Skocz do zawartości
IGNORED

co można dzisiaj a co nie czyli tzw. poprawność polityczna


Meloman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie... Jeżeli przeanalizujemy naprawdę poważne analizy, to okazuje się, że prezydentura niejakiego Obamy jest dzisiaj ocenia co najwyżej neutralnie, a w większości negatywnie.

Oczywiście gościu dostał na kredyt Nobla, złego słowa o nim nikt w czasie jego rządów nie wygłaszał. Nie wypadało.

A co się dzieje obecnie? Abstrahuję całkowicie jakim Prezydentem jest Trump, ale odwróćmy rolę i wyobraźmy sobie taką nagonkę, z jaką on się spotyka na czarnoskórego prezydenta - np. Obamę?

Jestem przekonany, że w większości środowisk i mediów spotkało się z komentarzami - rasizm, nietolerancja.

Inn kwestia - jakaś podrzędnej klasy aktoreczka śniadoskóra wygłasza komentarz, że film w którym grała (chodzi o "Ocean Thirteen") nie jest przeznaczony dla białych ludzi w wieku 40-lat. Jej "komentarz" był odpowiedzią na negatywną recenzję tego filmu, którą bodajże w NY Times miał napisać właśnie biały, 40-letni mężczyzna.

Odwróćmy znowu sytuację - i załóżmy, że biały aktor, np. Ralp Fiennes wypowiada się, że w film, w którym grał nie jest dla czarnych ludzi. Wyobrażacie sobie tą krytykę jego słów, jego postaci? Tymczasem komentarz tej aktoreczki przechodzi bez echa.

O drobiazgach, jak to obecny premier Kanady musi się tłumaczyć z dawnych zabaw czy z nagonki na słowa Liama Neesona o chęci zemsty nawet nie będę wspominał.

Reasumując - nastały smutne czasy, gdzie pod płaszczykiem niby poprawności politycznej przemyca się hasła rasistowskie - ale nie przeciwko np. czarnym, ale białym.

Że wróciły normalne czasy przekonam się, jeżeli np. znajdzie się odważny i nakręci film obyczajowy o kryzysie w związku homoseksualnym. Coś a'la "Sprawa Kramerów". Oczywiście - nie chodzi tylko o nakręcenie filmu bo to można zawsze zrobić, ale też jego przyjęcie. Normalne, a nie twierdzenie, że osoby homoseksualne pokazuje się w złym świetle.

A na zakończenie - odpowiadając śniadoskórej aktoreczce - Masz rację. Ten film nie był dla mnie! Takiej chały i kichy rzeczywiście nie warto oglądać. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Wykaż komuś, że jest w błędzie, to publicznie oskarży Cię o dyskryminację, nietolerancję, troling, hejt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale obrazy uczuć religijnych w tych zgniłych Stanach nie mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś w tym  na rzeczy.Moim zdaniem wynika to z mechanizmu wahadła.Jeśli wcześniej coś było zakazane,było tabu to w momencie gdy stało się dozwolone wahadło leci dalej.W drugą stronę.Po jakimś czasie to się wyrówna.Oczywiście,że wszelkie owcze pędy są złe ale to chyba nieuniknione.Trzeba zachować zdrowy rozsądek.

A co do filmu ukazującego również ciemne strony związku homoseksualnego to ja taki znam.To francuskie "Życie Adeli ",film wybitny mówiący prawdę bez niedomówień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to kino francuskie, zawsze dość odważne. Amerykanie rzeczywiście nie są gotowi na takie filmy.

P.S. Nie od dziś wiadomo, że czarni są wielkimi rasistami. Także muzycy - choćby Erykah Badu. I to jest w porządku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopóki kończy sie to tylko na oburzeniu , to jest ch**

 

W Polsce  góral , dostał wyrok - prace społeczne - ale jednak to wyrok skazujący - za topienie marzanny , bo była - ta marzanna - za bardzo podobna do ... no wiadomo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosława Kaczyńskiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie

do kobiety , z pewnego narodu , który uważa że został wybrany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, billy idol napisał:

nie

do kobiety , z pewnego narodu , który uważa że został wybrany

Do Matki Boskiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modonna z wielkim cycem? ?

