Skocz do zawartości
IGNORED

Audiolab 8200A + korektor Technics Sh-ge70


veris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie, czy można podłączyć korektor Technics SH-ge70 pod wzmacniacz Audiolab 8200A?

Korektor mam po kimś i chciałem dla ciekawości podłączyć. Czy to się w ogóle da?

 

Pozdrawiam
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobry jak kupowanie kolumn z podbiciem na skrajach, charakterystyką jak piła,

czy używanie innych ulepszaczy dźwięku - bassboost, barwa itd ... co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu jest nieświadomych użytkowników wcale nietanich kolumn z ''tam +5dB tu -5 '' lub więcej ,może autor ma nudne kolumny +- 1,5 dB , Panowie plujący na ''korektory'' przyjrzyjcie się swoim kolumnom  czy oby im nie jest potrzebny korektor żeby wyprostować V jak Rów Mariański 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, audioburak said:

Równie dobry jak kupowanie kolumn z podbiciem na skrajach, charakterystyką jak piła,

czy używanie innych ulepszaczy dźwięku - bassboost, barwa itd ... co kto lubi.

I to sa dobre pomysly?

Nie lepiej kupic miniwieze ktora ma to wszystko w jednym  opakowaniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, żadna nie ma takiego  dużego .. wyświetlacza, a chłopcy bywają

do rozmiaru bardzo przywiązani  ?  poza tym niektóre wzmacniacze tego naprawdę potrzebują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, veris napisał:

Witam,

Mam pytanie, czy można podłączyć korektor Technics SH-ge70 pod wzmacniacz Audiolab 8200A?

Korektor mam po kimś i chciałem dla ciekawości podłączyć. Czy to się w ogóle da?

 

Pozdrawiam
 

Można ale ten korektor popsuje brzmienie tego wzmacniacza . Bardzo ładny analizator widma ale sygnał puszczony przez niego , nawet bez jakiejkolwiek regulacji wychodzi koszmarny .

A z ciekawości to podłącz ?

Podłącz pod np TEPE OUT wzmacniacza , słupki będą sobie skakać a Ty nie popsujesz brzmienia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni korekcja dźwięku, przez dobry korektor, od zmiany dźwięku, poprzez pakowanie kasy np. w wymianę kondensatorów czy kabli czy nie daj Boże kupowanie co raz to innych "klocków". Jeżeli ktoś za pomocą korektora ustawi sobie "dźwięk", który mu odpowiada, to po co ma wydawać kasę na szeroko rozumiane modyfikacje, a może, to najbardziej niektórych boli, że zamiast kasowć i naciągać ludzi na zmiany, ktoś sobie kupi korektor za grosze, bo obecnie nie ma renesansu na nie i są tanie i uzyska zadawalający efekt?. Tak, wiem, prawdziwy audiofil, to usłyszy nawet, jak jeden włosek z przewodu typu linka się urwie przy zakładaniu wtyku typu banan, a co dopiero korektor?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, audioburak said:

Eeee tam, żadna nie ma takiego  dużego .. wyświetlacza, a chłopcy bywają

do rozmiaru bardzo przywiązani  ?  poza tym niektóre wzmacniacze tego naprawdę potrzebują.

Ja tam wole modyfikowac brzmienie nie dodajac do niego szumu i znieksztalcen, ale wiadomo, kazdy lubi inaczej.

Migac bedzie fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radmorek napisał:

A czym się różni korekcja dźwięku, przez dobry korektor, od zmiany dźwięku, poprzez pakowanie kasy np. w wymianę kondensatorów czy kabli czy nie daj Boże kupowanie co raz to innych "klocków". Jeżeli ktoś za pomocą korektora ustawi sobie "dźwięk", który mu odpowiada, to po co ma wydawać kasę na szeroko rozumiane modyfikacje, a może, to najbardziej niektórych boli, że zamiast kasowć i naciągać ludzi na zmiany, ktoś sobie kupi korektor za grosze, bo obecnie nie ma renesansu na nie i są tanie i uzyska zadawalający efekt?. Tak, wiem, prawdziwy audiofil, to usłyszy nawet, jak jeden włosek z przewodu typu linka się urwie przy zakładaniu wtyku typu banan, a co dopiero korektor?.

