Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana CD na odtwarzacz plików


basil102

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rochu napisał:

Konfiguracja softu to osobny horror.

Moje wrażenie jest takie że próbuje się naprawić/poprawić za pomocą płatnego oprogramowania to co wstawili w jedynie słuszny system.

Ja gram na Linuksie (Spotify + VLC dla zgranych płyt) i jest nieźle po USB (DAC to SA8005). Nie wnikam w ustawienia, nie widzę specjalnie takiej potrzeby poza tym że odtwarzam pliki w trybie 44,1kHz. W swojej konfiguracji nie słyszę różnic pomiędzy płytą CD a ścieżką zgraną do pliku z tejże płyty. Testowałem też RPi z Volumio i HiFiBerry Digi+ Pro, jakby trochę inne granie niż przez wejście USB ale ograniczenia w funkcjonalności w stosunku do PC powodują że nie chce mi się tego nawet włączać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sls napisał:

ograniczenia w funkcjonalności w stosunku do PC

Jakie ograniczenia masz na myśli? Ja odkąd do streamu używam Maliny + Volumio, to przestałem używać PC. Tylko laptopa jako transport w pracy. W volumio, Jest Spotify Connect (steruję natywną apką Spotify), jest Tidal, jest obsługa dysków sieciowych. Pracuje 24/7, nie wiesza się i obudowa ma wielkość dwóch paczek od fajek. Można schować za sprzętem. Tak, ze 2 lata temu, były niedociągnięcia. Obecnie system jest stabilny i co raz mniej pozostało do poprawienia.
To co mnie wkurza, to wyszukiwanie. Nawet jak wybiorę, aby wyszukiwał z niektórych źródeł to przeszukuje wszystkie możliwe (YT, Tidal, dyski, radia). Musiałbym odinstalować pluginy, a zdarza mi się sporadycznie skorzystać z YT czy z jakiegoś webradia.

Głównym źródłem pozostaje CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kaviter napisał:

Mam dwóch kolegów którzy grają tylko z gramofonu i ich konfiguracje mnie przerażają. Preampy silniki, paski, zasilacze do nich, dociski, ten cały sprzęt do ustawiania gramofonu, mikroskopy, maszyny do mycia płyt, do demagnetyzowania, pistolety antystatyczne, środki do czyszczenia igły, pliki są proste przy tym, szczególnie że jak skończysz konfigurację to tylko włączasz muzykę, a oni ciągle coś muszą robić ?

Z konfiguracją toru plików tez nie jest łatwo

zasilacze liniowe do NAS, Routera, switch, różne kable zasilające Ethernet, uziom do streamera, podstawki, izolatory, dociążenia
Paaanie konachy, kupić streamer i włączyć to każdy umie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, basil102 napisał:

To z czego ( z jakich urządzeń ) składa się Twój tor plikowy, jeśli możesz zdradzić ?

NAS TS-128A/internet-->router-->wi-fi-->Auralic Aries G2-->DAC itd inne  to kable, podstawki, itp URZĄDZENIA hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rochu napisał:

Granie z plików doszło już do absurdu jeżeli idzie o możliwości skomplikowania całego systemu i możliwości czynienia inwestycji w sprzęt oraz infrastrukturę.

IMO, jest to już bardziej zagmatwane niż u gramofoniarzy.

Właśnie roon, pomimo świetnej koncepcji, jest tego doskonałym przykładem.

Aby wszystko zagrało potrzeba urządzenia core, urządzenia do magazynowania plików, urządzenia końcowego i czegoś do sterowania całością. Oczywiście można to skomplikować o wydzielone okablowanie, dedykowane przełączniki, izolację galwaniczną, zasilacze, etc...

W porównaniu z tym taki SB Touch to bajka bo aby zagrało potrzeba tylko samego SBT.