 

A swoją drogą to mam już serdecznie dość zaistnienia w każdym filmie czy serialu wtrąceń z LGBT ? Rzygać się chce. Nie przypiął ni przyłatał. 

Ale za to Green Book można obejrzeć - dobry i bez nachalnej poprawności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie podczas pracy słucham audiobooka (-u ???) "Potop".*  Znam prawie na pamięć, ale lektor znakomity. Bliżej mi nieznany Marek Walczak.

 

Dziś taka powieść nie mogłaby się ukazać, chyba że w "drugim obiegu"?, i czytano by ją na tajnych kompletach. Z wielu zresztą powodów.

 

* jest na TyRuro. Ściagajta i 'kradnijta', póki jeszcze nie usunięto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

A co do filmu ukazującego również ciemne strony związku homoseksualnego to ja taki znam.To francuskie "Życie Adeli ",film wybitny mówiący prawdę bez niedomówień.

Czeka u mnie od kilku lat, ale teraz ma wysoką rekomendację, aby go obejrzeć. Dziękuję.

3 minuty temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Dziś taka powieść nie mogłaby się ukazać, chyba że w "drugim obiegu"?, i czytano by ją na tajnych kompletach. Z wielu zresztą powodów.

Mówisz o powieści Sienkiewicza? Możesz temat rozwinąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I owszem.

Opinia Wojciecha o filmie jest i dla mnie jego rekomendacją.

 

 

Alem się podlizał...

 

Meloman - tak, mówię o TYM "Potopie". Jest jakiś inny??

Krótko, bo jakom rzekł - jeszcze jestem w pracy. "Pytki stawiam", czyli  - lepam kafelki.

To, co na przykład pan Zagłoba wygaduje o Żydach, Turkach, Ukraińcach - to (na dzisiejsze normy i obyczaje) jest po prostu nie do przyjęcia.

 

Wieczorem zapodam kilka cytatów, jeśliś zapomniał.

Pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Tyranie u baby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jezz napisał:

A Tuwim, ten wstrętny rasista?

Murzynek Bambo?

16 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Wieczorem zapodam kilka cytatów, jeśliś zapomniał.

Będzie ciekawie, więc proszę.

ps. nie zapomniałem. Jak "Potop" znam tylko z filmu. W liceum zaczytywałem się, ale jakoś Henia nie mogłem strawić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... - widzisz.

A to powieść genialna, zaiste i wciórności!!!

 

A Bambo? - Koleżka.

"...a on się boi, że się wybieli". Dżeksonowi cza było rzec!

 

Dawno, daaaawno temu, jeszcze w Polsce - taszczę na ręku mojego (wtedy) niespełna trzyletniego synka. W sklepie mijamy się w wejściu z czarnoskórym, a Kubuś na pół Krakowa krzyczy:

- Tatusiu, tatusiu! Patrz - Muzynek!!!!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Meloman napisał:

Murzynek Bambo?

Oczywiście.:)

Na poprawę humoru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Meloman said:

Będzie ciekawie, więc proszę.

O Lapończykach (z pamięci) "Gdyby król mi takiego podarował, kazałbym go uwędzić i w kościele w Orszy powiesić, gdzie wśród wielu osobliwości strusie jaje się znajduje".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! To, to, to!

Między innymi.

 

Ale to chyba Wołodyjowski.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Jaro_747 napisał:

Do Matki Boskiej?

nie no , nie wiem

nie czytałem pozwu

oglądałem tylko rozmowe z ukaranym

ale jak marzanna ze słomy i szmat , moze byc do kogokolwiek podobna ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz sobie przypomniałem super scenkę z pierwszego Vabanku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzisiaj kompletnie nie do przejścia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn z psem by jakoś się przemknął...  Antychryst też.

