Skocz do zawartości
IGNORED

Ponarzekajmy, czyli co Was WKURZA w sprzęcie audio? :)


MacP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie wkurzają podstawki pod kable i podkładki pod kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, porlick napisał:

Ach, wiem, co mnie jeszcze wkurza- natrętnie promowane audiovoodoo.

A mnie nic w audio nie wkurza ( nawet takie wypowiedzi! ).

Zawsze można znaleźć coś co cieszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przekazuj obiektywnie swoje subiektywne oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzają mnie ogólnie te nowe plastikowe sprzęty ? piloty np CYRUS ONE (pilot wygląda jak do wentylatora pokojowego za 70 zł). 

Jedno jest pewne... "KIEDYŚ TO BYŁY SPRZĘTY AUDIO" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, michalfm1 napisał:

pilot wygląda jak do wentylatora pokojowego...

Tak, piloty wydają się rzeczą nie do przeskoczenia dla projektantów, chyba nigdy nie spotkałem takiego, który by mnie CZYMŚ nie wkurzał. Hegel też długo dawał takie żałosne jak do wentylatora (albo "opcjonalne" metalowe cegły za koszmarne pieniądze), aż wreszcie zrobił (do H90) pilota niemal idealnego, przynajmniej jeśli chodzi o rozsądne rozmiary i ergonomię (osobiście lubię takie właśnie). Ale oczywiście niemal, bo nic nie może być idealne. Główna właściwość wzmacniacza, czyli regulacja głośności mogła by mieć wygodniejsze klawisze (za to są do regulacji DACa, którego większość posiadaczy H90 nie kupi (albo niekoniecznie Hegla, który w DACach zatrzymał się w rozwoju), klikanie wszystkim wejściami w kółko też jest bez sensu. No i ten absolutnie kretyński guzik "Eco", szydera z ekologii. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MacP napisał:

Tak, piloty wydają się rzeczą nie do przeskoczenia dla projektantów, chyba nigdy nie spotkałem takiego, który by mnie CZYMŚ nie wkurzał. Hegel też długo dawał takie żałosne jak do wentylatora (albo "opcjonalne" metalowe cegły za koszmarne pieniądze), aż wreszcie zrobił (do H90) pilota niemal idealnego, przynajmniej jeśli chodzi o rozsądne rozmiary i ergonomię (osobiście lubię takie właśnie). Ale oczywiście niemal, bo nic nie może być idealne. Główna właściwość wzmacniacza, czyli regulacja głośności mogła by mieć wygodniejsze klawisze (za to są do regulacji DACa, którego większość posiadaczy H90 nie kupi (albo niekoniecznie Hegla, który w DACach zatrzymał się w rozwoju), klikanie wszystkim wejściami w kółko też jest bez sensu. No i ten absolutnie kretyński guzik "Eco", szydera z ekologii. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chciałem się przekonać do nowych sprzętów, ale niestety raczej się nie przekonam. Wiadomo kupno starego wzmacniacza/cd lub gramofonu wiąże się z ryzykiem, ale dalej to się wszystko trzyma bardziej kupy i cieszy oko niż te nowe plastiki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez michalfm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2019 o 14:50, MacP napisał:

Np. podczas oglądu sprzętu w sklepie trudno dokładnie zapoznać się z aplikacją sterującą, to bywają dość skomplikowane rzeczy, trzeba się naklikać. Sprzedawca odpali Tidala i pokaże że "tu pan naciska i gra, obrazek wyświetla, no cudo!", a potem w domu wyłażą paskudne niespodzianki. Bardzo bym uczulał niedoświadczonych nabywców sprzętu "usieciowionego", by się DOKŁADNIE zapoznali z tą funkcjonalnością urządzeń. To coś złego?

I ja się pod tym podpisuję.

Znam przypadki, gdzie ludzie poszli do salonu Audio po amplituner, wrócili z systemem dzielonym typu NAD wzmacniacz + Yamaha streamer (bo wiesz Pan, wtedy to dopiero zagra), a w domu okazuje się, że głośności apką nie można regulować.

Jeśli jesteśmy już przy regulacji głośności, to częstym problemem jest brak precyzji ustawiania, szczególnie przy niskich poziomach. To sprawia, że i tak za każdym razem trzeba podejść do wzmacniacza, żeby przekręcić potencjometr o 2 milimetry, bo z pilota masz do wyboru tylko dwie opcje 1 - za cicho, 2 - za głośno.

