Skocz do zawartości
IGNORED

23. edycja Audio Video Show 8-10.11.2019 !


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi


Miękki, głęboki i schodzący bardzo nisko, mimo tak małego pomieszczenia, po prostu poezja. 
Nie wiem, czy zauważyłeś jak ogromne znaczenie ma brzmienie basu w zależności od miejsca odsłuchu.. Siadając w pierwszym rzędzie na środku faktycznie mogłeś mieć takie odczucia, a wystarczyło usiąść nieco dalej, albo nawet z boku, aby sytuacja odwróciła się o 180 stopni.. 


Ja bylem w tym pokoju w niedziele ale doslownie 20 sekund bo tyle bylem w stanie wytrzymac z tym ogromnym poduchowatym i rozlazlym basem ( mimo, ze uwielbiam ten zakres pasma ). Na samym wejsciu do pokoju jego ilosc juz byla odpychajaca, niestety po zajeciu miejsca nie bylo wiele lepiej. Bas byl kompletnie odklejony od reszty pasma, efekt jakby ktoś zle zestroil kinowego suba i jeszcze dolozyl mu ze 3dB wzmocnienia. Niestety przywiezienie tak wielkich przetwornikow do tak malego pokoju musialo sie skonczyc porażką.

Niemniej niektore te mniejsze pokoje na AS tez mialy bardzo duzy problem z basem w momencie jak sie stalo pod sciana. Goscie od akustyki mogliby na ich przykladzie robic wyklady o modach pomieszczenia. Niewielkie Xaviany z Bladeliusem stojac pod sciaba brumily okrutnie przeslaniajac buczeniem bardzo ladny srodek pasma. Siadajac na krzesle wrazenie bylo diametralnie inne. Niestety w pokoju z ta duza lampa i rownue wielkimi Bowersami efekt „krzesla” nie wystapil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slawek.xm napisał:

nie należy łączyć ich w srodku pasma

albo wysoko ponad 4khz albo cały układ srednie wysokie zbudować na amt

inaczej zawsze bedzie wrażenie niespojności

Ja to wiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A a proos laczenia mulkow z AMT. W paru pokojach graly takie zestawy z kremowtmi frontami, gdzie była wlasnie wstega lub AMT z duzym papierzakiem. Ten dzwiek w ogole sie nie kleil, sluchalo sie tego jak dwoch osobnych przerwornikow kompletnie z innej bajki z dziura w srodku pasma. Jakies nisko osadzone meskie wokale brzmialy ciekawie, ale damskie czasami wrecz groteskowo.

Niemniej fajnie sie czyta te wszystkie nasze wrazenia, bo one pokazuja jak jestesmy rozni i jak roznie odbieramy te same bodźce. Zawsze powtarzam, ze z audio jest jak z gotowaniem i kobietami, kazdy ma swoj gust i smak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, babatular napisał:

To była najdroższa końcówka Gryphona Mephisto  - nie integra. Agresywne, ofensywne brzmienie, bez barw, wzbudzony do granic absurdu średni bas. Zero uporządkowanej sceny, holografii , zresztą jak w większości prezentacji. Za TAKIE pieniądze to słabo.

Byłem u Akkusa dwa razy - w sobotę, kiedy kolumny grały na dłuższej ścianie i w niedzielę, kiedy je przestawiono na krótszą. Po obiecującej sobocie w niedzielę przyszedłem już z własnymi płytami. Byłem zaskoczony, że z berylowego tweetera i ceramicznego średniaka (a nie są to moje ulubione materiały na membrany) konstruktor "wycisnął" aż tak kulturalne i realistyczne brzmienie. W przeciwieństwie do Ciebie nie słyszałem żadnej agresji, za to sporo dobrej barwy (fortepian, wokal, serpent). Nic mnie nie męczyło ani nie atakowało. Scena i bas bardziej mi się podobały na dłuższej ścianie (czyli w sobotę), ale: 1) i tak było nieźle, 2) tego należało się spodziewać po typowym pokoju w Sobieskim. Żeby było jasne - u Grobela podobało mi się (pod względem barwy i stereofonii) bardziej, ale dynamiki (w skali makro) jednak trochę z Accordo brakowało. Porównanie byłoby miarodajne w takim samym pomieszczeniu. W większym stawiałbym na Akkusa, w mniejszym na Accordo (że sobie poradzą z każdym gatunkiem). Ceny podobne.

