Skocz do zawartości
IGNORED

23. edycja Audio Video Show 8-10.11.2019 !


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, iro III napisał:

Doceniam przykład muzyki, płyta, konkretny utwór.

Nie doceniam natomiast - z jakiego nośnika?

Z jakiego wydania (remaster? który remaster?)

To top, gigant pop-rocka. Takim jest ten zespół (od czasu gdy przestał być topowym gigantem rock-bluesowym, białym zespołem, za czasów Greena)czy ktoś tego chce czy nie, to nie zmieni obiektywnych faktów.

Rumours niewątpliwie najlepsza i doceniona przez wszystkich z ich popowego oblicza/

Trudno jej nie mieć.No wiec ja mam ale na winylu, wyd. niemieckie z "epoki".

Nie mogę się zgodzić z takim opisem...co do mojego wydania i nośnika.

Można brzmieniu zarzucać słabo nagraną perkusję, wycofane wokale, "przyciemnione" ogólnie brzmienie - ale na pewno nie to co TY powyżej.

Ale... No właśnie, gdybyś podał dodatkowe info o nośniku i wydaniu, być może nie byłoby kontrowersji.

Opisując oglądany/słuchany sprzęt na wystawie AVS podawany jest każdy element, włącznie z kablami, i na czym te kable "polegują", a w przypadku muzyki takie luki. To wprowadza niepotrzebne nieporozumienia. przecież to wszystko, cały ten zgiełk (wystawowy) powinien służyć wyłącznie jednemu - MUZYCE

...czasem jak czytam te "relacje" z AVS , odnoszę wrażenie, ze jest dokładnie odwrotnie.

Spotify Free.

Wydania na trochę dziwną realizację i fryzjerskie brzmienie gitar nie pomogą. Na wrzaskliwe nagranie głośnych wokali też nie pomogą.

Ale zmieniło mi się w ogóle dzisiaj. Nawet zaczynam lubić ten kawałek, wpada mi w ucho.

Poprawiłem jeszcze kondensatory, bo wczoraj miałem wlutowane świeże i nietrafione i nie jest tak źle, jest dobrze jak na Fletwood Mac. Nie jest tak źle. W Gryphonie jednak była spora kiszka z tego gramiaka, zbyt plastikowo i sucho było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIGA MISTRZÓW

- MBL

- GRYPHON

 

Dwa równorzędne systemy, niewiarygodnie dobre – niestety pokazujące, że pieniądze grają. Potwierdziły, że od strony technicznej jest możliwe, by mieć w domu koncert. Kto usiadł, nie zwalniał miejsca długo. Wiele osób mimowolnie kręciło głową z niedowierzania. Ale to nie dziwne, bo zdarzały się momenty, gdy pojawiał się wiodący instrument i wzrok wędrował w jego (wirtualne) miejsce. Każdy element muzyki żył swoim życiem, istniał niezależnie, tworzył wydarzenie. Mówienie o podziale pasma w takich przypadkach nie ma sensu. Była muzyka. Do tego, we wprowadzeniu, krótko zapowiadana: z jakiego kraju jest wykonawca, jaki to styl muzyczny. Nagrania przed sprzętem a nie odwrotnie.

 

Zachwyciło mnie jedno nagranie w sali MBL (tak jakością prezentacji, jak i sam utwór), poprosiłem więc o pomoc w identyfikacji. To zapisany tytuł, przy okazji mam autograf Jurgena Reisa określanego jako „The heart of MBL”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A to ten utwór:

 

Wskazując na różnicę MBL był delikatniejszy, Gryphon masywniejszy. W zależności od utworu bardziej przyciągał sposób prezentacji jednego bądź drugiego. Przy tym warto zauważyć, że to były zestawienia z subwooferem. Można by pisać jeszcze wiele, ostatecznie, moje wskazanie idzie w stronę Gryphona.

 

 

RÓWNIEŻ TOP, w mniejszej TYLKO SKALI

- SVEDA

- TAD

 

SVEDA AUDIO zagrała  f e n o m e n a l n i e. Różne gatunki i było wszystko, żeby można była dać się wciągnąć muzyce. Możliwości basu zależały tylko od nagrania – z jakiegoś analogu efekty były niemal sejsmiczne. To jest wszystko to, za co wyróżniam zestawienia aktywne. Nielimitowane – wszystko.

