Skocz do zawartości
IGNORED

23. edycja Audio Video Show 8-10.11.2019 !


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, bonaventura napisał:

To jakiś absurd, nikt przez trzy dni nie wymienił ceny , bo jej nie ma. Nikt tego nie będzie sprzedawał. Nawet lamp nie umieli nazwać. Nawet gdyby cena była, to podana w artykule jej wielkość jest po prostu głupia. I tyle.

Badają rynek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Na moje ucho Oscar za rolę drugoplanową należy się niepozornej szwedzkiej integrze Moonriver 404. Niby ma tylko 50W/8 Ω, ale to są "zdrowe" Watty ? i to za 3k€
spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fr@ntz

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oscar honorowy dla Zeta Zero za upór ,konsekwencje i realizowane kolejne autorskie  pomysły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że wysokotonowce w kolumnach się chyba spaliły.


Można by było mieć takie wrażenie gdy przed tym spędzono półgodzinny u Morten.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
2 godziny temu, Huberto1984 napisał:

Spoko... Wjezdzasz z firma "krzak" na rynek z zapleczem sklepu na parterze klatki schodowej...wystawiasz wzmak za 200tys...pytanie co dalej? 

Dalej dostajesz dwadzieścia zamówień i natychmiast bankrutujesz, bo nie jesteś w stanie zrealizować pierwszej transzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, jozwa maryn napisał:

Dalej dostajesz dwadzieścia zamówień i natychmiast bankrutujesz, bo nie jesteś w stanie zrealizować pierwszej transzy.

Jak to? Czemu? Trudność z kupieniem lamp?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
7 minut temu, Piotr_1 napisał:

Jak to? Czemu? Trudność z kupieniem lamp?

Trudności z przejściem z produkcji jednostkowej do seryjnej. Killer początkujących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jozwa maryn napisał:

Trudności z przejściem z produkcji jednostkowej do seryjnej. Killer początkujących.

Trochę się domyślam. Zmontować 20 urządzeń w 3 tygodnie, puścić 3 pawie i szpital albo 2 miesiące sanatorium. Jednak praca też się z nikąd nie bierze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
1 minutę temu, Piotr_1 napisał:

Trochę się domyślam. Zmontować 20 urządzeń w 3 tygodnie, puścić 3 pawie i szpital albo 2 miesiące sanatorium. Jednak praca też się z nikąd nie bierze ?

Montaż to jeszcze nic. Problemem jest nagła konieczność produkowania identycznych obudów na najwyższym poziomie (w końcu to 200 000 złociszy, tak?), opóźnienia w realizacji zamówień na podzespoły (a potem przychodzi niezupełnie to, co zamawiano), niespodzianki, np. okazuje się że trafa jednak brzęczą i nie chcą przestać, a niemiecki dystrybutor czeka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jozwa maryn napisał:

Montaż to jeszcze nic. Problemem jest nagła konieczność produkowania identycznych obudów na najwyższym poziomie (w końcu to 200 000 złociszy, tak?), opóźnienia w realizacji zamówień na podzespoły (a potem przychodzi niezupełnie to, co zamawiano), niespodzianki, np. okazuje się że trafa jednak brzęczą i nie chcą przestać, a niemiecki dystrybutor czeka...

A to dopiero początek problemów. Nietechnologiczność, nieserwisowalność, debilne rozwiązania, ogólnie mówiąc romantyczne podejście nie pomogło. W domu fajnie się patrzy na gotowe urządzonko i krytykować jest zawsze łatwo. Najgorzej coś zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, jozwa maryn napisał:

Dalej dostajesz dwadzieścia zamówień i natychmiast bankrutujesz, bo nie jesteś w stanie zrealizować pierwszej transzy.

Ale dopiero po wplaceniu gotowki na konto za zamowienia  ? 20 x 200tys to juz mozna z torbami uciekac do Argentyny  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jozwa maryn napisał:

Montaż to jeszcze nic. Problemem jest nagła konieczność produkowania identycznych obudów na najwyższym poziomie (w końcu to 200 000 złociszy, tak?), opóźnienia w realizacji zamówień na podzespoły (a potem przychodzi niezupełnie to, co zamawiano), niespodzianki, np. okazuje się że trafa jednak brzęczą i nie chcą przestać, a niemiecki dystrybutor czeka...

A taki drobiazg jak kasa na części? Chyba, że ten "niemiecki dystrybutor" daje z góry milion euro plus VAT bo "towar jest franko loko u Lutmana" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2019 o 07:14, babatular napisał:

dramatycznie źle

Wszystko na etapie eksperymentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Yankes napisał:

Wszystko na etapie eksperymentów.

to nie jest tak ,ż to monobloki PWL są złe ,bo skonstruowane sa dobrze tylko nie do tych kolumn

spekulacyjnie ?

