Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Klipsch rp-600m


Łukasz8686
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie.

Jako bierny uzytkownik tego zacnego forum, przyszedł czas w którym i ja musze zadac pytanie, gdyż nie udało mi sie znależć odpowiedzi w juz istniejących watkach.

przechodzac do sedna sprawy:

 

Pomieszczenie odsłuchowe ok 16m2 

kolumny : klipsch rp-600m ( mi akurat odpowiada ich brzmienie)

Rodzaj muzyki- bardzo rózna , począwszy od muzyki lat 60, przez Eros Ra,azottki, Tina Turner, ale tez trochę drumów, trance  i ogólnie pojetej muzyki elektronicznej, i to tez głównie z youtube lub komputera, tak więc dzwięk nie musi być super wyważony, bardziej chodzi mi o szeroka scenę i dobra dynamike, zwarta szybką,

Obecnie pracuje to z denon avr x500( tak wiem, totalne dno, ale gdy zaczynałem przygodę z av,tylko na to było mnie wtedy stać;/ ) plus kolumny eltax utah i sub r12sw, o ile fronty juz wymieniłem na te właśnie klipsche (docelowo wszystkie kolumny bedą klipsch-tylko że rozłożone w czasie- i wtedy nastąpi zmiana ampli na cos bardziej sensownego), to teraz chciałbym dołozyc do niego odpowiedni wzmacniacz, który będzie koncówka mocy w kinie, i poprostu wzmacniaczem w stereo, odciazając denona podczas oglądania filmów.

Z ciekawości podłączyłem te klipsche pod bardzo stary wzmacniacz pioneer as 570, który lęzy sobie w piwnicy tak w razie co, bardzo fajnie dynamicznie to zagrało, suwak na poziomie pierwszym i juz była fajna dynamika,

max budżet jaki chciałbym przeznaczyć na wzmacniacz to 1000-1100 zł, niestety jest to moje absolutne maksimum na jakie moge sobie pozolic, kolor nasjlepiej czarny , ale nie jest to wymogiem

dac nie posiadam, ale jeśli nie będzie wbudowany, to zapewne dokupię z czasem

wzmacniacz nie musi być nowy, może byc uzywka, powystawowy,ale na pewno z pilotem, no i miło by było żeby nie był zniszczony:) mysle że nie musi on miec dużej mocy, bo kolumny same w sobie posiadaja duża sprawnosc, bardziej mi zalęzy żeby mu nie brakowało prądu gdy będzie potrzeba, i trzeba będzie rozkręcać gałe , co nie zawsze jest możliwe mieszkając w bloku, no i żeby nie miał juz na karku xx lat ?

w zakładanym budżecie udało mi sie cos wytypowac, ale poproszę jednak o poradę

z takich tańszych:

yamaha as-301/501 jak uda sie znależć w budżecie to takie minimum chyba

denon pma 720- jedni pisza że ok, drudzy że słaby,nie wiem jak sie do tego odnieśc 

pioneer a 30/ a30k

może cos z marantza? ale tam jest taki bajzel w oznaczeniach modeli ze starszy nizszy model, ma wyzsze oznaczenie niz mlodszy slabszy, dla mnie to jest czarna magia po prostu

nie wiem moze pm 5005?pm 6004, 6003?

onkyo 9010

z takich wydaje mi sie że lepszych jak dla amatora:

cambridge audio topaz am 10, wolałbym co prawda axa 35, ale poza zasięgiem niestety,lub cos ze starszych, ale nie wiem które były by ok,

Wiem że bardzo polecane  i chwalone są Nady, i Rotele ale niestety ich stylisytka jest niedoprzepchnięcia w salonie, jak to druga polowka powiedziała" z tym brzydalem to sobie w piwnicy możesz słuchać" ... więc wiecie, ograniczaja mnie pewne "rzeczy"  styl vintage też odpada niestety. Nie jestem audiofilem(co widac po sprzęcie ? ) ale słoń na ucho tez mi nie nadepnął i cos tam słyszę ?

Wyjątkiem z nada (wizualnie) może być c352 ( nie wiem czy to dobry wzmak czy nie) c351 bee, c725 bee ( z tunerem-chociaz na tym mi akurat nie zależy kompletnie)  ogolnie to c320 i wszystkie inne podobne wyglądem niestety odpadają ;/ po prostu nie moge mieć nic ,co wyglada jak z poprzedniej epoki ?

