Skocz do zawartości
IGNORED

Streamer z DAC czy osobny DAC????


Aligator85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Aligator85 napisał:

Boje się tylko o aktualizacje czy pewnego dnia nie przestanie działać bo jakiś tam sterownik wypadnie a komp zawsze będzie trybil

Miałem tak jak piszesz. Aby zobaczyć, czy m2tech będzie widziany w WIN 10, to byłem zmuszony poszukać drivers-ów w cieci. W końcu znalazłem i zadziało. Pięknie wytłumiło szumy i zakłócenia toru z laptopa. Natomiast podłączając samego DAC Blacnote 15 pod kompa, winda poszukała sterownik.

Jednak nie kupiłem sprzętu pod laptopa, tylko jako osobny system audio.

Aries Mini (+TiDAL) >> m2tech >> DAC >> Denon PMA 1500AE gra rewelacyjnie. Nie wrócę do CDeka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez StyQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, StyQ napisał:

Miałem tak jak piszesz. Aby zobaczyć, czy m2tech będzie widziany w WIN 10, to byłem zmuszony poszukać drivers-ów w cieci. W końcu znalazłem i zadziało. Pięknie wytłumiło szumy i zakłócenia toru z laptopa. Natomiast podłączając samego DAC Blacnote 15 pod kompa, winda poszukała sterownik.

Jednak nie kupiłem sprzętu pod laptopa, tylko jako osobny system audio.

Aries Mini (+TiDAL) >> m2tech >> DAC >> Denon PMA 1500AE gra rewelacyjnie. Nie wrócę do CDeka

Wielkie dzięki za odp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, StyQ napisał:

Aries Mini z m2tech połączony kablem usb ultraviolet. m2tech z DAC koaxialem (też ultraviolet)

Ok,dziękuje i napewno wezmę pod uwagę takie rozwiązanie 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam Hegla H200 + smsl sh-8 + auralic aries mini (jako transport). Zastanawialem sie nad Bluesound Node 2i ale ten nie moze zostac podlaczony pod zewnatrzny dac, a takie rozwianie preferuje. Jestem z tego systemu bardzo zadowolony. 

Pozdrawiam

p.s. sorry za brak polskich liter 

Witam,

Mam Hegla H200 + smsl sh-8 + auralic aries mini (jako transport). Zastanawialem sie nad Bluesound Node 2i ale ten nie moze zostac podlaczony pod zewnatrzny dac, a takie rozwianie preferuje. Jestem z tego systemu bardzo zadowolony. 

Pozdrawiam

p.s. sorry za brak polskich liter 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Maciej71 napisał:

Witam,

Mam Hegla H200 + smsl sh-8 + auralic aries mini (jako transport). Zastanawialem sie nad Bluesound Node 2i ale ten nie moze zostac podlaczony pod zewnatrzny dac, a takie rozwianie preferuje. Jestem z tego systemu bardzo zadowolony. 

Pozdrawiam

p.s. sorry za brak polskich liter 

Witam,

Mam Hegla H200 + smsl sh-8 + auralic aries mini (jako transport). Zastanawialem sie nad Bluesound Node 2i ale ten nie moze zostac podlaczony pod zewnatrzny dac, a takie rozwianie preferuje. Jestem z tego systemu bardzo zadowolony. 

Pozdrawiam

p.s. sorry za brak polskich liter 

Jakimi kablami masz to spięte ??? Xlr czy rca??? Marka,model??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 hours ago, Aligator85 said:

Boje się tylko o aktualizacje czy pewnego dnia nie przestanie działać bo jakiś tam sterownik wypadnie a komp zawsze będzie trybil

Bez przesady... na ile to kupujesz ? Na 10 lat ? A laptop to się nie starzeje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, artur 1984 waw napisał:

Bez przesady... na ile to kupujesz ? Na 10 lat ? A laptop to się nie starzeje ?