Niby tak bo taki sbt wystarczy że mu nacisniemy Play w pilocie czy smartfonie i już rozpoczyna granie ale granie z PC wcale nie jest aż tak skomplikowane to tylko tak wygląda. Jak już wszystko zrobimy to działa to sprawnie i szybko. Też wystarczy tylko start w aplikacji na smartfonie i muzyka gra. Oczywiście PC/laptop musi być włączony w takim wypadku cały czas w przeciwnym wypadku trzeba bo najpierw uruchomić. Plusem jest to że gra wszystko i z wszystkiego i chodzi szybko i można w tle szukać muzyki z dowolnego źródła. Streamery gorzej sobie radzą ale są łatwiejsze i szybsze w pierwszej konfiguracji. Także wszystko ma plusy i minusy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, basil102 napisał:

Tutaj cały watek:

Bardzo ciekawe musiałem to przeoczyć, 2017 rok wydaje się że to wcześniej niż posty w jego głównym wątku. Jak pisałem zwykły SMS-200 jest moim zdaniem kiepskim urządzeniem, aż trudno uwierzyć że te pozostałe elementy toru USB aż tak poprawią dźwięk. Skomplikowane to wszystko, ja gram z PCeta i spotkałem się z opiniami że w takim przypadku jak mój kiedy i sam PCet i karta Jcat USB Femto są zasilane dobrymi liniowymi zasilaczami USB Isolator Jcata praktycznie nic nie wnosi, u siebie nigdy tego nie testowałem mam podpięte wyjście z karty Jcat USB bezpośrednio do DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rochu napisał:

Ja mam podobne wrażenia odnośnie niektórych konfiguracji pc-audio.

Mi może jest trochę łatwiej bo jestem inżynierem z pokrewnej dziedziny. Pomimo że system jednego z tych kolegów to jeden z najlepszych jakie w ogóle kiedykolwiek słyszałem, nie ciągnie mnie do tego, ta cała mechaniczność, te wszystkie ustawienia to nie dla mnie, i do tego zbieranie płyt winylowych to naprawdę kiepskie hobby ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam te wpisy Koledzy - to nadziwić się nie mogę, skąd te Wasze ciągłe problemy, narzekania, niezadowolenie, skoro szukacie wśród profesjonalnych urządzeń dostępnych na rynku?
Ja od chyba 7, czy 8 lat mam spokój, mimo iż zastosowałem tanie, Waszym zdaniem prymitywne rozwiązanie, ale niezwykle skuteczne, niezawodne i przede wszystkim zapewniające wysoką jakość brzmienia, z czego niektórzy tutaj się notorycznie śmieją, bo widocznie zazdroszczą, a sami nie potrafią sobie tego brzmienia zapewnić, jak i zwalczyć problemów.
Szukacie swoich optymalnych gotowych rozwiązań, ale po omacku, zamiast rozpoznać temat i rozwiązać te problemy samemu, tak jak ja to zrobiłem. To jest trudna droga do osiągnięcia nirwany, bo testowanie coraz to nowych urządzeń dostępnych na rynku zawsze będzie obarczone ryzykiem złego działania, wieszania się, niezadowolenia z brzmienia. Oczywiście nie wszystkich. Są też plikowce, które będą w pełni profesjonalne i niezawodne, tylko wybór takich jest bardzo losowy i zależy najbardziej od szczęścia, bo trzeba trafić na sprzęt, który będzie pracował bezkonfliktowo i zapewniał wysoką jakość dźwięku. Tak działają "gotowce", za które trzeba w dodatku często słono zapłacić.
Ja swój "budżetowy" system do odtwarzania plikowego dopieszczałem przez 2 miesiące, ale warto było, bo problemów nie ma i jakość jest znakomita.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, barmanekm napisał:

Jakie ograniczenia masz na myśli?

Choćby brak importu "zapisanych" albumów w Spotify choć być może funkcja connect rozwiązuje ten problem. Wyszukiwanie albumów jako takie też działało tak sobie. Komputer jest mi potrzebny do wysterowania RPi więc wolę grać bezpośrednio z laptopa zwłacza że od czasu do czasu oglądam coś na YT lub przęglądam strony. Ja wszystkie płyty zgrałem na dysk, raz na rok może zapuszczę jakąś płytę. W przypadku VLC nie potrzeba nawet tagów do ogarnięcia biblioteki, wystarcza że się poszczególne albumy umieści w osobnych katalogach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konfiguracją toru plików tez nie jest łatwo
zasilacze liniowe do NAS, Routera, switch, różne kable zasilające Ethernet, uziom do streamera, podstawki, izolatory, dociążenia
Paaanie konachy, kupić streamer i włączyć to każdy umie



;)


Z pralka jest podobnie, zasilanie, stabilizacja obrotow, ceramiczne lozyskowanie, zmiekszacze i odkamieniacze wody ....

