Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana CD na odtwarzacz plików


basil102

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.11.2019 o 07:44, absinth3 napisał:

Obawiam się, że kolega dokonale WIE o czym pisze. Dwa przykłady:

- własny: na moim przykładzie: dla PRZYJEMNOŚCI, zaangażowania, skupienia uwagi, długości odsłuchu, itp cech podstawowych nie ma znaczenia, czy mój skromniutki zestaw (Aries G2+RT-Project Dual) gra 16/44 czy 24/192, czy z HDD na routerze czy z serwisu streamingowego

- kolegi NN, który przewaliwszy ze 20 streamerów i daków, osiadł na najwyższym Reimyo (używka 16/44) i downsampluje ze swojego Aries G1 do 16/44  i ma on najlepszy dźwięk, jaki słyszałem u prywatnej osoby.

Wydaje się, że bardzo rozsądnie powiedziane.

Obawiam się, że deifikacja Hi-Res prowadzi na manowce, owszem- dostarcza niezłej zabawy szczegółami technicznymi i powoduje wypieki na twarzy, bardziej jednak z powodu oczekiwań aniżeli jakości dźwięku, która zależy bezpośrednio i nieodwołanie od realizacji, masteringu i samego źródła (muzycy grający muzykę).

Zgadzam się w 100%. Przy dobrym DACu liczy się jakość samego nagrania, a nie format. Na przetwornikach Chorda (2QUte, Hugo TT2) różnica pomiędzy 16/44 a 24/192 była wyraźna (na korzyść gęstych formatów), ale na moim obecnym przetworniku różnice są  nieznaczne. W dodatku wszystko brzmi dużo (ale to naprawdę znacząco!) lepiej niż wszystkie te najlepsze gęste pliki odtwarzane przez TT2. Jak przetwornik jest słabszy to gęste formaty tonizują pewne ich niedoskonałości. Dobry dac potrafi z niemal każdego nagrania zrobić MUZYKĘ. Tak przynajmniej ja to widzę.

A trzymając się ściślej tematu wątku - mam Aurendera N100H i jestem zachwycony (ma tylko wyjście USB, ale w tym połączeniu jest równie dobry co N10, a kosztuje chyba o połowę mniej!). Względy funkcjonalne (wygoda, bezpośredni dostep do Tidala) powoduja, że nawet nie myślę o powrocie do transportu CD, a jakość samego brzemienia w pełni mnie satysfakcjonuje (obecny zestaw źródłowy  znacznie lepszy niż Krell Kav-280CD). I to z marnym kablem USB - AQ Cinnamon (będę musiał sprawdzić rolę tego elementu bo wszyscy mówią, że to jednak ważne!) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, basil102 napisał:

DAC nie został tam potraktowany po macoszemu, jednak według wszystkich recenzji wejście USB mocno ustępuje pozostałym cyfrowym, czyli RCA i optycznym. Będę zatem musiał użyć konwertera. Myślę, że tego wejścia USB nie warto nawet porównywać z RCA.

Ok, to jedno wydaje się pewne - Ayon zostaje i mam do wyboru między kilkoma "skrzyneczkami" od różnych producentów ? Czytam w międzyczasie o takim rozwiązaniu ale mam wrażenie, że im więcej tym głupszy jestem ? Czy każde z tych urządzeń ( SOtM, dCs, Moon czy Roon lub podobne ) wymaga dedykowanego minikomputera wpiętego w sieć, czy też są takie, które są "samowystarczalne" ? Czy komputer w tego typu rozwiązaniach służy jedynie do postawienia platformy softwareowej do obsługi danego rozwiązania czy pełni jakieś dodatkowe funkcje ?

Tak jak koledzy pisali wyżej masz do wyboru kilka dróg. Ja niedawno przechodziłem przez to samo co Ty, tyle że u mnie zaczęło się od decyzji o zakupie nowego DACa.

