Skocz do zawartości
IGNORED

Srebrny rca do lampy- porównanie Sonus Oliwa vs Albedo Flat one


audiorabbit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 

Mówi się, że srebrny interkonekt pasuje do lampy, zapewne dla zrownowazenia jej ciepłego charakteru brzmienia.  Czy ktoś z Was miał możliwość porównania w/w  przewodów? Rozważam zakup w budżecie kilkuset zł. Mój tor to wzmacniacz na Kt88 i sterujące 6sn7, zlampizowany cd oraz kolumny podłogowe dwódrożne (papier)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SO nie znam, ale Flat One posiadam. Czy będzie nadawał się do twojego zestawu nikt Ci nie powie. Musisz sam sprawdzić. Flat gra równo. Nie rozjaśnia, jest raczej neutralny. Szczegółowość na wysokim poziomie. Jeśli oczekujesz, że kabel odchudzi i przyspieszy wybrzmienia to poszukaj czegoś ze starszych modeli Siltech'a np. SQ-28, ST-14.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albedo Flat One jest raczej neutralny, więc nie wymodeluje brzmienia tak, jak to sobie założyłeś. Do tego ten model Albedo jest niezbyt szczegółowy i mało dynamiczny... moim zdaniem, lepszym pomysłem byłaby wymiana lamp 6sn7 na jakieś szczególnie szybkie i czyste, np. NOS-y Toshiba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem drogę od Albedo Flat One poprzez Geo, skończywszy na Monolith. Słucham na Feliks Audio słuchawkowym na 6N6P i 6S45P-E. Brzmienie tego wzmacniacza na Flat One niezbyt mi się podobało właśnie z uwagi na brak szczegółów. Ciekawiej było na wzm. hybrydowym SOHA III.

Geo już pokazywał więcej szczegółów z dużym zaznaczeniem na neutralność (w Feliksie). Wszystkie przebił Monolith. Dźwięk jest bardzo lampowy, bez wyostrzeń jak ma to miejsce w Soha. Jestem w dosyć niekomfortowej sytuacji bo raczej nie ma zamienników w/w lamp ale wymiana 6sn7 na lepsze mogłaby pomóc. Można spróbować - jak pisze Tomek SQ-28. Miałem go dawno i z tego co pamiętam jest szczegółowy ale jednak "zostawia" bałagan na scenie. Albedo - im wyższy model tym lepiej z zachowaniem neutralności. Słuchawki AKG Q701, więc raczej szczegółowe i neutralne (z niskimi nie miałem problemu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie,  ale bierzemy pod uwagę budżet kilkuset złotych. 

Lepsze srebrne kable z reguły są dość drogie.  Fiat One to pewien kompromis,  ale to dobry kabel za to co kosztuje. 

Wchodząc na poziom 1,5 - 3 kzł można spodziewać się znacznie więcej.  Chociażby taki KCAG od Kimber'a natychmiast pokazuje miejsce Flat'owi.  Wiem bo również mam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomek 1685 napisał:

Wszystko fajnie,  ale bierzemy pod uwagę budżet kilkuset złotych. 

Lepsze srebrne kable z reguły są dość drogie.  Fiat One to pewien kompromis,  ale to dobry kabel za to co kosztuje. 

Zgadzam się. Flat One to dobry i bezpieczny wybór. Można by jeszcze Tellurium Q Black ale ciężko w tej kwocie. Chyba że używany.

https://www.audiostereo.pl/topic/20393-kimber-kcag-vs-albedo-argentum-sonus-o/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej napisano. Wydaj pieniądze na lepsze lampy. Tu są największe rezerwy w zakresie  brzmienia wzmacniacza. Jeśli chodzi o kable to warto pomyśleć o miedzi OCC. Jest to bezpieczniejszy i tańszy wybór . Dobre srebro jest drogie. Tanie srebro jest do d...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było o porównanie kabli, a tymczasem za radą kolegów wymienisz wszystkie bebechy we wzmacniaczu. 

Mam pytanie do specjalistów o lampy 6SN7,  dlaczego japońskie Audio note (Kondo) we flagowych monoblokach za pierdylion tysięcy daje TUNG-SOL z nowej produkcji, przecież są powolne i byle jakie ? Oczywiście pytanie retoryczne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, oxygen napisał:

Pytanie było o porównanie kabli, a tymczasem za radą kolegów wymienisz wszystkie bebechy we wzmacniaczu. 

Mam pytanie do specjalistów o lampy 6SN7,  dlaczego japońskie Audio note (Kondo) we flagowych monoblokach za pierdylion tysięcy daje TUNG-SOL z nowej produkcji, przecież są powolne i byle jakie ? Oczywiście pytanie retoryczne...

Coś muszą dać , a NOSów nie bardzo , z uwagi na niewiadomo co się trafi ? 

Ale potwierdzam tungsol 6sn7gtb to takie sobie lampy jeśli posłuchało się czegoś lepszego , natomiast jeśli się nie słuchało to początkowo robią wrażenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gdyby do flagowych monobloków za pierdylion tysięcy dodali zestaw lamp NOS za pół pierdyliona tysięcy, cały zestaw kosztowałby 1,5 pierdyliona a nie 1 pierdylion. Poza tym mają świadomość, że i tak każdy, kogo stać na taki wzmacniacz i tak wsadzi do niego swoje ulubione lampy. Tak samo jak do takich drogich wzmacniaczy producent dodaje kabel zasilający za 10 zł mimo świadomości, że i tak nigdy nie zostanie on nawet wyjęty z opakowania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś muszą dać w wzmacniaczach za kilkaset tysięcy...  szkoda gadać

Moim zdaniem 6SN7 to świetne lampy, a opowieści, że są wolne, mało szczegółowe to pitulenie powtarzane z internetu podobnie jak o niestabilności Diabełków. Jednak czy ktoś pomyślał o ustawieniu prądu ? Czy ktoś przed wymianą lampy na nową zmierzył prąd przed i po wymianie ?  No przecież po co, to taki sam typ, czasami nawet wygląd więc po co zmieniać prąd i jak to zrobić ? Przecież lepiej kupić NOSy i jak małpka przekładać ciesząc się "spektakularnymi" zmianami ! Tymczasem gdyby poustawiać do każdej wymienionej lampy identyczne prądy zmiany już by nie były tak "spektakularne", czasami prawie niezauważalne. No ale to temat o kablach więc sorry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście trochę odbiegliście od tematu.

Z lamp 6sn7 mam z NOSów Ratheony, JAN Philips WGTA oraz TungSole z bieżącej produkcji.

Pytałem o kabel gdyż od początku gram na Kimber Timbre i w temacie kabli nic nie ruszałem.

Na jednym z portali był Albedo Flat używany za 510zł i byłem ciekawy jak wypada w porównaniu do Sonus Oliwy ( nieznacznie droższy ale 1m a nie 0,5) i tutaj byłem ciekawy o zestawienie i bezpośrednie porównanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiorabbit
dopisanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.