Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 4000 zł nowe


Kriso81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję kolumn w kwocie do 4000 zł które zagrają dość ciepłym, równym, nie ostrym dźwiękiem, zależy mi też na dobrym wokalu bez sybilantow, będzie to grać z rotel ra 1520 w pokoju ok 20 m, muzyka głównie blues 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 1520 miałem ushery v601 i grało to - oczywiście moim zdaniem - całkiem nieźle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

spójrz na Audio Academy Phoebe III (https://www.q21.pl/manufacturer/audio-academy/audio-academy-phoebe-iii.html), powinno to być połączenie, które w pełni Cię usatysfakcjonuje. Można także posłuchać dwie trochę droższe konstrukcje - Tannoy Revolution Xt 6F (https://www.q21.pl/tannoy-revolution-xt-6f.html) oraz Fyne Audio F501 (https://www.q21.pl/fyne-audio-f501-ciemny-dab.html).

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. U nas masz także możliwość wypożyczenia kolumn do testu w swoim systemie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wzmacniacz zasługuje na sporo lepsze kolumny niż w kwocie 4k za nówki. Jak chcesz miękko i bez wyostrzeń, to u nas do posłuchania są kolumny Mission QX-3 i to zagra świetnie z Rotelem. Tym kolumnom brakuje trochę życia, więc Rotel tego im doda. One odwdzięczą się brakiem natarczywości i spokojem. Bardzo udane połączenie, często wybierane przez klientów. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post 

W dniu 13.11.2019 o 10:58, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

ten wzmacniacz zasługuje na sporo lepsze kolumny niż w kwocie 4k za nówki. Jak chcesz miękko i bez wyostrzeń, to u nas do posłuchania są kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  i to zagra świetnie z Rotelem. Tym kolumnom brakuje trochę życia, więc Rotel tego im doda. One odwdzięczą się brakiem natarczywości i spokojem. Bardzo udane połączenie, często wybierane przez klientów. 

Ładnie napisane, chyba się przejdę do sali u i zrobię odsłuch, czy macie jeszcze ra 1520 w Warszawie, czy muszę swój wzmacniacz brać lub macie coś co podobnie gra no ra 12?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kriso81 napisał:

Post 

Ładnie napisane, chyba się przejdę do sali u i zrobię odsłuch, czy macie jeszcze ra 1520 w Warszawie, czy muszę swój wzmacniacz brać lub macie coś co podobnie gra no ra 12?

ten model został już wyprzedany. Warto zabrać swój wzmacniacz. Taki znowu ciężki nie jest. Dzwoń do wybranego salonu i umawiaj odsłuch ? Co do cen, powołaj się na forum ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2019 o 10:58, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

ten wzmacniacz zasługuje na sporo lepsze kolumny niż w kwocie 4k za nówki. 

Jak się kupuje w salonie to tak. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, rafal735r napisał:

Jak się kupuje w salonie to tak. 

słuchałem go z masą kolumn i takie jest moje zdanie. Gdzie ma kupić nowe? W fabryce producenta?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kriso81 napisał:

Post 

Ładnie napisane, chyba się przejdę do sali u i zrobię odsłuch, czy macie jeszcze ra 1520 w Warszawie, czy muszę swój wzmacniacz brać lub macie coś co podobnie gra no ra 12?

Kolumny wypożycz ( najlepiej demo , dotarte / wygrzane ) i posłuchaj  w docelowym miejscu , inaczej niewiele się dowiesz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, rafal735r napisał:

Ale da się ominąć wasze ogromne marże. 

tak, bo my mamy ogromne marże, a inni robią w czerwonym krzyżu. Co Ci poradzę? Taki rynek.

Jak masz dojście taniej to bierz ? Potem się nie dziw, że takie ceny w Polsce. Co chwilę słyszę, że w Niemczech taniej. Proszę bardzo. My sprzedajemy dla przykładu danego produktu w rok 20 sztuk, a Niemcy 200 sztuk. Jak myślisz kto ma lepszą cenę zakupu u producenta?