Najprostszym rozwiązaniem jest kupienie odtwarzacza All In One w stylu Aurendera. Jest to jedno pudełko z muzyką zapisaną na wewnętrznym twardym dysku. Są modele posiadające wyjścia SPDiF. Wyższe modele mają bardzo satysfakcjonującą jakość dźwięku.

Kolejną możliwością jest kupienie odtwarzacza sieciowego w stylu SOtM (przeciętna jakość dźwięku), dCS Bridge (nie testowałem, ale ma dobre recenzje i zobowiązującą markę) w Twoim wypadku z preferowanym wyjściem SPDiF (konwerter USB wprowadzi dodatkową komplikację, zasilacze, przewody itp) czy jakikolwiek inny (urządzeń tego typu jest bardzo dużo) oraz serwer plików (NAS).

Na samym końcu jest komputer do audio i w Twoim przypadku konwerter USB (Mutec). Nie mówimy oczywiście o zwykłym komputerku za 200zł o jakim napisał jeden z forumowych troli z którego nie będzie żadnej jakości, tylko o zbudowanym do tego celu z liniowymi zasilaczami, kartami USB, przewodami i całą resztą. Jest to rozwiązanie na które ja się zdecydowałem. Z całą pewnością nie jest to rozwiązanie dla każdego, bo wymaga jednak pewnych umiejętności.

Roon to tylko software do odtwarzania z wieloma opcjami dla end pointu, bardzo fajny, niestety nie działa z Windows Serverem którego używam u siebie.

poz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre opinie zbiera Innuos. Jeśli szukasz wygody, to może być ciekawe rozwiązanie. Polski dystrybutor więc nie będzie chyba problemu z przetestowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaviter napisał:

Nie mówimy oczywiście o zwykłym komputerku za 200zł o jakim napisał jeden z forumowych troli z którego nie będzie żadnej jakości, tylko o zbudowanym do tego celu z liniowymi zasilaczami, kartami USB, przewodami i całą resztą

Nie okłamuj Autora wątku ignorancie forumowy.
Do osiągnięcia najwyższej jakości brzmienia wystarczy dokładnie to, co napisałem.
Jeśli ktoś chce się bawić w drogie urządzenia i wydawać niepotrzebnie pieniądze to jego sprawa. Jakość będzie dokładnie taka sama, a z tego co bez przerwy czytam - w tych drogich urządzeniach jest często mnóstwo problemów. Tak więc moje rozwiązanie jest optymalne, bo bezawaryjne, zapewniające wysoką jakość brzmienia i ja je osobiście polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, essewissa napisał:

Mnie się po prostu szkoda chłopa zrobiło jak mu zaczęliście proponować te nasy, komputery, konwertery itp. 

Dużo w tym racji, ja też chętnie podłączyłbym 1 urządzenie i zapomniał o sprawie ale zastanawiam się czy 20 tysięcy zł to dobra cena za moje lenistwo ?, dlatego jako wariant rozważałem upłynnienie CD i zamianę na transport / DAC i tu własnie mocno stał Lumin S1. Jeśli kompletny transport bez DAC to myślałem również o Aurenderze ale ten NAD wygląda bardzo ciekawie.

12 godzin temu, MrSalieri napisał:

Sotm,  dCS to transporty plików.  Wymagają do pracy magazynu z muzyką w postaci komputera NAS lub tego typu podobnego rozwiązania.  Roon to oprogramowanie które instalujesz na komputerze lub serwerze NAS.  Do niego podlaczasz za pośrednictwem sieci LAN urządzenia pełniące funkcje transportów typu dCS a wszystkim sterujesz za pomocą telefonu lub tabletu. W takim przypadku masz jedeno oprogramowanie a możesz zmieniać transporty i podpinać do sieci kilka urządzeń. 

 

No własnie ? Tej informacji mi brakowało, dzięki electro i MrSalieri. Soft można postawić na NAS a takowy już mam ( Qnap, który wspiera Roona ) i całość bez względu na to kto jest producentem transportu robi się prostsza. Jest to jakiś trop, robi się przejrzyściej ?