Piszesz to dla jaj czy Twoja wiedza jest na tym poziomie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, myślisz, że jak zarabiasz na robieniu modyfikacji i mówisz, że to jedyny sposób na poprawę dźwięku, ewentualnie drogie kable do kompletu, to ja mam też w to uwierzyć i przy sprzęcie tzw. budżetowym mam też ludziom wmawiać, że korektorem nic nie uzyskają i muszą większą kasę na modyfikację wydać. A co do mojej wiedzy, to myślisz, że jesteś jedynym elektronikiem w Polsce, a może myślisz, że poniższy tekst, który zaznaczyłem na czerwono u dołu strony, jako kopię z jednego z innych wątków, to tylko wyjątek?

 

Użytkownicy

4

staż: 17 dni i 8 godzin

25 odpowiedzi

Zgłoś

 #62

Napisano 27 Października

  W dniu 26.10.2019 o 09:53, danielzy napisał:

Cześć , wiec skoro Made In Japan, to tak;

Coś z wysokich Denonów, świetna alternatywa to PMA 2020Ae, ale do 3tyś zapomnij, nawet do 4tyś, chociaż jest na Olx oferta za 3900zł ale ma porysowaną górę, ponoć za 3500zł do oddania (link poniżej) ,lub może jego starszy brat PMA-2010AE, w tej kwocie można już trafić w normalnym stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lub niższy model PMA-1510AE lub 1520AE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fajny byłby również Marantz np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub modele PM 7005 lub 7006 ( to chyba poziom PMA-1510/1520AE)

Lub może Onkyo i chwalony model A-9070

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest jeszcze Yamaha i najlepiej byłaby AS-2000 ale raczej nie do dostania do 3 tyś, jest jeszcze AS-1000 lub 1100 tylko czy ta zagra lepiej niż twój NAD??? , może tak, niech się wypowiedzą inni.

Jest jeszcze Pioneer  i np model A 50 lub A 70 ale tu się nie wypowiadam bo nigdy nie słuchałem tej firmy.

I to tak w skrócie na szybkiego?

 

Onkyo to fajniutki wzmacniacz słyszałem go u kolegi i zarombiście to grało. Też wcześniej miał nad c-375 po modzie u mudy ,dodam tylko że przed modyfikacją grał lepiej i pozbył się go szybko. Teraz ma onkyo a-9911 i jest jeszcze lepiej ?Autorze wątku Też uważam że nad to przereklamowana marka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tutaj może wchodził w polemikę, czy warto czy też nie używać korektora w systemie, ale odnośnie samego tego urządzenia Technics to faktycznie jest ono bardzo kiepskie. Strasznie degraduje dynamikę zaraz po wpięciu w system, nawet kiedy wszystko jest na "flat", a do tego szumi jak nad bałtykiem ? Jeżeli ktoś już chciałby spróbować zabawy z korektorem w miarę dobrej jakości to ciekawym modelem jest Pionner Gr 777 lub chociażby Biehringer deq2496. Ten ostatni to co prawda procesor dźwięku , ale korektor ma też na dobrym poziomie. A już na pewno oba te urządzenia to niebo a ziemia w stosunku do tego Technics'a.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, radmorek napisał:

A co, myślisz, że jak zarabiasz na robieniu modyfikacji i mówisz, że to jedyny sposób na poprawę dźwięku, ewentualnie drogie kable do kompletu, to ja mam też w to uwierzyć i przy sprzęcie tzw. budżetowym mam też ludziom wmawiać, że korektorem nic nie uzyskają i muszą większą kasę na modyfikację wydać. A co do mojej wiedzy, to myślisz, że jesteś jedynym elektronikiem w Polsce, a może myślisz, że poniższy tekst, który zaznaczyłem na czerwono u dołu strony, jako kopię z jednego z innych wątków, to tylko wyjątek?

 

?

 

Onkyo to fajniutki wzmacniacz słyszałem go u kolegi i zarombiście to grało. Też wcześniej miał nad c-375 po modzie u mudy ,dodam tylko że przed modyfikacją grał lepiej i pozbył się go szybko. Teraz ma onkyo a-9911 i jest jeszcze lepiej ?Autorze wątku Też uważam że nad to przereklamowana marka.

Modyfikacja to nie jedyny sposób na poprawę dźwięku  ale najtańszy .

Wystarczy chociażby zajrzeć w zakładkę DIY i opisy osób które mają lub modyfikują swój sprzęt i kolumny .