W pokoju, gdzie monobloki PWL napędzały stare B&W 801, też byłem. Było, jak dla mnie, rzeczywiście trochę za jasno (podejrzewam, że odpowiadały za to transformatory głośnikowe - zrobić takie do tak gigantycznej lampy, to wielka sztuka). Ale może w 16 metrach lepiej tak, niż gdyby ten 40-cm woofer "zabijał" słuchaczy. W każdym razie, chociaż dźwiękowo (barwowo) to nie była do końca moja bajka, to paru kawałków posłuchałem, a przede wszystkim bardzo sympatycznie pogadaliśmy o słuchanej muzyce - i jestem pod wrażeniem dużej wiedzy konstruktorów na jej temat. A z życia wzięta angdotka o Możdżerze - po prostu świetna. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twonk napisal

"W pokoju, gdzie monobloki PWL napędzały stare B&W 801, też byłem. Było, jak dla mnie, rzeczywiście trochę za jasno (podejrzewam, że odpowiadały za to transformatory głośnikowe - zrobić takie do tak gigantycznej lampy, to wielka sztuka)."

 

lepiej,zeby nie robil wiekszych,kosztowniejszych(traf) ,bo cena przekroczy 2mln zl za pare tych monoblokow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, twonk napisał:

(podejrzewam, że odpowiadały za to transformatory głośnikowe - zrobić takie do tak gigantycznej lampy, to wielka sztuka)

też typuję ten element

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>slawek.xm
W każdym razie żadnego dramatu tam nie usłyszałem. Dramatycznie źle (oczywiście, tylko moim zdaniem), to grały (na Stadionie) Devialety Phantom (czy jak tam się te drgające jaja nazywają). Gdyby sąsiad grał na takich, to poszedłbym go błagać, żeby je zamienił z powrotem na wiertarkę... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, twonk napisał:

Ceny podobne.

No chyba nie do końca. Akkusy 75 kzł ,Accordo niecałe 50. Niestety zabrakło czasu  ,żeby posłuchać tych ostatnich.  Nie było słychać na nich tej lekkiej nosowości Revelatorów Scana jak z Cremony czy Xavianów XN 360? Co do Akkusów to rozczarowała mnie obudowa, chociaż podobno można zamówić dowolne wykończenie aczkolwiek nie wiem czy za dopłatą.

Do tego PWL wlazłem , raczej żeby obejrzeć te monosy. Wielkie ,niestety jakość wykonania raczej ...przemysłowa. Ktoś wie jaka cena? Też bańkę?Faktycznie trochę tłukło basem, a i jakaś ruska muzyka leciała i odechciało mi się odsłuchu.

Były także białe podłogówki z Poznania na Accutonach (podobno modyfikowanych) Grały z T+A i całkiem nie najgorzej. Niemniej cena 65 koła za nieduże podłogówki z odudową bez fajerwerków od firmy bez renomy to lekka przesada. 

Wszystkich przebiła firma Raidho . Za równie nieduże podłogowe 170 koła mię lekko zszokowało. Grało faktycznie słabo jak ,ktoś to napisał wczesniej.

Dobrze grały podstawkowe monitory na Morelach z BAT-ami ,ale 40 koła za monitorki w obudowach raczej prostych i niezbyt finezyjnych to zdecydowanie za dużo. Co oni, powariowali? Chyba ,że się nie znam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja wypowiedż do Grobel Audio

Mi to się podobało . Jak czytam niektóre wypowiedzi w 90 procentach krytykujące większość urzadzeń na wystawie  to zastanawiam się czy to wypalenie materii audiofilskiej czy tylko pycha i arogancja 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stairway To Heaven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, twonk napisał:

W każdym razie żadnego dramatu tam nie usłyszałem

zawsze byłeś powściągliwy i delikatny i doceniam kurtuazję

 ale słuchałem Twojej konstrukcji monitorów na iluminatorach ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, twonk napisał:

W każdym razie żadnego dramatu tam nie usłyszałem. Dramatycznie źle (oczywiście, tylko moim zdaniem), to grały (na Stadionie) Devialety Phantom (czy jak tam się te drgające jaja nazywają). Gdyby sąsiad grał na takich, to poszedłbym go błagać, żeby je zamienił z powrotem na wiertarkę... ?

