Skocz do zawartości
IGNORED

Pozytywna sila ,PiS.


atmeg

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, burz napisał:

Chciałbym, naprawdę, widzieć jak najwięcej pozytywów tego rządu, bo tu mieszkam. Widzę kłamstwo, zaprzaństwo, nieudolność, skok na kasę i cyniczną korupcję tzw. suwerena.

Ciekaw jestem od kiedy? PiS korumpuje tzw. suwerena, a PO korumpowało tzw. elity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolą szykanować spacerowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sebastian Parfjanowicz był świadkiem napaści: "Zza kierownicy jednego z dostawczych aut wyskakuje mężczyzna z przedmiotem przypominającym młotek w dłoni. Z obu aut wyskakuje ich łącznie czterech-pięciu i ruszają w kierunku SUVa" - informował dziennikarz

Mężczyźni chcieli dopaść kierowcę auta, które jechało przed Parfjanowiczem

Dziennikarz pomógł niedoszłej ofierze zgłosić się na policję, obaj panowie według jego relacji byli jednak odsyłani z komendy na komendę, bo nikt nie chciał zająć się sprawą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zyzol napisał:

Ciekaw jestem od kiedy? PiS korumpuje tzw. suwerena, a PO korumpowało tzw. elity.

Wiecznie będziesz się obnosił ze swoim pierdolcem???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Wiecznie będziesz się obnosił ze swoim pierdolcem???

Do ostatniego pierdnięcia(!!!), że odpowiem zgodnie z twoją, powszechnie znaną kulturą wypowiedzi. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, toptwenty napisał:

Wolą szykanować spacerowiczów.

 

27 minut temu, Jaro_747 napisał:

Wiecznie będziesz się obnosił ze swoim pierdolcem???

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Zyzol napisał:

Ciekaw jestem od kiedy? PiS korumpuje tzw. suwerena, a PO korumpowało tzw. elity.

No ale to przecież PO było beee a PiS jest transparentny...

Zawsze mi się podoba usprawiedliwienie swoich "postępków" tym, że "oni" też tak robili.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

No ale to przecież PO było beee a PiS jest transparentny...
 

Wcześniej to PiS był zły i trzeba było go dorznąć, a PO było transparentne. Nawet na cmentarzu...

19 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Zawsze mi się podoba usprawiedliwienie swoich "postępków" tym, że "oni" też tak robili.

To jest własnie filozofia POPiS-u, którego rzekomo nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zyzol napisał:

To jest własnie filozofia POPiS-u, którego rzekomo nie ma.

Sam to uprawiasz ud kilku lat czynem ciągłym. To symetrystyczne pierdolenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mamy epidemię ostatnio czytam więcej książek niż zwykle i oglądam więcej filmów; sporo z nich traktuje o historii najnowszej.  NB bardzo polecam oglądanie filmu na telewizorze lub ekranie i puszczenie dźwięku z Waszego najlepszego systemu stereo bez bawienia się w kino domowe; wrażenie przelatującej tuż koło ucha kuli albo wybuch pocisku za plecami są naprawdę mocne i bardzo  realistyczne. Oczywiste, że słucham też muzyki - np. coraz bardziej doceniam wydanie dzieł wszystkich Bacha Hannsler Edition; niektóre nagrania są rewelacyjne technicznie i wykonawczo, a np. "stojący przed nosem" duży koncertowy klawesyn daje odczucie muzyki słuchanej niemal "na żywo" ?, choć przecież doskonale wiem że od dźwięku z sali koncertowej dzielą mnie lata świetlne ??

Dotąd sądziłem, że utrzymujące się stosunkowo wysokie oceny Stalina w społeczeństwie rosyjskim i słyszane czasem w rozmowach ze starymi Niemcami wypowiedzi typu "Panie, za Hitlera to by tego nie  było"  ( z naturalnych przyczyn częstsze dawniej niż teraz - piszę o Niemcach naprawdę starych, a do tego dochodzi coraz silniejsza "poprawność polityczna") były spowodowane patologiczną relacją  typu kat-ofiara związaną z przeżyciami tych ludzi  i oględnie rzecz ujmując słabą znajomością historii. Przecież Hitler i Stalin byli i nadal są uważani za największe potwory w europejskiej historii najnowszej, no i byli rzeczywistymi bestiami. 