"Pies z Murzynem" - nie miałby szans...?

 

"Wystarczy juz tego alibi, panie Kramer".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, billy idol napisał:

nie

do kobiety , z pewnego narodu , który uważa że został wybrany

Krystyny Pawłowicz?

Piszesz, że to przedstawicielka narodu, który uważa, że został wybrany, zatem na pewno jest to jakaś Polka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez d-t-x

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, d-t-x napisał:

Piszesz, że to przedstawicielka narodu, który uważa, że został wybrany, zatem na pewno jest to jakaś Polka.

odbieram to jako żart

ale gdyby nie , to wyjaśnie

pozew był z zarzutu o antysemityzm

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Dżeksonowi cza było rzec!

Majkel, to podwójny agent - nie dość, że prał sweterki w bleachu, to jeszcze na ryby z małolatami jeżdził  - ale ponoć to nie do końca prawda. Jeżdził tylko z chłopcami - dziewczynki olewał ?

... olewał, bo rybobranie, to męski sport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Bezlitosna Niusia said:

Ale to chyba Wołodyjowski.

?

Jaki Wołodyjowski, to było jak posłowali do szwedzkiego obozu i dziwowali się Lapończykom. Wołodyjowski tylko dodał, że w Łubniach u fary była szczęka wieloryba alboli też wielkoluda. O Lapończykach wypowiadał się Kmicic, albowiem z ciekawości, siedząc na koniu, podniósł jednego jak kota i obejrzał ciekawie. Wołodyjowski nie pasował do tej akcji, gdyż nie był takim kafarem.

PS. Znalazłem stosowny fragment:

Sadowski zaś, w miarę jak przejeżdżali, objaśniał:
- To smalandzki pułk gwardii królewskiej. To piechota dalekarlijska, najprzedniejsza.
- Na Boga ! a to co za małe monstra? - zakrzyknął nagle Zagłoba ukazując kupę małych człowieczków z oliwkową cerą i czarnymi, wiszącymi po obu stronach głowy włosami.
- To Lapończykowie, którzy do najdalej siedzących Hiperborejów się liczą.
- Dobrzyż do bitwy? Bo mi się widzi, że mógłbym po trzech w każdą garść wziąść i póty łbami stukać, póki bym się nie zmachał!
- Z pewnością mógłbyś waszmość to uczynić! Do bitwy oni na nic. Szwedowie ich ze sobą do posług obozowych wodzą, a w części dla osobliwości. Za to czarownicy z nich exquisitissimi, każden najmniej jednego diabła, a niektórzy po pięciu do usług mają.
Skądże im taka ze złymi duchami komitywa? - pytał, żegnając się znakiem krzyża, Kmicic.
- Bo w ustawicznej nocy brodzą, która po pół roku i więcej u nich trwa, wiadomo zaś waszmościom, że w nocy najłatwiej z diabłem o styczność.
- A dusze mają?
- Nie wiadomo, ale tak myślę, że animalibus są podobniejsi.
Kmicic posunął konia, chwycił jednego Lapończyka za kark, podniósłgo jak kota do góry i obejrzał ciekawie, następnie postawił go na nogi i rzekł:
- Źeby mi król takiego jednego podarował, kazałbym go uwędzić i w Orszy w kościele powiesić, gdzie z innych osobliwości strusie jaje się znajduje.
- A w Łubniach była u fary szczęka wielorybia alboli też wielkoluda- dodał Wołodyjowski.
- Jedźmy, bo jeszcze co paskudnego od nich się do nas przyczepi! - rzekł Zagłoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie. 

Pomyliłem "kota" Lapończyka z wielkoludem. 

Taka czeska pomyłka. A 'swoje' już wypiłem, jak to nasi bohaterowie.

??

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.