Dzięki

Rafał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, basil102 napisał:

SOtM, dCs, Moon czy Roon lub podobne ) wymaga dedykowanego minikomputera wpiętego w sieć

SOtM, dCS i Moon to urządzenia.

Roon to software.

Urządzenia:

Jeżeli urządzenie obsługuje jakiś serwis streamingowi i ma własną aplikację (np Moon) to wtedy możesz stream'ować bezpośrednio z sieci do urządzenia (tzn urządzenie samo pobiera sobie dane np. z Tidal'a, Quobu'za itd). Urządzenie musi być tylko podłączone do sieci. Moon obsługuje też Roon'a (a więc potrafi komunikować się oprogramowaniem Roon) oraz UPnP/DLNA, Bluetooth, WiFi i odtwarza z podłączonego dysku USB albo Pendrive'a. Prawdziwy kombajn. Ah zapominałbym bym... jest też obsługa MQA na której de-facto mi nie zależało, a teraz bardzo cieszę się, że jednak jest.

Ważne jest też jakie formaty potrafi obsłużyć urządzenie. I tak Moon 390 obsługuje poniższe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Software:

Roon natomiast to oprogramowanie które musi być gdzieś zainstalowane i jest jakby centrum zarządzania i programem katalogującym. Dzięki niemu możesz przeszukiwać kolekcję. Jeżeli urządzenie obsługuje Roon'a natywne to wtedy może się komunikować z nim za pomocą protokołu RAAT czyli pliki przesyłane są jak "pakiety w internecie" a odtwarzanie następuje w odtwarzaczu (nie ma problemu synchronizacji i jittera). Ale oczywiście nie musisz używać Roon'a. Roczna licencja to całkiem spory wydatek, a licencja dożywotnia jeszcze większy (ale jednorazowy).

Możesz także używać jakiegoś darmowego oprogramowania do zarządzania swoimi plikami (kolekcją).

7 godzin temu, m4tech napisał:
W dniu 17.11.2019 o 07:44, absinth3 napisał:

Okablowanie np USB wnosi nieskończenie więcej dobroci do SQ, niż rozdzielczość pliku.  

To prawda, bez okablowania USB dźwięku w ogóle nie ma, więc z okablowaniem przyrost jest nieskończenie duży ? 

Do grania z plików nie jest potrzebne podłączenie przez USB - patrz mój post wyżej. Ja właśnie dlatego zdecydowałem się na "dedykowane" urządzenie.

 

No i jeszcze się pochwalę na Moon 390 jest 10 lat gwarancji!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez phoenix_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumina bym sobie opuścił. Ewentualnie albo bardzo tanio jakiś używany za około 5tyś , albo bardzo drogo nowy T2, ale to już jest bardzo drogo i też nie wiem, czy warto.

Lumin s1 jest na Sabre 9018, t2 na Sabre 9028pro, ja bym bral t2. 

Spoko wydaje się być Aurender. Cenowo „przystępny” tylko n100h. Można się też zainteresować japońskim Melco. 

Funkcjonalnoscią i łatwością obsługi żaden z w/w nie przebije Nada m50.2.

Fajnie wypadają nowe Auralic Altair g1 i Aries g2, w obu można zamontować twarde dyski. Soft Auralica podobno jest do bani.

Soft Nada BluOS jest uważany za najlepszy na rynku. 

aaa jest jeszcże fajny dac Matrix Element X, około 13tyś, bardzo dobry dac i ma wbudowany streamer, jaki jest soft i jak dopracowany nie wiem, ale firma zacna to może lipy nie zrobili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, basil102 napisał:

dlatego jako wariant rozważałem upłynnienie CD i zamianę na transport / DAC i tu własnie mocno stał Lumin S1

Pożycz Lumina i posłuchaj u siebie jeżeli rozważasz zamianę Ayona na niego. Mi ani A1 ani S1 nie przypadły do gustu po analogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, basil102 napisał:

Soft można postawić na NAS a takowy już mam ( Qnap, który wspiera Roona ) i całość bez względu na to kto jest producentem transportu robi się prostsza. Jest to jakiś trop, robi się przejrzyściej ?