 

Po przejściu na pliki (z płyt analogowych) jakość została utrzymana. Dla zastanawiających się proponuję decydować się, zanim cena kolumn zakręci się wokół 100 tysięcy zł. Przy okazji warto wspomnieć o towarzyszącej firmie LampizatOr. Można sobie kpić, drwić i negować, ale  w s z ę d z i e  - gdzie była ta elektronika - grało na wyróżniającym się poziomie. Ale, ale… W Sobieskim grały bardzo podobne kolumny Sveda i trzeba rozgryźć temat, żeby nie skończyć tak mizernie. Paczki podobne, a jakościowo było niewiele (a nawet nic) z Tulipa. A może to inne paczki? Dla siebie tak będę myślał.

 

TAD (na Stadionie, II piętro) – najlepszy dźwięk. Krótko. GENIALNIE!!!

Ze wszystkich na wystawie tych bym chciał posłuchać w domu, dla przyjemności.

 

 

WZMACNIACZE

 

Powyżej wspomniany (cały zestaw) TAD nie miał słabych punktów. Za to przejawów genialności całą mnogość. Nie spytałem wystawcy, ale wychodzi mi na to, że moc dostarczał wzmacniacz w klasie D. To ostateczny dowód na to, że ta technika ma pełnoprawne miejsce w świecie hi-endu. Dla mnie to kolejny raz, gdzie nie mam uwag do klasy D. Jakichkolwiek.

 

820944755_MoonriverAudio.thumb.jpg.41327f10b26c6d1c7f84f7a194c67a27.jpg

 

A to powyżej, to najładniejszy wzmacniacz imprezy: MOONRIVER Model 404. Na mnie jego wygląd działa obezwładniająco. Grał z kolumnami Wilson Audio – jako jedyny odpowiadał za wzmocnienie. A był to mocno wyróżniający się system (Stadion, II piętro). Aspirował do najlepszych pod każdym względem. Spytałem o cenę wzmacniacza, spodziewając się usłyszeć coś w okolicy 100 000 zł. A tymczasem… Ten wzmacniacz kosztuje 13 000 zł. Tylko 13 tysiaków za ekstremalny hi-end. Powinni brać dodatkowe 87 tysiaków za TEN wygląd.

 

 

POZOSTAŁE POZYTYWNE NAJ

- ZELLATON

- P.W.L z B&W

- RETHM

- GMP Tech

- PAN WASZCZYSZYN

 

W pokoju ZELLATON kto komentował, to w stylu: „to gra”. I rzeczywiście, klasę było słychać od razu i bez trudu. Test na fortepian solo natychmiast uruchamiał wyobraźnię i widziało się wielkie pudło w małym pomieszczeniu. Jak ktoś ma więcej doświadczenia, to i pewnie kogoś we fraku sobie dodawał w myśli. Nie moje gatunki, ale w pełni doceniam. Jednak za 100 tysięcy zł wybieram kolumny TAD (też na tyle są wycenione).

 

W pokoju P.W.L wielkie B&W (pralki) nie były za wielkie. Grały wręcz zgrabnie, zwinnie, kulturalnie. Jak dla mnie z najlepszą sceną wystawy – wszystko punktowe i wycięte jak w najlepszych monitorach. Bas zwarty, krótki, idealnie pasujący do całości. Zestaw zakrzywiał rzeczywistość grając inaczej niż można by po wyglądzie podejrzewać. Też po wyglądzie ogromniastych wzmacniaczy lampowych – żadnego ocieplenia czy zmulenia. Perfekcyjna kontrola. Do tego w pokoju atmosfera luzu i ogólnego dobrego humoru. Największe zaskoczenie – na plus.

 

W pokoju RETHM (do kompletu LampizatOr) po prostu grało świetnie. Od zewnątrz widać szerokopasmowca, ale kolumna ma bardziej skomplikowaną budowę. 

 

W pokoju GMP Tech nadspodziewanie dobrze grały kolumny na szerokopasmowcu. Nie wiem jakim sposobem to osiągnęli (bas refleksem, gdyby ktoś pytał), ale niskie tony były monumentalne, silne i naturalnie obecne. Kolumny na szerokopasmowcu nie mają prawa mieć takiego basu, a w kolumnach za 12 000 zł to już w ogóle jakieś niepojęte zjawisko. Gratulacje za to osiągnięcie.

 

W pokoju pana Waszczyszyna przeżycie ekstremalne: malusieńkie kolumny grają bez jakichkolwiek ograniczeń. Impuls, rozmach, detal i generowana skala nie do uwierzenia. Jak to w takich przypadkach bywa… kolumny aktywne. Tym razem trzeba było jeszcze dodać procesor (wbudowany), aby przezwyciężyć mikro rozmiar skrzynek. Poziom dźwięku nieco za głośno ustawiony, ale w końcu to miał być pokaz możliwości. Do tego przy cenie 9,5 tysiąca zł te wszystkie atrakcje. Potencjał jest olbrzymi, formuła oryginalna i autorska (wedle słów konstruktora). Można nie czuć potrzeby posiadania, ale zauważyć i docenić trzeba obowiązkowo. 

