Skocz do zawartości
IGNORED

Pozytywna sila ,PiS.


atmeg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, billy idol napisał:

takiej hiporkyzji że Korwin żyje kilkadziesiat lat z rzadowago koryta, to dawno nie czytałem

Bo o tym na tych prawicowych stronkach tego nie wyczytasz. 

Trzeba myśleć samodzielnie. Można to robić niezaleznie od lewicy i prawicy.  

Zastanawia mnie ten fenomen wśród młodych, często niegłupich ludzi zafascynowanych tymi super receptami na życię 70letnieg dziadka, co to nawet studiów nie dokończył, bo mu się nie chciało. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jar1 napisał:

Bo o tym na tych prawicowych stronkach tego nie wyczytasz. 

no to może tu napisz

wstawiasz teze i ją rozwin

uwielbiam jak toś stawia teze , a potem pisze "sam sobie znajdz w sieci"

 

moze chodzi ci o finansowanie Partii ? Finansowanie partii to nie jest finansowanie pywatnej osoby, i pieniądze partyjne sa na scisłe cele i podlegaja tak wielu restrykcją , jak chyba żedne inne - o czym przekonała sie N z krpoką ze złej strony

4 minuty temu, jar1 napisał:

Zastanawia mnie ten fenomen wśród młodych, często niegłupich ludzi zafascynowanych tymi super receptami na życię 70letnieg dziadka,

zupelie nie rozumiem , co moja wspólnego jego poglądy , z Twoja tezą że od kilku dziesieciu lat żyje z publicznych pieniedzy

 

ucieczka od odpowiedzi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, billy idol napisał:

uwielbiam

Mniej uwielbienia a więcej rozsądku. Będzie zdrowiej. W końcu chodzi o własną przyszłość i dzieci. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jar1 napisał:

Mniej uwielbienia a więcej rozsądku

no właśnie na to czekam

czekam na dowody jak to "Korwin sie pasie od kilkudzeisięcioleci na publicznej kasie"

przedstaw je

no chyba że .... piszesz bzdety ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jar1 napisał:

A to se k., czekaj

 

coż innego mógłbyś napisac ?

podać dowody pod swoja teze ? to by jakaś nowośc była u lewicy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, billy idol napisał:

mnie interesuje koszt organizacji imprez , wydanych ze sródków publicznych, poszczególnych miast i gmin - bo to już są nasze pieniądze

A pieniędzmi trwonionymi przez PiS też się zainteresujesz? Poza tym to są pieniądze PiS-u a nie nasze bo to PiS jest właścicielem tego kraju, dlatego potrzebne jest mu przejęcie wszystkich instytucji zapewniających własność żeby nikt nawet nie próbował tego podważać ani próbować skontrolować. Tak że nie nasze tylko PiS-u.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"- Do rozważenia jest odpowiedzialność prawna, jeśli chodzi o Trybunał Stanu - powiedział Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości jest przekonanym, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki złamał Konstytucję, zapraszając do Polski Komisję Wenecką." 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla przypomnienia: Ziobry już dawno nie powinno być w polskiej polityce, a za lata działalności politycznej powinien mieć obciętą emeryturę do najniższej krajowej. Mogła to zrobić Platforma Obywatelska. Tak pisał o tym "Newsweek" we wrześniu 2015 roku: 

"- Koalicja rządząca okazała się być nieudacznikami, nie potrafi zrealizować tego, co tak hucznie zapowiadała przez osiem lat - tak b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (ZP) skomentował to, że wniosek o postawienie go przed TS nie uzyskał w Sejmie większości.

- Jak się okazało, większość rządząca PO-PSL nawet w takiej sprawie okazała się być nieudacznikami, nie potrafi zrealizować tego, co tak hucznie przez osiem lat zapowiadali. Trudno się więc dziwić, że pani Ewa Kopacz sprowadza nam islamskich imigrantów, trudno się dziwić tym nierozliczonym licznym aferom, rosnącemu bezrobociu i ubożeniu Polaków. Oni są po prostu nieudacznikami w każdym calu, w każdej dziedzinie, w każdej sprawie - oświadczył Ziobro po głosowaniu.

- Nawet Zbigniewa Ziobry nie potrafili postawić przed Trybunałem Stanu za to, że skutecznie walczyłem z przestępczością i stałem zawsze w obronie prawa jako minister sprawiedliwości - dodał.

