Skocz do zawartości
IGNORED

Poduszka w PT-AE700, czy to żart ?


eskwadrat

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co o tym myśleć, ale dwóch znajomych posiadaczy 700-tki skarży się na wyraźną poduszk poziomą w swoich nowych projektorach Panasonika. Faktycznie na krawędzi poziomej obrazu widać wyraźnie poduchę. Myślałem że można to skorygować tym optycznym joystickiem na front panelu ale niestety nie udało się. O ile przy niedużej odległości od ekranu (mała przekątna) nie jest to aż tak widoczne, ale przy przekątnej ponad 120cali, poducha ma już ponad 3 cm w pionie. Sprawa wydaje się tym bardziej dziwna, że we wcześniejszyc modelach problemu nie było - owszem nie było też tak bajeranckiej optyki - ale czy Panasonic przypadkiem nie uszczęśliwił posiadaczy na siłę jednoczesnie fundując im niedopracowaną i niedoskonałą optykę i to z tak widoczną wadą ???

Od ponad 1,5 roku jestem userem poczciwej 300-tki i nigdy takich problemów nie miałem.

Czy Panasonic poszedł na łatwiznę i zafundował optyczny bubel czy to przedwczesny prima-aprilisowy żart ?

Nie wiem co o tym sądzić. A co wy na to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej,

nikt z was nie ma tej 700-tki ???

tyle o niej swego caasu pisaliście a teraz cisza .... to jak to jest ;-[

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale chyba chodzi o taki efekt jak na obrazku. Obraz nie jest idealnym prostokatem tylko jego boki za lekkimi lukami. Przez co wyglada to troche jak ksztalt poduszki

[obrazekLUKASZ-252311_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w PT700 boki i góra są idealnie proste , mozna zmniejszyć lekko

zoom i porównać do czarnego paska na około ekranu

Pierwszy raz cos takiego widze , ale zdarzały sie wersje PT70 z tzw. 'bad pikselami'

może jedna szt. na kilkaset ale to nie to o czym tu jest dyskusja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moim tez nie zaobserwowalem tego zjawiska, tzn nie rzucilo mi sie w oczy. Czyli raczej nie jest to wielikim problemem, moze dopiero linijka obnazylaby jakies wady. Z czystej ciekawosci sprobuje jednak blizej przyjrzec sie sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem obraz testowy, obejrzalem kilka fragmentow filmow i zadnej poduszki nie zaobserwowalem. Mam pewne znieksztalcenia - wynikaja one z niezbyt dobrego ustawienia projektora oraz z nierownosci sciany (niedlugo wreszcie zastapi ja ekran), ale efektow typu poduszka czy beczka nie ma.

 

Zibi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

! Qrna, napociłem się żeby sklecić sensowną odpowiedź na wątek, ale oczywiście forum mnie wylogowało i

! straciłem oryginalny wpis. Dlatego teraz będę się streszczał.

 

Zamieszczony rysunek pokazuje efekt o którym mówię. Oczywiście jest on wyoblrzymiony, ale po to żebyście wiedzieli o czym mówię.

Efekt jest widoczny zarówno na obrazie o szerokości 2m jak i u drugiego mojeg kolegi który rzuca na ścianę obraz o szerokości 3,2 metra (przekątna ok. 145"). W drugim przypadku poziome "wgięcie" wynosi 3cm.

Ktoś powie że to mało, ale jak się rzuca na profesjonalnie wykonany ekran z "czarną ramką" to widac wadę jak na dłoni. Zresztą w pierwszym przypadku gdzie obraz jest 2-krotnie mniejszy, efekt też widac głównie gdy obraz ma jednolitą barwę. Próbowaliśmy w obu przypadkach regulować "lens shiftem", niestety manipulacje joystikiem na frontpanelu projektora w pionie nie dały zadawalającego efektu.

