Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  258 członków

Tannoy Klub
IGNORED

poszukujęTannoy gold


michalolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,

poszukuję dla siebie pierwszych Tannoy Gold najlepiej 15'

Proszę o radę na co zwrócić uwagę przy zakupie aby nie popaść w tarapaty i oczywiście czy jest to najlepszy wybór ?

Pokój odsłuchowy 21m2 , muzyka pełne spektrum oprócz disco polo i metalu, wzmacniacz Audio Note OTO SE Signature lampa Telefunken ecc 83.

Znalazłem na ebay taką parę i czy był by to dobry zakup https://www.ebay.pl/itm/Tannoy-Gold-15-Lancaster/123970421211.

pozdrawiam Michał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzko coś o tej ofercie powiedzieć, bo to jak oglądać samochód po karoserii, a wiadomo... najwazniejszy jest silnik (czyli w tym przypadku sam głosnik), który w przypadku Monitor Gold jest dość wiekowy jest i jak sie na Tannoy nie znasz to ... sporo może pójść nie tak. 

Czy to jest dobry wybór ?  Do 21 m nie wydaje mi się.  Mam 20 m u u mnie 12cali wydaje się maks, 15 ciężko bedzie rozwinąć skrzydła 
w takim pomieszczeniu, 15 też słabo sprawdza się przy cichym odsluchu. 

AN Oto ma sporo basu i nie najprecyzyjniejszy, więc tej 15  za mordę nie złapie. Ja bym postarał się posłuchać czegoś z serii SRM/LRM/LGM, bo może się okazać, że ten przetwornik bardzo dobrze zgra się z tym piecem (gra ponoć dość słodko, ja słuchalem tylko wersję NIE signature) 


Tannoy jak najbardziej polecamy, ale z tym wzmakiem i do tego metażu raczej 10 lub 12 cali. 

Ps ; skąd jesteś ? chętnie bym AN OTO SE Signature  posłuchał z moimi LGM

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.