No w sumie racja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ja tam mam Pionka N-50AE i nie kombinuję,  wszystko na pokładzie i dźwięk więcej niz dobry
Na giełdzie nawet jest 70. Nie wiem czy cena atrakcyjna

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jaka jest i za którą dokładnie 70tke bo to zasadnicza różnica? kiedys był N-70 później N-70A, a teraz N-70AE, podobnie z 50tkami...warto kupowac te współczesne z końcówką AE oczywiście używki bo nowe to oczywiście cena przesadzona, choc nie tak bardzo jak w przypadku słabszego wg mnie od Pioneera Cambridge Audio....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Tak jak wcześniej pisałeś możesz spróbować od malinki + nakładka np, digi one i po coaxialu do dac w twym wzmacniaczu 

masz dość niezły. Pożycz od kogoś znajomego lub kup przez neta i po testuj, nie pasuje oddajesz.

Ja ma taki zestaw i jestem zadowolony (teraz tylko lepsze zasilanie mu sprezentuję) malinka pi 3+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na wnętrze nie spodziewalbym się wielkich różnic dźwiękowych między N-50AE a N-70AE...obudowane trafa, bogatszy tor analogowy ze względu na wyjście słuchawkowe i wyjścia XLR...tyle różnic zauważyłem 

a różnica w cenie bardzo spora...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez costa brava
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to prawie to samo. Dorzucili trochę blachy, XLR i wyjście sluchawkowe bez regulacji głośności z pilota. To w ogóle jest porażka w tej cenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz bardzo mały budżet to bierz maline 4 z przynajmniej 2GB ram. Z przyzwoitym zasilaczem już będziesz zachwycony, jak przesiadziesz się z laptopa. Potem dokupisz nakładkę np. Digione signature lub pi2esa wtedy streaming masz z głowy (konfiguracja jest bardzo prosta). A to co z głośników usłyszysz może przerosnać twoje oczekiwania. Przy nakładce dużą rolę odgrywa dobry zasilacz głównie z digione signature. PI2AES jest jest mniej wrażliwy na zasilanie przez co jest dużo tańsze. 

Jak uzbierasz więcej kasy wymienisz DAC na coś przyzwoitego, z mojej strony polecam chińczyka najlepszy stosunek ceny do jakości. 

Tym sposobem po woli zbudujesz sobie nie drogi, a bardzo fajnie grający system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gustwao napisał:

Jak masz bardzo mały budżet to bierz maline 4 z przynajmniej 2GB ram. Z przyzwoitym zasilaczem już będziesz zachwycony, jak przesiadziesz się z laptopa. Potem dokupisz nakładkę np. Digione signature lub pi2esa wtedy streaming masz z głowy (konfiguracja jest bardzo prosta). A to co z głośników usłyszysz może przerosnać twoje oczekiwania. Przy nakładce dużą rolę odgrywa dobry zasilacz głównie z digione signature. PI2AES jest jest mniej wrażliwy na zasilanie przez co jest dużo tańsze. 

Jak uzbierasz więcej kasy wymienisz DAC na coś przyzwoitego, z mojej strony polecam chińczyka najlepszy stosunek ceny do jakości. 

Tym sposobem po woli zbudujesz sobie nie drogi, a bardzo fajnie grający system.

Możesz podrzucić kilka propozycji tych Chińczyków do kwoty około 2 czy 2,5tys zł 

dzieki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam xiangsheng dac-05b ak4497 z dwoma trafami, dobre opinie ma również ToppingD70. 

Ten pierwszy gra bardo fajnie, a po małych modach gra ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2019 o 07:17, Aligator85 napisał:

Wszystko gra i buczy ale chciałbym jeszcze iść wyżej i dlatego sądzę że wąskim gardłem jest tutaj laptop oraz usb

Tidal mam Master HiFi i prawidłowo ustawiony na 100% i słychać różnice między zwykłym hifi a Master 

chciałbym więcej przestrzeni i detaliczności 

Czy ktoś mi przybliży o co chodzi z tym ustawieniem Tidala na 100%.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi że 100% vol w systemie? Ale to chyba tidal ma domyślnie czy mi się coś myli z roon/audirvana. U mnie na dac tak jest - volume niektywny czyli 100% jak rozumiem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2019 o 22:09, w.p. napisał:

SOTM SMS-200 NEO zapewne ?
Ja bym się martwił w przypadku streamerów o wsparcie i np aplikacje sterujące. Sotm i Aries mini (ma dac) kosztują podobnie ale jakoś wsparcie od Aurelic bardziej solidne może być...