Nawet tam nie wchodziłem. 

Równie dramatycznie źle grał system z wzmacniaczem Strussa i kolumnami Opera. Sztuczny podbarwiony dźwięk przypominał systemy z lat 80 opartych o Technicsa i Altusy...

Za to głucho było na tych kosmicznie drogich Acapellach. Może zepsuły się te plazmowe wysokotonówki? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stairway To Heaven

wiesz,kolego,jak sie widzi astronomicznie sumy za te urzadzenia,to potencjalni konsumenci maja chyba prawo oczekiwac od nich niesamowitych wrazen podczas odsluchow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ira napisał:

Za to głucho było na tych kosmicznie drogich Acapellach. Może zepsuły się te plazmowe wysokotonówki? 

A może wzmocnienie nie wyrobiło ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek7776 napisał:

Stairway To Heaven

wiesz,kolego,jak sie widzi astronomicznie sumy za te urzadzenia,to potencjalni konsumenci maja chyba prawo oczekiwac od nich niesamowitych wrazen podczas odsluchow

Nie sposób się nie zgodzić. Dodatkowo ja osobiście wymagam ładnej i precyzyjnie wykonanej obudowy. O wnętrzu nie mówię bo to chyba oczywiste.

Jak ktoś chce zobaczyć jak powinna wyglądać obudowa powinien się przyjrzeć np. TAD Mistrzostwo świata. Perfekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, twonk napisał:

Byłem u Akkusa dwa razy - w sobotę, kiedy kolumny grały na dłuższej ścianie i w niedzielę, kiedy je przestawiono na krótszą. Po obiecującej sobocie w niedzielę przyszedłem już z własnymi płytami. Byłem zaskoczony, że z berylowego tweetera i ceramicznego średniaka (a nie są to moje ulubione materiały na membrany) konstruktor "wycisnął" aż tak kulturalne i realistyczne brzmienie. W przeciwieństwie do Ciebie nie słyszałem żadnej agresji, za to sporo dobrej barwy (fortepian, wokal, serpent). Nic mnie nie męczyło ani nie atakowało. Scena i bas bardziej mi się podobały na dłuższej ścianie (czyli w sobotę), ale: 1) i tak było nieźle, 2) tego należało się spodziewać po typowym pokoju w Sobieskim. Żeby było jasne - u Grobela podobało mi się (pod względem barwy i stereofonii) bardziej, ale dynamiki (w skali makro) jednak trochę z Accordo brakowało. Porównanie byłoby miarodajne w takim samym pomieszczeniu. W większym stawiałbym na Akkusa, w mniejszym na Accordo (że sobie poradzą z każdym gatunkiem). Ceny podobne.

W pokoju, gdzie monobloki PWL napędzały stare B&W 801, też byłem. Było, jak dla mnie, rzeczywiście trochę za jasno (podejrzewam, że odpowiadały za to transformatory głośnikowe - zrobić takie do tak gigantycznej lampy, to wielka sztuka). Ale może w 16 metrach lepiej tak, niż gdyby ten 40-cm woofer "zabijał" słuchaczy. W każdym razie, chociaż dźwiękowo (barwowo) to nie była do końca moja bajka, to paru kawałków posłuchałem, a przede wszystkim bardzo sympatycznie pogadaliśmy o słuchanej muzyce - i jestem pod wrażeniem dużej wiedzy konstruktorów na jej temat. A z życia wzięta angdotka o Możdżerze - po prostu świetna. ?

Twonk

Co do Accordo - dynamiki takiej jak na secie Gryfa i w pokoju Akkusa być nie mogło. Z dwóch powodów - po pierwsze Essence są dużo za małe do kubatury w której grały, a po drugie napędzić je miały te rachityczne 30Watowe lampki ? No bardzo Cię proszę - bądź poważny ?