 

 

SPOSTRZEŻENIA NATURY OGÓLNIEJSZEJ

 

1/  Powinno się zabronić grania muzyki wystawcom z holu na Stadionie. Przecież to hałas trafiający wprost do pokoi i sal innych wystawców. Zaprzeczenie próby stworzenia możliwie najlepszych warunków do odsłuchu. Wojna na głośność z płyt CD przeniosła się na teren wystawy AVS. Wielka szkoda.

 

2/  Przykrą okazją była możliwość kupienia płyt CD w cenie: 50 zł za 4 płyty. To w ramach wyprzedaży przez… likwidowane sklepy. Przez wielu niedopuszczana (nawet w myślach) rzeczywistość – właśnie nastała. Wielka szkoda.

 

3/  W mojej ocenie muzycznie nastąpił duży postęp, było dużo ciekawych utworów. Wprawdzie z gatunków delikatnych, łagodnych, ale nudziło z rzadka. A przyczyna? Według mnie ta powyższa: nie trzeba kupować/zdobywać płyt, biegać, zmieniać. Serwery zapewniają większy wybór i wystawcy z tego korzystają. Płyta CD odchodzi. Wielka szkoda.

 

4/  Zadziwia mnie część wystawców. Całkiem duża (nie wymieniam z litości). Pewnie z miarką biegają i ustawiają kolumny jak najbardziej symetrycznie, w równej odległości od ścian bocznych. Montują ustroje akustyczne, podłączają grube kable, itd., itp. A potem ustawiają 2 krzesła tak, że siedząc na żadnym z nich nie jest się centralnie. Nie dbają, by najlepsze miejsca dawały pozycję pośrodku. Albo drugi rząd przesuwają tak, że znów w pozycji pośrodku usiąść może… nikt. Warto jednak trzymać krzesełka w linii środka od pierwszego do ostatniego rzędu. A jak są tylko dwa krzesła (najmniejsze pokoje), to jedno miejsce ustawić optymalne, a drugie przesunąć w prawo lub w lewo do boku (trudno, wybieramy mniejsze zło). Jak ktoś te uwagi uznaje za czepialstwo to znaczy, że dobrej jakości grania nie zna. Nie doświadczył. Wielka szkoda, gdy są to wystawcy.      

 

1170657764_AVSwystawcy.thumb.jpg.c47192b5fc4efc07184b0a5dc9a541f8.jpg

Dużo wysiłku włożyli wystawcy, żeby czas był spędzony ciekawie. Durnowate jest tłumaczenie: nie jadę, bo tam nie ma nic ciekawego. To jest najzwyczajniej statystycznie niemożliwe. Na tyle prób i pokazów muszą być poruszające, wybitnie bez sensu i do zapomnienia. Ale są wszystkie typy. Ponieważ postanowiłem zebrać kolekcję krówek, to wykorzystuję, by w ten sposób, tym z obrazka, ale i pozostałym, powiedzieć DZIĘKI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
załącznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuelem

Znasz się na rzeczy, w wielu przypadkach lepiej bym tego słowami nie ujął, szczególnie:

"Każdy element muzyki żył swoim życiem, istniał niezależnie, tworzył wydarzenie. Mówienie o podziale pasma w takich przypadkach nie ma sensu. Była muzyka. Do tego, we wprowadzeniu, krótko zapowiadana: z jakiego kraju jest wykonawca, jaki to styl muzyczny. Nagrania przed sprzętem a nie odwrotnie."

Mam foto tego wzmacniacza, też mi się podobał. Z tyłu jaki ładny, taki beżowy, też designersko dopracowany. Trzeba powiedzieć, designersko mega sku****syn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I na dole piękna płytka "We get requests"

Trio, a muzyka tak gęsta, że aż się wieżyć nie chce że to trio. Referencja z resztą. W Avangarde też to puszczali.

I jeszcze fotka tyłu:

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuelem 

Żartujesz. NAJ - Waszczyszyn i PWL ? Trudno znaleźć było gorsze brzmienie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Grutka napisał:

Słuchałem  pmc  ogromne monitory, 88 tysięcy za parę,  grały super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W UK mozna dostac duzo taniej. A jak duze to pomieszczenie bylo? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
50 minut temu, Huberto1984 napisał:

Ogolnie jak czytam ten watek to stwierdzam, ze rozstrzal opinii na temat tego co najlepsze jest jak przy wybuchu granatu. 