Stalin chciał, by Związek Radziecki stał się supermocarstwem i szedł do celu po trupach. Żeby zrozumieć, czemu komunistom udało się opanować Rosję warto pamiętać, że w carskiej Rosji funkcjonowała instytucja "loszki" Polegało to na tym, że naczelnik wsi ogłaszał, że wszyscy mieszkańcy wioski  poza wyznaczonymi do ich obsługi (karmienie, pojenie i usuwanie nieczystości) mają się położyć do łóżek, porządnie przykryć i  wstawać jedynie w celu załatwienia potrzeb fizjologicznych lub zjedzenia czegoś Chodziło zwyczajnie o ograniczenia zużycia energii, tj żywności i opału.  Wyznaczeni do obsługi ludzie roznosili im papkę z wody i mąki, wyrzucali ekskrementy i w razie konieczności świadczyli drobne posługi. W niektórych rejonach Rosji to rozwiązanie było powszechne, w innych sporadyczne. Twierdzenia Katarzyny II, że każdy chłop rosyjski niczym chłop francuski z marzeń Henryka IV ma  w garnku kurę, choć chłop rosyjski może zastąpić kurę indykiem ( bo jest smaczniejszy i był już wtedy znany?)  można sobie w tyłek wsadzić; wśród chłopów  była bieda jak cholera. Nie warto dodawać, że robotnicy i szeregowi żołnierze rosyjscy też raju nie mieli; o żołnierzach wspomina  m in Wańkowicz opisując swoją młodość Trudno się więc dziwić, że ludzie dali się omamić Leninowi. Klęska NEP pokazała, że dla zmodernizowania Rosji i uczynienia z niej światowego mocarstwa rozwiązaniem może być forsowne i bez oglądania się na koszty uprzemysłowienie kraju wspierane przez terror państwowy. Wiele pomysłów było idiotycznych, a realizacja wielu zamierzeń zbrodnicza,  ale po rządach Stalina Rosja była już poważnym światowym graczem, którego wszyscy się boją.  Kosztowało to miliony istnień, ale być może realne, nie zafałszowane obliczenia pokazałyby, że ilość ofiar Stalina (oczywiście nie wliczając w to Wielkiej Wojny Ojczyźnianej jak mówią Rosjanie) dałoby się zestawić z ilością ofiar nędzy z czasów caratu. Gdyby tak było naprawdę, to Stalin modernizując kraj spowodował, że w ZSRR ludzie rzadziej umierali z głodu niż mieszkańcy carskiego imperium i dzięki wymordowaniu części społeczeństwa poprawił warunki życia reszcie. 

Hitler marzył o Tysiącletniej Rzeszy i dominacji Niemiec nad światem. Używając socjotechniki do przekonania do swoich zamierzeń obywateli (nieoceniony dr Goebbels) forsownie rozwijał przemysł zadłużając przy tym niewyobrażalnie cały kraj. Zdawał sobie przy tym sprawę, że jedyną możliwością zniwelowania zadłużenia jest wywołanie wojny , której NB Niemcy omal nie wygrały. To, że na szczęście naziści nie rządzą światem zawdzięczamy w dużej mierze megalomanii Hitlera .  Zwykli Niemcy nie brali tego zadłużania się kraju wcale pod uwagę, bo w porównaniu z życiem z czasów kryzysu im się poprawiło (nieodparcie nasuwa się tu porównanie z polskim pokoleniem 500+). Bodajże Speer pisał o reakcji Hitlera na pokazanie mu nowoczesnego robotniczego osiedla przez dumnego gauleitera. Ten spodziewał się pochwał, bo mieszkania prezentowały przyzwoity jak na owe czasy standard i bardzo się zdziwił, kiedy Hitler zaczął go opieprzać że mieszkania nie mają balkonów, a niemiecki robotnik musi przecież mieć balkon do opalania się i wypoczynku.  Nie pamiętam już, czy balkony dobudowano... Poza tym dzięki Hitlerowi i zręcznej propagandzie każdy Niemiec poczuł się wyróżniony, choć nie wiem czy duża część Niemców wierzyła w brednie o niemieckim nadczłowieku. Naziści starannie ukrywali popełniane zbrodnie (vide konferencja w Wannsee) i prawdopodobnie zwykli Niemcy wiedzieli stosunkowo mało o tych czy innych potwornościach. Albo co bardziej  prawdopodobne nie chcieli wiedzieć, bo wystąpił tu klasyczny dysonans poznawczy - no nie, Niemcy to przecież taki kulturalny naród, niemożliwe żeby Niemcy  robili takie straszne rzeczy. Takie tłumaczenie sobie rzeczywistości było tym prawdopodobniejsze, że każdy zaangażowany w ludobójstwo Niemiec stawał się "Geheimnisträger", co oznaczało, że nie wolno mu było przekazywać wiadomości na ten temat innym osobom (oczywiście wyłączając zaangażowanych w zbrodnie). Warto też pamiętać, że SS miało oficjalną dewizę "moim honorem jest wierność", co po odpowiednim praniu mózgów sprawiało, że SS mani mogli  zrobić to, co im kazano bez opowiadania o tym naokoło.

