Skocz do zawartości
IGNORED

co można dzisiaj a co nie czyli tzw. poprawność polityczna


Meloman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Lech36 napisał:

Czyli cykl w Polsce jest następujący, państwo drukuje pieniądze i rozdaje je według uznania (wszystko jedno komu byle później na nich głosowali) a suweren jedzie do Niemiec i przywozi sobie np. niemiecki samochód. To tak dla przykładu bo suweren ze swoim rozumem pewnie przywiezie z Niemiec też inne towary tam produkowane. Życzę powodzenia Morawieckiemu w budowaniu dobrobytu z tak myślącym suwerenem. Chyba że budujemy teraz inny dobrobyt czyli tzw. PiS-dobrobyt. 

Co proponujesz? Zrobić razem z wypłatą listę dozwolonych sprzedawców/towarów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Lech36 napisał:

Może to zależy od poziomu nadęcia patriotycznego takiego kontrolowanego człowieka z Polski, albo kultury osobistej?

I od poziomu zakompleksienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Lech36 napisał:

suweren jedzie do Niemiec i przywozi sobie np. niemiecki samochód.

Na szczęście robi tak tylko od czterech lat. Wcześniej kupował tylko polskie samochody, powiedzmy jakieś osiem lat temu, i wspierał polski przemysł motoryzacyjny. 

45 minut temu, toptwenty napisał:

Narażając się na złośliwe uwagi tych, co tę forsę przepili i nie chcą wpuszczać BMW z podporządkowanej.,

Ale co, leżą pijani na środku drogi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, Lech36 said:

Byłem kiedyś na kontrakcie w NRD (dawno temu). Ponieważ pojechałem tam "samochodem" (PF126p) to zdarzały mi się kontrole drogowe. Nigdy nie odniosłem wrażenia że NRD-owska milicja była jakaś wrogo do mnie nastawiona. Może to zależy od poziomu nadęcia patriotycznego takiego kontrolowanego człowieka z Polski, albo kultury osobistej? To samo było na przejściach granicznych, słyszałem różne dziwne opowieści a u mnie nic żadnej negatywnej przygody. W RFN za to w hotelu widziałem Polaków krzyczących na młodych policjantów, którzy przyjechali z interwencją na skutek bardzo długotrwałego głośnego zachowania. Byłem pewien że to się dla krzyczących niezbyt dobrze skończy a ci policjanci podkulili ogonki i się wynieśli, ale pewnie nic dobrego o nas już nie powiedzą. Awanturnicy zostali uspokojeni przez innych Polaków tam mieszkających.

Ja słyszałem od moich znajomych opowieści z wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych (Wspólnoty Taize) w Monachium w 1993r. Nie pochwalam tego w żaden sposób, sam bym tak nie zrobił, ale pewien poziom zrozumienia mam - zachłyśnięcie się nowo uzyskanymi paszportami, jednak przy świadomości że 50 lat zbrodni, niewoli i gnoju to jednak Niemcy na nas ściągnęli, a sami tanio się wykpili. 

Otóż wieczorową porą kilku młodzieńców napiło się nieco i ruszyli na spacer środkiem ulicy, wyśpiewując przy tym różne wojenne odzywki z filmów itd. (cała moja znajomość niemieckiego też właściwie do nich się ogranicza) na melodię hymnu niemieckiego, wg. ich relacji "żeby draniom przypomnieć co zrobili".  Podjechał policaj, wysiedli i zaczęli coś szprechać. Na co tumultnicy nie tracąc rezonu odpowiedzieli po angielsku tonem rozkazującym. Policaje coś zaburczeli w stylu że das iś niśt ordnung i się zmyli. Na pewno pomogło to, że wszyscy byli dość słusznych rozmiarów, ale myślę że recepta Jack'a Churchill'a była tu kluczowa. Za to inny depesz - mizerak gdzieś indziej coś nawywijał, dużo mniej spektakularnie, jednak w konfrontacji rura mu zmiękła i go zwinęli, aż ksiądz opiekun grupy musiał go z dołka wyciągać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jacchusia napisał:

Co proponujesz? Zrobić razem z wypłatą listę dozwolonych sprzedawców/towarów?

Niech prawdziwi patrioci zachowują się patriotycznie i kupują tylko polskie wyroby. A jak czysto polskich nie ma to takie z firmy która ma fabryki w Polsce i tu inwestuje bo na polskie elektryki od Morawieckiego to raczej na razie nie ma co liczyć. Zakup ma być podbudowany własną logiką kupującego. Patriota powinien myśleć patriotycznie cały czas a nie tylko podczas wieców u Prezesa lub naszych narodowców.

43 minuty temu, Less napisał:

I od poziomu zakompleksienia

Zgadza się, kompleksy mogą wygenerować z człowieka niekontrolowany wypływ chamstwa. Przykłady można pokazywać w Sejmie a ostatnio nawet w TK ;-).

29 minut temu, misiomor napisał:

Policaje coś zaburczeli w stylu że das iś niśt ordnung i się zmyli.

Potem się tacy dziwią że opinia o Polakach jest jaka jest. Ostatnio nawet opinia o kibicach holenderskich podupadła na skutek ich zachowania w szczególności na gościnnych występach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lech36 napisał:

Niech prawdziwi patrioci zachowują się patriotycznie i kupują tylko polskie wyroby. A jak czysto polskich nie ma to takie z firmy która ma fabryki w Polsce i tu inwestuje bo na polskie elektryki od Morawieckiego to raczej na razie nie ma co liczyć. Zakup ma być podbudowany własną logiką kupującego. Patriota powinien myśleć patriotycznie cały czas a nie tylko podczas wieców u Prezesa lub naszych narodowców.