Za wszelkie porady i sugestie bede bardzo wdzieczny, bo pomimo przeczytania całych tomów testów, i opinii, dalej do konca nie wiem, moze sa lepsze wzmacniacze o których nawet jako laik nie slyszałem, jak na razie najbardziej ciągnie mnie w strone cambridge audio, bo opinie dobre, wyglada nawet spoko, cenowo to sie jeszcze zobaczy , moze na black week bedzie jakas promka na axa 35 ?

Serdecznie Pozdrawiam

 

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Klipscha musisz szukać łagodnie grającej elektroniki (no chyba, że lubisz takie "rockowe granie" to wtedy np Yamaha mogłaby być). Bardziej naturalne brzmienie przy tych kolumnach osiągniesz jednak z cieplejszymi piecami jak dzisiejsze Rotele, czy nawet Nady jeśli chodzi o naszą ofertę. Ja bym posłuchał Nada C316 albo C326 na początek. Nawet ten totalnie podstawowy model zagra duuuużo lepiej od tego co masz teraz. Piece droższe, jednak w budżecie ok 1000 PLN szukałbym używanego jednak.

Zapraszam do naszych salonów z kolumnami na odsłuch. Sam się przekonasz ?

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że czegokolwiek bym nie podłączył, to zagra lepiej niż to na czym gra obecnie ?

Odsłuch bardzo chętnie, a i w Bydgoszczy jesteście całkiem niedaleko mnie ?, ale w moim budżecie to szkoda głowe zawracać ludziom w salonie:) Czy kwota 799 za Nad 326 bee używany to dobra oferta czy nie za bardzo? Pilota brak, i czy jakis ewentualny zamiennik da sie dobrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Rotela, to nie mam pojęcia jakiego modelu szukać..

Znalazłem też  Onkyo a9030 i a9050 w chyba dobrych cenach, bo 9030 powystawowy  770, i a9050 za 850, Pioneer a50k 799 to atrakcyjne oferty ? Który z tych bedzie najlepszy? Nie mam możliwości odsłuchu, to w ciemno muszę trochę kupić ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Łukasz8686 napisał:

Myślę że czegokolwiek bym nie podłączył, to zagra lepiej niż to na czym gra obecnie ?

Odsłuch bardzo chętnie, a i w Bydgoszczy jesteście całkiem niedaleko mnie ?, ale w moim budżecie to szkoda głowe zawracać ludziom w salonie:) Czy kwota 799 za Nad 326 bee używany to dobra oferta czy nie za bardzo? Pilota brak, i czy jakis ewentualny zamiennik da sie dobrać?

cena jest ok. Spróbuj coś jeszcze urwać ze względu na brak pilota. Pilot nie jest drogi do Nada. Zadzwoń do serwisu audioklan, ale z tego co pamiętam stówa z hakiem za oryginał jakoś ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć 326bee z oryginalnym pudłem, pilotem, sporadycznie używanego i w stanie praktycznie bardzo dobrym,jak nie wzorowym za 850, już do mnie jedzie:)  Czekam na paczkę, i dam znać jak już się trochę z nim osłucham .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już odpalisz to napisz jak to u ciebie wypadło ?

Słuchałem identycznego zestawienia u kolegi ,jak opiszesz swoje wrażenia to dam

mu linka niech sobie przeczyta .Jak też chętnie porównam ze swoimi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

A więc tak, trochę czasu już minęło, kolumny dobrze wygrzane (niestety max 2h dziennie mogę pograć nieco głośniej a  i to nie zawsze)

Ale co udało się zauważyć, to to że po takim czasie brzmienie stało się trochę bardziej spójne, mimo że nadal trochę konturowe ( akurat lubię) to na początku wydawało mi się jakby za bardzo odseparowane. W połączeniu z nadem, gra to bardzo dynamicznie, żywo, bardziej jasno raczej, ale znośnie.

Jednak najciekawsze rzeczy dzieją się gdy nad jest podpięty pod denona, to wtedy dźwięk odrobinę łagodnieje, i w sumie bardziej mi się podoba:)  Ogólnie taki set jak rp-600m i nad c326bee można polecić komuś, kto szuka raczej żywego brzmienia, bo takiemu zestawowi raczej daleko do neutralności jak na moje ucho, ale co kto lubi. Serdecznie Pozdrawiam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Poczytaj to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grasz z kompa i możesz spróbować equalizacji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.