W Akkusie oprócz przewalonego brzmienia i trzymania za mordę głośników przez Gryfa - nie było muzyki, alikwotów, barw i wybrzmień. Było za to jebnięcie, ryk, i wysoki poziom głośności.

A co do P.W.L. to naprawdę - o czym my mówimy. Tam był dramat z jakością dźwięku.

Rozumiem Twoją dyplomację i takt ale bez przesady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomek7776 napisał:

Stairway To Heaven

wiesz,kolego,jak sie widzi astronomicznie sumy za te urzadzenia,to potencjalni konsumenci maja chyba prawo oczekiwac od nich niesamowitych wrazen podczas odsluchow

true

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Polskie manufaktury to był hit!!!! Pobiły  wszystkie inne!!!!! I były jeszcze w miarę w przystępnych cenach, a i wykonanie o wiele lepsze, były także konstrukcje zagraniczne wyśmienite,zacznę od:

Auris z Serbii- świetnie wykonane, ten zestaw grał też w tamtym roku,wyśmienita  przestrzeń!!!! Te małe glosniczki po prostu czarują, naturalne brzmienie,niczego nie brak, niczego za dużo,  wyśmienita stereofonia!!!! Ponad przeciętne doskonałe i urocze i piękne, nie wiem jak oni to zrobili że z takich ma bździn, taki dźwięk!!!! Kosztują  21 tysięcy para.

Elac 409 chyba to był,  grało z luxmanem, naprawdę  świetne kolumny, też grały  pięknie naturalnie detalicznie,prezentacja była na wielu różnych utworach muzycznych, głośnik  wstegowy wcale nie jest ostry, świetne granie naprawdę, chociaż przedstawiciel powiedział mi że ten luxman za słaby był dla nich,aczkolwiek nie wiem czy to prawda, piszę  tylko co mi powiedział 

Bryston, Polska firma, monitorki  grały, cena 4 tysiące za parę,  naprawdę  naturalne równe brzmienie, bardzo równe  w każdym paśmie, nie wybitne,ale bardzo godne uwagi!!!

Audio Phase -polska firma,no i teraz się zacznie!!!!!! Panie i Panowie, grały te małe podłogówki,cena 7900zl za parę  niech mnie zabije tutejsza branża, te w kolko proponowane pozycje, to można się nimi podetrzeć! Tych kolumn w ogole nie było  w pomieszczeniu, dźwięk ponad przestrzenny!!! Pięknie grały na utworze ze zróżnicowana perkusja, dwa głośniczki, a dawały  czadu jak za cztery!!! Coś  niesamowitego!!! Zeszło  sie sporo osób  i kazdy nie wierzył  że  grały te małe,  były  także podlaczone te większe, mocniejszy piec by musiał  być do nich, te małe kolumienki lepsze od Auris wcześniejszych,  nie wiem no chyba lepsze od moich oper grand mezza ? no musiałbym ustawić obok żeby porównać, rozmawiałem z przedstawicielem i po prostu ciężko im się przebić  tym polskim firmom, nie mają pieniędzy  na opłacanie naszej obiektywnej szczerze piszącej  branży i recenzji w tabloidach i Audio Phase dostał propozycję od dystrybutora z Włoch, ale cenę  muszą podnieść z 7900 na 17900zl i wszystko w temacie, jak nas użytkowników  rąbią.

Kolejny pokój wart uwagi to z heglem H 390 b&W 702 i Vienna Acoustic Mozart,  bardzo ładnie równo melodyjne grały Mozarty, piękna kolumna, słuchałem  krótko  bo przełączył na bowersy, grały jaśniej ale nie jakoś ostro, detaliczne równe brzmienie, z heglem zapewne naczytal bym się że ostre granie, chyba to piszą osoby lubiące  kluchy muzyczne hmmm.