Inne to:
1) Brak regulacji barwy dźwięku we wzmacniaczu. Przy braku wysokich tonów, zamiast sobie je po prostu gałą podkręcić, to usłyszysz porady typu: zmień wzmacniacz, zmień kolumny, albo najlepiej - zmień kable ?
2) Sprzedawcy z poradami typu "barwę może sobie Pan jeszcze kablami podregulować" - raz tak usłyszałem i już więcej do tego salonu nie wróciłem ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię mnogości wyboru przy zmianach. Nie cierpię nowomody i choinek. Nie cierpię… Cokolwiek. Lubie za to muzykę ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze/amplitunery do ok 3000 zł z DAC usb bt apkami i innym dziadostwem , i opowieści właścicieli jak to super gra co w nich gra ? sekcja zasilania i wzmocnienia jak we wzmacniaczach z lat 90/00  za 1000 złotych  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, jarekb said:

sekcja zasilania i wzmocnienia jak we wzmacniaczach z lat 90/00  za 1000 złotych  

Nie prawda. Wtedy jeszcze nie upychali przetwornic i końcówek D

Mnie wkurza narzekanie. Jak mnie coś wkurza, to tego nie kupuję. Więc o co tu właściwie chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez januss73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, januss73 napisał:

Jak mnie coś wkurza, to tego nie kupuję

Bardzo odkrywcze... Mówię o sytuacjach, gdy coś kupiłem i mnie wkurza. Wielu rzeczy nie da się przewidzieć czy w 100% sprawdzić przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, co dla jednego podloga, dla drugiego sufitem..

Wrote do pilotow:

Leema Tucana, Antila etc.. klocki za 20tys a pilot z badziewnego plastiku, ktory po pierwszym kontakcie z reka i stolikiem sie zetrze od spodu. 

Cyrus-piloty jak uniwersalne piloty od tv z lat 90tych.

Roksan I meridian chyba, mialy piloty dotykowe,ktore mozna bylo programowac, ale sie psuly na umor. 

Rega ISIS- pilot solidny, ale mozna nim spokojnie cwiczyc bicka zamiast hantelka. 

Oprocz tego ta ergonomia... kto to projektuje. Czasem trzeba uwazac, zeby palcow sobie nie polamac uzywajac tylko "play", "stop" i "volume". 

Albo te piloty z 55 przyciskami od nawet wlaczenia sokowirowki w spizarni...po co to? Pamietam jak kiedys dostalem pilota od jakiegos marantz to sie zastanawialem czy choinke na swieta tez sie tym wlacza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minutes ago, MacP said:

Bardzo odkrywcze... Mówię o sytuacjach, gdy coś kupiłem i mnie wkurza. Wielu rzeczy nie da się przewidzieć czy w 100% sprawdzić przed zakupem.

No OK. Kupiłem strumieniowca i po pewnym czasie stwierdziłem, że jego obsługa nie jest taka jakbym oczekiwał. To rozumiem, ale badziewny pilot, oczojebne niebieskie ledy, wyświetlacz czytelny z max pół metra czy wszystko inne związane z design'em to przepraszam, widziały gały..... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 15.11.2019 o 08:43, rufus295 napisał:

Brak możliwości wyłączenia wzmacniacza pilotem (Cayin a55tp) 

Czy producent ukryl te "wade"przed Toba? Bo jesli nie, to powtarzajac za klasykiem: "widzialy galy co braly". Co do jednego sie zgoodze, ze w dzisiejszych czasach produkowanie sprzetu z takimi ograniczeniami i wmawianie kupujacym, wyjatkowej hajendowosci jest bezczelnoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, januss73 napisał:

No OK. Kupiłem strumieniowca i po pewnym czasie stwierdziłem, że jego obsługa nie jest taka jakbym oczekiwał. To rozumiem, ale badziewny pilot, oczojebne niebieskie ledy, wyświetlacz czytelny z max pół metra czy wszystko inne związane z design'em to przepraszam, widziały gały..... ?

Tak, a jakosc plastiku i to jak sie sciera to jak ocenisz  ? albo jak wzmacniacz gra wybitnie, duzo lepiej niz konkurencja ale ma kiepski pilot to go nie kupisz a kupisz ten, ktory gra beznadziejnie ale ma fajnego pilota? Ciekawe  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Huberto1984 said:

jak wzmacniacz gra wybitnie, duzo lepiej niz konkurencja ale ma kiepski pilot to go nie kupisz a kupisz ten, ktory gra beznadziejnie ale ma fajnego pilota? Ciekawe  ?

