Jump to content
Sign in to follow this  
baron_bartek

Lampa sterująca gra na jeden kanał

Recommended Posts

5 minut temu, MariuszZ. napisał:

To od promieniowania. Za dużo czasu spędzonego z lampami i na forum tak kształtuje ludzi. Jeżeli jeszcze się nie zaraziłeś lampowym brzmieniem to nie ryzykuj i zostań przy tranie 😉 Jeżeli jednak zdecydujesz się na dłuższe obcowanie z lampą to do poczytania obowiązkowa 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
. Polecam 🙂

Komputery (zawodowo 😛 ) też promieniują, ale jakoś się trzymam. Dzięki za linka - wygląda solidnie - poczytam. Niestety się zaraziłem bo jak podłączyłem tego wirtusa to powiedziałem "o kurw..." bo miałem wrażenie, że głos w końcu śpiewa DO MNIE... a nie po prostu śpiewa. Miałem kilka transów w podobnym budżecie (no trochę mniejszym - dałem 2k za virtusa) i doszedłem do przekonania, że lampy tylko się wydają drogie - trzeba wydać dużo więcej by przeskoczyć lampę tranzystorem.... szczególnie w zimę bo ciepła sporo wydają 😄

Oczywiście finansowo to wygląda ok, jeśli wiesz chociaż orientacyjnie jakich lamp masz szukać, bo jak w moich 2 zestawach zamienić miejscami lampy sterujące, to gra to... minimum dziwnie.

Lampy 6N6P na allegro kosztują 10-100 zł (jest jakaś za 519)... kupie se kilka i posłucham, skoro już wiem, że to musi być 6N6P (chyba, że jeszcze coś nie wiem)

Edited by baron_bartek

5 minut temu, baron_bartek napisał:

Lampy 6N6P na allegro kosztują 10-100 zł

Na allegro nie będziesz miał pewności, że dostaniesz sprawne. Chyba, że masz sprawdzonych sprzedawców. W 

Hidden Content

raczej nie robią psikusów 😉 

11 minut temu, MariuszZ. napisał:

Na allegro nie będziesz miał pewności, że dostaniesz sprawne. Chyba, że masz sprawdzonych sprzedawców. W 

Hidden Content

raczej nie robią psikusów 😉 

Właśnie takiego info chciałem 🙂 - z kim kto sprzedaje można pogadać.

Na allegro mało sprzedawców, ale w sumie są komentarze... za 50 zł można zaryzykować 😛

Ja ostatnio kupiłem 6S45P-E na eBay'u od jetparts!  Niestety jedna z nich uwalona. Sprzedaje też m.in. 6N6P dlatego byłbym ostrożny.

Na allegro spokojnie można od misisa. Ja kupiłem z 1967; teraz widzę tylko nowsze i tańsze. W moim Feliksie grają - powiedziałbym - bardzo "lampowo".

10 minut temu, naczesany napisał:

Na allegro spokojnie można od misisa. Ja kupiłem z 1967; teraz widzę tylko nowsze i tańsze. W moim Feliksie grają - powiedziałbym - bardzo "lampowo".

ok, dzięki. Chyba go widziałem ze 100% pozytywnych komentarzy.

Tak z ciekawości, jakie roczniki lamp najlepiej wg was? Bo różne opinie czytałem, niektórzy lubią nowsze, niektórzy mówią, że lampy to tylko do 1970 roku. (pewnie tak jak piszesz, są bardziej lampowe - cieplejsze i wciągające)

Edited by baron_bartek

3 godziny temu, baron_bartek napisał:

wyczuwam od was nieco agresji i protekcjonalizmu

To ani agresja ani protekcjonalizm, tylko opad flaków. Takie tematy były wałkowane na forum setki razy, w necie istnieje multum merytorycznych i przystępnych stron o lampach, a mimo to co i rusz pojawia się ktoś komu nie chciało się czytać, z postawą roszczeniową żeby mu pokazać palcem bo sam się do szukania nie zabierze bo mu czasu szkoda. Ale tylko swojego własnego, czasem innych się nie przejmuje ani trochę.

• Like 4

Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. John Acton

www.valvencore.pl