Sundial- Polska firma także,  też nie ma przebicia, miałem przyjemność rozmawiać z konstruktorem i zarazem właścicielem Panem Piotrem Plackowskim i obiecałem że napiszę na forum, także powiedział mi że nie ma przebicia w sklepach i recenzjach, para kolumn kosztuje bezpośrednio u Pana Piotra 13 tysięcy,  a w sklepie już 21 tysięcy by kosztowały,  nasza branża powiedział mi narzuca 45 procentową marżę  aż, zaprosił mnie do siebie do Gdyni do domu na odsłuch  monitorów  które zrobił na własny użytek.Teraz o tych sporej wielkości monitorach, Pan Piotr powiedział że sama obudowy kosztują go 6 tysięcy, do tego głośniki,  zwrotnica,  więc i tak drogo nie ceni sobie, do tego opłaty ZUS itd,brzmienie dojrzałe,  dostojnie,  detaliczne,  zrównoważone, aksamitne, to monitory dla dojrzałego audiofila, klasa sama w sobie naprawdę, doskonała  stolarka.

Lucarto Audio- także Polski producent,Pan Łukasz właściciel, także zaprosił  mnie do siebie do domu na odsluchy dalsze do Ostrowca, kolumny także najwyższej klasy brzmieniem i stolarka,  prawdziwe drewno, doskonale wykonane!!! Lucarto także mają  w swojej ofercie monobloki lampowe 8 tysięcy za sztukę, podczas rozmów mówiono że to niska cena, oraz wzmacniacz lampowy  ważący chyba 40 kilo z tego co pamiętam .

Powtarzały się także zestawy z tamtego roku,na przykład bardzo dobrze dobrany zestaw Kef R11 z Pioneer a 70da i strumieniowiec Pioneer n70ae 

20191110_170930-816x612.jpg

20191110_164602-1008x756.jpg

20191110_172327-1008x756.jpg

20191110_175244-1008x756.jpg

20191110_182030-756x1008.jpg

20191110_142205~2-700x886.jpg

20191110_142128~2-551x968.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie odpocząłem po podróży ale warto było.
W tym roku może mniej ludzi ale bardziej kameralnie, moim zdaniem prestiź coraz wyższy imprezy.
Odnośnie fraidy to fajnie słuchało mi się zestawu Akkusa i dziwią mnie opinie, że dźwięk był "przywalony", jak dla mnie bardzo zrównoważone granie pod każdym względem.

Równie z przyjemnością słuchoło mi się Spendorów Classic z ampem Audio Reval Scond, płyta Patrycji B. zabrzmiała wyjątkowo autentycznie, super.
Kolejny jak dla mnie rodzynek to Grobel Audio, prawie wszystko na 5 może mały niedosyt najniższych rejestrów ale może to kwestia nie ustawienia lecz mojego miejsca odsłuchu, niestety przez ponad pół godziny czekania nia dało się wskoczyć na najlepsze miejscówki. Równie super zestaw Jadis Franco Serblin, słuchać można było z przyjemnością bez końca no ale znowu cena...
Trochę mnie zawiodły zestawy  ATC, raczej bez poltu jakoś tak matowo. Więcej także spodziewałem się po MBL oraz Grphonie, kiedyś bywało znacznie lepiej.

Równie słabo wypadły nowe kolumny Melodika bl i Pylon jasper 25 , kiedyś bywało lepiej no ale nie  oczekujmy hiendu za kilka tysięcy zł.  Najgorsze granie według mnie to JBL HDI, kilkanaście minut i nic ciekawego, fakt, że była to jedna z ostatnich moich sal do odsłuchania ale źle mi się tego słuchało.
Pozostałe jak BW801 czy Xaviany Bladeliusem trochę jak dla mnie gorzej niż poprzednich latach.
W sumie fajna impreza i można całkiem sporo wstępnie dowiedzieć się słuchając jaki jest potencjał prezentowanych zestawów. Za rok jadę na całe trzy dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, babatular napisał:

Trochę wniosków po AVS 2019:

- systemy Gryphona i MBLa za pierdylion talarów - generalnie słychać wielką skalę dynamiki i łupnięcie ale tym systemom brakuje barwy, jej różnicowania, skupienia się na detalu, spójności, muzykalności, naturalności ( wokaliści mają 4 metry) brakuje wrażenia że oto mamy do czynienia z muzyką, systemy nie dla audiofilów ( w pierwotnym ujęciu), no i bardziej po ludzku brzmiał system MBLa

