Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana CD na odtwarzacz plików


basil102

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)




Generalnie wszyscy użytkownicy roon są uzależnieni od producenta. Póki ten ostatni będzie miał ochotę działać i suportować to będzie działać.
Gdy pewnego pięknego dnia zmieni zdanie albo się sprzeda jakiemuś większemu graczowi - będzie posprzatane.

Przypadek Squeezeboxa jest w tym wypadku wymowny. Gdy firmę kupił Logitech i wypiął się na użytkowników, pozostał tylko byle jaki support robiony na łapu-capu.


Z tym że Squeezebox Touch nadal bezproblemowo działa, u mnie na firmware 7.8
Dane zapisane na nośniku a nie w pliku
220px-REM_CD_GEPRESST.jpg
Dane to sobie możesz zapisać nawet na papierze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge moge sobie wypalic zaawansowana instrukcje uprawy ziemniakow (multimedialna) na CD i tak samo bedzie wygladac. Zwykla instrukcja wygladala by tak samo.

 

Ot taka cecha tego nosnika ;)

 

Strasznie pliki CDAudio mitami oblozyliscie.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sine Metu napisał:

Z tym że Squeezebox Touch nadal bezproblemowo działa, u mnie na firmware 7.8 emoji56.png

A dlaczego ma nie działać... Rochu pisze bzdury, by pisać, bo lubi błyszczeć na forum. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Sine Metu napisał:

Z tym że Squeezebox Touch nadal bezproblemowo działa, u mnie na firmware 7.8

 

7.8 wydano w marcu 2014 roku.

I jest to bodaj ostatnia wersja firmware  dla Squeezeboxa.

Świeżynka niczym XP naszego zakładkowego trolla.?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2019 o 00:37, kaviter napisał:

Poprawcie mnie jeżeli się mylę ale wydaje mi się że Elberoth gra z komputera. Jego konfiguracja (przynajmniej jakiś czas temu) służyła zresztą za jedną z inspiracji dla mojej. W bezwzględnej skali wcale nie taka tania, pozwala jednak osiągnąć granie na poziomie W-20 za sporo mniejsze pieniądze.

Ja znalazłem wątek, w którym pisał, że Aurender W-20 został po kilku latach zdetronizowany przez SOtM sMS 200 z kondensatorowymi zasilaczami, separatorem galwanicznym i jeszcze 2 / 3 urządzeniami. Całość jest tam bardzo dokładnie opisana. Ten post był bezpośrednio inspiracją, żeby poczytać / popytać o tor oparty o kilka podzespołów w przeciwieństwie do 1 transportu czy transportu / DACa.

W dniu 20.11.2019 o 04:59, absinth3 napisał:

sry- to jakie wymagania od nas ma roon?

Niby nic wielkiego:

SSD storage

An Intel Core-i3 processor or better

At least 4GB of RAM 

ale mój Qnap to model TS-212P oparty na procesorze Marvell czyli poza pamięcią nie spełnia kluczowego warunku brzegowego procesora od Intela. Z instrukcji zrozumiałem, że oczywiście pociągnie baza plików dla Roona ale nie da się na nim samym postawić Roon Core i będzie wymagać dodatkowego PC a to odpada - za dużo urządzeń ?

W dniu 20.11.2019 o 07:27, MarcinGD napisał:

Stawiasz na qnap minimserver. Zgrywasz płyty programem EAC. kupujesz lumina u1 mini, który ma wszystkie wyjścia do przetestowania z twoim cd. Aplikacja jest świetna. Tidala też sobie możesz przetestować. Co najważniejsze jest relaks i zapominasz o tym domu wariatów.

Taki serwer tak czy inaczej postawię by móc przetestować pojedyncze urządzenia nie posiadające dysku jak Lumin, jak cierpliwość mi pozwoli to zarówno z DAC jak i sam transport ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2019 o 09:23, MrSalieri napisał:

Idąc taką drogą można też zainstalować na obecnym komputerze Logitech Media Serwer,  do tego wtyczka do obsługi tidal,  kupić małe urządzenie jak squeezebox classic,  aplikacja typu Orange Squeeze na telefon i spróbować zabawy z plikami i strumieniowaniem.  Koszty znikome,  funkcjonalność, stabilność działania, prostota konfiguracji.  Na początek przygody z plikami idealne rozwiązanie aby spróbować czy warto. 