Nie do końca ?

aby w pełni wykorzystać możliwości roona trzeba nabyć urządzenie końcowe w standardzie roon rady czyli wykorzystujące wspomniany protokół komunikacji RAAT. 

Jeśli masz już serwer wypożycz jakiś transport lub odtwarzacz strumieniowy zainstaluj roona na okres testowy i testuj. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Autora wątku - polecam Ci poczytać sobie odpowiednie wątki w zakładce PC Audio.
Tam jest najbardziej przydatna wiedza na temat optymalnego sprzętu do odtwarzania plikowego.
Tu jest zakładka hi-end, w której generalnie chodzi o polecanie sprzętu wypasionego, drogiego, a nie zawsze najlepszego. Więc jeśli nie chodzi Ci o wydawanie kupy pieniędzy w błoto po to tylko, by mieć coś, co osiągniesz za jakiś mały procent tej ceny, to poczytaj sobie tam jaki jest wystarczający i absolutnie spełniający Twoje wymagania sprzęt do odtwarzania plików audio.
Moja propozycja jest tylko jedną z nich.

Pozdrawiam.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli swedzi cie kieszen i koniecznie chcesz wydawac kase na audiofilskie skrzyneczki, to mozesz kupowac transporty, kabelki konwertertery, NASy itd....

 

Ale mozesz tez podejsc do tego zupelnie pragmatycznie

 

1. Zainstaluj na PC-cie, ktory juz posiadasz, program JRiver Media Center (przez miesiac darmowy test)

 

2. Podlacz twoj DAC przez USB do PC-ta (nie pozwol sie „zwariowac“ komentarzami o zlej jakosci USB)

 

3. Skonfiguruj JRiver tak, ze wszystkie pliki o wyzszej rozdzielczosci niz 96/24 beda resampled na 96/24 a pozostale zostaja nietkniete

 

Gotowe, ciesz sie znakomita jakoscia... (i to za darmo)

 

A jak Ci bedzie odpowiadac jakosc, kup JRiver za 40€, do tego App na iPada/iPhona lub podobne do sterowania JRiver za 8€ i sprawa zalatwiona.

 

A Jak Ci sie to bedzie bardzo podobac, kup Mac Mini, zaistaluj na nim powyzsza konfiguracje, podlacz DAC, podlacz USB-SSD Dysk, schowaj do szuflady i zapomnij o nim

 

sprawa zalatwiona.

 

Taki system oparty o PC/Mac to najbardziej otwarta platforma na wszelkie rozszerzenia i upgrady.

Malo tego, programy typu JRiver zawieraja Convolvery umozliwiajace integracje systemow n.p. korygujacych akustyke pomieszczen, glosnikow, itd. I dopsowanie brzmienia calego systemu do wlasnych upodoban

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam wypasionego sprzętu. Ok, nad m50.2 jest drogi, chociaż uważam, że i tak warto za to ile ten sprzęt oferuje, spokój na kilka następnych lat, w porównaniu do tego co oferuje konkurencja. Można potargować, jakiś black friday, można poszukać używanego starszego m50. Ja swój sprzedałem kilka dni temu za niecałe 3tyś. Można na próbę kupić używany Bluesound Vault, około 2tyś zł.

Większość sprzętu audio do streamingu jest "oszukana", tzn. tak naprawdę sprzedają mniej lub pardziej peceta i każą Ci się martwić o obsługę, konfigurację. Wszystkie te roony, dcs bridge. Kup nas, kup twardy dysk, kup kable, skonfiguruj to, sam sobie zgraj cd, otaguj, poszukaj okładek, przenieś na NAS, twardy dysk. W ch... audiofilskiej zabawy.

Za to szanuję Nad-a, oferuje kompletne urządzenie, stawiasz na blacie jak czajnik i działa. Podobnie jest z Aurender, Melco chyba też.