To w sumie kebaba u Niemca można wcinać patriotycznie bo większość z nich mięsny półprodukt bierze z Polski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jezz napisał:

To w sumie kebaba u Niemca można wcinać patriotycznie bo większość z nich mięsny półprodukt bierze z Polski.

To chyba dobrze, będzie miał PiS kasę na rozdawnictwo. Nie widziałem że Niemcy też mają coś z polskiego patrioty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, jezz napisał:

To w sumie kebaba u Niemca można wcinać patriotycznie bo większość z nich mięsny półprodukt bierze z Polski.

Dlatego ja jem u Turków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, d-t-x napisał:

Dlatego ja jem u Turków.

Też lubię jeść u Turków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie u niemieckich.

Ciekawa że gastronomia Azjatów zarówno blisko- jak i dalekowschodnich w Niemczech jest dużo lepsza niż w Polsce. To prawdopodobnie dostosowanie do wymagań klientów. W Polsce jest większy nacisk na taniość, w Niemczech na jakość.

Przypomina się tu wątek Herr Genesisa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, jezz napisał:

No tak, bo Turcy mają oczywiscie z Turcji.

Nie, z barana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Lech36 napisał:

Niech prawdziwi patrioci zachowują się patriotycznie i kupują tylko polskie wyroby. A jak czysto polskich nie ma to takie z firmy która ma fabryki w Polsce i tu inwestuje bo na polskie elektryki od Morawieckiego to raczej na razie nie ma co liczyć. Zakup ma być podbudowany własną logiką kupującego. Patriota powinien myśleć patriotycznie cały czas a nie tylko podczas wieców u Prezesa lub naszych narodowców.

Mam takiego znajomka, co to śpiewa, gra i komponuje nawet ładne country rodem z USA, ale jako patryjota pije tylko Żywiec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Lech36 napisał:

Niech prawdziwi patrioci zachowują się patriotycznie i kupują tylko polskie wyroby.

Ok. znamy już twoje rozmyślania tylko no właśnie co? Jakoś chyba nie w temacie. Bez odbioru bo raczej nie ma sensu to ciągnąć.

47 minut temu, jezz napisał:

W ortografii też biegły jak ty?

jota w jotę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2019 o 15:14, jezz napisał:

To w sumie kebaba u Niemca można wcinać patriotycznie bo większość z nich mięsny półprodukt bierze z Polski.

Przy okazji - kebab u nas nie ma nic wspólnego z prawdziwym kebabem.

Podobnie jest z pizzą, choć tutaj na szczęście od kilku lat się poprawia.

Wg Janusza prawdziwa pizza musi być na maks grubym cieście i wręcz uginać się od dodatków, wśród których króluje potrójny ser, szynka najlepiej konserwowa, no i może ananas. Oczywiście bez polewania oliwą, ale za to z ketchupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Meloman napisał:

może ananas.

Ananas super.:)

Godzinę temu, Meloman napisał:

Podobnie jest z pizzą,

A tu to się zupełnie nie zgadzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Meloman napisał:

Można wiedzieć dlaczego?

A dlatego, że dobra pizza to w sumie żadna filozofia  i nie rozumiem dlaczego ta u nas nie ma nic wspólnego z  "prawdziwą"pizzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, toptwenty napisał:

Że co?

Okej - we Włoszech można też spotkać pizzę na grubym cieście, ale jednak przyjęło się, że tradycyjna, klasyczna włoska pizza jest na cienkim cieście.

Pamiętam 20 lat temu pizzerie w Polsce. Pizza w nich serwowana nie miała nic wspólnego w smaku z tą prawdziwą, oryginalną.

Nadal wiele takich funkcjonuje, ale też dużo powstało, gdzie w końcu zjesz pizzę jaką trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jezz napisał:

ja wolę neapolitańską. Też prawdziwa. 

;-)

ps. ale zgodzisz się, że kiedyś smak pizzy w Polsce był daleki od tego co mogłeś zjeść we Włoszech? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Meloman napisał:

?

ps. ale zgodzisz się, że kiedyś smak pizzy w Polsce był daleki od tego co mogłeś zjeść we Włoszech? 

Oczywiście, ale to było chyba jednak grubo ponad 20 lat temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Meloman napisał:

?

ps. ale zgodzisz się, że kiedyś smak pizzy w Polsce był daleki od tego co mogłeś zjeść we Włoszech? 

Najbardziej ohydne, paskudne i obrzydliwe spaghetti jadłem (usiłowałem) w Wenecji, tak że różnie z tym bywa?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest poprawne?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Najbardziej ohydne, paskudne i obrzydliwe spaghetti jadłem (usiłowałem) w Wenecji, tak że różnie z tym bywa?.

Chociaż we Włoszech byłem już kilkanaście razy to szczerze i uczciwie twierdzę, że najlepsze włoskie pizze jadłem w Poznaniu ?
Do nas nie dotarła jeszcze pizza z frytkami, za to okolice jeziora Como zdobywa szturmem.

10 minut temu, toptwenty napisał:

A to jest poprawne?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Balbina". Nie fałszujmy historii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.