To już od jakiegoś czasu, na swój sposób mam. Do grania "do kotleta" podłączyłem do Ayona Google Chromecast Audio, do DACa Ayona wchodzę wejściem optycznym bo to małe gówienko Googla na to pozwala więc omijam ichniejszego DACa. Streamuję z Google Play Music. Jakość żadna ale przy kotlecie żaden problem. Oczywiście użyteczność właśnie taka, jakiej brakuje mi obecnie. To budżetowe rozwiązanie pozwala również przesłać FLACa lub WAVa do Chromecasta, wygoda żadna bo trzeba ręcznie przerzucać pliki do przeglądarki ale czysto teoretycznie z komputera ( żadnego audio, zwykły notebook ? ) do bardzo prostego streamera, przy pomocy WiFI leci bezstratny ( WAV lub FLAC ) plik i wchodzi do DACa Ayona. Różnice słychać od razu, nie trzeba żadnego osłuchania. Dynamika w skali makro może i nawet jakaś ale różnica w scenie, jej głębokości, pozycjonowaniu źródeł, trójwymiarowości a przede wszystkim w wybrzmieniach detali jest zasadnicza. Tego się nie da oszukać ? Wyjście analogowe z Chromecasta zarówno przy streamowaniu jak i graniu plików pominę milczeniem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2019 o 15:11, Stefan Dedalus napisał:

Sporo już tutaj napisano, dorzucę swoje 3 gr (profanując być może dział Hi-End ;). 

Jeśli chcesz wygody, unikałbym łączenia streamer -> dac -> reszta (w tym też Raspberry i pochodne). Jeśli cena nie gra roli, przetestuj dsc Bartók - to DAC ze streamerem, przedwzmacniaczem i opcjonalnym wzmacniaczem słuchawkowym - wpinasz w końcówki i wszystkim sterujesz wygodnie z poziomu kilku aplikacji - do wyboru (ROON, ich własna Mosaic, albo apki serwisów streamingowych Tidal i Spotify) + przyjmie dane z Twojego odtwarzacza. Miałem przyjemność posłuchać tego na AWS (w piątek wieczorem, więc jeszcze w przyzwoitych warunkach), na słuchawkach Focal i będę próbował wypożyczyć na odsłuchy w domu. Podoba mi się też "filozofia" tej firmy - ciągły support i brak kompromisów tech. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Za mniej niż połowę dcsa, można mieć Mytek Manhattan II - oni korzystają ze stockowych kości DAC, ale wyciągają z tego co się da. Reszta bardzo podobna do dcsa (streamer, pream). Brak własnej apki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Oba powyższe wspierają wszystko: w tym i DSD i MQA. 

Miałem na odsłuchach PS DirecStream kilka miesięcy temu i nie polecam. Porównałem wówczas z Chord Qutest (czysty DAC) i moim zdaniem Chord gra zdecydowanie lepiej, bardziej angażująco z lepszą przestrzenią i "napowietrzenienim". Z resztą polecam zerknąć tutaj: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Minusem DACów Chorda jest właśnie wygoda - potrzebują streamera, więc dochodzi zabawa z kablami, kolejnymi klockami itd. Plusem wyższych modeli (Hugo 2, Hugo  TT 2, Dave), jest możliwość sprzętowego sterowania głośnością. Póki co, to najlepsze DACi jakie słyszałem, różnica jest słyszalna natychmiast, zwłaszcza w nagraniach koncertów "na żywo".

 

 

Wygoda ważna rzecz, w mojej sytuacji wysunęła się nawet na pierwsze miejsce ? ale cena gra rolę, nawet zasadniczą. Tak jak pisałem w pierwszym wątku, ja już króliczka audio złapałem, dźwięk mojego zestawu mnie satysfakcjonuje, tylko się cieszyć. Nadwyżkę finansową wydałbym w pierwszej kolejności ( 1 ) na zakup wolnego czasu na słuchanie muzyki z tego całego "złomu" w drugiej ewentualnie na ( 2 ) wymianę CD na Ayon CD35. Oczywiście są pomysły na kolejne zachcianki, porównania i wymiany ale leczę się bardzo szybko wracając do punktu 1 ? Jedyne zatem co chce osiągnąć, nie tracąc jakości dźwięku, który mam, to wygoda użytkowania. Stąd właśnie pomysły na jakieś wręcz DIY - choć po lekturze komentarzy zaczynam sądzić, że to nie ten kierunek i trzeba będzie znaleźć kompletne urządzenie. Osobnym wątkiem jest synergia toru. Mój Ayon może bez problemu wysterować końcówki Passa ale efekt był mizerny, z podobnym rezultatem wpasował się któryś z mocnych przedwzmacniaczy Audio Reserarch ( nie pamiętam niestety modelu ). Nie zagrało. Pre i końcówki Passa robią robotę i szkoda to komplikować. Pewnie coś zagrałoby lepiej ale mi się już nie chce szukać...ciągle mało czasu ? Tak czy inaczej, bardzo dziękuję za rzeczowe sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, basil102 napisał:

