Skocz do zawartości
IGNORED

Kondycjoner sieciowy DIY


pavbaranov

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem archiwum. Wygląda na to, że jedyne źródło DIY kondycjonera (a jak na stronie jej właściciel mówi - filtra) to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Czy ktoś z Was zrobił to, jakie wrażenia? A może ktoś zrobił sobie "ulepszacza prądu" i mógłby podzielić się wrażeniami i... schematem. Z działu DIY wiem, widziałem.

I jeszcze jedno pytanie. Jestem kompletnym laikiem w dziedzinie prądu, fizyki, elektroniki itp. itd., chociaż po matfizie;) (ale dawno temu) - potrzebuję kondycjonera z 3 gniazdami - czy przystosowanie ww. schematu polega wyłącznie na obcięciu go do 3?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~pavbaranov

Ja kiedys zrobilem kilka filtrow i okazuje sie, ze proste rozwiazania sprawdzaja sie zazwyczaj lepiej niz skomplikowane uklady filtrow. Najlepsze wyjscie to wytworzenie czystej sinusoidy 50Hz ;)

 

Radze zachowac duza ostroznosc przy "zabawie" z siecia elektryczna!

 

Tutaj jest zdjecie filtru.

[obrazekLUKASZ-245254_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~tomant

Obnizamy i prostujemy napiecie z sieci, z tego zasilamy generator wysokiego napiecia 230V/50Hz ;) Ale to tylko tak prosto wyglada ;)

 

~skrzypek

Jest to filtr typu 2xPi z zabezpieczeniem przeciwprzepieciowym. Bardzo prosta konstrukcja. Z obserwacji wynika, ze nie slysze w glosnikach lodowki ;) A tak powaznie, to znajomi wypowiadali sie dosyc pozytywnie po testach tego filtru sieciowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto Panie, czysto, coby tylko krotka instalacja nie iskrzyla!

Jak mieszkasz na osiedlu w starym bloku to taki z lizakami, bezpiecznikiem moze czasami pomoc...

Jak masz sprzet z dobrym zasilaniem to bedzie gadzet i

tzw. spokojna glowa, no czasami jak na to popatrzysz to docenisz separacje. Dobra sieciowka

zrobi wiecej, bo zabezpieczenie i kondycjoner jest w urzadzeniu, a na pieruny to tylko modlitwa...

A sieciowy Panie to juz inna rozmowa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> veteran

Dzięki za wstępne wyjaśnienia, domyślam się, że ta estetyczna płytka to Twój wytwór, czy możesz coś powiedzieć o kosztach takiego filtra, było kiedyś w temacie o listwach sieciowych, że zbyt mocne tłumienie 60db może mieć negatywny wpływ, czy tutaj też to występuje? Jeżeli masz na zbyciu takową płytkę to byłbym chętny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda taki filtr gdzie można dostać takie „niebieskie puszeczki” (filtr typu 2xPi). Jakie max obciążenie można to tego podpiąć i czy są jakieś ewidentne różnice z filtrem i bez?

A płytka super jak zwykle robota Veterana!

 

Pozdro Virus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavbarabov>

Możesz jeszcze zajrzeć tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Miłej lektury ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówki, to i ja nie słyszę, bo mam na niezależnym obwodzie (dobrze prawię?;)) Natomiast chodzi mi o coś, co by stabilizowało napięcie, bo jak mi się wydaje (słyszę - nie mierzyłem) są wahania. Z tego jedynie co czytałem np. w CA lubi buczeć transformator, jeśli dostarczony prąd nie jest najlepszej jakości. Buczy niekiedy, choć nie tak często znowu. Yamaha nie była tak czuła.

Połączenie u mnie idzie w ten sposób:

1. do mieszkania dostarczany jest prąd. prawdopodobnie z elektrowni;-) co dostarcza, tego nie wie nikt, za to elektrownia twierdzi, że to prąd oraz, że spełnia, z nadmiarem najczęściej wymagania, normy, szczególnie te z Sajedijonnych Sztatow Jewropy, a także Bangladeszu;-)

2. potem są trzy bezpieczniki na 3 różne obwody. Do tej pory nie mam pojęcia o co chodziło elektrykom, fakt, faktem, że wyłączenie jednego z nich powoduje wyłączenie prądu tylko w niektórych gniazdkach. Same obwody są już tajemnicą - tzn. nigdy mi się nie chciało dociekać co konkretnie podłączone jest do każdego z nich. W każdym bądź razie gniazdko do którego podłączona jest lodówka oraz gniazdko do którego podłączony jest sprzęt nie jest na tym samym obwodzie.