Ja bym w pc audio nie szedł, mnie mierzi laptop przy sprzęcie audio, wystarczy, że na niego w robocie patrzę przez cały dzień. Fajny kiedyś czytałem komentarz na zagranicznym forum co do maca mini (też się zastanawiałem nad jego zakupem), koleś też cmokał nad tym jakie to proste, tanie, wszystko w jednym itp, później kupił Bluseound. Mam nadzieję, że się nie obrazi jak wkleję:

"I had a Mac mini in my audio system for several years before exploring other options. I replaced a 2010 model with another in 2012. The 2012 model was spec'd much higher .. I went all-in .. quad-core i7, 16GB RAM, 256GB SSD. I have a license for Audirvana +, Amarra Luxe, JRiver, HQPlayer, and Pure Music. They all have strengths and weaknesses. (Personally, I'm fond of the Amarra sound quality.) You can tweak the settings to your hearts content for each (less so with Amarra) if you so enjoy. You can't go wrong with any of these IMO. That being said, I grew tired of the endless cycle of Apple updates breaking something audio related. It can be very frustrating when, say, a USB driver is suddenly useless. Of course, one can just ignore the updates and leave everything as is but in my case, the Mac mini was also my every day computer and keeping it updated was important to me. 

Nearly 3 years ago, after said frustration, I decided to try a streamer and purchased a Bluesound Node 2. Easy to set up and use. Stable. No more Apple nonsense"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie się licytować na rozwiązania, oczywiście każdy poleca swoje, a tak naprawdę wszystko zależy od wejścia DACa, od tego, który interface jest w nim lepszy, od tego powinny zależeć kolejne kroki przy doborze transportu.

w każdym dacu może to wyglądać inaczej. Jeśli dac ma dobrze dopracowane USB to można się (od biedy) na nim oprzeć, natomiast statystycznie rzecz ujmując odnoszę wrażenie że takich daców nie jest jeszcze zbyt wiele na rynku. a te trochę starsze właściwie z definicji grają lepiej po spdif

 

Godzinę temu, essewissa napisał:

Ja bym w pc audio nie szedł, mnie mierzi laptop przy sprzęcie audio, wystarczy, że na niego w robocie patrzę przez cały dzień

dokładnie też tak mam, pomijając już całkiem SQ, to jest po prostu inna kultura grania 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2019 o 21:37, basil102 napisał:

według wszystkich recenzji wejście USB mocno ustępuje pozostałym cyfrowym, czyli RCA i optycznym

Chciałbym zauważyć, że Ayon ma też wejście AES/EBU- i dobierając odpowiedni streamer, można go użyć bez dodatkowych elementów. Swego czasu jako streamer rozważałem Bricasti M-5 ( 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w towarzystwie roona albo audirvany (po win 10), ale do testów nie doszło. Natomiast w Aries G2 - wyjście AES/EBU absolutnie dominuje nad SPDIF (nb dość wysoki TOSLINK gra na poziomie RCA od Stereovoxa) oraz nad USB (troszkę się to zmieniło od czasu testu takiego jednego kabelka USB- ale to tylko dygresja).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sine Metu napisał:
6 godzin temu, xajas napisał:
Jesli swedzi cie kieszen i koniecznie chcesz wydawac kase na audiofilskie skrzyneczki, to mozesz kupowac transporty, kabelki konwertertery, NASy itd....

 


Co jest "audiofilskiego" w NAS?

Pewnie poprawia brzmienie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2019 o 18:47, basil102 napisał:

  Zostawiam CD Ayona bo to dźwięk który lubię, nic nie musiałbym tu zmieniać. Ayon ma szerokie możliwości zastosowania jako DAC.

Proponuję zakup SOtM SMS-200 oraz zasilacz UpTone Audio LPS-1. Oba urządzenia na rynku wtórnym. Zasialcz jest kluczowy dla jakosci muzyki. Do tego zakup kabli USB i Ethernet firmy Final Touch Audio, to kable w otulinie z naturalnych materiałów co srawia, że dźwięk brzmi przyjemnie analogowo. Do tego potrzebny jakikolwiek tablet do sterowania. 

