Skocz do zawartości
IGNORED

Przetwornik C/A pełne wybrzmienia, organiczność, plastyka


Adam 38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, rafal735r napisał:

Wiesz, nawet nie chodzi o cenę, tylko ogół. Chociaż cena też ma duży wpływ, bo czołowiek się napala i oczekuje cudów.

Znaczna większość ludzi.. się sugeruje ceną.. 

..kupuje o 1.. 2.. 3k.. droższy klocek i już ma grać lepiej.. 

..no i przeważnie gra.. do czasu

Taka jest schematyka działania człowieka..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
44 minuty temu, Adam 38 napisał:

 

Jeżeli MH 25.2 czy inny DAC będzie miał pełne wybrzmienia  to nie będzie to raczej problem ponieważ moim skromnym zdaniem PMC 20.21 mają wysokie tony lekko wycofane, przynajmniej teraz tak mam jak słucham, za pośrednictwem DACa wbudowanego w Cyrusa 8.2 (co ciekawe po optyku wokale są bardziej wycofane, mają mniej ciała a góry jest wyraźnie więcej niż po Coaxial-u z Atolla CD100se 2, gdzie robi się wyraźnie cieplejsze granie z bliższymi wokalami ale góry ubywa ). Ten sam przetwornik z pieca Cyrusa a dwa wyraźnie różniące się brzmienia po optyku i Coaxialu. Ciekawe czy powodem takich różnić w brzmieniu jest inny transport czy dwa różne wejścia do DACa

To jak z Auraliciem Mini i Black Dragonem - nie miałem pojęcia czy 1 ma gorsze wejście czy 2 gorsze wyjście czy po prostu w 1 połączeniu lepiej zgrałem to z kablem cyfrowym ? (rzadko udaje się mieć 2 identyczne kable cyfrowe różnych standardów 1 producenta z danej serii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, sir.jax napisał:

Widzisz, ale to u ciebie, a z tobą jest tak, że nawet jak znajdą się tu koledzy, którzy słyszeli u mnie jak gra cały system z Heglem w roli przetwornika, to Ty i tak swoje.

Napisz poprostu, że u ciebie się nie sprawdził z elektroniką i całą resztą jaką masz, ale uszanuj to, że inni mają tą elektronike inną, a przede wszystkim warunki akustyczne inne i nie musi u nich być jak u ciebie.

Skoro tych aspektów nie rozumiesz, to później piszesz takie kwiatki i wprowadzasz urządzenie do poziomu Biedronkowych gramiaków i Mant wszelkiej maści. 

Rzeźbisz sobie jakieś tam kolumny, podniecasz się ile to w nie włożysz, ale już lokujesz je na poziomie kolumn za 10tys i więcej,  chociaż  jak sam mówisz wyjdą Cię połowę z tego.

Pamiętaj, że dla Ciebie owszem te kolumny będą miały wartość może i na poziomie takich za 20tys, bo wsadziłeś w nie serce, pieniądze, czas i inne duperele. Ale pamiętaj też, że dla kogoś one mogą być tyle warte co dla Ciebie Hegel HD12.

Weź to pod uwagę, zanim znów zaczniesz dyskredytować urządzenia, która Ci nie podeszły. 

 

Od kiedy ja kolumny robię? Nawet nie widziałem, kurde prowadzę biznes kolumnowy. Coś tam slyszales że dzwoni, tylko nie wiesz gdzie. Jak się dowiesz to wróć i nie opowiadaj nie prawdy (czyt głupot). 

Co nie zmienia faktu że Hegel ma pusty bas. I to nie tylko na moich kolumnach było, i nawet nie tylko na moim systemie. Ale nie chce mi się już rozwodzić nad tym. Szkoda czasu. 

9 minut temu, GuruForA napisał:

Znaczna większość ludzi.. się sugeruje ceną.. 

..kupuje o 1.. 2.. 3k.. droższy klocek i już ma grać lepiej.. 

..no i przeważnie gra.. do czasu

Taka jest schematyka działania człowieka..

Ja dokładnie o tym wiem, bo lapalem się na tym kiedyś. Ale weź to wytłumacz innym. 

35 minut temu, m4tech napisał:

kolega przestawi kolumny i miejsce odsłuchu kilka razy zrobi pomiary kilka razy wybierze najlepsze miejsce, wstawi 2-4 dobre pułapki basowe zrobi pomiary  i dopiero wtedy zobaczy jaki ma "referencyjny" bas ze swojego referencyjnego daca ?