W sytuacji, gdy Sejm nie podjął uchwały o postawieniu Ziobry przed TS, marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska ogłosiła umorzenie postępowania w tej sprawie. Wcześniej posłowie w głosowaniu zdecydowali, że nie zwrócą wniosku w sprawie Ziobry ponownie do komisji odpowiedzialności konstytucyjnej.

Zarówno Ziobro, jak i Kaczyński stwierdzali wielokrotnie, że nie widzą żadnych podstaw do postawienia ich przed TS.

Wnioski o postawienie Ziobry - a także b. premiera, szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego - przed TS złożył w 2012 r. klub PO. Ziobrze zarzucano naruszenie konstytucji, ustawy o Radzie Ministrów oraz ustawy o działach administracji rządowej. W uzasadnieniach wniosków jest też mowa o działaniach nakierowanych na "walkę z układem"; PO powoływała się m.in. na materiały dowodowe dwóch komisji śledczych: ds. śmierci Barbary Blidy oraz ds. nacisków.

Do podjęcia uchwały w tej sprawie potrzebnych było 276 głosów, za pociągnięciem Ziobry do odpowiedzialności konstytucyjnej przed TS w głosowaniu opowiedziało się 271 posłów. Przeciwko postawieniu byłego ministra sprawiedliwości przed TS było 152 posłów, od głosu wstrzymało się dwóch. Do przeforsowania wniosku zabrakło sześciu głosów, natomiast w samej PO udziału w głosowaniu nie wzięło dziewięciu polityków, na czele z premier Ewą Kopacz i byłym marszałkiem Radosławem Sikorskim. Z obozu lewicy nie zagłosowało ośmiu posłów (czterech z SLD, trzech z Twojego Ruchu i jeden z Biało-Czerwonych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A teraz ktoś taki rozważa trybunał stanu dla jednego z ważniejszych obecnie polityków PO marszałka Senatu Grodzkiego. Prawdziwki z POPiS-u w sosie własnym. ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Lech36 napisał:

A pieniędzmi trwonionymi przez PiS też się zainteresujesz?

oczywiście

pisałem w innym wątku

w budżecie ma być jak najmniej pieniedzy

wszystkie wagony odczepione

wszystkie cyce odcięte - jadnym cięciem - bez litości - nawet jak bedzie kwik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, billy idol napisał:

oczywiście

pisałem w innym wątku

w budżecie ma być jak najmniej pieniedzy

wszystkie wagony odczepione

wszystkie cyce odcięte - jadnym cięciem - bez litości - nawet jak bedzie kwik

Powinieneś intensywniej działać na tej płaszczyźnie bo obecnie trwonienie kasy jest na rekordowym poziomie niespotykanym w nowej historii Polski a tymczasem, podobnie do PiS zajmujesz się tym co było albo jest i uwiera Twoją ulubioną jedynie słuszną partię np. Owsiakiem. Na Owsiaka są już napuszczane kontrole. Jakby się coś działo to PiS darłby się przeraźliwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kto wie czy są prowadzone jakieś postępowania i zostały komuś postawione jakieś zarzuty wobec hejtujących  "sędziów" powiązanych z Ministerstwem Sprawiedliwości?

Może coś z powództwa cywilnego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lech36 napisał:

Powinieneś intensywniej działać na tej płaszczyźnie

 

staram sie

jednakze wiem że obrażanie strony przeciwnej , daje odwrotne skutki

nazywanie  "ciamnym ludem" osób głosyjących na pis , umacnia ich tylko w przekonaniu o tym że maja racje

tak jest

niestety wydaje mi sie że jestesmy juz w takim punkcie , ze trzeba czekac aż sie to wszystko zawali

przetłumaczyść sie nia da, logika zawodzi , tłumaczenia zawodzi , obrażanie nic nie daje

przekoanie ludzi głowujacych na pis, że robią źle to tak jak przekonac kogoś "słyszacego" ze kable cyfrowe nie maja wpływu na dzwiek

8 minut temu, Lech36 napisał:

Jakby się coś działo to PiS darłby się przeraźliwie.

