Skocz do zawartości
IGNORED

B&W Nautilus i McIntosh


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i bardzo dziękuję za wszystkie życzenia świąteczne i noworoczne,

jakoś wróciłem z tego rejsu,a kołysało niemiłosiernie.

Nie kupilem Thieli 1.6 do mojego McIntosha 252, mimo, że były zamówione i zapłacone,

po 3 miesiącach oczekiwania na kolumny nie wytrzymałem i rozwiązałem umowę.

Dziś wszedłem w posiadanie nowiutkich B&W Nautilus 804 i jestem bardzo zadowolony,

nie czekałem w ogóle bo stały w sklepie i czekały na mnie :-),

a dźwięk wręcz synergiczny,ale to chyba nic dziwnego McIntosh i B&W bardzo się lubią

to ogólnie znana sprawa.

Zastanawiam się w jakim kierunku "poszedł" by dźwięk w moim systemie, gdybym preamp AVM 4 wymienił na jakiś lampowy. Jaki ???

Może ktoś z okolic Trójmiasta dysponuje takowym preampem i jest chętny do zabawy w odsłuchy.

Szukam niedrogiego kabelka na bas do bi wireingu(chyba dobrze napisałem :-),może jakies propozycje ??

[obrazekLUKASZ-245214_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek był niedawno w naszej prowincji i bodaj nabył preamp lampowy tudzież skonstruowany.

Cieszę się,że po taaaakich sztormach(podwójnych) doznałeś zadowolenia w dżwiękach. Jeśli jutro otrzymany pre mi się nie spodoba poproszę o lampowy AN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, troszke dziwny jest sposob prowadzenia biznesu, jesli chodzi o te Thiele i ich dystrybutora... ciekawe, czy tak zawsze, czy to jakis jednostkowy niefart? na Maca tez nieco czekales i ile pamietam dobrze, ale nie az tak dlugo. Thiel firma znana i chyba jakos "schodzi", nie warto miec ta kilka egz. na stanie jednak?

 

uwazasz, ze gra lepiej, niz z Thielem 1.6? dystrybutor zachwalal zestawienie jako synergiczne, jednak ja po posluchaniu mialem mieszane odczucia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synergicznie............. ha, ha,ha

Moim skromnym zdaniem gra tak sobie, ale czy to jest dobre połączenie, wystarczy posłuchać.

Za szybko, za metalicznie-albo inaczej bezbarwnie-bardzo słaby wokal,pianino cienkie z płytkim basem-trochę jak u łysych w samochodzie-umpa,umpa.

Było u mnie 4 audiofili i wszyscy wyszli zdegustowani.

I tak im się przyglądałem, w USA kosztują 2000$ czyli ok.6000zł i więcej nie są warte,

wystarczy spojrzeć na wykonanie, solidnie , ale bez fajerwerków.

Thiele 1.6 mają potencjał, ale z McIntoshem to nie jest dobre zestawienie.

 

Ja chciałem być do końca uczciwy i mimo,że zestawienie MAC - Thiel 1.6 mi nie przypadło do gustu to i tak chcialem je kupić bo tak się słownie umówiłem. No ,ale cóż ,ich nie było.

A moja umowa z HI Fi Clubem. Miałem czekać 4-6 tyg., a czekałem 3 miesiące i od ponad 2miesiący mieli moją całkowitą wpłatę na umówioną kwotę za kolumny!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem na Transparent Audio prawie pięć miesięcy. Na kilka dni przed dostawą też straciłem resztki cierpliwości i zrezygnowałem na rzecz Cardasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull,

a jak z tymi B&W? Poprzednio narzekałeśna nalityczność kosztem muzykalności, choćco prawda mowa była o innym modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, to troche przykre, ale mi sie w glowie nie miesci sytuacja, w ktorej wykladam kilka/kilkanascie kzl i czekam miesiacami na towar, to niedorzeczne.

tak wogole to dal bym przedplate jakas, ale i wtedy tak dlugi okres czekania nie wchodzi w gre, tyle czekac mozna na dziecko lol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to można było połączyć to byłby HI END.

Gdyby Nautilusy 804 miały troszkę tej barwy Usherów 6311,tej soczystości, szkoda gadać to byłaby bajka.