 

Nigdy nie modyfikowałem NADa C375BEE a czy NAD jest przereklamowany ? Tu mógłbym wiele napisać o innych markach z burczącymi transformatorami , wadliwymi konstrukcjami o niskiej trwałości itd ale my nie o tym tu piszemy.

 

Im mniej elementów w torze sygnałowym tym ten sygnał jest mniej zniekształcany . Każdy element mniej lub bardziej wpływa na brzmienie a taki korektor to dodatkowe kilkadziesiąt elementów a w tym przypadku bardzo niskiej jakości . Jak ktoś miał tego Technicsa to wie . Kolega wyżej dobrze pisze o GR-777 , to też korektor ale w systemach budżetowych może przynieść jakieś korzyści bo to znacznie wyższej jakości konstrukcja. Ale my tu mamy dobrej klasy wzmacniacz Audiolaba gdzie ten korektor sprowadzi jego brzmienie do poziomu wzmacniaczy za 500zł więc jaki sens to czy owo podbić jak całe brzmienie ulegnie degradacji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, muda44 napisał:

Nigdy nie modyfikowałem NADa C375BEE a czy NAD jest przereklamowany

Czyli, jak to mówią dzisiaj w polityce "... jak Cię złapią za Banasia, to mów, że to nie Twój Banaś ..." ale mniejsza o to i tak tego nikt nie rozstrzyganie, ja też naprawiałem kilka Nad-ów po modyfikacji ale też nikomu nie udowodnię, kto modyfikował, a szału nie było.

Co do tematu jakości korektorów, to jestem ciekaw ile osób, w ślepych testach, odróżni konkretny model podpiętego korektora do tego Audiolaba, skoro tak łatwo rozróżniają "szumy i degradację dynamiki". 

A cały problem bierze się stąd, że ludzie naczytają się na forum, że "... audiofilski wzmacniacz, to nie może mieć regulacji tonów, ani pilota, ani żadnych innych przycisków, bo to strasznie dźwięk degraduje ...", a pewnie najlepiej, jakby się składał tylko z pokrętła głośności, transformatora i końcówek mocy i aż dziw, że jeszcze potencjometr głośności jest tolerowany. I co, naczyta się taki delikwent, kupi sobie taki bez żadnej regulacji, bo podobno wtedy dźwięk jest najlepszy i nieskazitelny, no i trafia na jakąś "słabszą" płytę ze swojej kolekcji albo raz do roku chce z tv "Sylwestra z Jedynką" zapuścić przez kolumny, no i się okazuje, że coś "płasko" i teraz co, ma zapłacić 500zł i więcej za modyfikację, żeby jednej płyty i jednego koncertu z tv raz do roku posłuchać, a potem do innych rzeczy też ma za każdym razem modyfikację przeprowadzać i płacić, no bo rzeczywiście kupienie korektora raz na całe życie, za pomocą którego można sobie podciągnąć pewne pasma kiedy się tylko chce i który na dodatek zawsze można odłączyć i to wszystko za darmo, poza zakupem, to rzeczywiście straszna rzecz. A najśmieszniejsze jest to, że te "audiofilskie rady" padają w tematach dotyczących tzw. budżetowych sprzętów, a potem się dziwić że śmiech ogarnia ludzi, jak słyszą o wzmacniaczach i innych klockach za wiele ... wiele tysięcy złotych, jak czytają, że można kupić budżetowca i dać zarobić komuś na modyfikacji i od razu i tu padają różne wariacje, zależne od inwencji twórczej autora, że "... zabija konkurencje do kilkunastu kzł ..., ... gra jak by był kilkanaście razy droższy ... itp." i dziwić się tylko, że znajdują się jeszcze ..., którzy kupują drogie sprzęty.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

Nie masz pojęcia ani o dobrze grającym sprzęcie , jego budowie czy też modyfikacjach o modyfikowanym sprzęcie nie wspominając .