W każdej branży wygląda to podobnie niestety. Jak mówimy o garażowych producentach z Polski co mają na dzień dobry narzut 1000% to tak, wtedy można dawać kosmiczne rabaty, bo jest pole manewru. 
Zacznij w Polsce cokolwiek sprzedawać, to zobaczysz jak to jest ?

Tyle ode mnie. Miłego wieczoru.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tylko że warto zainwestować się produktem bezpośrednio od producenta i w tedy te 4tys wystarczy na całkiem dobra kolumne. 

Natomiast kupując w sklepie to rzeczywiście jest słabo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, rafal735r napisał:

Natomiast kupując w sklepie to rzeczywiście jest słabo. 

ja to rozumiem, ale to w małych garażowych firmach. Spróbuj napisać do Dali czy B&W, żeby sprzedali Ci jedną parę poza dystrybucją ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rafal735r napisał:

No w małych garażowych. A co stoi na przeszkodzie żeby sprawdzić. 

nic nie stoi na przeszkodzie, ale potem przy odsprzedaży jest ból d*** ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rafal735r napisał:

A co wypozyczyc nie można? Poza tym jak ktoś kupuje żeby zaraz sprzedawać to cóż. 

można. O to chodzi, żeby słuchać i porównywać. 

Po to o tym piszę, że właśnie przy zakupie rzadko kto o odsprzedaży ewentualnej myśli. Znam kilku takich osób.

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

nic nie stoi na przeszkodzie, ale potem przy odsprzedaży jest ból d*** ?

Myślę, że mniej stracisz przy odsprzedaży niż kupując kolumny z marżą 40% już na samym starcie przepłacasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zibii napisał:

Myślę, że mniej stracisz przy odsprzedaży niż kupując kolumny z marżą 40% już na samym starcie przepłacasz.

załóżmy, że masz B&W nowe. Sprzedajesz po kilku latach za ok 50% wartości nowych po detalu. Kolumny znane i bez problemu da się je dalej sprzedać. Sprzedaj za tyle jakieś garaż...manufakturowe kolumny, gdzie każdy wie za ile można je kupić i z jakim rabatem ? O to mi chodzi. Ja nie mam zamiaru nikogo oceniać. Każdy robi jak uważa. 

Pomagam klientom często w odsprzedaży starych kolumn, wiem jak to wygląda. Co rotuje a co nie. 

 

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kolumny docelowo będą kosztowały 10tys gdzie same głośniki i elementy zwrotnicy to koszt koło 5500zl więc myślę że nawet za sto lat spokojnie je sprzedam za 50%. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Kupujesz kolumny za 300kzł i sprzedajesz je za 150kzł. Podobnej klasy kolumny kupisz ( zamówisz) w manufakturze za 50kzł i sprzedaż za pół ceny czyli 25kzł no i tracisz znacznie mniej a nawet możesz je oddać komuś za darmo i też jesteś do przodu. Pewnie ten co ma 300kzł to i tak pewnie kupi w sklepie. Tylko my aby zaoszczędzić i mieć świadomość dobrze wydanych pieniędzy zlecamy kolumny w manufakturach?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafal735r napisał:

Moje kolumny docelowo będą kosztowały 10tys gdzie same głośniki i elementy zwrotnicy to koszt koło 5500zl więc myślę że nawet za sto lat spokojnie je sprzedam za 50%. 

ale 10 tys kosztuje co? Materiał? A robocizna, czas, projektowanie, testy, reklama, wystawy, marża, dystrybucja? Tak działa rynek. 
Ja wszystko rozumiem, ale idąc tym tropem wszystko warto kupować w ten sposób. Samochód też mam sobie sam zbudować, bo będzie taniej?

Najeżdżacie na branżę, że zbyt duże marże, a wszędzie dookoła jest dokładnie tak samo...