Ale wtedy kolumny kosztują ok.50 000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się gram namiętnie w LOTTO :-)

Nautilusy mają klasę, niesamowitą kulturę dźwięku i z MACem się lubią w każdym bądź razie nie jest to mezalians.

Jest kapitalna ,namacalna średnica pełna szczegółów,dużo powietrz, jasny dźwięk no i ta kapitalna góra-nie słyszalem lepszej.

Ja mam 18 m i bas jest wystarczający schodzi do 38Hz i to słychać po za tym pełna kontrola.

Wokale bardzo dobre, pianino też ,a M.Davis wpada czasami na kawę :-)

 

A wracając do zkupów u nas w kraju - jest bardzo dobry artykuł M.Stryjeckiego "Klient!Masz pan"w najnowszym HI-FI i muzyka str.3, warto przeczytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tutaj w Polsce trudno robic biznes, zastrzegam ze nie znam calosci tematu...

Jak taki salon moze skusic babe na dziada?

No trudno?, czy tak mozna powiedziec?, przeciez czasy mamy lepsze i rynek tak bogaty,

ale skucha....

ps lubie siltecha i b&w - produkty klasa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz słucham sobie Guns n Roses "Knockin on Heavens Door"

to troszkę odbiega od M.Davisa ,ale też jest ok. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Co do Thiela 1.6 to mam podbne odczucia, sluchalem ich z Mac-iem 6500 bo jego mialem zamiar kupic, ale zestawienie zagralo mizernie i wybralem MF308 w komplecie. Z glosnikow tez zamierzam sluchac 805 bo pomieszczenie mam mniejsze od Gutka. Ale jak widze potwierdza sie ze Thiel i MAC to niekoniecznie dobre zestawienie. A moze jest winny CD ktory tam jest w tym clubie. Podczas mojego odsluchu raz sie zawiesil tzn przestal reagowac na jakikolwiek klawisz na pilocie i sciance przedniej oprocz Power na szczescie. Jak mechanika szwankuje to moze i z reszta cos nie tak. Podobno kosztuje 70kzł. Ale moze hi-end tak ma :-).

 

Pozdrowki

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie pojawiła się jedna nowość. Dotychczas jak czytałem to forumowicze raczej wybrzydzali na B&W. Dobre, ale to..., ale tamto... przereklamowane itd A tutaj B&W ok. bardzo ok!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Nautiliusa to rzeczywiście tylko McIntosh. Ze wszystkim innym będzie za ostro.

Co do Thiela to z jednej strony dobrze, że nie kupiłeś go bo on KOMPLETNIE nie pasuje do McIntosha. Ja osobiście wolałbym Thiela bez dwóch zdań ale na pewno nie z McIntoshem. Szkoda, że nie chciałeś 2.4 zamiast 1.6. To zupełnie inna jazda. Ja na Thielu gram i nie wyobrażam sobie lepszych głośników. Chłopaki w HiFi Klubie będą mieli problem jeśli nie zaczną Thieli podłączać pod inne wzmacniacze. Mieli kiedyś Pass Lab i na tym powinni urządzać ich odsłuchy. Sam Thiel napisał mi kiedyś w mejlu, że "McIntosh makes nice amplifiers, but there are other brands that will sound better with our speakers". I jest to święta prawda. Gorzej niż na Macu moje thiele zagrały tylko na Krellu 300i i Musical Fiedelity A308.

 

Wracając do Nautiliusa - mam nadzieję, że nie znudzi Ci się za szybko jego dźwięk. Ja kiedyś też nad nimi dumałem ale ostatecznie zwyciężył Thiel 2.3 i to bez większego zastanowienia. Koniecznie zaopatrz się w lampowy pre. Najlepiej McIntosh C2200. Gra jak marzenie. Kompletnie deklasuje inne preampy Maca. Elbroth pisał coś o swoich wrażeniach po odsłuchu tego pre no ale ja kompletnie nie zgadzam się z tym co napisał. Moim zdaniem właśnie bas jest w tym preampie wyjątkowo dobry. Zupełnie nie jak z lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Elbroth pisał coś o swoich wrażeniach po odsłuchu tego pre no ale ja kompletnie nie zgadzam się z tym co napisał. Moim zdaniem właśnie bas jest w tym preampie wyjątkowo dobry. Zupełnie nie jak z lampy."

 

Nie napisałem że był zły. Tylko że bas z KRC-3 był o klasę lepszy. A to różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cles=> mój ożenek z B&W juz trwa jakiś czas.