Durny to i budowe mlotka zkomplikowac potrafi (bez jakiegokolwiek wplywu na dzialnie).

Pozdrawiam i dobrej nocy zycze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sls napisał:

Choćby brak importu "zapisanych" albumów w Spotify choć być może funkcja connect rozwiązuje ten problem.

Spotify Connect działa tak wygodnie, że w ogóle odinstalowałem plugin Spotify i używam wyłącznie Connect. Brak podobnej funkcjonalności w Tidal, to zaraz za ograniczoną biblioteką powód, że nie przechodzę permanentnie na Tidala, pomimo lepszej od Spotify jakości dźwięku. Do tej pory Spotify, zarówno z PC jak i z komórki, to mój ulubiony UI, jeżeli chodzi o przeglądanie zasobów muzycznych. Ale  tak poza tym to byłem pewien, że od którejś wersji plugina ta funkcjonalność już działa.

1 godzinę temu, sls napisał:

Ja wszystkie płyty zgrałem na dysk, raz na rok może zapuszczę jakąś płytę. W przypadku VLC nie potrzeba nawet tagów do ogarnięcia biblioteki, wystarcza że się poszczególne albumy umieści w osobnych katalogach.

Ja także prawie wszystkie płyty mam zripowane do osobnych folderów (Wykonawca - Tytuł - rok - jakis nr katalogowy etc.), ale także otagowuję pliki podstawowymi danymi, i dodaję zdjęcie albumu. Chcę postawić sobie jakiś nas, bo w tej chwili mam podłączony dysk bezpośrednio do maliny, to może wtedy będę częściej grał z plików. Jednak nawet wtedy myślę, że moim głównym źródłem pozostanie CD. Nie wiem czy to sentyment, czy przyjemność rytuału, ale jakoś lubię...
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2019 o 16:40, rochu napisał:

W ustach użytkownikach roon to jest ósmy cud świata.

 

Roon jest świetny jako system holistycznie podchodzący do biblioteki muzycznej, niezależnie od miejsca jej pochodzenia. Jest fenomenalny jako system strefowy. Ma bardzo dobry, przemyślany interfejs, na każdym używanym przeze mnie urządzeniu. Wymaga od użytkownika technicznej wiedzy, wykraczającej nieco ponad guzik Start. Masz rację, jeżeli firma padnie - system straci swoje największe atuty - ale nie sądzę, żeby przestał działać. W sumie godzę się na takie ryzyko, choćby z powodu ogólnej ulotności wszystkiego, nie tylko projektów informatycznych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputerowe audio, jak wszystko inne, moze byc latwe albo trudne.

Jezeli chodzi o Roon, to wcale nie musi byc skomplikowane.
Wystarczy przeczytac jedna strone: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  zeby zrozumiec, ze potrzebne sa: serwer, wyjscie i centrum sterowania.
Zeby je miec,  mozna kupic gotowe komponenty "Roon Ready" i "Roon Tested" i zaplacic frycowe (i jest łatwo),
albo zrobic wszystko samemu, zeby było taniej (i nie musi być łatwo).

Najwieksze zmartwienie z Roon, tylko dla tych, ktorzy kupili licencje "na całe życie", to to, jak długo firma Roon Labs będzie trwać. 
Co prawda firma obiecuje, ze gdyby cos sie stało, to usunie moduł sprawdzajacy co miesiac licencje (tak by wciaz moc uzywac Roona), ale tak nie musi sie stac.
Tak naprawde dostajemy tylko to, co jest zapisane w licencji.

Radio w Roon jest wg mnie slabe. Moze najnowsza (1.7) wersja cos poprawia. Krolem rekomendacji jest Spotify. Na szczescie Roon pozwala na korzystanie z last.fm.

