Skocz do zawartości
IGNORED

Poduszka w PT-AE700, czy to żart ?


eskwadrat

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli coś chcesz , pisz do mnie i przeze mnie załatwisz taniej

przynajmniej zbiję Ci cenę a potem juz bezpośrednio sie dogadaszz nimi .

Dałem im zarobic 45 tys zł w zeszłym roku,poza tym jak ja cos u nich targuje

to wiem że oni np. na Pt 700 maja tylko prowizji 200 zł a nie 2 tyś zł.

Jeszcze jedno - jade z nimi do Bułgarii na 3 tygodnie tak że pod koniec

czerwca bedzie cieżko cos załatwić - wogóle przez wakacje jest cięzko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało , nawet zbiłem cene u jednego z nich na

Audi A4 Avant 1.8T z 2000 roku na baaardzo atrakcyjną

a autko traktowane jak członek rodziny :)Ale to może dlatego

że ma juz kase na nowy model bo tak to by nie sprzedał tak pieknego czarnego

w chromach i max wyposazeniem auta za cenę niższą rocznikowo jak na allegro :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie się zdecydowałem i kupiłem na allegro u AVpartner i w sumie RTVcity, jek się okazało są to niby dwie firmy 9 pieczątka, adres, nip, regon)których właścicielami jest małżeństwo, żona prowadzi AVpartner, mieli bardzo sęsowną ofertę i udało mi się zbić cenę do 5800 więc nawet nieżle, towar przyszedł DHLem na następny dzień ( z Warszawy do Krakowa), płatne przy odbiorze, wszystko w porządeczku, projektor orginalnie zapakowany, właśnie testuję, z tego co wiem to mają chyba jescze cztery sztuki(mieli 18) i facet pojechał po nową dostawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o gwarację to wszystko w porządku , dostałem niemiecki dowód zakupu, oraz zgodną z nim gwarancję wypisanę przez avpartner, dzwoniłem wcześniej do panasonic Poland i wszystko ok, gwarancja jest uznawana. Projektorek jest spoko, bardzo dobre kolory, mnóstwo możliwości regulacji, niestety czerń narazie mnie nie zachwyca w ciemnyhc scenach ,choć nie jest tragicznie, na obecny stan rzeczy wpływa w sporym stopniu to że mam narazie jesne ściany, dość kiepski dvd i ten zamierzam najszybciej wymienić, ( chyba zdecyduję się na samsunga 945 ale jestem otwarty na sugestie i pomoc w tym zakresie, zależy mi przedewszystkim na jakości obrazu), no i mam nienajlepszy ekran( kupiony na allegro za 200 zl, raczej jest to roleta niż ekran, ale materiał wydaje się być niezły i całkiem podobny do tych w ekranach orginalnych. Kabel to narazie component , ale docelowo HDMI.

Obraz wydaje się być dokładnie wyśrodkowany, tzn że w bezpośrednim rzucie projektor jest na środku ekranu, ewentalne przesunięcia można robić za pomocą lens shiftu , lub menu.Rozdzielczość znakomita, żadnych pikseli, rzadnych pasów WB,rzadnych poduszek, to co mnie zaskoczyło to obraz z tv, po podłączeniu dość kiepskiego philipsa 3010(sat) okazało się że obraz jest bardzo dobry, znacznie lepszy niż się spodziewałem, wczoraj oglądałem 48 godzin i było jak w kinie, a podłączyłem compozytem, to narazie tyle, idę się dalej bawić, nieruszałem jeszcz orginalnych nastaw kolorów i kontrastu, pewnie można tu jeszcze sporo poprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koryguje to co napisałem wcześniej na temat czerni, w moim pokoju(18m) panasonic świecił poprostu za jasno, ustawiłem lampę na low, i wartość jasności na - 10 i czerń bardzo się porawiła, teraz jest co najmniej dobra i obraz robi doskonałe wrażenie, jest to zdecydowanie najlepsza czerń jaką widziałem w LCD, po wymianie dvd i zmianie koloru ścian powinno być jescze lepiej, a już teraz panas daje bardzo dużą satysfakcję z oglądania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odległość około 3,90-cztery metry(obiektyw- ekran) ekran mam o podstawie 2m, ale obraz o podstawie 2m można już uzyskać ze znacznie mniejszej odległości ( można to sprawdzić na kalkulatorach), moim zdaniem w pokoju około 20m, obraz o podstawie 2m jest optymalny

Mim ,gdzie i za ile kupiłeś ten filterek, i czy przyniósł znaczną poprawę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odległość 3,8 metra a podstawa to 240 cm

w pokoju 3,5x7,5 metra czyli jakies 26m

filterek kupiłem od jednej osoby z tego forum - miał dwa

ale cholernie cieżko to dostać - gwint jest idealny pod obiektyw Pt 700.