pis to małe tchurzyki

ja bym juz downo wagony poodpinał i miałbym w d... kwik

pis usłyszy "nie djesz na wośp to jesteś za tym żeby dzieci nie miały opieki" i  sa posr**i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, billy idol napisał:

jednakze wiem że obrażanie strony przeciwnej , daje odwrotne skutki

nazywanie  "ciamnym ludem" osób głosyjących na pis , umacnia ich tylko w przekonaniu o tym że maja racje

tak jest

Już raz wyjaśniałem, ten tekst to cytat z wypowiedzi J. Kurskiego szefa ("właściciela") TVP-iS. Myślisz że chciał obrazić ludzi oglądających TVP czy może ma taki lekceważący stosunek do nich? Dlatego zawsze ten cytat umieszczam w cudzysłowie. Tak się oznacza cytat. Wypowiedź Kurskiego została oczywiście nagrana przypadkiem, ale zrobiła wtedy wielkie wrażenie, oczywiście poza "ciemnym ludem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lech36 napisał:

Już raz wyjaśniałem, ten tekst to cytat z wypowiedzi J. Kurskiego szefa ("właściciela") TVP-iS.

no i co z tego ?

ja tego nie oglądałem , za to u ciebie widze 3 x dziennie

zreszta jakie to ma znaczenie w kontekscie tego że ni tak tych ludzi nie da sie przekonac ?

nie mówiąc o tym że na co mieliby niby ten pis zamienic ?  na bycie wolnym europa chyba  straciła juz szanse i raczej jej nie odzyska

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, billy idol napisał:

ja tego nie oglądałem , za to u ciebie widze 3 x dziennie

Chcę żeby utrwaliło się w ludziach jaki jest prawdziwy stosunek J. Kurskiego i pewnie też PiS do swoich wyborców. Ten nieoficjalny stosunek. Oficjalnie to PiS Ciebie kocha ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lech36 napisał:

Chcę żeby utrwaliło się w ludziach jaki jest prawdziwy stosunek J. Kurskiego i pewnie też PiS do swoich wyborców.

no a ja ci pisze ze ci którzy nie popieraja pisu ten wizerunak mja wystarczajaco utrwalony

natomiast ci którzy popieraja .... czytając takie wpisy tylko utwierdzaja sie w tym że dobrze robią

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, billy idol napisał:

natomiast ci którzy popieraja .... czytając takie wpisy tylko utwierdzaja sie w tym że dobrze robią

Niech się utwierdzają, to tylko świadczy o tym że Kurski ma rację w tym opisie/ocenie fanów swojej telewizji. Niestety pewnych zjawisk nie da się przeskoczyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie program o Indiach.

 

A kamerzysta TVP chciał zamordować dyrektor gabinetu marszałka Senatu - kamerą. I podobno już miał dziurę w garażu wykopaną i trzy betoniarki małmazy ukrencone. Taki to ci bandyta!?

 

Ot - drobny wypadek przed senatem, a pismactwo już swoją gadaninę wymyśla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Meloman napisał:

Właśnie zobaczyłem z przerażeniem w TVP Info zwiastun programu "Kasta". Zgadnijcie o czym on będzie?

O Srebrnej a skromnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Meloman napisał:

zwiastun programu "Kasta". Zgadnijcie o czym on będzie?

hmmmm, niech sie zastanowie

historia powsatnia  kastanietów ?

 

:d ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Korwina, to warto sobie przeczytać o jego ciężkiej i pełnej zwycięctw pracy, na której się tak mozno dorobił.

To naprawdę ciekawe, jak się można tak migac i nic nie zrobić, że aż przytoczę:

"

III RP

Janusz Korwin-Mikke podczas konferencji prasowej partii KORWiN w Sejmie (2015)

Menu

0:00

Janusz Korwin-Mikke i Krzysztof Skowroński rozmawiają w Poranku Radia Wnet

Janusz Korwin-Mikke w Opolu (2014)

Janusz Korwin-Mikke w Warszawie (2018)