Dlatego doszedłem do przekonania, że przypisywanie  Jarosławowi Kaczyńskiemu motywów kierujących Stalinem czy Hitlerem jest  całkiem nieuprawnione, choć naturalnie zestawianie tych postaci historycznych jest jak najbardziej na miejscu Polska przed objęciem władzy przez PiS była w daleko lepszej sytuacji, niż przed hitlerowskie Niemcy czy przed stalinowski ZSRR. Była wprawdzie zadłużona, ale teraz mamy taki światowy model rozwoju gospodarki - niemal każde państwo jest zadłużone, choć oczywiście w Polsce  przekroczyło to granice zdrowego rozsądku (wystarczy popatrzeć na polski PKB i zestawić go z zadłużeniem kraju, nawet z czasów przed pisowskich). Rozmawiałem kiedyś z człowiekiem który był na jednym roku z Jarosławem Kaczyńskim i z uporem przedstawiał go jako człowieka bardzo inteligentnego. Nie mam powodu, żeby mu nie wierzyć. Hitler i Stalin niestety  w straszny  sposób chcieli pomóc obywatelom swoich krajów oferując im pracę, rozwój kraju i obietnicę lepszego życia w przyszłości, natomiast Jarosław Kaczyński kieruje się jedynie swoimi fobiami i urojeniami korzystając ze swego w sumie inteligentnego, ale patologicznego aż do pogranicza choroby psychicznej umysłu. W przeciwieństwie do tamtych potworów Jarosław chce wyniszczyć kraj (bo ludźmi utrzymywanymi na granicy egzystencji łatwo się rządzi) i wytracić starych ludzi mogących pamiętać to, co wyrabiała kiedyś jego rodzinka. Ponieważ jest inteligentny doskonale zdaje sobie sprawę z tego, do czego prowadzi Polskę polityka realizowana przez PiS, a mimo to z uporem ją realizuje. Zatem Jarosław Kaczyński wcale nie bierze pod uwagę dobrobytu obywateli, czego niestety trudno odmówić Hitlerowi czy Stalinowi. Jedynym jego celem jest władza sprawowana na gruzach państwa i trupach jego obywateli. Po raz kolejny namawiam Kolegów do lektury książek Albina Siwaka - można znaleźć je w sieci i wrzucić na czytnik, bo z komputera szkoda oczu ? Po ich przeczytaniu zrozumiecie, dlaczego dla Jarosława tak istotne jest usunięcie ewentualnych świadków poczynań jego przodków Poza tym Jarosław jest znacznie większym tchórzem niż byli Hitler albo Stalin; to też ma znaczący wpływ na jego postępowanie. 

Reasumując - Hitlerem i Stalinem kierowała pokracznie pojęta troska o swoje kraje, ich obywateli i przyszłych pokoleń Niemców i -odpowiednio- Rosjan. Jarosławem Kaczyńskim kieruje jedynie nienawiść do rodzaju ludzkiego i patologiczna chęć przydania czci jego rodzinie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
W tym akurat przypadku to, czy przetarg był uczciwy czy nie jest mniej ważne niż fakt, że radiowozy o parametrach pozwalających na zamontowanie w nich broni niezabijającej będą dostępne pod koniec roku

 

Przecież LRAD już jest na wyposażeniu polskiej policji.

 

67b28051b763d8deea2ed54b6446e8d7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukrycie przed opinią publiczną użycia LRAD jest stosunkowo trudne; na pewno obserwujący zgromadzenie dziennikarze i osoby znane zauważą jego użycie, bo selektywne  nakierowanie wiązki dźwiękowej o pożądanej mocy na wydzieloną grupę z tłumu jest trudne, o ile nie niemożliwe - dookoła będzie słychać jakieś dziwne dźwięki, co korespondenci zaopatrzeni w niezłe dyktafony skwapliwie przekażą za granicę. Tych wad nie ma wiązka mikrofal - można precyzyjnie nakierować ją na część demonstrantów tak, żeby nikt inny tego nie zauważył. Pisowcy muszą za wszelką cenę unikać, by wieści o stosowanych przez nich metodach wyszły w świat - naturalnie nie chodzi im o dobro Polski, tylko o pieniądze z UE. Dlatego sądzę, że do rozpędzania protestów będzie używana inna niż dźwiękowa broń niezabijająca Te 120 radiowozów, które Policja odbierze w listopadzie będzie idealnymi platformami do jej przenoszenia - wbrew pozorom potrzeba dużo miejsca, żeby umieścić w samochodzie niedostrzegalnie dla oglądających radiowóz z zewnątrz  emiter fal, elektronikę i zasilanie. 

