każdym AS, że wystawa jest do patrzenia a nie do słuchania. Jeśli akurat coś dobrze wypadnie, to tym lepiej, ale jeśli źle, to to i tak o niczym nie świadczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Yankes napisał:

W takim razie jakie było największe rozczarowanie według Was?

raidho td 2.2 cena wysoka a dźwiękowo totalna porażka. Problemy Gryphona to pikuś w stosunku do strojenia raidho ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Kazik II napisał:

Są to głośniki o bardzo dużej czułości, niskich zniekształceniach i duzej szybkości, do nich powinno dobierać się o podobnych parametrach resztę przetworników.

nie należy łączyć ich w srodku pasma

albo wysoko ponad 4khz albo cały układ srednie wysokie zbudować na amt

inaczej zawsze bedzie wrażenie niespojności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.