Skocz do zawartości
IGNORED

co można dzisiaj a co nie czyli tzw. poprawność polityczna


Meloman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z me too sprawa jest bardziej skomplikowana niż to się przedstawia.Oczywiście ,że sam fakt wykorzystywania   pozycji zawodowej w relacjach męsko damskich jest godny potępienia.Tyle,że jest faktem nie od wczoraj tylko od zawsze.A ważniejsze jest to,że wykorzystują to obie strony.Czyli nie tylko dyrektorzy czy reżyserzy wykorzystują aktorki ale i same aktorki same wybierają drogę przez łóżko aby przyspieszać rozwój kariery.To zjawisko stare jak świat.A po 20 latach opowiadają o tym w mediach. Stawiając się jedynie w roli ofiary.To gra erotyczna z obu stron.I jako taka zasługująca na potępienie.Ale nie tylko jednej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak się dzieje - chodzą, kręcą się, uśmiechają się, puszczają oczka, zakładają coraz to krótsze spódniczki, czasami bez majtek, czasami z, a przy okazji są ładne... i zgrabne - i co ma począć człowiek? Rozumiem, etyka zawodowa, profesjonalizm, ale q nie jestem z żelaza i krew jednak zwiększa ciśnienie. Albo taka sytuacja - idzie to to prawie w negliżu do połowy i ciasne leginsy są tak ciasne, że aż bułeczkę uwypukla - to na co mam spojrzeć? Na torebkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago
Edyt Zjadacz

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśleć trzeba, a nie poddawać się instynktom.!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja cały czas myślę - i nie napadam. Tylko właśnie myślę. A o czym? O tym. Jestem kreatywny, jak muzyka jazzowa. Ale wiem, że słuchacze nie jazzu inaczej myślą, więc jest jak jest. Gdyby więcej ludzi słuchało jazzu, to byłoby mniej wojen - tych damsko-męskich również ?

... a Ty fox lubisz bardziej torebki, czy bułki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z me too sprawa jest bardziej skomplikowana niż to się przedstawia.Oczywiście ,że sam fakt wykorzystywania   pozycji zawodowej w relacjach męsko damskich jest godny potępienia.Tyle,że jest faktem nie od wczoraj tylko od zawsze.A ważniejsze jest to,że wykorzystują to obie strony.Czyli nie tylko dyrektorzy czy reżyserzy wykorzystują aktorki ale i same aktorki same wybierają drogę przez łóżko aby przyspieszać rozwój kariery.To zjawisko stare jak świat.A po 20 latach opowiadają o tym w mediach. Stawiając się jedynie w roli ofiary.To gra erotyczna z obu stron.I jako taka zasługująca na potępienie.Ale nie tylko jednej strony.

Sorry ale 100 lat temu tak samo tłumaczono prostytucję dziecięcą.Że to zepsute dzieciaki z plebsu, które same się proszą i "gubią swe dusze". Przecież nawet stosowanie seksu jako waluty było akceptowane tylko w jedną stronę - tak samo jak wiązanie się ze starszymi partnerami.

Oczywiście Me Too to forma walki o władzę i o zasoby. Problem w tym, że jak nie masz władzy i zasobów to jesteś nikim. Musisz być czymś więcej niż ładnym ciałem, a nawet ładnym ciałem z pięknym umysłem. A jedyne co wzbudza respekt u forsiastych niby samców alfa po 50-ce to strach. Feministki wygadują masę głupot ale ten ich podstawowy imperatyw jest zrozumiały. Nikt im niczego nie da. Dlatego nauczyły się kopać w nabiał i brać co im się podoba.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sama akcja, ale sposób, w jaki prowadzona jest akcja Me Too jest godna pożałowania.

Tym sposobem można zaszczuć, zniszczyć każdego, nie dając mu żadnej linii obrony. Nawet osobę całkowicie niewinną, ale niewygodną dla kogoś z innego powodu. Tak trudno to zrozumieć?

Poza tym - to co Wojtek słusznie zauważył. Większość spraw dotyczy historii sprzed kilkunastu, czy więcej lat. Zastanówcie się, dlaczego "ofiary" zaczęły o tym mówić dopiero teraz? Odpowiedź wydaje się oczywista...

12 godzin temu, dzarro napisał:

Sorry ale 100 lat temu tak samo tłumaczono prostytucję dziecięcą.Że to zepsute dzieciaki z plebsu, które same się proszą i "gubią swe dusze". Przecież nawet stosowanie seksu jako waluty było akceptowane tylko w jedną stronę - tak samo jak wiązanie się ze starszymi partnerami.

To raczej mało trafne porównania...

14 godzin temu, toptwenty napisał:

Można i tu, i tu. 

Naprawdę tak uważasz? Ze bez dowodów, wyroku mogę np. na fejsie napisać tak od siebie, żeś np. złodziej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Meloman napisał:

Ze bez dowodów, wyroku mogę np. na fejsie napisać tak od siebie, żeś np. złodziej?

Mównica to nie fejs, na mównicę wchodzi prawdziwy człowiek, znany z imienia i nazwiska i ma prawo powiedzieć, że np. taki a taki działacz PiS jest złodziejem. 