Nikt obojetnie obok zestawow MBL czy Gryphon nie przeszedl, ale za cene tez nikt im laur nie daje. 

[...]

Ja przeszedłem obojętnie. Za duży tłok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMC  - kiepsko grało. ATC  - co to w ogóle było ? 

Tak się zastanawiam - jak to jest że wystwacy/producenci nic nie robią jak słyszą takie brzmienie. Przecież niemożliwe żeby nie słyszeli jak to kiepsko brzmi. A może po prostu mają na to wylane bo ludzie i tak nie słyszą jakości - po co się wysilać. Jak czytam zachwyty nad systemami które w ewidentny sposób grały tragicznie to rozumiem wystawców i producentów. Po co mają się starać  by grało  z wysoką jakością jak ludzie i tak tego nie docenią. Ważne by było głośno, cykało na górze i waliło basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Wuelem napisał:

A to ten utwór:

caly film jest znakomity

ten kawałek też ciekawy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Grutka napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

12 minut temu, babatular napisał:

PMC  - kiepsko grało

Baba, widzisz to pomieszczenie? Przecież te PMC nawet w mojej audio - dziupli by lepiej wypadły. Tylko po co ja o tym piszę jak Ty doskonale o tym wiesz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, babatular napisał:

PMC  - kiepsko grało. ATC  - co to w ogóle było ? 

Tak się zastanawiam - jak to jest że wystwacy/producenci nic nie robią jak słyszą takie brzmienie. Przecież niemożliwe żeby nie słyszeli jak to kiepsko brzmi. A może po prostu mają na to wylane bo ludzie i tak nie słyszą jakości - po co się wysilać. Jak czytam zachwyty nad systemami które w ewidentny sposób grały tragicznie to rozumiem wystawców i producentów. Po co mają się starać  by grało  z wysoką jakością jak ludzie i tak tego nie docenią. Ważne by było głośno, cykało na górze i waliło basem.

Babatular, najwaznieksze, ze to byla dla Ciebie przelomowa wystawa zycia. W koncu lampa zagrala dobrze dla Ciebie, takze nie wiem czym teraz bedziesz popieral swoje tezy  ? oczywiscie z przy rozumiem oka ten komentarz. 

ATC I pmc graja roznie, Harbeth tez inaczej itd...takze jesli zadne sie nie podobaly to jestes albo bardzo wybrednym slychaczem, albo o bardzo specyficznym guscie. ? oczywiscie nic w tym zlego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Adam 38 napisał:

Nie są, ktoś musiał coś niefortunnie zestawić i wyszło jak wyszło. Za rok będzie lepiej ?

Atc scm 11 i taka kiszka?!! Przecież to ich najlepsze podstawki ?

1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

I trochę zapomniana u nas elektronika od YBA. Paweł, a co to za monitory?

Audio WAVE 141SE, sam kiedyś o mało nie kupiłem modelu 17... z przezroczystą membraną polipropylenową ?

Fajnie że gość wraca, niech robi nowe zestawy na nowoczesniejszych komponentach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pierote

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wuelem napisał:

W pokoju P.W.L wielkie B&W (pralki) nie były za wielkie. Grały wręcz zgrabnie, zwinnie, kulturalnie. Jak dla mnie z najlepszą sceną wystawy – wszystko punktowe i wycięte jak w najlepszych monitorach. Bas zwarty, krótki, idealnie pasujący do całości. Zestaw zakrzywiał rzeczywistość grając inaczej niż można by po wyglądzie podejrzewać. Też po wyglądzie ogromniastych wzmacniaczy lampowych – żadnego ocieplenia czy zmulenia. Perfekcyjna kontrola. Do tego w pokoju atmosfera luzu i ogólnego dobrego humoru. Największe zaskoczenie – na plus

Pełna zgoda. Mam niemal takie same odczucia ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Czy ktoś zwrócił uwagę na kolumny AudioPhase, były w Sobieskim, w tym pokoju co Charles Martin. Niestety nie udało mi się posłuchać, ale może ktoś ma jakieś wrażenia? Sądząc po konstrukcji, bardzo obiecująca kompaktowa kolumna trójdrożna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Huberto1984 napisał:

Babatular, najwaznieksze, ze to byla dla Ciebie przelomowa wystawa zycia. W koncu lampa zagrala dobrze dla Ciebie, takze nie wiem czym teraz bedziesz popieral swoje tezy  ? oczywiscie z przy rozumiem oka ten komentarz. 