Dlatego sądzę, że ograniczenia związane z epidemią potrwają do końca roku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sine Metu napisał:

 

Przecież LRAD już jest na wyposażeniu polskiej policji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce trzeba się będzie zastosować do rad i wspomnień Morawieckiego i zacząć robić koktajle Mołotowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pasqual napisał:

Hitlerem i Stalinem kierowała pokracznie pojęta troska o swoje kraje, ich obywateli i przyszłych pokoleń Niemców i -odpowiednio- Rosjan. Jarosławem Kaczyńskim kieruje jedynie nienawiść do rodzaju ludzkiego i patologiczna chęć przydania czci jego rodzinie

 

Piękny retoryczny tekst! Gratuluję wspaniałych sofizmatów ?

Ja miałem zaszczyt osobiście znać obecnego senatora Bogdana Klicha- człek wyjątkowo inteligentny, ze zdumiewającą łatwością magazynujący informacje (fenomenalna pamięć- wiem, bo przez jeden rok był w mojej grupie studenckiej). Jak każdy, byłem Nim zafascynowany- ach nieodżałowanej pamięci NZS!

Potem zwąchał się z Rokitą... Ok 1987 wpadło mi w ręce ich pismo podziemne: ruchu Wolność i Pokój. Patrzę, czytam, oczom nie wierzę, czytam jeszcze raz, próbuję raz trzeci... Zakląłem szpetnie i pismo ulotne znalazło się w koszu. Trudno o większe polityczne brednie (to był rok 1987 lub 6).... I tak już Mu zostało.

Co do Rosji: ktoś powiedział, że pod koniec Wojny I i bezpośrednio po niej, był tam taki zamęt połączony takimi ogromnymi ofiarami śmiertelnymi, że tylko Terror Ogromny (większy niż Wielki) mógł opanować sytuację. Podobnie czystki pod koniec lat 30-tych miały ocalić ZSRR i to pomimo utraty kadry dowódczej. Zniszczona bowiem została jakakolwiek możliwość opozycji, która mogła odegrać znaczącą rolę w nadchodzącej i chyba planowanej przez józia słoneczko wojnie (vide A. Własow).

 Ale co by było gdyby... 

Wadą Kaczyńskiego jest to, że jest demokratą- cóż nie ma ludzi doskonałych. A do tego jest już stary, czyli jak KAŻDY polityk z deczka anachroniczny. 

Pozdrawiam serdecznie Pasqualu- mój drogi przeciwniku polityczny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczyński jest demokratą. Kaczyński jest demokratą. Kaczyński jest demokratą.

Oczyma wyobraźni widzę PiSowskich działaczy chodzących w kółko i usiłujących to zapamiętać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To nowość.

 

Ale - gdy się nawet absinth trzeci napatoczył, znaczy, że z PiSem jest już zupełnie fatalnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Warto zapamiętać.

Jak się zmieni wadza to sobie przypomnisz. Gwarantuję

PS wszedłem to TYLKO NA PROŚBĘ PASQUALA. Nic więcej, tedy nawet nie odpisuj. Nikt tu nikogo nie przekona. Co najwyżej zelży- ale czy czy o to chodzi?

1 minutę temu, Bezlitosna Niusia napisał:

napatoczył, znaczy, że z PiSem jest już zupełnie fatalni

też mam uznanie dla Kolegi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, absinth3 napisał:

Piękny retoryczny tekst! Gratuluję wspaniałych sofizmatów ?

Ja miałem zaszczyt osobiście znać obecnego senatora Bogdana Klicha- człek wyjątkowo inteligentny, ze zdumiewającą łatwością magazynujący informacje (fenomenalna pamięć- wiem, bo przez jeden rok był w mojej grupie studenckiej). Jak każdy, byłem Nim zafascynowany- ach nieodżałowanej pamięci NZS!