Jezeli ktos jest zainteresowany Roon, to powinien najpierw skorzystac z okresu probnego, nastepnie wziac roczna subskrypcje, i dopiero wtedy, jezeli jest tego pewny, kupic licencje "na całe życie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maxijazz napisał:

Radio w Roon jest wg mnie slabe.

Już nie jest (1.7)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basil102 ja mam Ayona 35 S+P a i także używam "skrzyneczki". Jak masz dobry preamp analogowy to polecam Lumin T2 (taki używam) pod warunkiem, że nie korzystasz z cyfrowej regulacji głośności. Wtedy po USB może być transportem dla przetwornika Ayona a w przypadku plików hi-res a szczególnie DSD będziesz miał super dźwięk (zarówno streaming jak i własne pliki) lepszy niż z Ayona po wyjściach analogowych. Wcześniej też miałem skrzyneczkę "Auralic Altair". Wcześniej też miałem Ayona 1Sx więc DAC podobny do Ayona 5s.

Po eksperymentach z PC-tem stwierdziłem, że nie mam miejsca ani czasu na ustawianie / konfigurowanie itd. dedykowanego PC-ta przerabianego pod potrzeby audio (bo zwykłe rozwiązania były znacznie słabsze od dedykowanych skrzyneczek). T2 polecam, bo lepszy mim zdaniem w zakresie basu / dołu oraz holografii niż A1. Zresztą A1 nie jest już produkowany, tylko na stronieh producenta występuje do czasu wyprzedania modelu przez dystrybutorów. T2 zastąpił T1 i A1 w ofercie. Ewentualnie używana S1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 22.11.2019 o 18:58, soundchaser napisał:

Brak słów to Twoje wnioski, które z d... wyciągasz.
Przecież wiadomo, że sam plikowiec nie gra tylko w połączeniu z DAC.
Doprawdy w każdym wpisie trzeba to w kółko powtarzać, byś poprawnie go zrozumiał? 

Pisanie o kabelkach cyfrowych, które rzekomo mają wpływ na brzmienie to nie bzdura,
tylko dlatego, że napisana jest w zakładce hi-end?  wesoly-emotikon-ruchomy-obrazek-0015.gif

Jak zwał, tak zwał. Efekt jest dokładnie taki sam.

Sam plikowiec nie gra? Z dumy? No przecież ty taki kulturalny. Wg mnie wszystko zmyślasz nie mając o niczym pojęcia, nieważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawło napisał:

Sam plikowiec nie gra? Z dumy? No przecież ty taki kulturalny. Wg mnie wszystko zmyślasz nie mając o niczym pojęcia, nieważne

Posądzasz mnie o spamowanie, a sam jesteś trollem.
Nic nie zmyślam, tylko podążam swoją, najbardziej rozsądną drogą by osiągnąć swój hi-end.
Mam duże wymagania co do brzmienia i byle gówniane mnie nie zadowoli, więc skoro z CD + DAC miałem mnie zadowalające, a teraz z PC + DAC jest nawet lepiej, to wyciągnij wnioski...tylko proszę Cię - już nie z dupy. ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2019 o 12:08, Pawło napisał:

Olejcie go - on żyje z odpowiedzi, żyje tym. Pamiętacie radę Wujka Dobra Rada? Ignorujcie go "motyla noga" ? - nie karmcie trolla

Pamiętasz ten swój wpis?
Żenujący jesteś...od samego początku bytu na tym forum...pierwszego, czy już siódmego...tylko moderacja i admini wiedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, soundchaser napisał:

skoro z CD + DAC miałem mnie zadowalające, a teraz z PC + DAC jest nawet lepiej, to wyciągnij wnioski...

Miałeś słabe CD, a przynajmniej słabsze od Dell Optiplex z Windows XP + Fidelizer + JRiver. To oczywiście może grać całkiem fajnie. Chociaż moim zdaniem lepiej mieć system do audio dedykowany. Wtedy jest jeszcze bardziej koszernie, jak ktoś na to akurat patrzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, barmanekm napisał:

Miałeś słabe CD

Zastanów się co piszesz. CD słabe to ja może miałem zanim kupiłem sobie porządny DAC.
Nikt mi nie wmówi, że Hegel HD20 jest słaby, bo dokonałem świadomego wyboru, sprawdzając w swoim czasie kilka innych.
 