Wszystko jedno czy to sprzęt audio, motoryzacja czy ekspres do kawy  z miejsca odrzucam to co nie podoba mi się wizualnie. Nie wierzę, że wśród setek wzmacniaczy w danym pułapie cenowym muszę być skazany na ten z kiepskim pilotem. Hipotetycznie, bo mam głośniki aktywne, a wręcz interaktywne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minutes ago, januss73 said:

badziewny pilot, oczojebne niebieskie ledy, wyświetlacz czytelny z max pół metra czy wszystko inne związane z design'em to przepraszam, widziały gały..... ?

Ale właśnie w tym problem, po prostu szkoda, że czasem „bierzemy” jakiś sprzęt godząc się np. na oczojebne ledy, bo poza tym jest bardzo fajny. Po prostu szkoda, że producenci takimi głupotami mogą zepsuć dobry produkt. A my jesteśmy tylko konsumentami, nierzadko nie godząc się na oczojebne ledy musielibyśmy wybrać konkurencyjny sprzęt z debilną regulacją głośności guziczkami góra/dół zamiast gałki i praktycznie bez możliwości regulacji cichych poziomów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie wy znajdujecie te wynalazki? W 90u albo więcej procentach wzmacniacz ma albo potek analogowy, zwykle skazany na nierówność między kanałami, albo aktywny na PGA23xx, ewentualnie jakiś CS3310, gdzie regulacja odbywa się skokowo co 1/2dB. Guziczków góra dół też nie widuję, chyba że w bomboksie. A jeśli decydujemy się na jakiś wyrób mimo jego mankamentów, producent wychodzi z założenia że może sobie na wszystko pozwolić a i tak się sprzeda. Więc niejako konsument jest sam sobie winny.

Poza tym nie jest tak źle. Oczojebne ledy można zawsze zneutralizować, plastikowy pilot schować do szuflady i sterować smartfonem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że te Harmony to wykonaniem nie grzeszą. Mój 650 nawet roku nie ma, guziki juz sie wycierają do tego cyfry 7 i 4 ciągle się zacinają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, januss73 napisał:

Poza tym nie jest tak źle. Oczojebne ledy można zawsze zneutralizować, plastikowy pilot schować do szuflady i sterować smartfonem ?

Tak, o ile regulacja głośności ze smartfone’a Ci działa ? Przy systemach dzielonych zazwyczaj tracisz tą funkcjonalność. A człowiek później stwierdza, że dołożył X zł (od np. ceny amplitunera), żeby dostać urządzenie funkcjonalnie słabsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, rafal735r napisał:

Z tym że te Harmony to wykonaniem nie grzeszą. Mój 650 nawet roku nie ma, guziki juz sie wycierają do tego cyfry 7 i 4 ciągle się zacinają. 

Tyram Harmony One chyba z 8 lat i nic mu nie jest. Jedynie guma od spodu lekko się łuszczy. Przyciski ma nie do zdarcia. Po regulacji wysyła krótszy impuls głośniej/ciszej od oryginalnego pilota NAD-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, marcin_mm said:

Tak, o ile regulacja głośności ze smartfone’a Ci działa ? Przy systemach dzielonych zazwyczaj tracisz tą funkcjonalność.

Dlaczego? Jeśli coś ma pilota IR można tym sterować smartfonem. Co ma do rzeczy czy to jedno pudełko czy system dzielony?

 

23 minutes ago, rafal735r said:

Z tym że te Harmony to wykonaniem nie grzeszą.

to może jakiś Nevo s70?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, januss73 napisał:

Dlaczego? Jeśli coś ma pilota IR można tym sterować smartfonem. Co ma do rzeczy czy to jedno pudełko czy system dzielony?

To tak nie działa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@januss73 Ze skrajności w skrajność ? Sterowanie appka to ma raczej mniejszość sprzętu audio. A irda w telefonie to znowu raczej czasy Symbiana... Ten Logitech ma chyba bridga że sterujemy smartfonen i jest wysyłany kod IR ale osobiście jeszcze nie miałem potrzeby posiadania tego. Z pilotów to lubię prostotę . Aluminiowy pilot od appletv to ideal. Chyba nawet niektórzy producenci audio wspierają go jako opcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez w.p.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, w.p. said:

Aluminiowy pilot od appletv to ideal.

Faktycznie, ogryzek przypisuje wagę do wyglądu.

 

9 minutes ago, w.p. said:

A irda w telefonie to znowu raczej czasy Symbiana

Transmiter IR można wetknąć w USB, ale taki po wi-fi chyba poręczniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.