Potem zwąchał się z Rokitą... Ok 1987 wpadło mi w ręce ich pismo podziemne: ruchu Wolność i Pokój. Patrzę, czytam, oczom nie wierzę, czytam jeszcze raz, próbuję raz trzeci... Zakląłem szpetnie i pismo ulotne znalazło się w koszu. Trudno o większe polityczne brednie (to był rok 1987 lub 6).... I tak już Mu zostało.

Co do Rosji: ktoś powiedział, że pod koniec Wojny I i bezpośrednio po niej, był tam taki zamęt połączony takimi ogromnymi ofiarami śmiertelnymi, że tylko Terror Ogromny (większy niż Wielki) mógł opanować sytuację. Podobnie czystki pod koniec lat 30-tych miały ocalić ZSRR i to pomimo utraty kadry dowódczej. Zniszczona bowiem została jakakolwiek możliwość opozycji, która mogła odegrać znaczącą rolę w nadchodzącej i chyba planowanej przez józia słoneczko wojnie (vide A. Własow).

 Ale co by było gdyby... 

Wadą Kaczyńskiego jest to, że jest demokratą- cóż nie ma ludzi doskonałych. A do tego jest już stary, czyli jak KAŻDY polityk z deczka anachroniczny. 

Pozdrawiam serdecznie Pasqualu- mój drogi przeciwniku polityczny.

 

Bardzo dziękuję za miłe słowa Gdyby wszyscy myśleli tak samo świat byłby strasznie nudny. Musimy się więc różnić, bylebyśmy czynili to pięknie. Twoja szlachetna polityczna wrogość wobec mnie przynosi mi tylko zaszczyt. 

"
    Rozmowy z miłym przyjacielem
    Trefią li się też jakie biesiady albo rozmowy z miłym przyjacielem, już od niego
    nic płonego, nic omylnego nie usłyszysz. Jużci wszytko nadobnie rozważy,
    rozwiedzie, co by mu się do kogo i do ciebie samego nie podobało i z czego byś
    się sam w sobie pokarać i pohamować miał. Ano to od przyjaciela miło, od
    nieprzyjaciela byłoby gniewno, i pewnie by tego z tobą ten, co by mu nic do
    tego, nigdy nie mówił; radszej by się z tego po cichu z kim inym naśmiał. A tak
    poczciwa rada a rozważna rozmowa takiego człowieka ma być u ciebie i wdzięczna,
    i tak uważona, jako byś to sobie i rozważał, i w pamięć wbił, a nie puszczał
    darmo głosu mimo uszy, jako od trąby albo od surmy, w której słów ani tekstu
    żadnego niemasz.

(...)
    Z czytania rozkosz staremu
    Azaż nie rozkosz, jeśliże czytać umiesz, układszy się pod nadobnym drzeweczkiem
    między rozlicznymi pięknymi a woniającymi kwiateczki, albo także zimie na
    nadobnym a rozkosznym łóżeczku swoim, iż się rozmówisz z onymi starymi mędrcy, z
    onymi rozlicznymi filozofy, z których najdziesz wielkie pociechy starości
    swojej, w których najdziesz wielką naukę ku każdej rozważnej sprawie swojej? A
    chcesz li się też czym ochłodzić albo pocieszyć, azaż nie najdziesz onych
    rozkosznych historyj o dziwnych sprawach onych ludzi rycerskich a ludzi
    poważnych, którym się i podziwować, i z ich dziwnych spraw ucieszyć się możesz?
    A chcesz li się też pośmiać, azaż nie znajdziesz onych krotofilnych fabułek
    onych mądrych ludzi, z których się i nacieszyć, i nauczyć się zawżdy czego
    możesz?

(...)

    A jeśli też masz ten dostatek, więc też każesz sobie czasem albo na luteńce,
    albo na jakim symfonaliku nadobnie zagrać a pocieszyć zafrasowaną myśl swoję i
    serce swoje. Przyjedzie do ciebie przyjaciel, azaż nie rozkosz, gdy się z nim
    namówisz, naśmiejesz? A on ci będzie powiadał przygody a przypadki ludzkie, co
    się komu przygodziło, a ty sobie jedno będziesz rozważał a wspominał, iż się też
    to wszytko działo za czasów onych młodszych lat twoich."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce trzeba się będzie zastosować do rad i wspomnień Morawieckiego i zacząć robić koktajle Mołotowa.


12-latek na haju? Młody Morawiecki to rocznik '68 i niech sp***dala ze swoimi "wspomnieniami".

