Skocz do zawartości
IGNORED

Dirac live


pro rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.11.2019 o 18:31, pro rider napisał:

Wszelkie informacje mile widziane

Co konkretnie chcesz wiedzieć ? Działam na DDRC-24 od pół roku . Pokój 24 m2 w bloku , a więc użytkowy dla całej rodziny , adaptacja akustyczna taka na jaką warunki pozwalają , dywan , grube zasłony, symetryczne rozstawienie mebli , pułapki basowe w narożnikach. Największy problem miałem z basem i Dirac Live pomogło. Działa głównie w zakresie 10-300 Hz. Pomiary , aplikowanie filtrów są dziecinnie proste w odróżnieniu od ustawienia początkowego samego urządzenia , bo delikatnie mówiąc instrukcja jest do d.... Jeżeli chcesz mieć DL w wersji 2.0  , potrzebny będzie komp. z Win 10 , wersja 1.0 działa na każdym windowsie. Obecnie słucham wyłącznie przez DL , bo po wyłączeniu mam wrażenie , że cały pokój dudni / ciekawe ,bo przed zakupem DDRC wydawało mi się , że jest dobrze ? /. Po za filtrami możesz dowolnie kształtować krzywą domową , /możesz ją pobrać choćby od Nad-a , są jeszcze B&K , Olive & Tool, EBU 3276, krzywe Harmana/. Poprzez DDRC możesz stworzyć własne zwrotnice wywalając te z kolumn ? . Ogólnie możliwości jest sporo.

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, pro rider napisał:

I to jest przydatna informacja, jednym słowem warto kupić...

Powiem inaczej , nie warto kupować DDRC z Dirac Live o ile masz idealnie zrobioną adaptacje akustyczną pomieszczenia. Sprawdzałem DL u kolegi w idealnym naszpikowanym ustrojami akustycznymi pokoju odsłuchowym i tam już DL bym w pełnym zakresie filtrów nie zastosował , bo dźwięk zrobił się trochę płaski. Ale gdy / a jest taka możliwość/ zastosowaliśmy tylko filtry dla pasma 60-125 Hz resztę zostawiając bez zmian, wyszło super. Jak byś miał jakieś pytania to pisz.

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bawie sie DDRC-24 od kilku dni. Moge tylko goraco polecic: oprocz wyrownania charakterystyki i pozbycia sie dudniacego basu, zdycydowanie poprawila sie czytelnosc/separacja dzwiekow. Szczegolnie widoczne przy wiekszych skladach (orkiestra) i przy wyzszych poziomach glosnosci.

Polecam zaopatrzyc sie w pilota, niedroga investycja a pozwala na przeskakiwanie miedzy korekcja Dirac Live a dzwiekiem bez korekcji. Idealnie przydalby sie wyswietlacz i wiecej wejsc analogowych (ma to SHD, ale to niemal trzykrotny koszt DDRC-24).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie odnośnie obsługi programu Dirac live i mikrofonu. Posiadam amplituner NAD T758v3, mikrofon podlaczony ,program zainstalowany na telefonie z androidem.Na laptopie mam problem zainstalować najnowszą wersję. Komunikat że posiadam 32 bitowy procesor !?

Problem zaczyna się od 3 kroku. Po przejściu przez ustawienia typu fotel czy sofa itd ustawienie głośności  i nie mogę przejść przez kalibracja. Komunikaty pojawiają się typu za głośno  za duży szum otoczenia itp. Próbowałem już kilka razy i nic. Może coś źle robię? Macie Panowie jakieś propozycje,sugestie jak rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Zantus napisał:

.Na laptopie mam problem zainstalować najnowszą wersję. Komunikat że posiadam 32 bitowy procesor !?

Może tak być ,bo DL 2.0 działa tylko na Win 10 , jaki masz Windows ?

Druga sprawa , gdy ustawisz zbyt dużą głośność podczas kalibracji mikrofonu to wówczas przy pomiarach wyskoczy Ci komunikat o błędzie. Proponuję też rozszerzenie DL do pełnej wersji , bo NAD przyoszczędził i w swoich klockach oferuje wersję podstawową od 20-500 Hz. Kolejna sprawa to pobaw się różnymi krzywymi domowymi , bo ta proponowana przez NAD-a mocno podbija bas kosztem ekspozycji wokali , ale to już sprawa gustu oczywiście.

 

Edytowane przez tomek4446

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, dankam napisał:

Pomieszczenie wyposażone w absorber 1 odbić i szerokopasmowy pułapki basowe. 

Testowałem DL w pomieszczeniu profesjonalnie zaadaptowanym akustycznie i tam już DL w zakresie " jak fabryka dała" się średnio sprawdza , dźwięk staje się płaski bez wyrazu . Aby wykorzystać DL w takowym pokoju odsłuchowym zmuszeni byliśmy najpierw wyodrębnić zakres który najbardziej " kuleje" i tylko tam zastosować filtry , i naprawdę dało to pozytywne zmiany. W pomieszczeniu musimy jednak zadbać chociaż o podstawową adaptacje akustyczną, bo Dirac Live wszystkiego za nas nie zrobi , przekonałem się o tym próbując uratować za pomocą DL dźwięk w 60 m2 salonie o wys. 6,5 m ze szklanymi ścianami i prawie bez mebli. Niestety DL poległo , zmiany były, ale to co uzyskałem było dalekie od ideału , czy choćby od tego co osiągam w swoich 24 m2.

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

O ile mi wiadomo, ponownie pojawila sie wersja DL lecaca stand-alone na PC albo MAC. Kiedys testowalem wlasnie taka wersje przez miesiac jako darmowa wersje demo, wiec moze warto wyprobowac takie rozwiazanie, zanim sie podejmie decyzje o zakupie wersji z procesorem miniDSP

 

BTW.

Wynik koncowy w duzym stopniu zalezy od tego, jak sie zdefiniuje „target“

-> ksztalt/przebieg i polozenie target w stosunku do pomierzonego sygnalu

-> zakres korekcji (zakres pasma czestotliwosci)

 

Warto wyprobowac wiele kombinacji, szczegolnie przebiegu target.

Ten domyslny standart DL uwazam za bardzo niekorzystny i „nudny“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.