Poprawa , oj tak i to duza bo głeboka czerń przy dużym kontraście i wiekszej jasności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slud, to mamy blizniaki, tyle ze ja kupowalem 16.03 osobiscie w AVPartner, Cena 5850,- niechcieli wiecej spuscic bo w ciagu ostatnich dni euro mocno podrozalo...

 

MOJ MODEL 700:

Produkcja February 2005

Nr.Fabryczny SA 51406xx

Rachunek niemiecki z Berlina

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też na początku nie chcieli opuścić, ale powiedziałem że maksymalnie daję 5800 i po dwóch dnaiach zmiękli, razem z transportem wyszło mi na to samo, jeśli chodzi o wybór to wydawali mi się najbardziej wiarygodni na Allegro, towar od ręki, no i mieli sporo egzemparzy, a z jednym to nigdy nie wiadomo

Mój model to też produkcja 2005

pt-ae 700 E ( nie wiem co oznacza to E na końcu, może kolor?)

nr fabryczny SC 51406xx

Rachunek niemiecki z Berlina

Jakie masz pierwsze wrażenia, zmieniałeś coś w nastawach?, napisz też jaki masz ekran, ja narazie mam tani ekran roletowy kupiony na allegro( odtwarzam na lewej stronie bo jest szrawa i daje trochę lepszą czerń), ale za tydzień będę miał próbkę profesjonalnego ekranu perełkowego to sobie porównam różnicę żeby stwierdzić czy warto inwestować w coś takiego, zamierzam też zmienić DVD i chyba zdecyduję się na panasa S 97, ale jeszcze nie wiem, stwierdzam że dobrze jest wyświetlać minimum 60 cm pod sufitem ponieważ są mniejsze odbicia światła od sufitu, warto by go bylo trochę przyciemnić tak do metra przed ekranem, pozatym to wszystko w porządku, na dobrze zrealizowanych płytkach DVD jest fantastyczny obraz choć oczywiście głębia czerni w ciemnych scenach mogła by być trochę lepsza( myślę że może się poprawić na lepszym ekranie i przy lepszym dvd oraz przzy ciemniejszych ścianach)Nrazie jest fajna zabawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekran perełkowy ??? - taki jak były do przeźroczy ? - zapomnij - zupełnie się nie nadają do wyświetlania filnmów ... przeciez te ekrany mają pewnie gain 2,0 albo i większy ! ... jeślimasz za jasno szukaj ekranu z gain na poziomie 0,8 ... chioć u nas o takie ciężko ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdę mówiąc to nie wiem jescze dokładnie jaki to jest materiał, ale to jest to co w multikinach, od gościa który zakładał takie ekrany w nowoczesnych kinach, nie wiem czy nadają się do domu, ale sprawdzić próbkę nie zaszkodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kinach musza stosowac materialy z gain>1 gdyż inaczej obraz byłby zby ciemny. W kinach widz siedzi dosc daleko totez kąt widzenia i tak jest dośc mały, chociaż siedząc w pierwszych rzędach widać zmianę jasności na najbardziej oodalonym od widza brzegu. Dlatego obecnie w najnowszych multipleksach przy małych salach z dużym ekranem stosuje się ekrany - "poduszki" (po prostu wygięte) żeby eliminować ten efekt.

 

Do domu wszyscy polecaja material z gain

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slud >

Matowy pólszary ekran to swego rodzaju "video-filski" gadżet swego czasu mocno nagłaśniany na forach. W praktyce obniża jasność obrazu - podobnie jak popularny fotograficzny "szary" filtr - i podobnie kontrast ale jak sądzą niektórzy - podwyższa poziom czerni. Nie trzeba być fachowcem żeby wiedzieć że "czerń" na ekranie będzie lepsza jeśli rzucimy obraz na "najlepiej czarny" ekran, ale wtedy utracimy inne barwy. A przeciez nie o to w tym wszystkim chodzi. Zresztą mam często wrażenie że ta swoista "czernio-fobia" dotyczy najbardziej tych którzy z projektorem nigdy się nie zetknęli (tzn. go nie mają) a jedynie studiują parametry techniczne i fora internetowe w poszukiwaniu sensacji.

 

Ponad wszystko jednak największe znaczenie mają odbicia wtórne od pozostałych ścian. Mam okazję od czasu do czasu oglądać projekcje na zwykłej białej matowej ścianie w pomieszczeniu dedykowanym kinu domowemu w którym wszystko pozostałe jest po prostu ciemno-bordowe i oczywiście matowe. Efekt piorunujący. Tego nie da się powtórzyć nawet z najodpowiedniejszym "półszarym" ekranem. Czerń jest nie do opisania i to zp projektorem LCD. I to dzięki maksymalnemu wyeliminowaniu odbić wtórmnych. Jeśli ktoś z was ma wolny "garaż" albo niezagospodarowaną piwnicę - albo tolerancyjną żonę - zdecydowanie polecam takie rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pt-ae 700 E --- na koncu litera wskazuje ze jest skierowany na rynek europejski