3. z gniazdkiem podłączona jest listwa typu ACAR czy coś takiego (nazwy nie pamiętam, jeśli to ważne, to sprawdzę)

4. do listwy podłączony jest kabel z wtykiem IEC (bodaj tak się nazywa).

5. a potem już prosto kabelek jest w odtwarzaczu i wzmacniaczu (znaczy się dwa różne kabelki;-)

 

Wyimaginowało mi się, że jak zrobię coś z prądem z gniazdka to będzie lepiej. Może złudnie.

 

W sieci, przy okazji czytania różnych rzeczy o DIY, napotkałem na proste rozwiązania typu filtry właśnie. Rozumiem, że one filtrują te wszystkie lodówki, żarówki itp. Na razie mi to nie jest potrzebne, ale skoro prawdopodobnie zmienię mieszkanie i być może tam wszystko będzie podłączone już mniej komfortowo, to skoro będę się brał za coś takiego, to może lepiej niech będzie i filtr. Myślę, że nie zaszkodzi nawet jeśli w tej chwili nie jest potrzebny (do wycinania lodówek, żarówek i czego tam jeszcze co lubi działać jeśli dostarczyć do niego jakiś powerek). Prawdopodobnie to co mi potrzebne winno zatem doprowadzać częstotliwość do normy, czyli 50Hz oraz - o ile to możliwe - próbować przynajmniej ów wahający się prąd utrzymać w jakichś ryzach (brzmi to jak perpetuum mobile, ale może tak nie jest? - nie wiem, jak pisałem - nie bardzo się na tym znam. jam jeno manualny, jak pokażą jak zrobić, to zrobię;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! a może któryś z was zastosował w kondycjonerze transformator separacyjny. Podobno to działa!

Po eksperymentach troya jestem zainteresowany takim układem.

-> MARTIN-79

ja również czekam na fotki twojego filtracza. Jak możesz to pokaż co masz w środku.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze tu u niektórych nieco dziwne rozumienie zasady dzialania, celu i sensu stosowania filtrow sieciowych czy kondycjonerow i pomieszanie znaczen i zjawisk jak i tego czym jest dany ukłąd i co robi i jka pracuje. proponuje zanim ktos spróbuje wypowiadac sie na tematy jak w tym watku o zapoznanie sie z tematem od podszewkii nabyc chocby minimalna wiedze a nie szerzyc mity i nieprawdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brencik>

No dobra, ale oprócz tego, że od mesje Millera Katedra dostała nagrodę, to co z tej strony można się dowiedzieć o kondycjonerach sieciowych? Swoją wiedzę - niestety - czerpię wyłacznie z prasy. A tam wiadomo: cudnie, wspaniale, poprawa wszystkich aspektów brzmienia itd. itp. Tylko ta cena;-) Pomyślałem więc, że mogę się o tym przekonać wydając jej ułamek na własnej skórze. I tyle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie przyzwoitą listwę i bedzie prościej, a i efekt pewno osiągniesz lepszy niżbyś sam zrobił konycjoner. Napewno bezpieczniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwę, przyzwoitą, mam;-) Chodzi mi o coś więcej;-) No, chyba, że przekonacie mnie, że kosztujące po 800-3000 złp kondycjonery to chłam. Nadaję się do przekonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiąc nie mam zamiaru Cię przekonywać. Takie kondycjonery są super. Mogę Ci odstąpic swojego Neela jak już jesteś zdecydowany:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