Sent from my iPhone using Tapatalk

No nie jest to tak pięknie jakby mogło wyglądać. Primo Aries Mini (i inne ze stajni Auralic) jest dedykowany pod system iOS - defacto wymaga sprzętu na tym systemie, po drugie od prawie roku Aries Mini jest już nie produkowany i zgodnie z zapowiedziami producenta będzie go wspierał 4 czy 5 lat od zakończenie produkcji. O ile same odtwarzanie z Auris Mini można ogarnąć zastępczymi programami pod systemem Android to ustawianie, konfiguracja wymaga sprzętu markowanego jabłuszkiem i dedykowanej aplikacji od Auralic.
Co mnie wzburza to to że Aurelic odcina się od chęci wprowadzenie następcy dla Auris Mini nawet jakby miał kosztować 2x tyle. Cóż koszt 10k zł za Auralic G1 + iPhone lub iPad ... drogo.

W dniu 13.11.2019 o 07:25, artur 1984 waw napisał:

Też się kiedyś zastanawiałem nad tym wyborem i ostatecznie kupiłem (dobry) streamer z DAC. Sterowanie z pilotem, komplet wyjść. Tylko cena była wyższa, ale traktowałem to jako inwestycję.

Czyli co kupiłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2019 o 20:35, Maciej71 napisał:

[...] Zastanawialem sie nad Bluesound Node 2i ale ten nie moze zostac podlaczony pod zewnatrzny dac, a takie rozwianie preferuje. [...]

Jest taka możliwość przez wyjście koncentryczne z Node - z reguły DAC posiada wejście koncentryczne.

 

 

Obecnie też rozgryzam temat streamer'a + DAC lub bez DAC i przyglądam się SOtM sMS-200 Neo i SOtM sMS-200ultra Neo ... pierwszy 2,2k zł drugi 5,9k zł ... różnica znaczna ... należy pamiętać, że SOtM wymaga DAC
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adadur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOTM jaki ma soft? Jest opcja sterowania pilotem? Teraz chyba do Node wypuścili pilota a soft ponoć też bardzo dobry....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 10.11.2019 o 21:00, antymalkontent napisał:

Jak dac w przedwzmacniaczu ma wejście USB to powinien wystarczyć. Ewentualnie streamer bez dac jako transport plików jak sotm. Zagra lepiej od laptopa.

Czy zagra? Bo co to jest "laptop". Mój laptop z Audirvaną 3.5 a "przed" to zupełnie inne 2 laptopy brzmieniowo...choć to ten sam egzemplarz ;). A pewnie jeszcze ewentualnie z konwerterem m2techa (tym małym) czy Audiobyte Hydrą z allegro to może złożyć i Sotma albo dorównać. Roon czy Audirvana stają się transportami i to bardzo dobrymi. Do Sotm dochodzi obsługa z telefonu, zasilacz i zostaje pytanie czy firma przetrwa i ile będzie wspierać obecne modele. Z lapkiem nie ma problemów, padnie Tidal bierzesz co chcesz itp., do tego korzystanie z Tidala jest chyba prostsze (Sotm to głównie Roon-end point), trzeba więc doliczyć sporo, bo to soft 7xdroższy od Audirvany. Nie ma wg mnie co straszyć "laptopem", choć to nie w pełni koszerne, można jednak sporo wyciągnąć, przyjmie ci każdy dysk czy penka, nie marudzi jak niektóre streamery, nie ma żadnych "apek" itp.

W dniu 11.11.2019 o 05:24, Aligator85 napisał:

Ok dzięki za odp a może masz wiedzę na tyle żeby podpowiedzieć jakiego ew. DAC-a kupić ???? Który będzie lepszy od tego co jest wbudowany w Rotel RC 1572 ale tez cenowo nie przekroczy 3tys zł za nowy, ewentualnie mogę coś poszukać z używek 

W tym budżecie z nowych wypożycz Aune S6 pro, Olasonica, jakiegoś Ifi + coś z tańszych Audio-gd, z używek masz na ebay Chordy 2qute, poprzedniego m2techa Younga z Włoch, Hegle - do wyboru do koloru. Z tanich kabli usb Lindy są ok, nie bagatelizuj ogólnie tej kwestii, z markowych Wireworld Starlight 8 albo Supra to jakieś "minimum".