U - na rynek amerykanski (pewnie sie rozni kablem dostarczanym w opakowaniu)

 

Pierwsze wrazenia to szok i zadowolenie ze dobrze zrobilem rezygnujac z zakupou 32" TV 16:9 (mialem taki zamiar), ale wolalem odczekac i dolozyc do projectora, mam DVD ktore nie ma wyjscia EURO wiec podlaczam 700 przez S-Video i Component YPbPr. W tym drugim przypadku jest znaczna poprawa jakosci obrazu. Kolory jakies bardziej nasycone. Zdziwilo mnie, ze moje DVD dziala prawidlowo na komponencie z 700, poniewaz podlaczalem te same DVD do komponentu telewizora Panasonica 29PX20 i nic nie dzialalo...

 

Nic w nastawach nie zmienialem jadę na fabrycznych ustawieniach za wyjatkiem:

POWER LAMP zawsze mam LOW

FAN CONTROL zawsze na HIGH (mimo ze jest sporo glosniej niz na LOW) ale przyzwyczailem sie juz jak do Pecetow

Jezeli musze wyjsc na 30 minut i chce dalej pozniej ogladac to nie wylaczem projektora lecz wlaczem SHUTTER

Nie uzywam zadnych UPSow, bo prad zabrno u mnie moze 2 razy w ciagu ostatnich 6 lat,

 

Nie mam na razie zadnego ekranu, rzucam na sciane, robie doswiadczenia z przescieradlami rozciagnietymi na pinezkach (to smieszne ale zakup 700 wypompowal mnie do ostatniego grosza) ale z czasem pewnie kupie jakis bialy mat nieduzy,

rzucam obraz z 3 metrow i raczej nie preferuje maksymalnego rozmiaru obrazu (przekatna 96") lecz zmniejszam troszke zeby mnie to wszystko nie przytlaczalo, poduszek, martwych pikseli BRAK :-)

bardzo mi sie podoba podswietlany wiatraczek widoczny z przodu obudowy, gdzie jest wylot goracego powietrza

 

Podlaczalem tez do PC, niektore rozdzielczosci wogole sie nie wlaczaja (GeForce 4200Ti), a niektore sa obslugiwane tylko w 16:9 (znieksztalca naturalny windowsowy 4:3) , S-video z PC calkiem do dupy, tylko D-Sub 15

Divx na 2cd wygladal wg mnie znosnie, litery w windowsie bardzo, bardzo wyrazne...

Dzis podlaczem do Amigi i Playstation2, zobaczymy

 

 

Na razie jest rzeczywiscie fajna zabawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu FAN CONTROL masz na high, nie wiem za bardzo do czego służy ta funkcja , ale z tego co kojarzę z instrukcji to high ma być tylko na bardzo dużych wysokościach n.p.m?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekrany typu High Contrast:

 

Podstawowe wiadomości na ten temat:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tłumaczenie w skrócie:

Ponieważ technika projektorów cały czas się rozwija, a ich kontrast rośnie szare ekrany nie dają więc już takiego dużego efektu jak kiedyś. Jednak jeśli to możliwe warto je stosować choć podkreślam raz jeszcze nie ma to obecnie takiego dużego znaczenia jak kiedyś.

Szary ekran poprawia czerń oraz redukuje światło odbite. Większość z nas nie może sobie pozwolić na wymalowanie ścian w pokoju KD na czarno. Zwykle światło odbite od ekranu odbija się od jasnej ściany i innych jasnych elementów wystroju z powrotem na ekran pogarszając czerń.

W przypadku czarnych pomieszczeń (jak w prawdziwym kinie) ściany pochłaniają światło odbite przez ekran.

 

Szare ekrany cechuje też niższy współczynnik odbicia. Więcej na ten temat:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAN CONTROL mam na high aby lepiej chlodzic lampe, i tak halas wiatraka jest zagluszany sciezka dzwiekowa, a LOW moze sie przydac gdy film jest specyficznie nagrany (same rozmowy, delikatna muzyka)

 

Pewnie maja to wszyscy ale gdy wlaczony jest projektor i patrzy sie pod duzym katem na soczewki ma sie wrazenie ze sa one mocno zakurzone (mocne swiatlo pewnie uwydatnia strukture szkla)

 

Ciekaw jest menu dodatkowe.

 

MENU--->OPTION--->OSD (4 sekundy przytrzymac) i pojawi sie kolejne podmenu

 

i tam SELF CHECK wersja firmware u mnie: R 1.05, A 1.03, P 1.05, wg mnie takze: temperatura dwoch czujnikow obok lampy i moze matrycy LCD, stan obwodow lampy, stan wiatraka, czas pracy lampy, ile razy byla resetowana liczba godzin pracy lampy, i chyba tez liczba wlaczen projektora wogole

 

opcje SERVICE MODE- ekrany kontrolne, zbieznosc

 

Zygmunt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.