 

sorry ale mam polewkę jakich mamy recenzentów ? 

Ja nie potrzebuje referyncyjego basu. A co to jest ta referencja? No i najważniejsze ile ona kosztuje, to najważniejsze jest dla was. 

7 minut temu, Pawło napisał:

 ? (rzadko udaje się mieć 2 identyczne kable cyfrowe różnych standardów 1 producenta z danej serii).

A jakie to są te standardy kabli cyfrowych poza impedancja? Bardzo mnie to zaciekawiło. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rafal735r napisał:

Od kiedy ja kolumny robię? Nawet nie widziałem, kurde prowadzę biznes kolumnowy. Coś tam slyszales że dzwoni, tylko nie wiesz gdzie. Jak się dowiesz to wróć i nie opowiadaj nie prawdy (czyt głupot). 

Co nie zmienia faktu że Hegel ma pusty bas. I to nie tylko na moich kolumnach było, i nawet nie tylko na moim systemie. Ale nie chce mi się już rozwodzić nad tym. Szkoda czasu. 

Ooo, to przepraszam...

 co nie zmienia faktu, że przekaz jest dość czytelny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie, bo zamieściłes w nim samą nie prawdę. Ani nie lokuje żadnych kolumn na poziomie 10tys, ani nie włożyłem w nie połowy z tych 10tys, ani nic nie rzeźbie, bo się na tym po prostu nie znam. 

Godzinę temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Ten MH25.2 ma wyjątkowe te wysokie z wszystkich wzmacniaczy jakie słyszałem..
 

Ty o wzmaku, a ja o DACu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
32 minuty temu, rafal735r napisał:

Od kiedy ja kolumny robię? Nawet nie widziałem, kurde prowadzę biznes kolumnowy. Coś tam slyszales że dzwoni, tylko nie wiesz gdzie. Jak się dowiesz to wróć i nie opowiadaj nie prawdy (czyt głupot). 

Co nie zmienia faktu że Hegel ma pusty bas. I to nie tylko na moich kolumnach było, i nawet nie tylko na moim systemie. Ale nie chce mi się już rozwodzić nad tym. Szkoda czasu. 

Ja dokładnie o tym wiem, bo lapalem się na tym kiedyś. Ale weź to wytłumacz innym. 

Ja nie potrzebuje referyncyjego basu. A co to jest ta referencja? No i najważniejsze ile ona kosztuje, to najważniejsze jest dla was. 

A jakie to są te standardy kabli cyfrowych poza impedancja? Bardzo mnie to zaciekawiło. 

Coax, optyk, usb, czasem i2s (rj45 / hdmi), lan (rj45) "autonomicznie" poza i2s. Nie będę się rozpisywał, wszystko jest w necie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafa, spoko.

Mnie chodziło w tym przekazie o to, żebyś nie dyskredytował sprzętu, bo u Ciebie się nie "wpisał" w resztę systemu.

Jest za wiele zmiennych, żeby u każdego było tak samo, poza tym ja Hegla HD12 nigdy nie słyszałem na zwykłym kablu zasilającym, po prostu nie uznaje takich piczkowatych komputerowych i tyle, czy to się komuś podoba, czy nie. Już i tak cinka jak barszcz Supra jest od  ich lepsza. To jest moje podejście, jak ktoś chce to niech robi sobie co chce i układa system po swojemu i tyle.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafal735r napisał:

Ja nie potrzebuje referyncyjego basu. A co to jest ta referencja? No i najważniejsze ile ona kosztuje, to najważniejsze jest dla was. 

może inaczej, przy każdym ustawieniu kolumn i akustyki odsłuchu, jak i dodaniu ustrojów ten bas będzie brzmiał inaczej z tego samego daca

u mnie w domu nawet  różne uchylenie drzwi z przedpokoju do garderoby ma wpływ na mody pomieszczenia odsłuchowego

piszesz że HD12 miał kartonowy bas...żeby móc cokolwiek pisać na temat basu,  trzeba mieć ogarniętą akustykę na maksa 

inaczej to jest loteria wynikająca z wypadkowej systemu i u ciebie jest tak a u kogoś będzie inaczej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Ten MH25.2 ma wyjątkowe te wysokie z wszystkich wzmacniaczy jakie słyszałem..
On jakby niższy sopran temperował a wyższy wyciągał i eksponował. Do x14 to piecyk marzenie. Bo one sa gęste bardziej w tym niższym sopranie.