Baw się dobrze w swoich teoriach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Ty masz wyłączność na modyfikacje, przerabiając każdego Nad-a tak samo, jak sam napisałeś niedawno:

 

muda44

Kluby

 

 

Branża

1174

staż: 13 lat i 2 miesiące

9296 odpowiedzi

Zgłoś

 #19

Napisano 28 Października

 Modyfikacje nie są robione pod gusta , od kilku lat są takie same a mają na celu aby wzmocnienie sygnału we wzmacniaczu było z jak najmniejszym w niego ingerencją

 

mimo, że każdy ma inne oczekiwania co do dźwięku i posiada inną resztę setup-u, rzeczywiście fachowe podejście do tematu, a skoro taki jesteś super elektronik i tak potrafisz na odległość ocenić innych, to chętnie się spotkam i zobaczymy czy ja szybciej zmodyfikuje Nad-a, czy Ty szybciej naprawisz i skalibrujesz ultrasonograf chyba że wolisz zaprogramować PLC pod samojezdny dźwig podwieszany, bo skoro ja nie zajmuję się audio na co dzień, a mimo to umiem naprawiać ten sprzęt, to chyba uczciwe będzie, jak pokażę co umiem w Twojej branży, a Ty pokażesz co potrafisz w mojej branży, przecież w końcu elektronika jest jedna. Myślisz, że jak robisz ludziom modyfikacje za pieniądze, to się przestraszę Twojej wiedzy i nie będę pisał co myślę o tym i będę grzecznie potakiwał głową, żeby przypadkiem ktoś nie zrezygnował z modyfikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radmorek napisał:

Czyli, jak to mówią dzisiaj w polityce "... jak Cię złapią za Banasia, to mów, że to nie Twój Banaś ..." ale mniejsza o to i tak tego nikt nie rozstrzyganie, ja też naprawiałem kilka Nad-ów po modyfikacji ale też nikomu nie udowodnię, kto modyfikował, a szału nie było.

Co do tematu jakości korektorów, to jestem ciekaw ile osób, w ślepych testach, odróżni konkretny model podpiętego korektora do tego Audiolaba, skoro tak łatwo rozróżniają "szumy i degradację dynamiki". 

A cały problem bierze się stąd, że ludzie naczytają się na forum, że "... audiofilski wzmacniacz, to nie może mieć regulacji tonów, ani pilota, ani żadnych innych przycisków, bo to strasznie dźwięk degraduje ...", a pewnie najlepiej, jakby się składał tylko z pokrętła głośności, transformatora i końcówek mocy i aż dziw, że jeszcze potencjometr głośności jest tolerowany. I co, naczyta się taki delikwent, kupi sobie taki bez żadnej regulacji, bo podobno wtedy dźwięk jest najlepszy i nieskazitelny, no i trafia na jakąś "słabszą" płytę ze swojej kolekcji albo raz do roku chce z tv "Sylwestra z Jedynką" zapuścić przez kolumny, no i się okazuje, że coś "płasko" i teraz co, ma zapłacić 500zł i więcej za modyfikację, żeby jednej płyty i jednego koncertu z tv raz do roku posłuchać, a potem do innych rzeczy też ma za każdym razem modyfikację przeprowadzać i płacić, no bo rzeczywiście kupienie korektora raz na całe życie, za pomocą którego można sobie podciągnąć pewne pasma kiedy się tylko chce i który na dodatek zawsze można odłączyć i to wszystko za darmo, poza zakupem, to rzeczywiście straszna rzecz. A najśmieszniejsze jest to, że te "audiofilskie rady" padają w tematach dotyczących tzw. budżetowych sprzętów, a potem się dziwić że śmiech ogarnia ludzi, jak słyszą o wzmacniaczach i innych klockach za wiele ... wiele tysięcy złotych, jak czytają, że można kupić budżetowca i dać zarobić komuś na modyfikacji i od razu i tu padają różne wariacje, zależne od inwencji twórczej autora, że "... zabija konkurencje do kilkunastu kzł ..., ... gra jak by był kilkanaście razy droższy ... itp." i dziwić się tylko, że znajdują się jeszcze ..., którzy kupują drogie sprzęty.  

wniosek z twojego postu jest taki

kupujmy wzmacniacze z mozliwoscia regulacji barwy to jest dla mnie wyposazenie obligatoryjne

bo czasami wystarczy troszke dodac basiku albo sopranu  i gra o wiele lepiej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, muda44 napisał:

Nie masz pojęcia ani o dobrze grającym sprzęcie

Dobrze grający sprzęt to pojecie bardzo względne i dla każdego może oznaczać coś innego. Tutaj nie ma złotego środka i nie ma o co bić pianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@veris

Nie pozwol sie zdeprymowac. To jest twoj sprzet. Dozwolone jest co sie podoba, z szumem czy bez
Zawsze warto wszystko wyprobowac, jesli sie nie bedzie podobalo, zawsze mozna wylaczyc.