ATC I pmc graja roznie, Harbeth tez inaczej itd...takze jesli zadne sie nie podobaly to jestes albo bardzo wybrednym slychaczem, albo o bardzo specyficznym guscie. ? oczywiscie nic w tym zlego. 

Pudło. Essence zagrały fenomenalnie pomimo że były ograniczone rachityczną lampą, starym DATem i warunkami wystawowymi. Fakt ograniczenia wzmocnienia  zresztą było słychać. A i tak brzmiały cudownie. W zbyt dużym pomieszczeniu, na słabym wzmocnieniu. Strach pomyśleć jakby zagrały z takimi monosami Gryfa czy  MBLa.

PMC czy ATC zresztą jak wiele innych zestawów  grały tak słabo że mój gust tu nie ma znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie u Grobela trochę zbyt spokojnie.

PWL z Bowesami zaskoczył mnie w tym małym pomieszczeniu,

Spodziewałem się że bas  zabije, jak zobaczyłem kolumny.

Tymczasem basu było jak dla mnie w sam raz (bardzo dobrego) a średnica, piękna.

Super. Do czasu, aż ktoś nie puścił swojej płyty.

Wielka ciągnąca się buła. Nie pierwszy to raz, gdy "referencja" od publiczności skutecznie wietrzy pomieszczenie.

Jak słyszę coś takiego, omijam z daleka.

Generalnie u wielu wystawców było moim zdaniem zbyt głośno. Tu swoisty rekord pobili wystawcy z białymi kolumnami, w Sobieskim na drugim piętrze chyba. W niedzielę nagłośnili miernym basem dużą część piętra i klatkę schodową (a przecież u innych też było głośno). 

W wielu miejscach brakowało mi opisu sprzętu, fajnie jakby było z cenami.

Inaczej się ocenia zabawki za  10000 a inaczej za 100000

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, pharel1 napisał:

Nikt nie wspomniał o Fyne Audio z Unison Performance na Narodowym ani o pokoju gdzie stał Unison Absolute 845 Tylko mi się podobało?

Przepraszam Cię drogi kolego, nie chcę Cię urazić, ale wszedłem tam i jak szybko wszedłem , tak i wyszedłem, fyne audio promowany przez naszą  branżę tu,  jest podróbą  Tannoy i są  gniotem, no chyba że spuszczą  cenę  o połowę, słuchałem na AVS i wcześniej w salonach, są  polakierowanym promowanym dziadostwem,  od dnia pierwszego do ostatniego i kupują je tylko zrobieni w balona nieosłuchani klienci, którzy kupują bez odsluchow w ciemno po tutejszym forumowym  doradztwie branży, syf i tyle, co byś do nich nie podłączył. Jakiekolwiek inne kolumny w tej samej cenie lub niższej, postawisz obok tych fyne, to każda zamiata  je, jak kurz spod  szafy.

38 minut temu, jozwa maryn napisał:

Czy ktoś zwrócił uwagę na kolumny AudioPhase, były w Sobieskim, w tym pokoju co Charles Martin. Niestety nie udało mi się posłuchać, ale może ktoś ma jakieś wrażenia? Sądząc po konstrukcji, bardzo obiecująca kompaktowa kolumna trójdrożna.

Opisałem je na poprzedniej stronie drogi kolego ? pozdrawiam serdecznie ? są warte każdej złotóweczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, babatular napisał:

Może w innych warunkach system monobloków P.W.L. z tymi wielgachnymi osiemsetkami zagrałby fenomenalnie. Prawdopodobieństwa jest bardzo małe - ale być może.

Kazdy slyszy inaczej i ma inny gust, dla mnie pokoj PWL to byl drugi dzwiek wystawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2019 o 23:33, Jager napisał:

W tym roku, postanowiłem zacząć w piątek, od ostatniego piętra w Sobieskim... Dlaczego ? W soboty zawsze trafiałem na tłumy w tych kameralnych pokojach... A dziś spokojnie, na luzie był czas posłuchać spokojnie i pogadać z autorami. Malo jeszcze audiofili... Luz.

Jutro Stadion.

Pojawiło się kilka nowości dla mnie. Takie dla mnie rodzynki, w dodatku z Polski.

Zwróciły moją uwagę bardzo pozytywnie:

1 - pokój 412 - Wile / SoundArt / Sundial  - Fajnie grający system. Monitory, wzmacniacz, pre, CD. Cieszy mnie, że Polacy nie gęsi i swój muzyczny język mają.