jeśli trafo wyjściowe zaprojektowane jest na f3 20hz czyli spadek na basie jest 3dB na 20hz poniżej liniowego pasma wzmacniacza to bas kolumn może wygladac tak jak naniosłem na charakterystykę przetwarzania tych B@W 801

druga sprawa nielinearyzowana impedancja , na 3khz jest pik podbijajacy pasmo , bo obciazenie lampy zalezy od impedancji kolumny i pracuje ona na zupelnie innej prostej (kolokwialnie)  dla impedancji 4 omy i dla impedancji 18 om,  co tez zaznaczylem na charakterystyce

w sumie przy nielinearyzowanej impedancji kolumn charakterystyka wypadkowa moze wygladac jak linia czerwona

mysle,ze dowoedem na moje spekulacje jest rozstawienie kolumn w poblizu rogów pokoju , ktore to ustawienie wskazuje na potrzebe wzmocnienia basu, rzadko w tak waskim pomieszczeniu ustawia sie kolumny na długiej ścianie tak szeroko

nawet jesli sie myle w ocenie to warto do tych monobloków zaprojektowac odpowienie kolumny z linearyzacją impedancji i ewentualnie wzmocnieniem niskich tonów jesli zaistnieje taka potrzeba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obraz.thumb.png.378e2b5fc9acf65e3c8cd88c78c574d9.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, tomek7776 napisał:

rok przygotowan do wystawy

Skąd ta pewność?

Nie przypuszczam, aby obecnie dogrywano wystawę 2020. Raczej potwierdzenia udziału będą później.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, cir napisał:

Tentogra i Jurek Owsiak na audioshow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki za zauważenie gości.

Był ktoś na premierze Karoliny Czarneckiej w piątek albo Grooveoberka Dębskiego w niedzielę ?

Może nie tylko o sprzęcie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, xetras napisał:

Dzięki za zauważenie gości.

Trudno ocenic mi sam gramofon Tentogra ale prezentowany  system grał bardzo dobrze mimo tego że był  z głosnikami tubowymi z którymi na audioshow zwykle sa kłopoty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym pokoju jak Jurek Owsiak kończył rozmowę i wychodził z całą kolorową ekipą której na filmiku nie było widać.


Widać i słychać w tym systemie było że konstruktor wyciągnął z swoich długotrwałych prób wnioski i przede wszystkim go wcześniej długo konfigurował.

Grało dobrze ale tu chciałbym przypomnieć różnym osobom będących zafascynowanym różnymi urządzeniami audio że po kupieniu takiego jednego gramofonu, kolumny, wzmacniacza, kabla, etc. że to po wstawieniu do własnego pomieszczenia nie koniecznie musi grać.

Następnym razem polecał bym nie tylko skupienie się na samym interesującym nas urządzeniu ale także na tym czym to było spinane i z czym.

No bo idąc za ciosem kolejny raz usłyszałem na AVS utarty mylący slogan że tak w sumie obojętne jest jaki jest sam gramofon bo i tak 99% dobrej roboty robi wkładka.

Podoba mi się bazowanie przy konstrukcji talerza w Tentogra 001 na złotych proporcjach, nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę bo tu nie chodziło o design ale o akustykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ASURA napisał:

Byłem w tym pokoju jak Jurek Owsiak kończył rozmowę i wychodził z całą kolorową ekipą której na filmiku nie było widać.


Widać i słychać w tym systemie było że konstruktor wyciągnął z swoich długotrwałych prób wnioski i przede wszystkim go wcześniej długo konfigurował.

Grało dobrze ale tu chciałbym przypomnieć różnym osobom będących zafascynowanym różnymi urządzeniami audio że po kupieniu takiego jednego gramofonu, kolumny, wzmacniacza, kabla, etc. że to po wstawieniu do własnego pomieszczenia nie koniecznie musi grać.

Następnym razem polecał bym nie tylko skupienie się na samym interesującym nas urządzeniu ale także na tym czym to było spinane i z czym.

No bo idąc za ciosem kolejny raz usłyszałem na AVS utarty mylący slogan że tak w sumie obojętne jest jaki jest sam gramofon bo i tak 99% dobrej roboty robi wkładka.

Podoba mi się bazowanie przy konstrukcji talerza w Tentogra 001 na złotych proporcjach, nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę bo tu nie chodziło o design ale o akustykę.

Tak, wiemy, gdyż to dopiero kunstruktor kabla jest prawdziwym kunstruktorem, a cała reszta to właściwie prymitywny dodatek do sieciówki ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zaczęło się....

 

Mam to...

 

Przykład z mojego podwórka i Mojego systemu. Miałem kupić słuchanego w zeszłym roku na AVS Chorda Dave który tam mi się podobał. Po wypożyczeniu go na 1,5 tygodnia stwierdziłem że nie zgrywa mi się z systemem. W tym roku rozmawiając z dystrybutorem Chorda dowiedziałem się z jakimi kablami jest mu po drodze (Chord nie jest po stronie neutralnego grania-dla mnie to wada). Obecnie w systemie mam inne zacne urządzenie, gra to piknie na innych kablach (opis systemu jest w o mnie)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, xetras napisał:

Skąd ta pewność?

Nie przypuszczam, aby obecnie dogrywano wystawę 2020. Raczej potwierdzenia udziału będą później.