Ja uwazam ze takie ustrojstwa sa uzyteczne przy cichym sluchaniu -> kompensuja brakujace wysokie i niskie tony.

Tutaj widac jak by musial wygladac przebieg poszczegolnych EQ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
b119fecd89e092ae92fcee8a52b5825c.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, radmorek napisał:

Rozumiem, że Ty masz wyłączność na modyfikacje, przerabiając każdego Nad-a tak samo, jak sam napisałeś niedawno:

 

muda44

Kluby

 

 

Branża

1174

staż: 13 lat i 2 miesiące

9296 odpowiedzi

Zgłoś

 #19

Napisano 28 Października

 Modyfikacje nie są robione pod gusta , od kilku lat są takie same a mają na celu aby wzmocnienie sygnału we wzmacniaczu było z jak najmniejszym w niego ingerencją

 

mimo, że każdy ma inne oczekiwania co do dźwięku i posiada inną resztę setup-u, rzeczywiście fachowe podejście do tematu, a skoro taki jesteś super elektronik i tak potrafisz na odległość ocenić innych, to chętnie się spotkam i zobaczymy czy ja szybciej zmodyfikuje Nad-a, czy Ty szybciej naprawisz i skalibrujesz ultrasonograf chyba że wolisz zaprogramować PLC pod samojezdny dźwig podwieszany, bo skoro ja nie zajmuję się audio na co dzień, a mimo to umiem naprawiać ten sprzęt, to chyba uczciwe będzie, jak pokażę co umiem w Twojej branży, a Ty pokażesz co potrafisz w mojej branży, przecież w końcu elektronika jest jedna. Myślisz, że jak robisz ludziom modyfikacje za pieniądze, to się przestraszę Twojej wiedzy i nie będę pisał co myślę o tym i będę grzecznie potakiwał głową, żeby przypadkiem ktoś nie zrezygnował z modyfikacji.

Jaką znowu wyłączność ?

Nikogo nie zmuszam ale trzymając się faktów modyfikuję je od 2007r , moje modyfikacje nie tylko poprawiają brzmienie ( to może każdy sobie poszukać ) ale też przedłużają życie elektroniki w której są stosowane . Tych urządzeń na rynku jest wiele i jakoś narzekają na nie ci którzy nigdy ich nie mieli albo teoretycy jak Ty.

Tak teoretycy bo po raz kolejny udowadniasz że o tym co robię nie masz pojęcia .

Każdy z modeli który przerabiam gra inaczej . Zupełnie inaczej gra C350 a przykładowo C352 i to są wzmacniacze do zupełnie innych kolumn czy preferencji dlatego przed doradzeniem jaki model wybrać zaczynam od kolumn , źródła , akustyki i preferencji ...

Modyfikacje nie są robione pod gusta i nie zmieniają charakteru danego modelu poprawiając te brzmienie do bardziej rozdzielczego , dokładniejszego ale z lepszą barwą . Tak w skrócie .

 

Co mnie obchodzi ultrasonograf czy programowanie PLC i co to ma do modyfikacji ?

To tak jakbyś napisał że jesteś stomatologiem więc jako lekarz możesz też przeprowadzić wycinanie wyrostka . To i to lekarz ...

I tu ważna uwaga dla czytających . Jak komuś chcecie oddać swój sprzęt AUDIO do naprawy czy modyfikacji a ten ktoś twierdzi że jest elektronikiem , wszytko naprawi a coś tam innego robi to trzymajcie się od takich z daleka .

Nie ma ludzi którzy znają każdy sprzęt a im wyższej klasy sprzęt tym łatwiej jego brzmienie zepsuć nawet samą naprawą. Po pierwsze przypadkowy elektronik nie będzie miał dostępu do pewnych części nie wspominając o schematach czy urządzeniach serwisowych a po drugie żeby wymienić np zużyty kondensator na inny trzeba mieć pojęcie jak wpływa na brzmienie oryginalny i dobrać do tego współczesny zamiennik . Inaczej Wasz ulubiony klocek może zagrać inaczej albo  na znacznie gorszym poziomie .

Sam też odmawiam takich usług . Tylko wybrane urządzenia które znam na wylot .