Fejs przypomina wielki płot, na którym każdy pisze co chce, "tak od siebie". 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, toptwenty napisał:

...ma prawo powiedzieć, że np. taki a taki działacz PiS jest złodziejem. 

Nawet, jeśli taki a taki działacz nie został prawonocnym wyrokiem sądu uznany za złodzieja? Hmmm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i całe sedno subiektywnej oceny co jest poprawne politycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Większość spraw dotyczy historii sprzed kilkunastu, czy więcej lat. Zastanówcie się, dlaczego "ofiary" zaczęły o tym mówić dopiero teraz? Odpowiedź wydaje się oczywista...



Podobnie jak w przypadku pedofilii w KK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2019 o 20:01, jar1 napisał:

Równie dobrze można wysnuć tez tezę, że naturalnym stanem dla Ziemi jest brak człowieka w ogóle. ?

a nie jest tak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, dzarro napisał:

Podobnie jak w przypadku pedofilii w KK.

Czy aby na pewno? Przecież prędzej w PRL-u można było za to udupić czarnego, a mimo to ofiary szukają częstokroć sprawiedliwości po wielu latach. Tylko proszę nie pisz - że w każdym wypadku trauma im nie pozwalała na wcześniejszą reakcję.

 

Może to nie podpada pod poprawność polityczną, ale to też niezbyt udana cecha naszych czasów, jednym słowem wojny klonów:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, toptwenty napisał:

na mównicę wchodzi prawdziwy człowiek, znany z imienia i nazwiska i ma prawo powiedzieć, że np. taki a taki działacz PiS jest złodziejem.

Tylko i wyłącznie w przypadku stwierdzenia tego faktu przez sąd, w przeciwnym razie będzie to zwykłe oszczerstwo.

Podobnie jest z "płotem", za baźgranie oszczerczych bzdur, także można trafic przed oblicze temidy i nie będzie to miłe spotkanie.

Nie ma miejsc, w których można sobie pier....ć bez opamiętana bezkarnie, tzn. mozna, ale do chwili kiedy się tym ktoś nie zainteresuje na poważnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Jacchusia napisał:

Tylko i wyłącznie w przypadku stwierdzenia tego faktu przez sąd, w przeciwnym razie będzie to zwykłe oszczerstwo

Ha ha ha.

11 minut temu, Jacchusia napisał:

opamiętana bezkarnie

Wystarczy nie kraść, pamiętasz?

No i co, wystarczyło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, toptwenty napisał:

Wystarczy nie kraść, pamiętasz?

No i co, wystarczyło?

Byliśmy razem na jakimś włamie? Nie pamiętam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, toptwenty napisał:

Ha ha ha.

Swoją niewiedzę przykrywasz śmiechem?

Historia zna przypadki plujek internetowych, którzy mysleli, że są bezkarni.

2 minuty temu, toptwenty napisał:

Jacchusia jest skończony. Kaput.

Nie ma sprawy. Bylebyś przestał się dołować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Jacchusia napisał:

Swoją niewiedzę przykrywasz śmiechem?

Historia zna przypadki plujek internetowych, którzy mysleli, że są bezkarni.

Dochodzenie w Sądzie swoich spraw, w przypadku oszczerstwa, zazwyczaj finansowo się nie kalkuluje. Stąd internetowym plujkom wydaje się, że mogą wszystko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawność polityczna dotknęła chyba także pierwszy prowadzących Top Gear. Nie był to i nie jest mój ulubiony program, ale ostatnio przez przypadek obejrzałem "nowy" odcinek. Gdzie się podziała charyzma, dowcip prowadzących? Przecież te gówna nie da się oglądać...

ps. jakie czasy takie gwiazdy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, misiomor napisał:

A to co PP zrobiła

Masz na myśli nową dyrektor ds. kreatywności od Disneya? Za jej "rządów" można spodziewać tylko powtórki z rozrywki. Podobno strasznie zachowawcze babsko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto za tym stał, ale ten film to był rzyg w słoiku. Zero nowych pomysłów, tylko rabunkowa eksploatacja starych, oczywiście z social justice jako motywem przewodnim. Osobiście jakoś na fali sentymentu do oryginalnej trylogii zdzierżyłem prequele, ale po Ep. VII definitywnie pożegnałem się z tym brandem. Lucas był krytykowany za prequele, ale na tle sequeli to trzeba przyznać, że zrobił całkiem przyzwoitą robotę.

Nawet tradycyjne dla Disney'a kreskówki zeszły na psy - "Frozen" to była porażka od początku do końca, zwłaszcza na tle bogatych znaczeniowo dawniejszych filmów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Star Wars skończyło się na "Powrót Jedi" licząc chronologicznie kręcenie filmów. Mimo to reszte po latach też obejrzałem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po "The Force Awakens" na pewno nie obejrzę już żadnego filmu z tej serii. Szkoda czasu. No chyba że ktoś to nakręci jeszcze raz, z zupełnie inną fabułą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzę, nie obejrzę ? Ja poszedłem do kina na te nowe części mimo, że ostatnie co widziałem w kinie to Powrót Jedi, ze względu na syna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.