Kornel załatwił mu wszystko. Sprawdźcie sami koligacje Morawieckich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Kaczyński jest demokratą.

Chyba prędzej kratą-demo... Człowiek z przeszłości podobnie jak tu urzędujące pisiory.  Zawracanie Wisły kijem. Ziew. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pasqual napisał:

Dlatego doszedłem do przekonania, że przypisywanie  Jarosławowi Kaczyńskiemu motywów

Jaro jest przede wszystkim o ćwierć wieku za stary.  Józef i Adolf byli w momencie zdobycia władzy absolutnej czterdziestolatkami, byli też w jakimś stopniu wizjonerami, Kaczyński to człowiek z przeszłości, no i oprócz swojej głównej patologii posiada szereg chorób współistniejących...  Jeżeli czegoś należy się obawiać, to aby się po nim jakiś lokalny Putin nie wykluł, ale znając nasze polskie przypadłości ryzyko wydaje  się być niskie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pasqual napisał:

Hitler i Stalin niestety  w straszny  sposób chcieli pomóc obywatelom swoich krajów oferując im pracę, rozwój kraju i obietnicę lepszego życia w przyszłości, natomiast Jarosław Kaczyński kieruje się jedynie swoimi fobiami i urojeniami korzystając ze swego w sumie inteligentnego, ale patologicznego aż do pogranicza choroby psychicznej umysłu. W przeciwieństwie do tamtych potworów Jarosław chce wyniszczyć kraj (bo ludźmi utrzymywanymi na granicy egzystencji łatwo się rządzi) i wytracić starych ludzi mogących pamiętać to, co wyrabiała kiedyś jego rodzinka. Ponieważ jest inteligentny doskonale zdaje sobie sprawę z tego, do czego prowadzi Polskę polityka realizowana przez PiS, a mimo to z uporem ją realizuje. Zatem Jarosław Kaczyński wcale nie bierze pod uwagę dobrobytu obywateli, czego niestety trudno odmówić Hitlerowi czy Stalinowi. Jedynym jego celem jest władza sprawowana na gruzach państwa i trupach jego obywateli. Po raz kolejny namawiam Kolegów do lektury książek Albina Siwaka - można znaleźć je w sieci i wrzucić na czytnik, bo z komputera szkoda oczu ? Po ich przeczytaniu zrozumiecie, dlaczego dla Jarosława tak istotne jest usunięcie ewentualnych świadków poczynań jego przodków Poza tym Jarosław jest znacznie większym tchórzem niż byli Hitler albo Stalin; to też ma znaczący wpływ na jego postępowanie. 

Reasumując - Hitlerem i Stalinem kierowała pokracznie pojęta troska o swoje kraje, ich obywateli i przyszłych pokoleń Niemców i -odpowiednio- Rosjan. Jarosławem Kaczyńskim kieruje jedynie nienawiść do rodzaju ludzkiego i patologiczna chęć przydania czci jego rodzinie

 

Wiekszego steku bzdur dawno nie czytalem. I nie chodzi nawet o Kaczora, tylko analize Hitlera i Stalina(dwoch psycholi opetanych mania wielkosci, lub(i) strachu-szczegolnie Stalin), i ich nieodparta chec niesienia pomocy swoim rodakom.

Hitler, ktory doszedl do wladzy przy sprzyjajacych okolicznosciach i po prostu realizowal swoja chora wizje wyzszosci. Stalin, z koli, zwykly gnojek, ktory ze strachu likwidowal wszystkich, ktorzy mu zagrazali.

I nagle bach, jest i Kaczynski, najgorszy z nich wszystkich ?

A pod koniec roku mordowanie na ulicy.

Co te ludziska maja we lbach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie .

 Jeden z kakkaowców czy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 ?????.

 Picunie . Do odpowiedzi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj naiwniacy, myślą, że przeciętnego Kowalskiego interesują jakieś wyroki TSUE, heh.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, notoryczny napisał:

Oj naiwniacy, myślą, że przeciętnego Kowalskiego interesują jakieś wyroki TSUE, heh.?

Zacznie interesować ja strumyk kasy zniknie z UE 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga - post zawiera lokowanie produktu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, asterix1 napisał:

Zacznie interesować ja strumyk kasy zniknie z UE 

Yhy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, notoryczny napisał:

Oj naiwniacy, myślą, że przeciętnego Kowalskiego interesują jakieś wyroki TSUE, heh.?

A co to TSUE?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, notoryczny napisał:

Yhy 

Tak wiem przekupka z TK ma zadecydować co dalej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.