list przyzwoitych jest jak na lekarstwo, a te dobre sa niewspolmiernie drogie do tego co soba przedstawiaja. a kondycjoner to cos daje,ale nie zabezpieczy przed zanikiem napiecia w sieci ani pzred innymi tego typu rzeczami typu stabilizowanie czestotliwosci do 50Hz itp. A to co pisza w brukowych gazetkach audiofilskich to w wiekszosci bzdury, nie majace nic wspolnego w praktyka i zasadmi fizyki i elektrotechnika. A najbardziej smieszna to jest chyba firma HELION, takie bzdury sa na ich stronkach ze az chyba dziecko by to wysmialo i zdemaskowalo taka scieme!! Ciekawe gdzie jes siedziba ich firmy igdzie maja zaklad w ktorym to wszsytko produkuja,.. nigdzie bo oni tylko kompletuja gotowe prefabrykaty zakupione w hurtowniach i tylko skladaja (nie sami oczywiscie, bo gdzie i kto mialby to zrobic?) albo kupuja gotowce i naklejaja swoje naklejki... i pchaja w szara mase co to kupi....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się zakupi drogi kondycjoner, warto spróbować filtr ze strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Osobiście wykonałem takie filtry jako DIY a teraz widzę że szkoda zachodu, bo tu są gotowce. Może jeszcze dać dla bezpieczeństwa warystory i bezpiecznik, no i bedzimy mieli całkiem niezły filtr sieciowy. U mnie zadziałało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje zdanie takie, ze faktycznie często kondycjonery to duża ściema. Im lepszy się ma sprzęt tym wiecej tylko psują dxwięk takie "cóś" pomiędzy gniazdkiem a trafem. Zresztą mam kilku znajomych, którzy mają systemy ktore kosztowały tyle co podstawowy Mercedes i zaden z nich nie uzywa kondeycjonaera a kazdy z nich miał, czasem nawet po kilka.

 

Z moich własnych doświadczeń:

- trafa separujące najczęściej kaszanią dźwięk

- wszelkie filtry na cewkach, ferrytach również

 

Co mnie zainteresowało jako godne uwagi w całym morzu informacji wsieci to:

 

1. Zbalansowane zasilanie, gdzie napięcie 230V jest brane z dwóch uzwojeń wtórnych po 115V trafa separującego (o ile można to nazwac separującym), a masa ze środkowych odczepów tych uzwojeń.

Cikawe ale i wymagające (idealna symetria uzwojeń).

 

2. Bardzo mnie zainteresował taki układ kondycjonera zamieszczony no stronie kolesia z DIY Audio o ksywce NUUK.Rzekomo skserowany z jakiegoś francuskiego czy innego magazynu elektronicznego (jakiejś tam dołądniejszej specjalizacji, nie pamiętam).

Tu jest link do opisu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tutaj do schematu (mało czytelne):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może to i w sumie nic specjalnego, ale mnie zaciekawiło.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie trafa separujace to niepotrzebny bajer. Wiecej zlego wnosza niz dobrego, zwiekszaja impedancje sieci widziana z zaciskow wejsciaowych zasilania uzradzenia, znieksztalacaja przebieg napiecia sieci itp. Moze troche tłuma zaklocenia niskoczestotliwosciowe ktorych nie moga usunac filtry grabinkowe LC i umozliwiaja galwaniczna separacje i symetryzacje sieci. Ale to nie powod by je stosowac. Chyba ze tego wymaga sie, jak to ma miejsce w niektorych laboratoriach przy okreslonych pomiarach itp gdzire potzreban jest nowa "ziemia" , galwanicznie odizolowana od tej naturalnej.

 

A co do filtrow LC to nie powoduja one zadnych ubocznych skutkow dla dzwieku czy czegokoliwiek, tylko pomagaja. Pozwalaja na to by zakłocenia w.cz. itp nie pzredostawaly sie do uzradzenia zasilanego popzrez siec. I tyle. Takze tłumia pzrepiecia (warystor to podstawa, bezpieczniki tez - bez tego nie nie jest zaden filtr tylko jakas nieudolna zabawka nie spelniajaca podstawowych norm...).

 

Niektorzy oszołomi mowia ze słysza itp rozne rzeczy typu kable zasilajacy itp. gowno prawda. A co gdy zastosujemy filtr sieciowy w urzadzeniue nie audio?