 

Ciekawskim proponuje sprawdzić swoją "700-tkę", przykładając metrówkę do dolnej krawędzi obrazu, ci którzy maja ekran z ramką z pewnością zauwazą defekt sami, chyba że opisane zjawisko dotyczy pewnej partii projektorów "700" Panasonica

 

Pozdr

[obrazekLUKASZ-252674_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli zdarza sie taka poduszka, to:

1. Na pewno nie jest to tylko przypadloscia Panasonica, nie da sie skonstruowac obiektywu/ zespolu soczewek o idealnych parametrach, zwlaszcza w przypadku ob. zmiennoogniskowego

 

2. ZNieksztalcenia moga sie objawiac tylko przy okreslonych nastawach obiektywu (lens-shifting, zoom). W przypadku kazdego obiektywu istnieje takie zestawienie parametrow przy ktorych ma on najlepsza jakosc i oczywiscie takie - przy ktorym objawiaja sie jego wady. Zreszta w instrukcji mozna znalezc informacje, ze najlepsza jakosc obrazu mozna uzyskac tylko przy braku korekcji geomterii za pomoca lens-shiftingu.

 

Zachodzi ty pelna analogia do obiektywow w aparatach. Obiektywy staloogniskowe sa zwykle bardzo zblizone do idealu, maja minimalne znieksztalcenia itp. Niestety obiektywy typu zoom, nawet te bardzo drogie, maja dobre parametry tylko w okreslonym zakresie ich pracy (w sensie wielkosci przyslony i ogniskowej).

Majac na uwadze ogromne powiekszenia obrazu (jakie uzyskuje sie w projektorach) nie da sie moim zdaniem zapewnic idealnej zbieznosci kolorow i geometrii.

Prosze tez zauwazyc, ze cena profesjonalnych obiektywow typu zoom (do aparatow) oscyluje, a w wielu przypadkach przewyzsza (i to wielokrotnie) cene calego projektora.

Jesli kolega ma obraz o szerokosci 320 cm, a wielkosc znieksztalcenia wynosi 3 cm, to latwo obliczyc, ze blad wynosci 0,9375 procenta!!!

 

Zibi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi >>

 

To wszystko co piszesz to prawda, tylko że mnie i moich dwóch kolegów - szczęśliwych posiadaczy "700-tek" -

dręczy jedno jedynie pytanie :

dlaczego do licha wcześniej używany (np. przeze mnie i przez mojego kolegę z tym ekranem "320cm") Panasonic PT-AE300 NIE MIAŁ żadnej poduchy ?! - obraz był po prostu idealnie prostokątny, tak jak być powinno.

 

Zamienił "stryjek sierkierkę na kijek" ???

;-{

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem. Na szerokści ekranu 240 cm owo ugięcie krawędzi wynosi na środku ekranu ok. 3mm. Uważam że przy wszystkich możliwych zniekształceniach wprowadzanych przez obiektywy zmiennoogniskowe, to akurat, jest całkowicie akceptowalne. Moim zdaniem bardziej dokuczliwa jest aberacja chromatyczna, szczególnie przy dużych przesunięciach obiektywu (lens shift).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polo >

Dzieki za odpowiedz. Widac że u Ciebie jest wszystko OKI. Ktos inny sie jednak chyba tym newsem zmartwi, a ja będe uważał przy ewentualnym zakupie zeby nie trafić na "knota". Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eskwadrat,

 

w AE500 obiektyw mial zoom 1,2:1, w AE700 zas 2,0:1. Sila rzeczy bedzie mial gorsze parametry optyczne. Cos za cos. Poza tym AE500 nie mial lens-shiftingu, najpradopodobniej AE700 tez bedzie mial obraz z minimalnymi znieksztalceniami, jesli nie bedzie sie korzystac z tej funkcji.

 

Mysle, ze nawet jesli przy okreslonych (narzuconych przez warunki, nie zawsze mozna przeciez wybrac optymalne) ustawieniach beda widoczne znieksztalcenia to szybko o nich zapomnisz :) Owszem, na poczatku bedziesz zwracal na nie uwage, ale jak film Cie wciagnie swoja widowiskowoscia (wynikajaca wlasnie z rozmiaru), przestaniesz zauwazac jakies niewielkie wady.

