Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do 10 tys. zł. z drabinką rezystorową


Rafał_79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

ponieważ nie znalazłem na forum podobnego wątku, to zakładam nowy temat.

Mianowicie proszę wszystkich, którzy coś (na temat) wiedzą o podpowiedź, jakimi wzmacniaczami w cenie do 10 tys. zł. warto się zainteresować z następującymi założeniami:

1. Wzmacniacz tranzystorowy (względnie hybrydowy).

2. Klasa wzmacniacza AB lub... D (z tej klasy słuchałem Primare I25 i jednak to nie dźwięk klasy SOL II / Ortona). Klasa A mnie nie interesuje, grzejniki w domu posiadam ?

3. Brzmienie podobne do Haiku Audio SOL II / Sonneteer Orton (czyli uniwersalne do różnej muzyki (nie słucham tylko hard rocka, metalu itp), przyjemne w odbiorze na długie odsłuchy, bez wyraźnego podkreślania jakichkolwiek częstotliwości, wydajne prądowo).

4. Musi posiadać pilot zdalnego sterowania. Regulacja wzmocnienia oparta o drabinkę rezystorową (preferowane). Jeśli jednak macie jakiś typ oparty na potencjometrze, ale da się nim w miarę precyzyjnie ustawiać głośność, zwłaszcza przy niewielkich jej poziomach, to też proszę o podanie takiego wzmacniacza.

Poziom cenowy do 10 tys. zł. - oznacza to w moim rozumieniu realną cenę zakupu (czyli po obniżce od ceny katalogowej przy wzmacniaczu nowym). Wzmacniacze używane także wchodzą w grę (myślę, że kilkuletnie - starsze chyba nie).

Haiku Audio SOL II oraz Sonneteer Orton miałem wypożyczone, dlatego do nich nawiązuję. Chciałbym po prostu wybrać jak najlepiej, dlatego proszę o informację, czy są jeszcze wzmacniacze, które spełniają opisane przeze mnie założenia (a najchętniej kupiłbym wzmacniacz właśnie z drabinką rezystorową - tylko, żeby brzmiał podobnie jak 2 wyżej wspomniane ? Nie wiem, czy to możliwe...).

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - proszę o pomoc ?

pozdrawiam

Rafał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jeśli podoba Ci się Haiku to może jakąś ich końcówkę (albo inna D klasy czy creek na przykład) i pasywka Khozmo, ma pilota, wyświetlacz. Wielu bardzo ją chwali, chociaż u mnie nie do końca się sprawdziła i przeszedłem na lampę, zaś obywtel, który ją ode mnie odkupił bardzo zadowolony. Trzeba próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayre AX-7e w skrócie ciepła, nasycona, kolorowa średnica. Regulacja głośności nie do zajechania, full zbalansowana konstrukcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logika wskazuje ,ze drabinka rezystorowa wyklucza zdalne sterowanie glosnosci,,,ale moze wszystkiego nie wiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek7776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z Dayensa. Piloty kiepskie wizualnie i tylko regulacja głośności, resztę warto posłuchać, ocenić samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, tomek7776 napisał:

logika wskazuje ,ze drabinka rezystorowa wyklucza zdalne sterowanie glosnosci,,,ale moze wszystkiego nie wiem

Pilot steruje procesorem, procesor steruje kontaktronami (wojskowego pochodzenia, super sprawne i ciche), kontaktrony przełączają pary selekcjonowanych precyzyjnych (1%) rezystorów.

(rozwiązanie doskonale precyzyjne, niezawodne i praktycznie niezniszczalne)

Tak działa drabinka w ASR Emitter.

Za 10kzł można już używkę z dobrego rocznika (po 1999), czasem trafić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrej klasy przedwzmacniacz lampowy (polskiej produkcji) kosztuje ok 5 tys zł. Do tego impulsowe końcówki mocy Hypex NC400 Mono 6 tys za 2 sztuki (ale chyba uda się coś utargować z ceny i zmieścisz się w założonej kwocie). Finalnie będziesz miał zestaw o świetnym brzmieniu i ogromnych możliwościach zmiany brzmienia (poprzez wymianę lamp)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 10 tys zł posłuchałbym u nas lub wypożyczył na odsłuch Nada C368 + C268 lub Rotela RA-1592. Nie wspomniałeś nic na temat kolumn z jakimi ma to zagrać...

Nad zagra cieplej z bardziej dociążonym przełomem średnicy i dołu i miękkim, wybrzmiewającym basem, Rotel znowu zagra szybciej i przestrzenniej. 

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haiku Audio Sol IV

Nie zauwazylem ze mialo byc do 10.000. W kazdym razie po AS rynek wtorny bedzie mial napeno duzo do zaoferowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAR IA 120H nasza firma mocny hybrydowy wzmacniacz z drabinką kozmo lub można zamówić z pilotem  . Gęste nasycone granie z obfitym basem i delikatną górą.Mozna pozyczyc i posłuchać u siebie .Ja wybrałem HAIKU Audio Sol ll SE ale może Ty LARa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. No to wygląda, że mam kilka poważnych typów do przemyślenia no i ewentualnie potem do odsłuchania. Wiadomo - bez odsłuchu u siebie nic nie kupuję.