 

 

12 godzin temu, ohmygod napisał:

wniosek z twojego postu jest taki

kupujmy wzmacniacze z mozliwoscia regulacji barwy to jest dla mnie wyposazenie obligatoryjne

bo czasami wystarczy troszke dodac basiku albo sopranu  i gra o wiele lepiej

 

Niestety im lepszy system tym więcej wychodzi jak negatywnie regulacja barwy jako dodatkowy układ w sygnale psuje brzmienie .

Sam bym kupił taki wzmacniacz z regulacją która brzmienia nie psuje i w tym celu miałem przykładowo Denona 2020AE , Marantz PM11S3, Accuphase E-408 i E260 oraz Luxmana 505uX. W każdym tylko załączenie regulacji barwy powodowało degradację brzmienia do poziomu w jakim wolałem mieć czegoś za dużo czy za mało niż niższej jakości brzmienie.

Jedyną nie psującą regulacją ale dwustopniową ( podbicie basu na zasadzie zmiany pojemności kondensatorów w sprzężeniu  ) ma Leben 300F ale ten mi nie leżał pod innymi względami .

 

Ale jesteśmy w zakładce  START gdzie piszemy o sprzęcie budżetowym więc ...

Tyle że Audiolab 8200A to nie sprzęt budżetowy  , stąd moja reakcja a niech każdy decyduje sobie co mu tam lepiej .

10 godzin temu, marek2603 napisał:

Dobrze grający sprzęt to pojecie bardzo względne i dla każdego może oznaczać coś innego. Tutaj nie ma złotego środka i nie ma o co bić pianę.

A spotkałeś się kiedyś z bardzo dobrym brzmieniem systemu w którym jest tytułowy korektor ?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy „miec czegos za duzo albo za malo“ to nie jest degradacja dzwieku i nizszej jakosci brzmienie?

 

Chyba mamy rozne wyobrazenia o tym, co to jest wyzszej jakosci brzmienie (nie, to nie tylko niskie szumy)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, xajas napisał:

Czy „miec czegos za duzo albo za malo“ to nie jest degradacja dzwieku i nizszej jakosci brzmienie?

 

Chyba mamy rozne wyobrazenia o tym, co to jest wyzszej jakosci brzmienie (nie, to nie tylko niskie szumyemoji6.png)

 

 

 

To już chyba sobie dawno wyjaśniliśmy .

Twoje wyobrażenie to kilka DSP i pół pokoju subwooferów napędzane Technicsami i innym podobnej klasy sprzętem masującym nerki ?

 

Jak kto woli .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, xajas napisał:

Nie odpowiedziales na to proste pytanie

 

Bo nie ma to sensu i zostawmy to .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, muda44 napisał:

Tyle że Audiolab 8200A to nie sprzęt budżetowy 

Aż sprawdziłem ile kosztuje. Jak to nie jest sprzęt budżetowy to już nie wiem jaka kwota określa budżet. 500zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ile kosztuje i gdzie jest Twoim zdaniem granica miedzy budzetowym a niebudzetowym wzmacniaczem?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2019 o 10:58, muda44 napisał:

A spotkałeś się kiedyś z bardzo dobrym brzmieniem systemu w którym jest tytułowy korektor ?

A co to jest bardzo dobre brzmienie? Kolejny szeroko pojęty ogólnik. Dla jednego będzie to v-ka, dla drugiego wysunięta średnica a kolejnemu pasuje idealnie płaska charakterystyka.

 

PS. Byłeś kiedyś w studio nagrań? Tam to dopiero są "korektory".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, marek2603 said:

A co to jest bardzo dobre brzmienie? Kolejny szeroko pojęty ogólnik. Dla jednego będzie to v-ka, dla drugiego wysunięta średnica a kolejnemu pasuje idealnie płaska charakterystyka.

 

PS. Byłeś kiedyś w studio nagrań? Tam to dopiero są "korektory".

Mylisz dobre brzmienie z sygnatura brzmienia. Dobre brzmienie to brzmienie z jak najmniejsza iloscia znieksztalcen i szumu. Wprowadzajac do systemu tytulowe urzadzenie dostajesz mozliwosc wplywania na sygnature, ale wprowadzasz duza ilosc szumu i znieksztalcen przez co brzmienie traci na jakosci.

Nie ilosc basu, sopranu czy srednich swiadczy o jakosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 25

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.