Jump to content
Sign in to follow this  
BOGGI 1965

Cambridge audio A1 V3

Recommended Posts

Witam

Proszę o komentarz na temat posiadanego zestawu: wzmacniacza Cambridge audio A1 V3 z kolumnami Tannoy Mercury 7.2. Chodzi mi o brzmienie itd. , itp. Do tego mam Danon DCD 1290. Chyba powoli zapadam na dość znaną przypadłość poszukiwania dobrego (może jeszcze nie idealnego) brzmienia. Państwa uwagi pomogą mi w wybraniu odpowiednich ścieżek poszukiwań. Słucham wielu gatunków oprócz popu, discopolo, techno itp. , raczej spokojnie : jazz, blues, ambient, etno, klasyczna, eksperymentalna itd.... Pozdrawiam Wszystkich.

4 godziny temu, BOGGI 1965 napisał:

Witam

Proszę o komentarz na temat posiadanego zestawu: wzmacniacza Cambridge audio A1 V3 z kolumnami Tannoy Mercury 7.2. Chodzi mi o brzmienie itd. , itp. Do tego mam Danon DCD 1290. Chyba powoli zapadam na dość znaną przypadłość poszukiwania dobrego (może jeszcze nie idealnego) brzmienia. Państwa uwagi pomogą mi w wybraniu odpowiednich ścieżek poszukiwań. Słucham wielu gatunków oprócz popu, discopolo, techno itp. , raczej spokojnie : jazz, blues, ambient, etno, klasyczna, eksperymentalna itd.... Pozdrawiam Wszystkich.

Witam,

zacznijmy od tego co chcesz zmienić jeśli chodzi o brzmienie, co przeszkadza Ci w Twoim zestawie i jaki chcesz na to przeznaczyć budżet?

Jeśli masz nieduży pokój, na pewno zostaw kolumny, to dobra konstrukcja. Odtwarzacz także nie jest tutaj wąskim gardłem. Moim zdaniem warto pochlić się nad zmianą wzmacniacza. Ale tutaj niestety musisz trochę więcej napisać co podoba Ci się w aktualnym brzmienia, a co chciałbyś zmienić, poprawić. Podaj także budżet, jaki planujesz wydać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Dzięki za reakcję. Muszę przyznać, że do tej pory muzyki słuchałem na znacznie gorszym sprzęcie. Obecny zestaw jest o niebo lepszy. Po jakimś czasie zaczyna jednak czegoś brakować. Może większej selektywności, zdefiniowanego dźwięku, tj. jego źródeł . Te kolumny są dla mnie dość muzykalne, przyjemne, może lekko ciepłe, niby ok. Czasem trochę brakuje dynamiki, może spójności. Gdy myślę o zmianie to przy tych uwagach na coś bardziej muzykalnego, ale nie radykalnie innego, czyli trochę wyżej od tego co mam zachowując kolumny i cd. Czyli wzmacniacz do ok. 800,- Może trochę mocniejszy przy okazji?

Edited by BOGGI 1965

A może zawężając co proponujecie z oferty wzmaków Denona (używane) do 800,- ? Chciałbym może na początek uwydatnić wszystko co ma CA A1 V3. i dodać coś ekstra, może scenę, trochę dynamiki, muzykalności, szczegółowości ? Ale nie za dużo. :)

Edited by BOGGI 1965