14 minut temu, barmanekm napisał:

To oczywiście może grać całkiem fajnie

Tak, całkiem fajnie, a nawet świetnie. ?
 

14 minut temu, barmanekm napisał:

Chociaż moim zdaniem lepiej mieć system do audio dedykowany

Po co? Żeby mieć problemy i nie być zadowolonym z brzmienia?
Przecież w tego typu wątkach na okrągło czytam żale z gotowcami, problemy z konfiguracją i o niezadowoleniu z brzmienia.
Chcesz mnie pozbawić spokoju? ?
A tak na marginesie - mój jest jak najbardziej dedykowany.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, soundchaser napisał:

Zastanów się co piszesz. CD słabe to ja może miałem zanim kupiłem sobie porządny DAC.

A skąd mam wiedzieć jakie miałeś CD. Chodzi mi o to, że nie można wyciągnąć wniosków ponadto, że Twoje CD było słabsze niż Twój Optiplex. I tyle.

5 minut temu, soundchaser napisał:

Po co? Żeby mieć problemy i nie być zadowolonym z brzmienia?

Miałem na myśli system operacyjny. Chodzi o to, że przykładasz wagę do wyłączania procesów etc. Ale wciąż skompilowany pod audio, dedykowany system operacyjny będzie bardziej odchudzony. Ja tam jestem zadowolony, i ze dwa lata mam to włączone 24/7. Tylko sobie wgrywam nowsze wersje volumio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, barmanekm napisał:

A skąd mam wiedzieć jakie miałeś CD

Nie wiesz, a piszesz, że miałem słabe? 
 

13 minut temu, barmanekm napisał:

Miałem na myśli system operacyjny. Chodzi o to, że przykładasz wagę do wyłączania procesów etc. Ale wciąż skompilowany pod audio, dedykowany system operacyjny będzie bardziej odchudzony. Ja tam jestem zadowolony, i ze dwa lata mam to włączone 24/7. Tylko sobie wgrywam nowsze wersje volumio.

No to Twój wybór. Jeśli jesteś zadowolony z brzmienia, to OK.
A nie czytałeś tu o problemach z graniem z plików, jeśli ktoś używa komputera do wszystkiego?
Mnie tylko wkurza tutaj ignorancja, albo raczej snobizm nastawiony na to, że tylko gotowy sprzęt dostępny na rynku może zapewnić optymalne brzmienie.
Jeśli tak by było, to skąd te wszystkie problemy się biorą, o których tyle już na forum zostało napisane?
Ludzie nie umieją czytać instrukcji?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2019 o 20:42, kaviter napisał:

Mi może jest trochę łatwiej bo jestem inżynierem z pokrewnej dziedziny. Pomimo że system jednego z tych kolegów to jeden z najlepszych jakie w ogóle kiedykolwiek słyszałem, nie ciągnie mnie do tego, ta cała mechaniczność, te wszystkie ustawienia to nie dla mnie, i do tego zbieranie płyt winylowych to naprawdę kiepskie hobby ?

To ma swoje uroki. Z tą myślą kupiłem kiedyś ( chyba ) dobry adapter, płyty zbierałem od dłuższego czasu. Problem polega na tym, że analog potrzebuje jeszcze więcej czasu na celebrację niż zmiana płyty CD. Frajda niesamowita, ale to naprawdę trzeba usiąść, wybrać to na co ma się ochotę i delektować się muzyką. Brakuje mi czasu, a tego za żadne pieniądze kopić się nie da ? Temat w tej sytuacji robi się bardziej filozoficzny a nie techniczny ?

Pozdrawiam

Rafał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, soundchaser napisał:

Nie wiesz, a piszesz, że miałem słabe? 

OK. Słabsze od komputerka, jako transport. A jakie to było CD, żeby było porównanie? Dla tych co rozróżniają transporty.