 

pzdr,

Zibi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od jakichś 4 miesięcy użytkuję 700-tkę i żadnych takich poduszek nie ma. Obraz jest tak wspaniały, że nie zamieniłbym go na nic innego... Widocznie Twój znajomy trafił na jakiegoś felera...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy mógłbyś podać namiary na sklep w którym kupowałeś ?

No chyba, ze to "200 zł" to tylko żart ... Póki co w sklepach nie widziałem nawet o "tylko" 2000 drożej niż na All - a raczej bliżej 4000 ;-((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep jest w mojej miejscowości / miedzy Krakowem a Katowicami / jedna osoba z forum

brała własnie przeze mnie JBL-ki i wiem że jest zadowolona z ceny i ogólnie

Mysle że mozna pytac jak co - to jest mój znajomy i nie ma problemu z załatwieniem

czegoś takiej / to sklep / a nie importer prywatny.

co potrzeba ? zorietuję sie i dam znać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam znać , jak ja kupowałem to na allegro były za 7300 - ja dałem 7500

ale zapłaciłem po tygodniu jak sprawdziłem sobie co to warte

i z 3 letnią gwarancja Panasonic Polska - nie wiem czy to teraz

po wejściu do Uni daje bo kazdy towar jest z tamtad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,pamietam też pytam ale jakos nikt nie ma czasu odpowiedzieć

taki maja ruch w sklepie - jak przed świetami Bożego Narodzenia

Plazmy schodza jak świeże bułeczki i na każdego klienta

trzeba czasu poświecić.Ponowiłem pytanie tyle że z tego co wiem

to właśnie wtedy była promocja jak kupowałem na PT 700

odpowiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie nie mam dobrej wiadomości.Pt 700 kosztuje w sklepie 7200 zł

Widocznie dystrybutor Panasonic Polska płacił po wyższym kursie euro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ... to wcale nie jest tak źle ... w Krakowie chcą >9000 ;-))

ale fakt, że te 1200 różnicy w stosunku do All. jest warte zastanowienia ... podobno Panasonic Polska uwzględnia (nie chce ale musi ;-)) gwarancję europejską ... prawda to ? pewni trzeba spełnić jakieś dodatkowe warunki ... faktura zakupu - może karta gwarancyjna ... /choć ponoć czegoś takiego na zachodzie nie znają ;-))/

 

A mozesz zrobić małą "kryptoreklamę" i podać jakieś namaiary /nazwa, miasto, tel , www ... cokolwiek ;-))/ ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Vonda<

przecież w Nomatica cena jest 6915zł tylko nie rozumiem tego ich podatku 19,2% zamiast 22% Vat

ale to wina jak juz pisałem spadku euro bo jak było mniej wiecej stałe to cena między allegro

a sklepem w którym kupywałem była na PT 700 tylko 200 wieksza.

Kupowałem u nich też TV44'' w cenie niższej o 250 zł niż na Allegro.

No i oczywiście z pełną 3 letnia gwarancja,a nawet wymiana na nowy jak co

bo wszystko jest mozliwe a gwarancje mam czyste i w kazdej chwili mozna podbić jak co

i to nie Allegro co z tym to róznie a teraz po wejściu fiskusa nie będzie tak tanio

dlatego trzeba szukać dobrych,sprawdzonych sklepów RTV/AGD.

A moze tak lodóweczke lub pralkę ? w tym sklepie wszystko mozna i z dostawa pod drzwi :)

O czym sie juz przekonał jeden w forumowiczów zamawiajacy JBLki LX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nomatica, pixmania i inne takie wynalazki razcej odpadają ... ceny wyższe niż na All. a ryzyko nie wiele mniejsze a może i większe ?- bo jak coś się zepsuje to trzeba ponoć do nich odesłać ... do Francji ... na swój koszt ;-((

Więc PODAJ te namiary a nie rób smaku ;-))))) no chyba, że tylko Ty masz tam takie "chody" ;-)

 

 

 

chodziaż na maila ... /[email protected]/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.