Wygoda ważna rzecz, w mojej sytuacji wysunęła się nawet na pierwsze miejsce ? ale cena gra rolę, nawet zasadniczą. Tak jak pisałem w pierwszym wątku, ja już króliczka audio złapałem, dźwięk mojego zestawu mnie satysfakcjonuje, tylko się cieszyć. Nadwyżkę finansową wydałbym w pierwszej kolejności ( 1 ) na zakup wolnego czasu na słuchanie muzyki z tego całego "złomu" w drugiej ewentualnie na ( 2 ) wymianę CD na Ayon CD35. Oczywiście są pomysły na kolejne zachcianki, porównania i wymiany ale leczę się bardzo szybko wracając do punktu 1 ? Jedyne zatem co chce osiągnąć, nie tracąc jakości dźwięku, który mam, to wygoda użytkowania. Stąd właśnie pomysły na jakieś wręcz DIY - choć po lekturze komentarzy zaczynam sądzić, że to nie ten kierunek i trzeba będzie znaleźć kompletne urządzenie. Osobnym wątkiem jest synergia toru. Mój Ayon może bez problemu wysterować końcówki Passa ale efekt był mizerny, z podobnym rezultatem wpasował się któryś z mocnych przedwzmacniaczy Audio Reserarch ( nie pamiętam niestety modelu ). Nie zagrało. Pre i końcówki Passa robią robotę i szkoda to komplikować. Pewnie coś zagrałoby lepiej ale mi się już nie chce szukać...ciągle mało czasu ? Tak czy inaczej, bardzo dziękuję za rzeczowe sugestie.

Wysterować to mogą końcówki a nie CD czy Pre

Pass fajny jest, ale jak i Ayon narzucają własną charakterystykę a jak zdublujesz narzucenia, to wyjdzie przesadne "podbicie"

Troche systemów w życiu słuchałem, powiem Tobie ze inżynierów od ostatniego trendu Hi-endu to bym wywalił na zbity pysk, to głuchelce z fantazją 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dla wielu osób się wyjaśniła (m.in dla mnie), bo roon podrożał do 699$

Miłe.

Ale jest audirvana i inne też

Cena Qobuz w US spadła do 15$; gdyby tak u nas ... kiedyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko jednego - nie słyszący/nie wierzący usilnie starają się udowodnić że że różnice nie istnieją, ludzie zachowujący się jak walczący ateiści -którzy wierzą i udowadniają  wszystkim wokół że Bóg nie itd tracąc tyle swojego bezcennego czasu na zwalczanie tego czego wg nie istnieje. Mało to  logiczne.

Ktoś kupuje sieciówkę za k$ słyszy różnicę ok jego pieniądze , moje doświadczenie jest takie : innymi technicznymi sposobami - mierzalnymi można  typu . transformator separujący  o bardzo niskiej pojemności między uzwojeni owej daje większy przyrost  czy różne warranty połączeniami PE pomiędzy urządzeniami, ale nie wmawiam tego jako ideologii. Każdy ma prawo wyboru.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rochu napisał:

Był tu wcześniej jeden taki co się tez tym podniecał, pisał o wszystkim głównie o materiałoznawstwie

To jeszcze za czasów pl.rec.audio było, ciekawe kto to pamięta?

 

2 godziny temu, absinth3 napisał:

roon podrożał do 699$

Roon podrożał w licencji lifetmme, jest ładne wyjaśnienie na community dlaczego tak się stało. Licencja roczna bez zmian. Przy okazji, Roon jest wart tych pieniędzy i nie chodzi mi o jakość dźwięku per se. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paweł C napisał:

Roon jest wart tych pieniędzy i nie chodzi mi o jakość dźwięku per se

Spierał się nie będę- Kolega ma rację. Jednakże dla użytkownika końcowego to tak czy tak podwyżka do wartości znacznie przekraczającej cenę np. NAS-a, który by to uciągnął. 

A czemu NAS ze stosowną aplikacją np roon? A bo to jeden PC/laptop mniej plus inne korzyści np 24/7.