2 - pokój 306 - Akkus. Nowe kolumny. Nowe ciekawe wzornictwo, w dodatku nieźle grające.

3 - pokój 301 - Prezentacja YG Acoustcs Hailey 1.2 - Podobnie jak w zeszłym roku. Czyli naprawdę świetnie. Bardzo sympatyczny Pan wkładając każdą z płyt opisywał co będzie grało i dlaczego. W całym Sobieskim nie spotkałem się z takimi muzycznym szacunkiem do słuchaczy.

4 - pokój 218 - RT Project. Bardzo fajnie brzmiące monitory JBL bodajże model L100 ??? Ładnie się wpasował w akustykę pokoju ich system z tymi monitorami. Nic nie buczało, bez rezonansów... ogólnie ładnie grało :)

5 - pokój 127 - ATC. Ktoś tu na forum pisał kiedyś , że to takie techniczne granie... Nie zgadzam się :) Małe monitorki za 7 tys para razem z ich wzmacniaczem chyba za 12 i ich CD za 8 ??? Całość naprawdę... zagrało. Jeden z lepiej grających małych systemów,  grających jak duże systemy.

6 - pokój 214 - chyba ? Norwedzy. Fantastyczny system, kolumny... Łał... Bardzo polecam ! Spędziłem tam kilka bardzo ciekawych minut.

7 - płyta jednego z wystawców :) Polska ale wydane chyba w Australii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W dniu 10.11.2019 o 23:51, Piotr_1 napisał:

We Wile było dość ładne granie, TR Audio, DAC PR PROJECT (czy RP Project, jakoś tak, polski DAC, CD Pioneera tam grało i wzmacniacz Kenwooda)

W dniu 11.11.2019 o 11:47, Łukasz napisał:

Poza Spendorami w Sobieskim bardzo podobały mi się:

- Grahamy podłogowe LS5/9F z elektroniką Soul Note.

- pokój Lectora gdzie jego elektronika grała z podłogówkami prototypowymi jeszcze włoskiej manufaktury Pearl Evolution. Cena tych kolumn to 2 tyś EUR a swoboda, barwa niespotykana w tym przedziale cenowym. Przy okazji pozdrowienia dla niezwykle sympatycznej ekipy Lectora ?

- pokój gdzie grały modowane JBL L19, końcówka mocy Kenwooda, CD Pioneer i DACzki własnej produkcji ( to chyba ktoś z forum ? )

Było jeszcze wiele pokoi w Sobieskim gdzie grało naprawdę bardzo dobrze, trudno jednak wszystko zapamiętać. Wybrałem te trzy które najbardziej utkwiły mi w pamięci.

W dniu 11.11.2019 o 15:22, jozwa maryn napisał:

Podobał mi się Audiopunkt z małymi podłogowymi Grahamami, wielki powrót Audiowave (z kolumnami 141SE, wyglądającymi jak SF, tylko nieco ładniej i grającymi świetnie), WILE (Rock napędzał Sundiale), RT-Project (nie taki od gramofonów, tylko ten od zaawansowanych przetworników DAC), niezły był Spendor 1/2 z czymś, co to nie pamiętam, co to było, Canor też fajnie wychodził. Chwalone Xaviany z Bladeliusem robiły spore wrażenie, ale trafiłem na audiofilską płytę z XRCD, co samo w sobie nie było miłe (ta płyta syczy nawet u mnie na Spendorach). Lector z takimi ciekawymi kolumienkami (Pearl), to było fajne granie, zawsze wydaje mi się, ze Lector w Polsce jest niedoceniany.

58 minut temu, muzaman napisał:

Chcę wymienić miejsca gdzie według mnie grała muzyka na poziomie i najbardziej mi odpowiadało.

Sobieski:

(...)

- 218 - RT-Project

(...)

Nie było zdjęcia, to wrzucę Panom od siebie. 

JBL L19; Kenwood L-1000M Stereo Power Amplifier; RT Project DAC One (wersja lampowa); Pioneer PD-S95 Elite Reference Compact Disc Transport*

1734791465_JBLL19KenwoodL-1000MStereoPowerAmplifierRTProjectDACOne(wersjalampowa)PioneerPD-S95EliteReferenceCompactDiscTransport(AudioVideShow2019).thumb.jpg.b02f00da4a2a38ed4bdcb7b3d7e2e06f.jpg

I nowe konkretniejsze kable głośnikowe, które zastąpiły Nordosty. W 2019 r. (w pokoju 218) wyszło im granie jak nigdy wcześniej. Równe i nieprzesłodzone. Nie to co poprzednio z Accuphase P-102 - dobrze, że go wyrzucili, bo z nim zaczynały podchodzić pod Harbeth.