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

ale 10 tys kosztuje co? Materiał? A robocizna, czas, projektowanie, testy, reklama, wystawy, marża, dystrybucja? Tak działa rynek. 
Ja wszystko rozumiem, ale idąc tym tropem wszystko warto kupować w ten sposób. Samochód też mam sobie sam zbudować, bo będzie taniej?

Najeżdżacie na branżę, że zbyt duże marże, a wszędzie dookoła jest dokładnie tak samo...

Kolumny które mam, będą kosztowały 10tys dla każdego. W zasadzie już są. Razem z marzą, ale nie taka 100 czy 50%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, zibii napisał:

Np. Kupujesz kolumny za 300kzł i sprzedajesz je za 150kzł. Podobnej klasy kolumny kupisz ( zamówisz) w manufakturze za 50kzł i sprzedaż za pół ceny czyli 25kzł no i tracisz znacznie mniej a nawet możesz je oddać komuś za darmo i też jesteś do przodu. Pewnie ten co ma 300kzł to i tak pewnie kupi w sklepie. Tylko my aby zaoszczędzić i mieć świadomość dobrze wydanych pieniędzy zlecamy kolumny w manufakturach?.

czyli co dajmy na to mam sobie zamowic w jakiejsc manufakturze replike klipsh horn i bedzie grac tak samo albo lepiej niz oryginal ?

bez jaj.....

18 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

załóżmy, że masz B&W nowe. Sprzedajesz po kilku latach za ok 50% wartości nowych po detalu. Kolumny znane i bez problemu da się je dalej sprzedać. Sprzedaj za tyle jakieś garaż...manufakturowe kolumny, gdzie każdy wie za ile można je kupić i z jakim rabatem ? O to mi chodzi. Ja nie mam zamiaru nikogo oceniać. Każdy robi jak uważa. 

Pomagam klientom często w odsprzedaży starych kolumn, wiem jak to wygląda. Co rotuje a co nie. 

 

masz oczywista racje

 

18 godzin temu, zibii napisał:

Myślę, że mniej stracisz przy odsprzedaży niż kupując kolumny z marżą 40% już na samym starcie przepłacasz.

jestesc naiwny w przypadku modeli kosztujacych w sklepie powyzej 10 tys sztuka marze ida nie w 40% ale w 60-70%

tak jak dobry marka odziezowa w pierwszym rzucie jesli kolekcja uda osiaga marze rzedu 56-60%w salonach sprzedazy wystarczy poczytac raporty spolek gieldowych....

4 minuty temu, ohmygod napisał:

czyli co dajmy na to mam sobie zamowic w jakiejsc manufakturze replike klipsh horn i bedzie grac tak samo albo lepiej niz oryginal ?

bez jaj.....

masz oczywista racje

 

jestesc naiwny w przypadku modeli kosztujacych w sklepie powyzej 10 tys sztuka marze ida nie w 40% ale w 60-70%

tak jak dobry marka odziezowa w pierwszym rzucie jesli kolekcja uda osiaga marze rzedu 56-60%w salonach sprzedazy wystarczy poczytac raporty spolek gieldowych....

generalnie im kolumna glosnikowa drozsza tym bardziej odjechane marze

najwieksze przebitki to wlasnie takie klipsh horny jbl everesty

zauwaz ze w np w everestach czy jbl ls 100 nowa edycja membrany glosnikow to sa sama pulpa papierowa i zawieszenie co w buedzetowce jbl studio podobnie stolarka ktora robia zainstalowane sterowane cyfrowo frezarki i obrabiarki do drewna w tuby to zwykle odlewy z taniego tworzywa robionego na wtyrskarkach za grosze......

realny koszt jbl w zrobieniu glosnika np do kosztujacych prawie 20 tys jbl ls100 jest taki sam lub zblizony co dla serii np jbl studio 290

280 - stolarka cienutkie mdf to samo taka jest rzeczywistosc

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.