Testowałem dźwiękowo następujące aranżacje:

1. HDD po USB ro routera

2. Laptop po wi-fi do routera

3. PC po kablu do routera

Z routera po wi-fi do streamera (podłóg zaleceń producenta). W każdym wypadku grało fajnie, zestaw 3 - najlepiej, więc założyłem NAS-a jeszcze prostszego i słabszego jedno-zatokowca, niż TS-212P. I jest gites.

3 godziny temu, emc_emc napisał:

Ktoś kupuje sieciówkę za k$ słyszy różnicę ok jego pieniądze , moje doświadczenie jest takie : innymi technicznymi sposobami - mierzalnymi można  typu . transformator separujący  o bardzo niskiej pojemności między uzwojeni owej daje większy przyrost  czy różne warranty połączeniami PE pomiędzy urządzeniami, ale nie wmawiam tego jako ideologii. Każdy ma prawo wyboru.

Pełna racja- kable słyszę, ale ta zabawa od dawna mnie nuży i niedługo ją zakończę. Przyrzekam!!!

INNE TECHNICZNE SPOSOBY hmmm i tu mamy problem:

każde urządzenie (w tym kable) ma swoje parametry techniczne- jakoś nie spotkałem się z zaleceniami odnośnie doboru urządzeń bezpośrednio podłączonych np do klocka A nie powinny być podłączane kable o danych parametrach parallel capacitance, series inductance, loop resistance. Albo kojarz wmacnacz NN z pre XY na podstawie parametrów wejście/wyjście itp.

        Co więcej- przerobiłem sytuację gdy do wzmacniacza E podłączyłem kable głośnikowe A- z głośników popłynęło popierdywanie a wzmak szybciutko się bardzo mocno zagrzał. Ani w instrukcji E, ani w peanach na cześć A nie znalazłem wykluczeń użycia.

Takich zaleceń niestety bardzo brakuje. Rozumiem jednak, że odpowiednie pomiary mogą być drogie i uciążliwe, wymagające bardzo dobrej wiedzy technicznej itp a i tak decyzje zapadałyby "na ucho". 

Prośba: gdyby Koledzy mieli jakieś namiary na literaturę dla prostaczków a nie inżynierów-techników, pod tytułem - "Jak łączyć?" będę bardzo wdzięczny za wskazanie.

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, basil102 napisał:

Jedyne zatem co chce osiągnąć, nie tracąc jakości dźwięku, który mam, to wygoda użytkowania. Stąd właśnie pomysły na jakieś wręcz DIY - choć po lekturze komentarzy zaczynam sądzić, że to nie ten kierunek i trzeba będzie znaleźć kompletne urządzenie.

Padło w tym wątku już kilka propozycji. 

Ja na Twoim miejscu poszedł bym w transport plików i roona.  Resztę bym zostawił skoro Ci odpowiada. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, absinth3 napisał:

Testowałem dźwiękowo następujące aranżacje:

1. HDD po USB ro routera

2. Laptop po wi-fi do routera

3. PC po kablu do routera

A routery i switche też dobierasz na ucho?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, absinth3 napisał:

Prośba: gdyby Koledzy mieli jakieś namiary na literaturę dla prostaczków a nie inżynierów-techników, pod tytułem - "Jak łączyć?" będę bardzo wdzięczny za wskazanie.

Proszę bardzo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"If you are a hi-fi customer, beware of the pseudo-scientific false claims of overpriced and under-performing hi-fi cables. Avoid these "hi-fi" cables and equip your system with the finest professional cables available"

Benchmark robi swoje kable na produktach Canare czego nie kryje, ale można też kupić inne.

Każdy użytkownik powinien mieć w ustawieniach przycisk on/off kablarz/niekablarz. Czytając wątek powinien być kolejny przycisk on/ff, który by zarządzał wpisami wg informacji jak wyżej.

Nie czytałbym wpisów, że nie znam urządzenia bo nie podłączyłem do niego sieciówki o wartości urządzania, albo poczytałbym o tym jaki kable kupić żeby zagrało.

 Rozmarzyłem się. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, malikali napisał:

A routery i switche też dobierasz na ucho?

router mam od dostawcy (Orange) więc nie zmieniam, ale LPSU dostał na wstępie i tak już zostało. Switch mam 1(najtańszy możliwy) ale tylko do dekodera i BD więc mi rybka.

A ponieważ nie wątpię w intencję zapytania, to proponuję Koledze sprawdzenie (MOŻE NA MATERIALE MUZYCZNYM KIM H.):

ja nie mam możliwości, bo mam internet na światłowodzie.