W 1990 założył tygodnik „Najwyższy CZAS!”, którego wydawcą był do października 2007 i w którym publikował swoje felietony. W początkach października 1990 doszło w UPR do rozłamu. Podczas konwentu partyjnego część działaczy próbowała dokonać zmiany na stanowisku prezesa i odwołać Janusza Korwin-Mikkego. Po nieudanej próbie secesjoniści ogłosili powstanie nowej partii o podobnej nazwie na czele z biznesmenem Sławomirem Jarugą. Pozostali delegaci wybrali Janusza Korwin-Mikkego ponownie na stanowisko prezesa oraz udzielili mu poparcia w starcie do prezydentury. Nie zdołał on jednakże zebrać wymaganej liczby podpisów poparcia, by wystartować w wyborach prezydenckich[37]. Do kolejnego rozłamu w UPR doszło w 1995, gdy grupa konserwatywnych działaczy skrytykowała Janusza Korwin-Mikkego za nieudzielenie poparcia Lechowi Wałęsie w drugiej turze wyborów prezydenckich. Na zjeździe partii doprowadzili oni do usunięcia go z funkcji prezesa i powołali na to stanowisko wiceprezesa UPR Mariusza Dzierżawskiego. Kiedy władze UPR nie zatwierdziły tego wyboru, frakcja konserwatywna, wśród których było kilku założycieli UPR, postanowiła opuścić partię i powołać w styczniu 1996 nowe ugrupowanie pod nazwą Stronnictwo Polityki Realnej[38].

Konserwatywno-Liberalną Partią UPR Janusz Korwin-Mikke kierował do 1997, kiedy to złożył rezygnację z funkcji prezesa, przyjmując odpowiedzialność za porażkę opartego na tym ugrupowania komitetu wyborczego w wyborach do Sejmu. Jednocześnie wskazał na swojego następcę dotychczasowego wiceprezesa UPR Stanisława Michalkiewicza[39]. W 1999 ponownie objął tę funkcję, ustępując tym razem ze stanowiska w 2002 po nieudanych dla UPR wyborach samorządowych. Swoją powtórną dymisję uzasadnił chęcią przekazania władzy w partii w ręce działaczy młodszego pokolenia[37].

W latach 1991–1993 Janusz Korwin-Mikke był posłem z okręgu poznańskiego na Sejm I kadencji[40]. Trzyosobowe Koło Parlamentarne UPR (pierwotnie określane jako klub) w Sejmie przedłożyło kilkanaście projektów ustaw, wśród nich m.in. projekt konstytucji (autorstwa Stanisława Michalkiewicza), większościową ordynację wyborczą, ustawę o Radzie Stanu, ustawę reprywatyzacyjną oraz ustawę o zmianie pozycji prawnej związków zawodowych, z których żadna nie została uchwalona w toku procesu legislacyjnego. Jedyną skuteczną inicjatywą parlamentarzystów UPR było przegłosowanie przez Sejm w dniu 28 maja 1992 uchwały lustracyjnej osób zajmujących wysokie stanowiska państwowe, skutkującą utworzeniem tzw. listy Macierewicza[41]. Janusz Korwin-Mikke był jednym z najbardziej aktywnych mówców Sejmu I kadencji. Czasami zachowywał się jednak jak mówca wiecowy – dużo nieprzychylnych komentarzy wywołały użyte przez niego w trakcie debaty budżetowej słowa „rząd rżnie głupa” albo nazwanie strajkujących nauczycieli „zdesperowanym motłochem”. Przez większość posłów uznawany był za ekscentryka i skandalistę o utopijnych poglądach[42].

Kandydował bez powodzenia w kolejnych wyborach parlamentarnych w 1993, 1997 i 2001, w wyborach do PE w 2004 oraz w 2004 dwukrotnie w wyborach uzupełniających do Senatu[43][44].

W trakcie kampanii w 2001, będąc kandydatem na senatora z ramienia koalicji Blok Senat 2001, popadł w konflikt z gazetą „Wieczór Wrocławia”, na łamach której opublikowano artykuł pt. Za Hitlera było lepiej, sugerujący, że Janusz Korwin-Mikke podczas spotkania z wyborcami we Wrocławiu popierał działania Adolfa Hitlera[45]. W reakcji działacze współtworzącej blok Unii Wolności zaapelowali do popierającej kandydata Platformy Obywatelskiej o wycofanie jego kandydatury[46]. Janusz Korwin-Mikke pozwał redakcję gazety[47]. Sąd Okręgowy we Wrocławiu uwzględnił jego powództwo, nakazując przeproszenie i sprostowanie[48].