Z Twojego opisu wynika, że MH25.2 nie przedstawi metaliczności talerzy to w rocku czy metalu tak jak się należy. Ja osobiście bardziej cenię informacje z niższego sopranu nawet kosztem ich lotności (choć najlepiej mieć jedno i drugie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, m4tech napisał:

może inaczej, przy każdym ustawieniu kolumn i akustyki odsłuchu, jak i dodaniu ustrojów ten bas będzie brzmiał inaczej z tego samego daca

u mnie w domu nawet  różne uchylenie drzwi z przedpokoju do garderoby ma wpływ na mody pomieszczenia odsłuchowego

piszesz że HD12 miał kartonowy bas...żeby móc cokolwiek pisać na temat basu,  trzeba mieć ogarniętą akustykę na maksa 

inaczej to jest loteria wynikająca z wypadkowej systemu i u ciebie jest tak a u kogoś będzie inaczej

Ja to wszystko rozumiek. Ale dziwi mnie ze z pośród tyłu urządzeń, tylko H10, 11,12 tak wykastrowal dół. Jak zresztą napisałem, nie działo się tak tylko u mnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ,te Twoje PMC to jaką mają wysokotonówkę?

 

E: Wysokotonowy (27 mm, chłodzony ferrofluidem) wykonany jest z sonolexu, co to jest za materiał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Adam 38 napisał:

Najlepszą ? pod warunkiem, że reszta toru jest odpowiednio dobrana ? 

OK ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

@Adam 38 może trochę ponad zakładany budżet, ale mam wrażenie, że ten nowy Gustard X26 mógłby być Twoim docelowym dackiem ? jest to Sabre ale jak nie Sabre, ponieważ w trybie NOS działa na autorskich filtrach zewnętrznych Gustarda, a nie tych zaimplementowanych w przetworniku i to sprawia, że brzmieniowo wyciąga wszystkie zalety delta-sigma i multibit, czyli łączy detaliczność i dynamikę z cielesnością jak i ulotnością wybrzmień. Jedyny słaby punkt tego daca w tej cenie wydaje mi się  to wejście USB, ale to można łatwo ominąć ? 

sam trzymam rękę na spuście na nim, w tej cenie a także trochę wyżej chyba nie widzę obecnie konkurencji, niestety szanse odsłuchu przed zakupem zerowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m4tech dzięki za propozycję, zapewne zacny DAC ale jedzie już do mnie strimerek, który ma też jakiegoś tam DACa więc może nie trzeba będzie więcej kombinować. 

W sumie to już nawet myślałem czy najtaniej i najlepiej nie wypadłby poczciwy Chord Mojo…. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 12.11.2019 o 23:39, jozwa maryn napisał:

A może MHDT? Wersja na TDA1541A powinna spełnić wymagania brzmieniowe, a cena jest 1100 USD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Orchid! MNIAM!

Wkrótce zamawiam! Jeśli przebije Havanę (a powinien!) to zajmie miejsce w głównym systemie.

Jeśli nie da rady Havanie - to oddam córce. Córka jest analogowa i kręci winyle ale wpuszczam ją powoli w PC-audio. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2019 o 10:19, m4tech napisał:

sam trzymam rękę na spuście na nim, w tej cenie a także trochę wyżej chyba nie widzę obecnie konkurencji, niestety szanse odsłuchu przed zakupem zerowe

a ty nie masz czasem toppinga d90? To bedzie dodatkowy dac czy goodbye d90? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mikelas76 napisał:

a ty nie masz czasem toppinga d90? To bedzie dodatkowy dac czy goodbye d90? 

Toppinga D90 kupiłem gdzieś w styczniu zamiast "planowanego w grudniu" Gustarda i na razie nie żałuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, m4tech napisał:

Toppinga D90 kupiłem gdzieś w styczniu zamiast "planowanego w grudniu" Gustarda i na razie nie żałuję

A co u ciebie robi za transport do d90?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2020 o 12:44, Mikelas76 napisał:

A co u ciebie robi za transport do d90?

chyba wygląda na to że obecnie przeprosiłem USB ...

prawdopodobnie dzięki fenomenalnemu systemowi VitOS na Rasperby 4 dla systemu Roon,

malina zasilana jest dość nietypowo, bo  przez Hifiberry Pro+ zasilaczem Sbooster

 

Bynajmniej testuje na razie to rozwiązanie ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.