Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz do Deezer , TIDAL


Cossi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym rozpocząć „przygodę” z jakimś serwisem streaming-owym. Zależy mi na gęstych formatach i poszukuje informacji jaki serwis wybrać i jakie urządzenie. Mój system to Dali Rubicon 6 i Rotel RA1570.  
 
Na chwile obecna słucham z Apple TV 4K i leci to po hdmi do telewizora i wraca optycznym do rotela. Nie jest to zapewne zbyt szczęśliwe rozwiązanie bo muzyka z Apple o ile nie jest zła to po pierwsze można już lepiej, a po drugie pasuje ominąć degradujący zapewne sygnał telewizor. Moja kolekcja płyt cd prawie nie istnieje i nie mam odtwarzacza cd tylko DVD Yamaha podłączone przez coax Do wzmacniacza. Tak wiec wyszło chcąc nie chcąc ze należy system usprawnić do aktualnych standardów zyskując dostęp do większej ilości utworów w możliwie wygodny sposób. 
Poszukuje coś co będzie w zasadzie służyło tylko do strumieniowania muzyki będzie optymalne jakościowo do tego już mam, nie chce zaniżyć jakości ani się wygłupić i kupić na wyrost. Zwłaszcza ze takie urządzenia zapewni będą się szybko starzec.
Pozdrawiam wszyskich i prosze o poradę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet dość elastyczny,  i to w zasadzie obojętne czy nowe czy używanie. ma kosztować tyle żebym się nie wkurzył ze przesadziłem, ale ma naprawdę działać. Nie boje się wydać kasy ale nie zamierzam jej marnować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Cossi napisał:

Budżet dość elastyczny,  i to w zasadzie obojętne czy nowe czy używanie. ma kosztować tyle żebym się nie wkurzył ze przesadziłem, ale ma naprawdę działać. Nie boje się wydać kasy ale nie zamierzam jej marnować. 

w takim razie zacząłbym od Bluesound Node 2i. W swojej cenie do brzmienia nie można się przyczepić. Jego charakter można określić jako spokojne i miękkie. Funkcjonalnie i obsługowo świetne urządzenie. Zapraszam do nas na priv. Można wypożyczyć na testy w swoim systemie. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli stosunkowo niedrogi ale dobry odtwarzacz strumieniowy to polecam Audiolab 6000N lub Marantz NA6006. Jeśli możemy wydać troszkę większą kwotę, zdecydowanym liderem będzie Cambridge Audio CXN v.2. Pomyśl może o wypożyczeniu sprzętu do domu - porównasz o ile będzie lepiej w porównaniu do skomplikowanego układu z Apple TV i TV.

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squezebox Touch polecam są używki za około 600zl dobry i tani i spełnia wymagania. Ewentualnie bluesound 2 chociaż to ta sama klasa co squeezebox A droższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie propozycje, mam urwanie głowy w pracy wiec sprawdzam po trochu wszystkie  tropy ? 

Propozycje są dość rozbierane cenowo. Tak jak na początku napisałem będzie to grało z Rubiconami 6 i Rotelem RA1570. Zależy mi żeby odtwarzacz był jakościowo porównywalny z reszta. Tak wiec nie wiem ile należało by wydać, są propozycje za 2000 i za 4000 wiec rozrzut ogromny. 

Cambridge bardzo mi się jako urządzenie podoba ale nie znam dźwięku. O Bluesond i o rotelu T14 już trochę myślałem wcześniej. Bluesond to chyba jakaś pochodna NADa i cena fajna, a ten t14 To seria niższa od wzmacniacza który mam a tani tez nie jest. Może za te pieniądze można lepiej?

Poza tym mam prośbę do panów z branży o ewentualnie jakieś propozycje cenowe na PW  i czy możliwa jest wysyłka za granice jeśli by mnie coś naprawdę zainteresowało. 

Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie tematem

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cossi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.