- systemy RCM w obu pokojach - grały po prostu przeciętnie, wielu ludziom się podoba jak coś cyka, basuje i głośno gra - ale jakość tych systemów słaba, ciekawe co Pan Ole Vitus powiedziałby na brzmienie swojej nowej integry SIA-030 w takim wydaniu  - tam były żyletki i niebywała szorstkość na tych Accutonach

- Sveda Audio - nie wiem ile wart ten system - ale co roku na tych monitorkach brzmienie jest takie samo, nie jest tragiczne - ale tak naprawdę przeciętnie to tam brzmi, bardzo przeciętnie, nie chce się słuchać w tym pokoju

- systemiki w pokojach DIY - uwielbiam ludzi z poczuciem humoru - największe było w pokoju P.W.L. - te wielgachne monobloki ze starymi pralkami B&W brzmiały kuriozalnie

- Zeta Zero, Boenickie , Accapella z Martonem, Rockporty, Magico, YG Acoustics - tu wszystko w zasadzie brzmiało podobnie - agresywnie, chłodno szorstko, bezbarwnie, z wyeksponowanym  górnym środkiem - te systemy kosztowały gruby szmal a brzmienie bardzo słabe

- pokój Akkusa - Gryphon, DCS i kolumny Akkus - granie ofensywne, pozbawione barw, agresywne, duszące się w tym pokoju - słabiutko

- Lumen White, Ayon, Siltech ,Transrotor - nie wiem jak z ceną tego systemu ale stawiam że był blisko MBLa i Gryfa - brzmienie jak na Accutony całkiem niezłe, doopy nie urywało ale jak na warunki wystawy to system się spokojnie obronił jakością dźwięku

- Ancient Audio - słyszeliście to ?  nie dało się tego słuchać dłużej niz 30 sekund, porażka

- Audio Note i Sugden - jak co roku - słabizna że aż żal, świeczki i dywaniki nie pomogły tym systemikom

- Marten Audio z Tenorem - jak na Accutony naprawdę dobrze

- Falcon 3/5 - te małe pierdziawki fajnie brzmią

- Dynaudio Confidence 60 z Octave - dobrze brzmiało, aczkolwiek troszkę zbyt natarczywie i za głośno w tak małym pokoju

- Grobel Audio - bez komentarza

- EXTREME vs EA3 - zdecydowanie stary Sonus lepiej brzmiał - aczkolwiek samo brzmienie w tym pokoju mocno średnie

- Harbethy 5 z Vincentem - nie wiem już czy się śmiać czy płakać - ale gdzie jest ta piękna średnica ??? o górze basie , rozdzielczości, gładkości nic nie napiszę - bo w ogóle tych cech nie było

- u Norwega było całkiem dobrze: te dziwne kolumny napędzane wzmacniaczem  Aavik-acoustics

 

 

To całkiem sporo ci się podobało jednak. Nie jest źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając zdjęcia przypomniało mi się , że nadspodziewanie dobrze zagrały te monitorki. 

AW.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Silver_85 napisał:

Przeglądając zdjęcia przypomniało mi się , że nadspodziewanie dobrze zagrały te monitorki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I trochę zapomniana u nas elektronika od YBA. Paweł, a co to za monitory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na wstępie @Elberoth dzięki za kolejną fantastyczną imprezę i wyczekuję już kolejnej w 2020 ?

Chcę wymienić miejsca gdzie według mnie grała muzyka na poziomie i najbardziej mi odpowiadało.

Sobieski:

- Arkadia I - Pre-Audio / WAY Cables / EgglestonWorks (świetne monitory)

- Husaria - Pylon

- 208 - Soundaware

- 215 - 4HIGHEND

- 216 - Lucarto Audio

- 218 - RT-Project

- 306 - Akkus / WBT

- 405 - Moje Audio/ Audio Atelier - Bladelius + Xavian

- 406 - Moje Audio/ Audio Atelier

- 508 - Charles Martin / Savar Systems / AudioPhase

- 610 - Bryston / My Monitors / Vicoustic

 

Narodowy:

- SkyBox 137 - Premium Sound / 4hifi

- SkyBox 102 - Gato Audio

- SkyBox 226 - T+A

- SkyBox 227 - TAD Labs

 

Golden Tulip - nie odwiedziłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kazik II napisał:

Są to głośniki o bardzo dużej czułości, niskich zniekształceniach i duzej szybkości, do nich powinno dobierać się o podobnych parametrach resztę przetworników.