* wszystko tuningowane.

Moje pierwsze JBL-e. Od nich się wszystko zaczęło :) w latach 90. XX wieku. Każdy już je zna - grają 4-y rok z rzędu. W tym najlepiej. Miło widzieć i słyszeć tyle razy swoje pierwsze kolumny :) 

Sundial Canticus pro M - w porządku.

1339691150_SundialCanticusproMWILE(AudioVideoShow2019).thumb.jpg.fbb320a0b3a898387a6406e82bd27f01.jpg

Podłogowe kolumny Ø Audio Icon (Designed in Norway - Handcrafted in Poland :) ).

278942271_AudioIcon(AudioVideoShow2019).thumb.jpg.5b5ff74620363a972d0ecf064ac839e3.jpg

I sporo innych.

Nawet Spendor Classic 1/2 pozytywnie zaskoczył, nieźle w parze z polskim wzmacniaczem na KT150. Nie to co Harbeth - wiadomo o co chodzi - przekolorowane i uśrednione z wypchnięta średnicą.

* * *

TAD-y podłogowe (o których wspomniał WLM), może około 50-ki by się załapały - zakłamane przekolorowne granie. Choć nie tak uśrednione i wywalone na MF jak Harbeth, to i tak przekłamują i się szybko nudzą.

Nie nasze granie z zakłamaną tonalnością.

A to co było na parterze, czyli jedne i drugie niemiaszkowate kolumny typu pseudo-horn. Acapella Apollon z Marton'em - delikatniutki przysłodzony dźwięk. Avantgarde Duo Mezzo XD - mocno przekolorowane przez cały set elektroniki od Accuphase.

Na niemiaszkowatych przetwornikach Accuton-a (ceramikach i sztucznych diamentach), Szweckie kolumny Marten Mingus Orchestra koszmarnie/strasznie wygładzone wypolerowane na wysokich. Ale ogólnie nie grały źle z Air Tight ATM-3211 - da się słuchać. Gdzieś tam w którejś z kolei dziesiątce, by się załapały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
22 minuty temu, Grutka napisał:

Opisałem je na poprzedniej stronie drogi kolego ? pozdrawiam serdecznie ? są warte każdej złotóweczki ?

 

Super, dzięki. Nawiasem mówiąc, opisał je i zrecenzował niedawno Pacuła. Bardzo pochlebnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się TAD bardzo podobała prezentacja . Fakt że Diana Krall Temptation leciało ale bardzo zwiewne kolorowe granie. Duża szybkość.
Haberth troszkę za jasno w najwyższych tonach jak dla mnie. Ale podobało mi się.
Ogólnie bardzo w biegu cala wystawa syn mi się pochorował coś i musiałem uciekać pilnie
Za rok pojadę na dłużej i bez dzieci.
Powiem kolejny raz nie wiem czy jak tak trafiałem czy co ale Orbital 360 Zeta Zero najgorsza prezentacja wystawy.
Jeden wielki dudent bas zdominował wszystko.
Podchodziłem 3 razy i za każdym razem masakra.
Może ja miałem tylko pecha może ktoś rozwinąć czy tylko ja tak trafiałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zeta Zero zawsze są dziwne. Może trzeba specjalnie pod nie budować od podstaw pomieszczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Stairway To Heaven napisał:

czy tylko pycha i arogancja 

Pycha i arogancja to chyba cecha producentów badziewia dających za swoje produkty ceny z kosmosu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bumpalump napisał:

Kazdy slyszy inaczej i ma inny gust, dla mnie pokoj PWL to byl drugi dzwiek wystawy.

Właśnie straciłem przytomność. Każdy to moze sobie tu pisać co chce. Tego typu opinie są tyle warte co:  " jechałem Syreną zbudowaną w garażu przez mistrza imadła i pilnika - jeździ najlepiej ze wszystkich aut - mimo że się rozpada - prezentowanych na targach - żadnym wypasionym Mercem czy BMW mi się tak dobrze nie jeździ"  To ma być ten gust i subiektywne wrażenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Wuelem napisał:

RÓWNIEŻ TOP, w mniejszej TYLKO SKALI

- SVEDA

- TAD

 

SVEDA AUDIO zagrała  f e n o m e n a l n i e. Różne gatunki i było wszystko, żeby można była dać się wciągnąć muzyce. Możliwości basu zależały tylko od nagrania – z jakiegoś analogu efekty były niemal sejsmiczne. To jest wszystko to, za co wyróżniam zestawienia aktywne. Nielimitowane – wszystko.