Do tego zestawu nie potrzebujesz dodatkowego oprogramowania. Minus to brak funkcjonalności ROON-a - mam na myśli podpowiadanie podobnych wykonawców, życiorysy muzyków, itp.  Zaletą jest dźwięk i brak konieczności utrzymywania wydajnego komputera w ciągłym włączeniu (ROON tego wymaga, tzw. ROON Core).

Dotychczasowych płyt nie ripujesz, choć w łatwy sposób możesz do SOtM-a na stałe wrzucić około 200 zripowanych płyt zapisanych na karcie pamięci wpiętej w SOtM. 

Strumieniujesz sobie nową muzykę, poznajesz, zapisujesz w "ulubionych", a jeśli tylko zechcesz to kupujesz sobie CD. Różnica pomiędzy CD a streamingiem może okazać się pomijalna.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Trab

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Toruniu.
O ziomal ja też z Torunia, jak chcesz modę podjechać z JFeng MX PRo bardzo dobry streamer i będziesz mieć punkt odniesienia.
Gra po AES/EBU USB Coaxial i toslink

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Trab napisał:

Proponuję zakup SOtM SMS-200

To urządzenie jest kiepskie, dużo droższa wersja ultra co najwyżej przeciętna.

 

50 minut temu, Trab napisał:

Zasialcz jest kluczowy dla jakosci muzyki.

Pełna zgoda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Trab napisał:

Zaletą jest dźwięk i brak konieczności utrzymywania wydajnego komputera w ciągłym włączeniu (ROON tego wymaga, tzw. ROON Core).

Roon nie musi być zainstalowany na komputerze z Roon Core i nie musi być w ciągłym włączeniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, kaviter napisał:

To urządzenie jest kiepskie, dużo droższa wersja ultra co najwyżej przeciętna.

 

Pełna zgoda. 

nomen omen właśnie siedzimy i testujemy z nim zasilacze 

oMDrjOF.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kaviter napisał:

nomen omen właśnie siedzimy i testujemy z nim zasilacze 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jak wypada sotm sms-200 ultra neo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, absinth3 napisał:

Chciałbym zauważyć, że Ayon ma też wejście AES/EBU- i dobierając odpowiedni streamer, można go użyć bez dodatkowych elementów.

Kurza twarz ;) Dasz wiarę, że przeoczyłem to wejście ? Mam CD tak ustawione, że niewygodnie zajrzeć mi na tylną ściankę i odnotowałem tylko RCA i USB. Wiedziałem, że jest optyczne bo wpuszczam nim sygnał z Google Chroemecast Music. Masz absolutną rację, CD5s ma AES/EBU. To po raz kolejny zmienia postać rzeczy bo koniecznie muszę zatem sprawdzić, które z tych wejść jest najlepsze.

Dzięki serdeczne

Rafał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trab napisał:

Do tego zakup kabli USB i Ethernet firmy Final Touch Audio, to kable w otulinie z naturalnych materiałów co srawia, że dźwięk brzmi przyjemnie analogowo

Taaa.  wesoly-emotikon-ruchomy-obrazek-0010.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

W nawiązaniu do kilku Waszych ostatnich wypowiedzi i wątku czy 1 dedykowane urządzenie czy jednak trochę dłubania i stworzenie toru plikowego, powiem szczerze, że do niedawna myślałem jedynie o dedykowanym urządzeniu, dlatego 3 - 4 lata temu, po ostatnim upgardzie audio, zarzuciłem ten kierunek, bo tak jak pisałem, 20 i więcej tysięcy jako zapłata za własne lenistwo nie uśmiechała mi się i nie uśmiecha dalej. Dopiero lektura forum ( i to własnie części Hi-End ) pokazała mi, że być może istnieje inna ( przede wszystkim tańsza ) droga na porównywalny dźwięk. Utwierdził mnie w tym wątek Elberotha ( mam nadzieję, że się nie obrazi za powołanie się ), że po kilku latach poszukiwań znalazł godnego następce Aurendera W-20 w postaci...no własnie całego worka mniejszych i większych klocków ( SOtM ). Oczywiście all-in-one byłoby idealne, zarówno sam transport, czy nawet transport / DAC ale byłbym w stanie pogrzebać w osobnych urządzeniach i ustawieniach ( raz a dobrze ), żeby napawać się swoim lenistwem i cieszyć dobrym dźwiękiem. Zgadzam się jednak z essewissa, że ciągłe dłubanie w updateach, ustawieniach, połączeniach absolutnie zdegraduje moje lenistwo a nie o to w tym chodzi ? Zatem wszystkie Wasze sugestie, za które bardzo dziękuję, odnośnie jednej czy drugiej drogi traktuje jako kapitalną bazę wiedzy, która da mi możliwość zrobienia jakiejś shortlisty i wybrania czegoś do przesłuchania.