W 2002 bezskutecznie kandydował z listy UPR do sejmiku mazowieckiego[49]. W 2005 zainicjował partię Platforma Janusza Korwin-Mikkego w celu startu z jej komitetu kandydatów UPR w wyborach parlamentarnych w tym samym roku. Sam nie przystąpił wówczas do nowej partii, lecz jako członek UPR z jej listy kandydował po raz kolejny do Sejmu w okręgu warszawskim[50]. W 2006 zdecydował się na start w wyborach samorządowych jako kandydat na prezydenta miasta stołecznego Warszawa. Wybory przegrał, zajmując 4. miejsce za Kazimierzem Marcinkiewiczem, Hanną Gronkiewicz-Waltz i Markiem Borowskim z wynikiem 2,3%[51]. Kandydował w tych wyborach bez powodzenia także do sejmiku mazowieckiego[52], a w maju 2007 w przedterminowych wyborach wojewódzkich w podlaskim.

W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski z pierwszego miejsca na liście Ligi Polskich Rodzin w okręgu gdańskim w ramach porozumienia LPR, UPR i Prawicy Rzeczypospolitej pod nazwą Liga Prawicy Rzeczypospolitej[53]. W trybie wyborczym wygrał sprawę z Zygmuntem Wrzodakiem, który zarzucił mu popieranie aborcji. W trybie wyborczym został pozwany również przez Partię Kobiet, za nazwanie jej „partią ekshibicjonistek”, Sąd Apelacyjny w Warszawie rozstrzygnął sprawę na jego korzyść[54].

17 października 2009 wystąpił z UPR, motywując to swoim sprzeciwem wobec udzielenia absolutorium prezesowi tego ugrupowania, Bolesławowi Witczakowi[55]. Przystąpił także do Platformy JKM (przekształconej następnie w Wolność i Praworządność) i stanął na jej czele. W 2010 ponownie kandydował na prezydenta Warszawy. Zajął 4. miejsce spośród 11 kandydatów z wynikiem 3,9% głosów[56]. Równocześnie bezskutecznie kandydował do sejmiku mazowieckiego[57].

Kandydował w międzyczasie także czterokrotnie na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W 1995 i 2000 z ramienia UPR, w 2005 jako kandydat Platformy JKM z poparciem UPR, w 2010 jako kandydat partii Wolność i Praworządność. W drugiej turze wyborów w 2010 zasugerował poparcie Jarosława Kaczyńskiego[58].

25 marca 2011 została zarejestrowana partia Unia Polityki Realnej – Wolność i Praworządność (powołana przez działaczy Wolności i Praworządności oraz grupy działaczy UPR), której Janusz Korwin-Mikke został prezesem. Dzień wcześniej doszło do zakończenia prawnej likwidacji WiP[59], wyrejestrowanej 6 października 2010[60]. 12 maja 2011 UPR-WiP przyjęła nazwę Kongres Nowej Prawicy. W 2013 Janusz Korwin-Mikke był kandydatem KNP w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu rybnickim, uzyskując 7,9%[61].

W 2014 kierowany przez niego KNP w wyborach do Europarlamentu zajął 4. miejsce z wynikiem 7,2% głosów. Janusz Korwin-Mikke wywalczył jeden z czterech mandatów przypadających temu ugrupowaniu, otrzymując w okręgu śląskim 67 928 głosów[62].

5 stycznia 2015 został zastąpiony na funkcji prezesa KNP przez Michała Marusika[63]. Kilkanaście dni później ogłosił powstanie nowej partii pod nazwą Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN)[64], której został prezesem.

Został po raz piąty z rzędu kandydatem swojego ugrupowania w wyborach prezydenckich w 2015[65]. Poparli go również działacze partii Dzielny Tata[66]. W przeprowadzonych 10 maja 2015 wyborach zajął 4. miejsce, zdobywając 486 084 głosy, co stanowiło 3,3% głosów ważnych[67]. Zapowiedział, że nie poprze żadnego z kandydatów, którzy weszli do drugiej tury[68]. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku otworzył listę wyborczą partii KORWiN w Warszawie[69], nie uzyskując mandatu (ugrupowaniu zabrakło ćwierć punktu procentowego do przekroczenia progu).

W styczniu 2018 zapowiedział rezygnację z mandatu europosła[70]. W Europarlamencie VIII kadencji zasiadał do 1 marca 2018[71]. Zwolniony przez niego mandat w Parlamencie Europejskim objął Dobromir Sośnierz[72]. Ubiegał się o stanowisko prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych w tym samym roku[73], zajął 7. miejsce na 14 kandydatów[74]. W tych samych wyborach kandydował także na radnego miejskiego, nie zdobywając mandatu radnego[75]. W grudniu 2018 zawarł w imieniu partii KORWiN koalicję powołaną na wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 z Ruchem Narodowym[76], która w lutym 2019 przyjęła nazwę Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy[77]. Kandydował z jej listy ponownie do PE, jednak formacja ta nie przekroczyła progu wyborczego i nie uzyskała żadnych mandatów[78].