Odnośnie kolumn, z jakimi ma współpracować wzmacniacz, to Studio 16 Hertz Minas Anor IIIs. Ale tak jak pisałem na początku - niemal idealnie zagrały u mnie wzmacniacze Haiku Audio SOL II i Sonneteer Orton. Ten drugi ogółem jest dla mnie nieco lepszy od Haiku: dźwiękowo jak i w jakości obsługi. Więc jeśli nie znajdę nic, co gra podobnie / lepiej (?) i jednocześnie ma bardziej precyzyjną regulację głośności, to prawdopodobnie kupię któryś z nich.

Czekam jeszcze właśnie na AudioShow. Raz, że może tam coś jeszcze "wpadnie w oko" a dwa, że faktycznie chyba będzie więcej używanych po tej wystawie (choć nieco bardziej wolałbym kupić nowy - ale nie ograniczam się w tej kwestii, po prostu musi być dobry wzmacniacz).

Odnośnie drabinki rezystorowej, to faktycznie może powinienem napisać "sterowany mikroprocesorowo". Wtedy chyba nie było by niejasności. Mając długi czas Arcama A28 przyzwyczaiłem się do niesamowitej wygody korzystania z takiego sposobu regulacji ? No ale jakość dźwięku ważniejsza, więc dlatego na razie typem jest SOL II lub Orton (bardziej Orton).

Czy wyżej wspomniane Yamahy faktycznie nie mają klasycznego potencjometru a w zamian rzeczoną "drabinkę" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jakiś rok temu nawet interesowałem się Rotelem tylko, że RA-1572. W Top Hi-Fi w Katowicach byłem na odsłuchu i ogólnie dźwięk mi się podobał (nie będę się już szczegółowo rozpisywał) tylko, że nie chcieli pożyczyć do domu (a wiadomo, że w każdym pomieszczeniu dany system AUDIO inaczej zagra). Zresztą swoich kolumn też nie taszczyłem na odsłuch.

Może wrócę do sprawy Rotela... Tylko muszę znaleźć miejsce, gdzie wypożyczą na odsłuch.

A orientujesz się czy dźwiękowo (barwa / dynamika / wydajność prądowa / inne ?) to spora różnica jest między RA-1572 a RA-1592 ?

Różnica w cenie nie jest mała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafał_79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To dwie różne bajki. 92-ka, to potęga w każdym wymiarze i wygoda jakich mało.  Pilot trochę klocek, ale pozwala na całkowite sterowanie wszystkimi funkcjami, dac na pokładzie, któremu też niewiele można zarzucić, no i ta moc! Kolumny tak tańczą, jak im ten Rotel zagra, warto posłuchać, polecam. Dodatkowo 5 lat gwarancji ? Trochę lektury, ogolnie się z nią zgadzam - https://www.avtest.pl/wzmacniacze/item/565-rotel-ra-1592

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

do 10 tys zł posłuchałbym u nas lub wypożyczył na odsłuch Nada C368 + C268

Polecam posłuchać. Ten duet rozkłada na łopatki C388.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, pantagruel napisał:

 

Dlaczego? Nie wiesz, to sprawdź u producenta. Ja taką miałem.

czy miales cos takiego?bo to chyba jest drabinka rezystorowa,i jak to zdalnie sterowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 wpis omyłkowy

Nie wiem czy SOL II taki super uniwersalny brzmieniowo, dla mnie wyraźnie zmiękczone granie i trochę za mocno powiększające źródła pozorne. Chociaż nie pogniewałbym się, gdyby stał u mnie w domu ? 

Zerknij na ofertę Dayensa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drabinką rezystorową świetna propozycja to Kinki EX-M1(+). W tym wzmacniaczu regulację głośności na niskich poziomach można uznać za bardzo precyzyjną.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rafał_79 napisał:

tylko, że nie chcieli pożyczyć do domu

wal na priv, my pożyczamy ?

27 minut temu, Maraudio napisał:

Polecam posłuchać. Ten duet rozkłada na łopatki C388.

różnica jest spora fakt ? Można jeszcze lepiej: C658 + 2x268 i to dopiero zamiata ? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Rafał_79 napisał:

Odnośnie kolumn, z jakimi ma współpracować wzmacniacz, to Studio 16 Hertz Minas Anor IIIs. Ale tak jak pisałem na początku - niemal idealnie zagrały u mnie wzmacniacze Haiku Audio SOL II i Sonneteer Orton. Ten drugi ogółem jest dla mnie nieco lepszy od Haiku: dźwiękowo jak i w jakości obsługi. Więc jeśli nie znajdę nic, co gra podobnie / lepiej (?) i jednocześnie ma bardziej precyzyjną regulację głośności, to prawdopodobnie kupię któryś z nich.

Testowałem u siebie Sol-a II jak miałem MInasy IV i muszę przyznać , że była synergia choć miałem obawy. Można było się do czegoś przyczepić, ale było to solidne połączenie. Dobry wzmacniacz i ładnie zbudowany, solidnie. O Sonneteer Orton nawet nie słyszałem. Zerknę na niego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę pasywki Hattor na drabinkach rezystorowych. Testowałem go ze swoją końcówką mocy i nie ma się do czego przyczepić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.