 

Co widać po aktualizacji na stronie. Na początku listopada były info z zeszłego roku. Wielu wystawców po prostu mówi że będzie za rok i tyle. Biorą sprzętu które mają. Z tym rokiem to bym nie przesadzał. Roboty sporo ale na 2 miechy. 

53 minuty temu, ASURA napisał:

O zaczęło się....

 

Mam to...

 

Przykład z mojego podwórka i Mojego systemu. Miałem kupić słuchanego w zeszłym roku na AVS Chorda Dave który tam mi się podobał. Po wypożyczeniu go na 1,5 tygodnia stwierdziłem że nie zgrywa mi się z systemem. W tym roku rozmawiając z dystrybutorem Chorda dowiedziałem się z jakimi kablami jest mu po drodze (Chord nie jest po stronie neutralnego grania-dla mnie to wada). Obecnie w systemie mam inne zacne urządzenie, gra to piknie na innych kablach (opis systemu jest w o mnie)

 

Z jakimi kablami jest mu po drodze :)? Bo akurat mam. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, Fr@ntz said:

Na moje ucho Oscar za rolę drugoplanową należy się niepozornej szwedzkiej integrze Moonriver 404. Niby ma tylko 50W/8 Ω, ale to są "zdrowe" Watty ? i to za 3k€

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak na mój gust to jeden z piękniejszych wzmacniaczy. Ciekaw jestem czy równie ładnie gra jak wygląda bo jak tak to HIT w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Tak, wiemy, gdyż to dopiero kunstruktor kabla jest prawdziwym kunstruktorem, a cała reszta to właściwie prymitywny dodatek do sieciówki

Bo to jest tak, że jak urządzenie / system jest słabe to i dobre kable nie pomagają a jak urządzenie / system jest dobry to nieodpowiednie kable mogą zaszkodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Seyv napisał:

Bo to jest tak, że jak urządzenie / system jest słabe to i dobre kable nie pomagają a jak urządzenie / system jest dobry to nieodpowiednie kable mogą zaszkodzić.

Zwiedzając na targach do końca nie wiemy które urządzenie co nam wnosi do dźwięku. Słyszymy i oceniamy cały system. A co dopiero kabli mamy się dosłuchiwać. W domu to i owszem, można, tylko że to jest wątek o wystawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, iro III napisał:

Mam na myśli cel nadrzędny. Odtwarzaniem czego zajmuje się ten cały złom?

Wystawia i sprzedaje się po co?

No chyba, że słuchaczom dźwięków?...a oni i tak jak widać wyżej jak zawsze nie mogą dojść do porozumienia co było dobre a co tragiczne... ?

Wypadałoby założyć, że fundamentem jest słuchanie muzyki ale wbrew pozorom ten biznes zaspokaja różne potrzeby, nie tylko "melomańskie". I kto "już" słucha muzyki, a kto "jeszcze nie"? Ktoś kto ma 20-40 płyt na półce w tym połowę samplerów czy ktoś z kolekcją kilu tysięcy albumów, z tego połowa jeszcze nie przesłuchana? Obydwie osoby czy żadna? Itd, itd.

To truizm ale ludzie nigdy nie dojdą do porozumienia co gra, a co nie gra. Każdemu zagra inaczej. Producenci też ludzie zatem im też gra inaczej, każdemu inaczej. Komentując jednakże wszechogarniającą "pianę" toczoną hektolitrami wnioskuję, że to nie efekt "grania inaczej" tylko zwyczajnego, ludzkiego pieniactwa.

@Elberoth

Dokładasz do pieca pod tym kotłem więc przy okazji i z ciekawości zapytam - czy ktoś w ostatnim roku / latach dwóch próbował i szacował wielkość rynku audio w Polsce? O jakich obrotach rocznych (sales out do użytkownika końcowego) rozmawiamy? O szczegóły nie pytam, pewnie nikt tego nigdy nie mierzył.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mamy sobie zapisywać (ja nagrywałem uwagi na dyktafon) jak coś nam się bardzo podoba jak, czym i z czym był spięty cały system.

3 minuty temu, macktheknife napisał:

 

@Elberoth

Dokładasz do pieca pod tym kotłem więc przy okazji i z ciekawości zapytam - czy ktoś w ostatnim roku / latach dwóch próbował i szacował wielkość rynku audio w Polsce? O jakich obrotach rocznych (sales out do użytkownika końcowego) rozmawiamy? O szczegóły nie pytam, pewnie nikt tego nigdy nie mierzył.

 

Trochę inaczej ale blisko tematu; na nasz rynek jest zalew importowych produkcji a nasz wewnętrzny import to tylko 15% bo rynek jest płytki i wymusza to eksport nawet pewnie większy niż szacowane 85%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ASURA napisał:

Po prostu mamy sobie zapisywać (ja nagrywałem uwagi na dyktafon) jak coś nam się bardzo podoba jak, czym i z czym był spięty cały system.

Ciekawy patent z dyktafonem dla dziennikarzy, w końcu nawet w smartfonach go mamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piotr_1 napisał:

Ciekawy patent z dyktafonem dla dziennikarzy, w końcu nawet w smartfonach go mamy.

Mamy ale nie używamy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.