W wyborach parlamentarnych w 2019 został wybrany do Sejmu z okręgu stołecznego z listy Konfederacji Wolność i Niepodległość[79]. Brał udział w zorganizowanych przez tę partię prawyborach mających wyłonić jej kandydata w wyborach prezydenckich w 2020[80]."

Pomijając już, ze zaczął jako 15 latek w ZMS w czasach komuny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że wybrano kandydaturę Chołowni, bo gościu jest czysty i nie ma na niego haków...

Tylko - jakie to ma znaczenie dla PiS? Żadnego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Meloman napisał:

Słyszałem, że wybrano kandydaturę Chołowni, bo gościu jest czysty i nie ma na niego haków...

Tylko - jakie to ma znaczenie dla PiS? Żadnego...

Haki się znajdzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak będą mieli problemy ze znalezieniem haków, to CBA nakręci spot z prośbą o zgłaszanie nadużyć Hołowni. Najchętniej związanych z jego pracą w TVN. 1000,00 zł za każdy telefon. Dadzą radę. Kto, jak nie oni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Zyzol napisał:

 

Dla przypomnienia: Ziobry już dawno nie powinno być w polskiej polityce, a za lata działalności politycznej powinien mieć obciętą emeryturę do najniższej krajowej. Mogła to zrobić Platforma Obywatelska. Tak pisał o tym "Newsweek" we wrześniu 2015 roku: 

 

W sytuacji, gdy Sejm nie podjął uchwały o postawieniu Ziobry przed TS, marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska ogłosiła umorzenie postępowania w tej sprawie. Wcześniej posłowie w głosowaniu zdecydowali, że nie zwrócą wniosku w sprawie Ziobry ponownie do komisji odpowiedzialności konstytucyjnej.

Zarówno Ziobro, jak i Kaczyński stwierdzali wielokrotnie, że nie widzą żadnych podstaw do postawienia ich przed TS.

 

Żaden Trybunał Stanu, tylko  sąd karny. Specjalnie powinni wprowadzić dla nich karę występowania na  igrzyskach, przy czym Sąd nie wymierzałby konkretnej kary - o tym czy  ziobrę albo kaczyńskiego wraz z innymi rządzącymi dziś "polytykami"   rzucić na pożarcie drapieżnikom (ale nie wielkim drapieżnym kotom - zabijają za szybko) czy nabić ich na pale decydowaliby przyglądający się spektaklowi widzowie. Walki między politykami odbywałyby się na wzór rzymski z zaganianiem polityków do walki za pomocą rozgrzanego żelaza albo biczy rzymskich ; ponieważ nie można od nich oczekiwać że przyjęliby śmierć z godnością powinni dostać błazeńskie uzbrojenie (np hełmy bez otworów na oczy czy tępe miecze) - wtedy walka trwałaby długo i byłaby  bardzo zabawna. Pale powinny być niskie - widzowie mogliby podchodzić do nabitych na nie polityków żeby ich łaskotać, co dostarczałoby oglądającym igrzyska dodatkowej rozrywki. Oczywiście na życzenie widzów politycy mogliby być przybijani do krzyży w kształcie litery X (chodzi o ochronę uczuć wyznawców chrześcijaństwa) czy karani w inny sposób 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek to zdecydowanie najlepszy minister sprawiedliwości tak uważa większość Polaków, ja tez,tylko za łagodnie obchodzi się z sędziami łamiącymi prawo i zasady nowej  4 RP .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, caleb66 napisał:

Haki się znajdzie. 

Otóż to. Nieważne czy prawdziwe.

Swoją drogą - nawet za PRL-u bezpieka nie wieszała komunikatów, aby nadawać na opozycjonistów.

Poza tym - opozycja zrobiła najgorszą rzecz wybierając marszałka z zawodu lekarza - który najłatwiej pomówić (właśnie za rzekome łapówki) i zdyskredytować. Oczywiście - na inne PiS też by szczuł, ale nie byłoby to już tak "wiarygodne".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.