Rafał

W dniu 18.11.2019 o 19:43, phoenix_pl napisał:

SOtM, dCS i Moon to urządzenia.

Roon to software.

Myślałem o Roon Nucleus czyli urządzeniu i do tego oczywiście Roon Software ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2019 o 20:35, MrSalieri napisał:

Nie do końca ?

aby w pełni wykorzystać możliwości roona trzeba nabyć urządzenie końcowe w standardzie roon rady czyli wykorzystujące wspomniany protokół komunikacji RAAT. 

I znowu masz rację ? Własnie doczytałem, że mój model Qnapa nie pociągnie Roona, konieczna byłaby wymiana na wyższy model. Ale podsumowując, czy dobrze zrozumiałem koncepcje Roona: Roon softwatre na osobnym mini komputerze lub na dedykowanym NAS obsługującym standard Roon ( ta ostania koncepcja załatwia Roon Core i źródło plików ) i do tego urządzenie końcowe koniecznie w standardzie Roon Ready z którego wyjdę sygnałem do DAC ?

Dzięki

Rafał

W dniu 18.11.2019 o 15:40, piotrek7 napisał:

Dobre opinie zbiera Innuos. Jeśli szukasz wygody, to może być ciekawe rozwiązanie. Polski dystrybutor więc nie będzie chyba problemu z przetestowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wygląda ciekawie, dzięki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaviter napisał:

To urządzenie jest kiepskie, dużo droższa wersja ultra co najwyżej przeciętna.

 

Pełna zgoda. 

Tak tylko dopytam, skoro czytam tak jednoznaczną opinię, a czy miałeś okazję posłuchać u siebie sotm sms-200 (nie ultra, nie neo) wraz z UpTone LPS-1 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, basil102 napisał:

Utwierdził mnie w tym wątek Elberotha ( mam nadzieję, że się nie obrazi za powołanie się ), że po kilku latach poszukiwań znalazł godnego następce Aurendera W-20 w postaci...no własnie całego worka mniejszych i większych klocków ( SOtM )

Poprawcie mnie jeżeli się mylę ale wydaje mi się że Elberoth gra z komputera. Jego konfiguracja (przynajmniej jakiś czas temu) służyła zresztą za jedną z inspiracji dla mojej. W bezwzględnej skali wcale nie taka tania, pozwala jednak osiągnąć granie na poziomie W-20 za sporo mniejsze pieniądze.

27 minut temu, Trab napisał:

Tak tylko dopytam, skoro czytam tak jednoznaczną opinię, a czy miałeś okazję posłuchać u siebie sotm sms-200 (nie ultra, nie neo) wraz z UpTone LPS-1 ?

Nie z UpTone, ale tak słuchałem wielokrotnie sms-200 i sms-200 ultra z innymi zasilaczami. Swoją drogą dzisiaj miałem podobną dyskusję o graniu z plików z komputera (dyskusje w realu mają jednak tą przewagę że słychać różnice)

W79QAet.png 

sms-200 ultra z dobrym zasilaczem gra o niebo lepiej niż liniowo zasilany Mac Mini (czy jakikolwiek inny zwykły komputer) ale nie umywa się do najlepszych źródeł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, basil102 napisał:

mój model Qnapa nie pociągnie Roona

sry- to jakie wymagania od nas ma roon?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.