Pierwsze kolumny wyższej klasy jakie miałem to były B&W Nautilus 805,

które ciepło wspominam i gościły u mnie 3lata.

Brak mi było trochę basu i rozpoczełem poszukiwania : Uscher CP 63 11, Thiel 1.6, ProAc D15, ProAC 125,

JMLab 906 i 905, Elaci 510, BC Acoustique Araxe, Triangle Celius i wiele naszych krajowych konstrukcji z których najbardziej przypadly mi do gustu wyroby Wejcherowskiego Akusa.

W końcu zatoczylem koło i wrocilem do korzeni.

McIntosh i B&W mają w sobie pewne cechy, ktore się równoważą i uzupełniają i dźwięk jest synergiczny.

No i ta klasa-kultura Nautilusów w żadnych zestawach z którymi do tej pory miałem do czynienia tego nie doznałem.

A wracając do Thiela 1.6 to przyznam ,że nie moglem uwierzyć w to co słyszę,

ciagle miałem przed sobą pochwalne wpisy na forum o tych kolumnach ,a tu tak cieniutko zagrały.

Panowie z HI FI Clubu robią poważny błąd łącząc w promocji te dwie marki.

McIntosh jest w odpowiedniej konfiguracji nie do pobicia,

a o Thielu tyle slyszałem wiele dobrego,że moje odczucia należy uznać za wypadek przy pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Emesze2

Na tym forum jak i wogole o B&W panuje gorsza opinia ale TYLKO o nizszych modelach. Ta firma zaczyna robic glosniki powyzej 10 kzl (no i 805).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutekbull

 

Rzeczywiście grało to znacznie poniżej oczekiwań. Marka jak kilka innych (nie wymienię, bo poleją się "rzygowiny") cośkolwiek za bardzo owiana świetną famą.

Wpraszam się na odsłuch, na razie testować będę u siebie nowy pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->Pitdog

W chwili obecnej jadę na SIM AUDIO MOON W5 LE. Końcówka mocy stabilna do bardzo niskiej impedancji (800W na 2 Ohmy). Ale słuchałem też na Brystonie 4B ST i 4BSST. Obydwie końcówki świetnie radziły sobie z pchaniem pod górę Thiela. No ale SIMAUDIO to inna klasa.

Zastanawiałem się nad przejściem z 2.3 na 2.4 ale po odsłuchu wiem, że nie warto. Słuchałem side-by-side za oceanem na dobrym sprzęcie i różnice jeśli są to na poziomie autosugestii. Dla mnie (cokolwiek w hifi klubie by nie powiedzieli, a mówią, że to kompletnie inny głośnik) jest to praktycznie nowe opakowanie i tyle. I wcale nie jednoznacznie ładniejsze. Jeśli myślisz poważnie o Thielu kup 2.3 z drugiej ręki i nie zawracaj sobie głowy 2.4. Co prawda na rynku wtórnym praktycznie brak 2.3 no ale to świadczy o tym, że nikt nie chce się ich pozbywać.

Jeśli ja będę zmieniał 2.3 to tylko na 3.7, które powinno w tym roku się pojawić. Co by nie mówić dla mnie inne kolumny niż Thiel nie istnieja. Największy jednak z nimi kłopot to odpowiednio wysokiej jakości sprzęt towarzyszący. Włączając w to kable. McIntosh mimo,że skąd inąd dość dobry sprzęt po prostu ZUPEŁNIE nie pasuje to Thiela. Ciekawe kiedy w Hi-fi Klubie wkońcu na to wpadną. Dwa razy tańszy Bryston (przynajmniej w USA) lepiej sobie z nimi radzi.

Na polskim rynku z powodu braku sprawnej dystrybucji narosło wiele mitów wokół tych głośników. Sam red Stryjecki napisał mnóstwo nieścisłości o tych kolumnach, ale to już inna historia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->Gutekbull

Bardzo się cieszę, że pasuje Ci Mac z Nautiliusem. To sprawdzona kombinacja. Jak dodasz lampowy pre powinno być tylko lepiej. Poważnie zastanów się nad C2200. Wart każdej złotówki. Generalnie w mojej opinii jest to najlepsze dzieło jakie Mac stworzył. Jak dla mnie dwie klasy wyżej niż ich końcówki.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.