Szczera prawda i najlepiej o dobrej skuteczności lekka membrana i silny napęd i sukces murowany jeśli chodzi o średnie tony a co z basowcami tutaj już jest gorzej jeśli chodzi o kandydatów można się pokusić o głośniki firmy AE i do tego mocne końcówki w klasie D wraz z dsp? mogło by się udać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jak czytam ten watek to stwierdzam, ze rozstrzal opinii na temat tego co najlepsze jest jak przy wybuchu granatu. 

Nikt obojetnie obok zestawow MBL czy Gryphon nie przeszedl, ale za cene tez nikt im laur nie daje. 

Duzo osob krytykuje ATC I chociaz mi tez jakos nie podeszly to az takie zle chyba nie sa. 

Co mnie dziwi to praktycznie brak opinii o vitus, mcintosh, kef, pmc, spendor, burmester czy esoteric. 

A co zostalo wybrane oficjalnym pokojem/zestawem wystawy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Miroslav1 napisał:

wypożyczę

wolnostojące Accordo...;-)

 

Chyba też się skuszę i je wypożyczę jak tak wszyscy się nimi zachwycają. Hmm tylko nie mam lampiaka pod ręką może by się polubiły z klasą D?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wspomniał o Fyne Audio z Unison Performance na Narodowym ani o pokoju gdzie stał Unison Absolute 845 Tylko mi się podobało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Piotr_1 napisał:

Dobra, zapoznałem się.

Konkretnie utwór "Chain"

Pierwszą minutę jak wszystko się rozkręca jest ok, jest, a potem jak wchodzi wszystko na raz i głośno, coraz głośniej to jest jeden wielki jazgot i góra zaczyna się zlewać. Wokale z talerzami i gitarą elektryczną przy największej głośności zlewają się w płynny metal, który ktoś zaczyna wlewać do uszu. Uczucie średnio przyjemne.

Doceniam przykład muzyki, płyta, konkretny utwór.

Nie doceniam natomiast - z jakiego nośnika?

Z jakiego wydania (remaster? który remaster?)

To top, gigant pop-rocka. Takim jest ten zespół (od czasu gdy przestał być topowym gigantem rock-bluesowym, białym zespołem, za czasów Greena)czy ktoś tego chce czy nie, to nie zmieni obiektywnych faktów.

Rumours niewątpliwie najlepsza i doceniona przez wszystkich z ich popowego oblicza/

Trudno jej nie mieć.No wiec ja mam ale na winylu, wyd. niemieckie z "epoki".

Nie mogę się zgodzić z takim opisem...co do mojego wydania i nośnika.

Można brzmieniu zarzucać słabo nagraną perkusję, wycofane wokale, "przyciemnione" ogólnie brzmienie - ale na pewno nie to co TY powyżej.

Ale... No właśnie, gdybyś podał dodatkowe info o nośniku i wydaniu, być może nie byłoby kontrowersji.

Opisując oglądany/słuchany sprzęt na wystawie AVS podawany jest każdy element, włącznie z kablami, i na czym te kable "polegują", a w przypadku muzyki takie luki. To wprowadza niepotrzebne nieporozumienia. przecież to wszystko, cały ten zgiełk (wystawowy) powinien służyć wyłącznie jednemu - MUZYCE

...czasem jak czytam te "relacje" z AVS , odnoszę wrażenie, ze jest dokładnie odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Huberto1984 napisał:

Duzo osob krytykuje ATC I chociaz mi tez jakos nie podeszly to az takie zle chyba nie sa. 

Nie są, ktoś musiał coś niefortunnie zestawić i wyszło jak wyszło. Za rok będzie lepiej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.