Ze streamerów w tym budżecie chyba Denon dnp-800 ne, ale można za parę lat zostać z bezwartościowym pudełkiem bez wsparcia. Imho lepiej zainwestować w lepszy DAC, zmieniać je na coraz lepsze, a dobrze ogarnięty laptop jest bezpieczniejszym wyjściem na lata. Audirvana to koszt ok. 350 zł "na zawsze".

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, w.p. napisał:

SOTM jaki ma soft? Jest opcja sterowania pilotem? Teraz chyba do Node wypuścili pilota a soft ponoć też bardzo dobry....


Sent from my iPhone using Tapatalk

tak jest sterowanie z pilota

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Pawło napisał:

Czy zagra? Bo co to jest "laptop". Mój laptop z Audirvaną 3.5 a "przed" to zupełnie inne 2 laptopy brzmieniowo...choć to ten sam egzemplarz ;). A pewnie jeszcze ewentualnie z konwerterem m2techa (tym małym) czy Audiobyte Hydrą z allegro to może złożyć i Sotma albo dorównać. Roon czy Audirvana stają się transportami i to bardzo dobrymi. Do Sotm dochodzi obsługa z telefonu, zasilacz i zostaje pytanie czy firma przetrwa i ile będzie wspierać obecne modele. Z lapkiem nie ma problemów, padnie Tidal bierzesz co chcesz itp., do tego korzystanie z Tidala jest chyba prostsze (Sotm to głównie Roon-end point), trzeba więc doliczyć sporo, bo to soft 7xdroższy od Audirvany. Nie ma wg mnie co straszyć "laptopem", choć to nie w pełni koszerne, można jednak sporo wyciągnąć, przyjmie ci każdy dysk czy penka, nie marudzi jak niektóre streamery, nie ma żadnych "apek" itp.

W tym budżecie z nowych wypożycz Aune S6 pro, Olasonica, jakiegoś Ifi + coś z tańszych Audio-gd, z używek masz na ebay Chordy 2qute, poprzedniego m2techa Younga z Włoch, Hegle - do wyboru do koloru. Z tanich kabli usb Lindy są ok, nie bagatelizuj ogólnie tej kwestii, z markowych Wireworld Starlight 8 albo Supra to jakieś "minimum".

Ze streamerów w tym budżecie chyba Denon dnp-800 ne, ale można za parę lat zostać z bezwartościowym pudełkiem bez wsparcia. Imho lepiej zainwestować w lepszy DAC, zmieniać je na coraz lepsze, a dobrze ogarnięty laptop jest bezpieczniejszym wyjściem na lata. Audirvana to koszt ok. 350 zł "na zawsze".

Laptop zagra chociaż nie jest to jakiś rewelacyjny transport nawet mimo ustawień oprogramowania i stosowania konwerterow. Malina wyjdzie lepiej czy dobry dedykowany streamer. Ale do rotela powinien starczyc. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Sotm ma jakieś problemy???
Na rynku kilka ładnych lat, nowe produkty itp.
Poza tym co w takim sms 200 można jeszcze wspierać?
Niemniej jak kupiłem sotm uśmiałem pytanie, to client service super ibich strony.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pioneer chyba jako jedyna firma trzyma się wciąż starych chipów ESS Sabre i to nie nawet najwyższych modeli, za niecałe 3 klocki masz choćby nowe Onkyo 6170 na Asahi Kasei które ma i fajne wyposażenie i porządny muzykalny DAC w środku którego chce się słuchać, jeśli ktoś słucha na codzień starych przetworników typu 1702, 1704 czy PCM 56,58,61,63 to brzmienie nowych sigma delta to pomyłka, nie wiem czy to może się komuś podobać. Ładowanie kasy w drogi DAC mija się z celem bo przy budżetowym wzmacniaczu czy tanich kolumnach to będzie grać tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.