 

Po przejściu na pliki (z płyt analogowych) jakość została utrzymana. Dla zastanawiających się proponuję decydować się, zanim cena kolumn zakręci się wokół 100 tysięcy zł. Przy okazji warto wspomnieć o towarzyszącej firmie LampizatOr. Można sobie kpić, drwić i negować, ale  w s z ę d z i e  - gdzie była ta elektronika - grało na wyróżniającym się poziomie. Ale, ale… W Sobieskim grały bardzo podobne kolumny Sveda i trzeba rozgryźć temat, żeby nie skończyć tak mizernie. Paczki podobne, a jakościowo było niewiele (a nawet nic) z Tulipa. A może to inne paczki? Dla siebie tak będę myślał.

 

W sobieskim grały SVEDA DAPO a w GT SVEDA BLIPO.

Muszę do Ciebie przedzwonić i sprawdzić czy ktoś Ci się nie włamał na konto audiostereo. Wojtek pozytywnie o głośnikach scan speak. Świat się kończy. 

Rozmawiałem wczoraj z godzinę z  Panem Arkiem ze Sveda Audio. Ma multum zamówień z całej Europie po Warszawskich Targach.

Ubolewam do dzisiaj, że nie było subów : /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie najwięcej dobrego brzmienia i dobrej muzyki było w Sobieskim. Mnóstwo mini i mikro firm, a tam prawdziwe perełki.  Zachwyciła mnie mnogość, kreatywność i pasja tych ludzi. Czuć esencję tego hobby. Sale, mimo że mniejsze, wydają się też znacznie lepiej brzmiące w Sobieskim, niż na Stadionie. 

Warty podkreślenia jest powrót dwóch firm, których nie widzieliśmy na wystawie przynajmniej z 10 lat - AudioWave oraz Sundiala. Panowie Romuald oraz Piotr pokazali, że nie zapomnieli jak robić dobre kolumny. Ich skala produkcji może nie jest duża, ale ich produkty można postawić obok każdej zachodniej konkurencji. I do tego nie kosztują worka pieniędzy. 

Ludzi było trochę więcej niż rok temu, ale równiej rozłożyli się na 3 dni - nie było aż tak wielkiego peaku w sobotę, za to więcej osób przyszło w niedzielę (zapewne ze względu na wolny poniedziałek). Myślę, że przyczyniło się to do lepszych warunków do zwiedzania, choć oczywiście, w dalszym ciągu najwięcej zwykłych Kowalskich chce przyjść na wystawę w sobotę o 13:00. 

Na przyszły rok będziecie mieli niespodziankę, w postaci ... odmalowanego hotelu. Wygląda na to, że ponad 10 letnia saga pt. malowanie dobiega właśnie końca i na wiosnę zobaczycie zupełnie inny hotel (w skrócie: spadkobiercy nieżyjącego projektanta hotelu, chcieli kosmicznego 'okupu' za podpis pod nowym malowaniem, co jest zmianą oryginalnego projektu, do którego prawa jakimś cudem dalej miał oryginalny architekt - okupu, którego hotel przez lata nie chciał zapłacić).  

Prace postępują zresztą systematycznie - rok temu wymieniono windy, 2 lata temu zrobiono lobby i sale konferencyjne. W tym roku hotel wymienił cała kuchnię i restauracje za ponad 16 mln zł. W przyszłym roku zobaczymy nową elewację,  a w kolejnym całkowicie przebudowane lobby i kolejny remont wszystkich pokoi (ostatni był 6 lat temu). 

 

Oczywiście na koniec chciałem serdecznie podziękować wszystkim, którzy wpadli. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzałem cię . Żeby znowu nie było żałosnego skomlenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bonaventura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Misio38 napisał:

Pycha i arogancja to chyba cecha producentów badziewia dających za swoje produkty ceny z kosmosu. 

To jest akurat dobry biznes a nie pycha i arogancja. Jeżeli ktoś chciałby kupić moją usługę lub produkt za zawyżoną cenę tylko dlatego, że mam "ładne opakowanie" sprzedałbym bez wahania. Niestety tak to jest wszystko zbudowane. Postaw się na miejscu właściciela firmy.

 

Trzeba wyszukiwać perełek w dobrej cenie. Nie ma innej rady ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.