 

27 minut temu, essewissa napisał:

Proszę bardzo

DZIĘKUJĘ BARDZO!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, basil102 napisał:

Ja znalazłem wątek, w którym pisał, że Aurender W-20 został po kilku latach zdetronizowany przez SOtM sMS 200 z kondensatorowymi zasilaczami, separatorem galwanicznym i jeszcze 2 / 3 urządzeniami. Całość jest tam bardzo dokładnie opisana.

Hmm nie kojarzę tego szczerze mówiąc, tak pobierznie przejrzałem wątek Elberotha i tylko znalazłem wpis że Sotma nie używa 

i że miał testować cały set

 

na pewno jakieś półtora roku jak ja budowałem swojego też słuchał z PCeta.

Zresztą ja testowałem i zwykłego sms200 (bardzo słabo) i ultra, nie jest to poziom W20.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, file-moon napisał:

Ja moge moge sobie wypalic zaawansowana instrukcje uprawy ziemniakow (multimedialna) na CD i tak samo bedzie wygladac. Zwykla instrukcja wygladala by tak samo.

A wyczynowi plików (gęstych najchętniej) słuchacze - twierdzą z uporem, że dane w plikach audio są:

inne niż wszystkie inne dane cyfrowe,

szlachetniejsze (jakby)  ...(nie! na pewno!)

poddawane są podstępnym i złym modyfikacjom na każdym kroku (łączówki, przejścia metal-metal,

druty połączeniowe, serwery, satelity, transporty CD, wifi, routery, usb itd...itd...itd

Taki urojony, bajkowy światek. ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, iro III napisał:

Taki urojony, bajkowy światek. ?

 

Granie z plików doszło już do absurdu jeżeli idzie o możliwości skomplikowania całego systemu i możliwości czynienia inwestycji w sprzęt oraz infrastrukturę.

IMO, jest to już bardziej zagmatwane niż u gramofoniarzy.

Właśnie roon, pomimo świetnej koncepcji, jest tego doskonałym przykładem.

Aby wszystko zagrało potrzeba urządzenia core, urządzenia do magazynowania plików, urządzenia końcowego i czegoś do sterowania całością. Oczywiście można to skomplikować o wydzielone okablowanie, dedykowane przełączniki, izolację galwaniczną, zasilacze, etc...

W porównaniu z tym taki SB Touch to bajka bo aby zagrało potrzeba tylko samego SBT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, emc_emc napisał:

Nie rozumiem tylko jednego - nie słyszący/nie wierzący usilnie starają się udowodnić że że różnice nie istnieją, ludzie zachowujący się jak walczący ateiści -którzy wierzą i udowadniają  wszystkim wokół że Bóg nie itd tracąc tyle swojego bezcennego czasu na zwalczanie tego czego wg nie istnieje. Mało to  logiczne.

Zrozumiesz natychmiast gdy błędne opisy - "nie słyszący/nie wierzący" zamienisz na - "nie słyszący/WIEDZĄCY"  i "którzy wierzą" na - "którzy WIEDZĄ".

...i natychmiast całość, stanie się bardzo logiczna.

5 godzin temu, absinth3 napisał:

INNE TECHNICZNE SPOSOBY hmmm i tu mamy problem:

każde urządzenie (w tym kable) ma swoje parametry techniczne- jakoś nie spotkałem się z zaleceniami odnośnie doboru urządzeń bezpośrednio podłączonych np do klocka A nie powinny być podłączane kable o danych parametrach parallel capacitance, series inductance, loop resistance. Albo kojarz wmacnacz NN z pre XY na podstawie parametrów wejście/wyjście itp.

Kable to nie urządzenia. Mają oczywiście swoje parametry RLC, niestety ich wartości w porównaniu z tym co "widzi" , czyli jakie RLC, (za ich pomocą, czyli po podłączeniu) wzmacniacz od strony głośników i na odwrót ...są  (dla linii krótkich, czyli połączeń domowego audio) pomijalnie małe, nieistotne.

Dlatego nikt, nigdy

(może kiedyś w jakimś ezoterycznym Haj audio ktoś na to wpadnie? ale będą kłopociki bo jak wiadomo z licznych opisów i wewnętrznych bojów, nawet wyczynowym, te same, identyczne w takich samych konfiguracjach, naj Haj kable potrafią brzmieć diametralnie różnie)

nie poda takich informacji, zapomnij.

A wzm. i pre "na podstawie parametrów we/wy" ????