Pzrestanie nam dzialas mikrofalowka? Lodowka? Krotkofalowcom transceiver? To parodia ktora wymyslil nieliczny krag osob nie majacych wiedzy technicznej i logiczenej takze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gobo, pokaz mi w takim razie jak zauwazyc wplyw takiego filtru w 100 razy czulszym, powazniejszym i lepszym technicznie sprzecie nie audio (pomiarowym itp za ładnych pareset tys zł)? bo skoro to nie audio to nie uslyszysz nic!! wiec jak? podłaczysz glosnik pod oscyloskop albo tester GSM? albo reflektometr optyczny?

podaj mi jaka metode, za pomoca ktorej stwierdzic mozna tenze wplyw. Bo cos musi to powodowac. nie czegos bez przyczyny. bo skoro niby filtr w listwie sieciowej zmienia dzwiej z glosnika to co konretnie w tym filtrzem jakie zjawisko itp odpowiada? jest to konktetne pytanie i musi byc na nie konkretna odpowiedz bo nie ma zadnycn tajemniczych zjawisk w cewkach i kondenstaorach ktore nie sa znane od juz wieli lat!!! co i jakie zjawisko pytam sie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie zjawiska występują w przewodach?

Jeśli chcesz zobaczyć na własne oczy zmiany jakie wprowadza kondycjoner do sieci to pod łącz kondycjoner pod projektor multimedialny lub dobrej klasy telewizor.

Wszędzie są granice rozsądku ale prawda jest taka że kondycjonery wprowadzaję zmiany w dżwięku tak samo jak interkonekty czy kable głośnikowe chyba że tego też nie słychać a wszystkim się zdaje żecoś słyszą.

Oczywiście komponenty użyte do takich testów muszą być też odpowiedniej klasy ale o tym to już każdy tu obecny raczej wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś nie widzi lun nie słyszy różnicy zastosowania dobrego kondycjonera to... naprawdę współczuję, he he. Chyba że Matka Natura kogoś zubożyła o receptory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze ja nie pisalem o kondycjonerach (czymkoliwiek to gowno jest) tylko o filtrach.... ale jak widac tu obecni "fahofcy" nie widza roznicy..... dla nich picie szczawnicy i szczanie w piwnicy to to samo...

 

a jak mam usłyszec wpływ filtru gdy jest on umieszczony w zasilaniu urzadzenia NIE+AUDIO? ponawiam pytanie i prosze o konkrety!!!! konkretnie, co zmieni sie gdy podlacze taka listwe do np. oscyloskopu? czy przebiegi beda odksztalcone? bo skoro czegos nie mozna zmierzyc to tym bardziej usłyszec sie nie da za ch*ja...

 

gobo, pzrewody nie wprowadzaja do dzwieku zadnych zmian..... moze ktos ci to w koncu wytłumaczy i zrozumiesz moze?

 

a ty termiantor tez nie kozacz mi tu tylko skorp twierdzisz tak jak twierdzisz to podaj mi konkrety jakies popierajace wplyw listwy n acokolwiek poza tłumienie zakłocen symetrycznych i niesymetrycznych oraz przepiec w sieci elektroenergetycznej pradu przemiennego 230V 50Hz? (ciekwe co to jest no nie... siec elektro co? ze pradu prze co? 50Hz? co to hazet?)... no comments

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Brencik

chłopie zadzwoń do powerlabsa i zrób im wykład. Może Cię posłuchają i przestaną ładować trafa do swoich TOP KONDYCJONERÓW za dobrych parę kzł. Jakoś wszyscy potwierdzają poprawę brzmienia po wpięciu takiego ustroju w torze zasilenia.

 

Jeśli chodzi o wspominaną przez ciebie KOMPATYBILNOŚĆ ELEKTROMAGNETYCZNĄ to ma się nijak do brzmienia sprzętu audio. KOMPATYBILNOŚĆ to normy, przepisy i zasady ustalone przez pismaków na katedrach ustalonych w celu działania nie tylko sprzętu audio, ale również wszelkiego ustrojstwa w naszych domach zaczynając od kuchenki mikrofalowej a kończąc na żelazku - a czymu? - a temu że w żelazkach już spotykamy procesory, a są one wciskane wszędzie gdzie się da. Kiedyś gdy nie było tyle elektroniki w naszych domach to każdy miał to gdzieś. Dziś wszyscy wymądrzają się bo posiedli odrobinę wiedzy na temat kompatybilności i ochrony przepięciowej.

 

Chłopie! idź gdzie indziej i tam wsadzaj kija w mrowisko.

 

pozdr

 

PS: A to, że HELION to chłam to się z tobą zgodzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> brencik

tak do twojego ostatniego postu:

"pzrewody nie wprowadzaja do dzwieku zadnych zmian"

to jesteś głuchy...no comments.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.