Nie wierzę! - to abc łączenia ze sobą takich urządzeń.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, rochu napisał:

IMO, jest to już bardziej zagmatwane niż u gramofoniarzy.

Mam dwóch kolegów którzy grają tylko z gramofonu i ich konfiguracje mnie przerażają. Preampy silniki, paski, zasilacze do nich, dociski, ten cały sprzęt do ustawiania gramofonu, mikroskopy, maszyny do mycia płyt, do demagnetyzowania, pistolety antystatyczne, środki do czyszczenia igły, pliki są proste przy tym, szczególnie że jak skończysz konfigurację to tylko włączasz muzykę, a oni ciągle coś muszą robić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kaviter napisał:

Mam dwóch kolegów którzy grają tylko z gramofonu i ich konfiguracje mnie przerażają. Preampy silniki, paski, zasilacze do nich, dociski, ten cały sprzęt do ustawiania gramofonu, mikroskopy, maszyny do mycia płyt, do demagnetyzowania, pistolety antystatyczne, środki do czyszczenia igły, pliki są proste przy tym, szczególnie że jak skończysz konfigurację to tylko włączasz muzykę, a oni ciągle coś muszą robić ?

Ja mam podobne wrażenia odnośnie niektórych konfiguracji pc-audio.

Osobne zasilacze do wszystkiego, konwertery, izolatory galwaniczne, etc, etc.

Konfiguracja softu to osobny horror.

Lektura Comuteraudiophile to niezłe przeżycie. Nie umywa się do dyskusji gramofoniarzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kaviter napisał:

demagnetyzowania

Oni wiedzą - co DE-MAGNETYZUJĄ w przypadku grania z winylu???

Może Ty wiesz?

Konsternacja?

OK - podpowiem - przeczytałem tu kiedyś "naukową" teorię, jakoby w farbie naniesionej na label istnieją związki chemiczne żelaza...

(być może oni, lub Ty znasz jakieś inne?)

To doskonale wpisuje się w od lat stosowaną przez ezoteryków audio strategię. Polega ona na wynajdywaniu nawet realnie występujących zjawisk fizycznych, do tego by z nimi natychmiast podejmować heroiczną walkę, najczęściej za pomocą wyszukanych (i niezbędnych) gadżetów audio voodoo.

...dyskretnie "nie wspominając"/lub nie wiedząc (?) przy tym o ich SKALI czy proporcjach w jakich realnie mogą wstępować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zadziwiają te wszystkie kombinacje z pc audio - to rozwiązanie które ja wybrałem jest maksymalnie bezobsługowe i nic poza jednym zasilaczem zewnętrznym zbytnio zmienić nie można - jest to zwyczajnie transport zdalnie sterowany tabletem. Najlepsze w tym wszystkim jest to że serwer podaje USB jako jedno źródło a inne wyjścia cyfrowe jako drugie wyjście i tak też to widzi mój Roon i ps audio directstream. Według mnie u mnie co dziwne dźwięk po USB był minimalnie lepszy (mój sms-1000SQ D ma wbudowaną karte USB z zegarem sCLK-2224

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kaviter napisał:

Hmm nie kojarzę tego szczerze mówiąc, tak pobierznie przejrzałem wątek Elberotha i tylko znalazłem wpis że Sotma nie używa 

Tutaj cały watek:

Pozdrawiam

Rafał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, absinth3 napisał:

router mam od dostawcy (Orange) więc nie zmieniam, ale LPSU dostał na wstępie i tak już zostało. Switch mam 1(najtańszy możliwy) ale tylko do dekodera i BD więc mi rybka.

A ponieważ nie wątpię w intencję zapytania, to proponuję Koledze sprawdzenie (MOŻE NA MATERIALE MUZYCZNYM KIM H.):

ja nie mam możliwości, bo mam internet na światłowodzie.

Ja już przemilczę ww materiał, ale po co mam zwiększać prędkość sieci do materiału muzycznego, który nie wykorzystuje całego łącza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, absinth3 napisał:

Z routera po wi-fi do streamera (podłóg zaleceń producenta). W każdym wypadku grało fajnie, zestaw 3 - najlepiej, więc założyłem NAS-a jeszcze prostszego i słabszego jedno-zatokowca, niż TS-212P. I jest gites.

To z czego ( z jakich urządzeń ) składa się Twój tor plikowy, jeśli możesz zdradzić ?

Rafał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się boję zapytać gdzie ten tor plikowy się zaczyna ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.