Zastanowiło mnie, że podoba Ci się 13 bitów z MQA CD, pisałeś że to wybitne granie. Czyli jednak Twój komputer bez MQA gra jeszcze lepiej? Chyba, że z kimś Cię pomyliłem, ale to chyba Ty coś o Doorsach w MQA pisałeś w innym wątku.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2019 o 18:45, absinth3 napisał:

NAS TS-128A/internet-->router-->wi-fi-->Auralic Aries G2-->DAC itd inne  to kable, podstawki, itp URZĄDZENIA hehe

 

Dzięki za info, jestem bliżej domu ? 1 urządzenie + NAS. Miałem Auralica na liście do sprawdzenia, teraz na pewno go przetestuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, basil102 napisał:

1 urządzenie + NAS

Wg producenta, Aries powinien przyjmować sygnał po wi-fi i większość użytkowników (w tym ja) tak działa. Mam jednak znajomego, który poprowadził kabel (jakiś przyzwoity i tani, ale porządny Cat6) i znalazł taki układ dźwiękowo lepszym. Ja nie sprawdzałem, ale może kiedyś? Nie wiem jak jest, ale wi-fi ma tę zaletę, że odpada wybór kabla (dla tych co wierzą, że w kablu ethernetowym płyną 0 i 1 a nie prąd elektryczny- nie ma to znaczenia),  jakiś konwersji, tweaków, kolejnych przewodów itp. 

Jest jeszcze inna opcja: router z podpiętym serwerowym dyskiem w odpowiedniej obudowie (komunikacja po kablu USB), lub serwerowy HDD w obudowie do wejścia USB-HDD w Aries G1/2 . Nie wspominam o SSD (do NAS, jako dysk USB do routera czy ariesa) bo wg profesjonalistów jest bardziej zawodny (no chyba, że bardzo drogi), daje więcej zakłóceń i zżera więcej prądu

Aries niestety wymaga iPAD lub iPhone do sterowania, ale w czasie testów G1 uzyskałem pełną funkcjonalność przy użyciu androida. Było to jednak na tyle skomplikowane, że zakupiłem starego ipada  (musi mieć system przynajmniej 11) i jest OK.

Oprócz Ariesów sugerowałbym Aurendera 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   z pojedynczym wyjściem USB i bardzo dobry kabel. Ja wybierałem spośród urządzeń pojmujących Monkey's Audio... Zdecydowana większość streamerów w ten sposób odpadła.

Nooo jeszcze Cocktail Audio X50D (dźwiękowo OK, prosta obsługa, android niestety bardzo zawodny soft)- testowałem. Cena wersji 50 PRO jest absurdalna.

Na ostatnim Audio Show spore wrażenie zrobił na mnie pokój z Soundawere

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z nowymi modelami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, absinth3 napisał:

Nie wiem jak jest, ale wi-fi ma tę zaletę, że odpada wybór kabla (dla tych co wierzą, że w kablu ethernetowym płyną 0 i 1 a nie prąd elektryczny- nie ma to znaczenia),  jakiś konwersji, tweaków, kolejnych przewodów itp. 

Prąd płynie jako medium dla informacji cyfrowej, w światłowodzie jest to światło, w wi-fi fale radiowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, barmanekm napisał:

Zastanowiło mnie, że podoba Ci się 13 bitów z MQA CD, pisałeś że to wybitne granie. (...) to chyba Ty coś o Doorsach w MQA pisałeś w innym wątku.

Tak, to ja. Ta płyta w MQA brzmi naprawdę świetnie.
Po pierwsze nie tylko bity są podstawą jakości brzmienia, a po drugie w formule MQA chodzi o coś innego.
Nigdy nie słyszałem różnicy między np. 16/44, a 24/44.
Natomiast między 24/44, a 24/96 już tak.

8 godzin temu, barmanekm napisał:

A jakie to było CD, żeby było porównanie? Dla tych co rozróżniają transporty.

Co Ci da jak napiszę, które CD miałem? Jeśli ktoś słyszy różnice między transportami, to nigdy nie jest tak,
że tylko topowe transporty grają najlepiej. Może się też okazać, że świetnie zagra stary Technics za stówkę z Allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, soundchaser napisał:

Nie wiesz, a piszesz, że miałem słabe? 
 

No to Twój wybór. Jeśli jesteś zadowolony z brzmienia, to OK.
A nie czytałeś tu o problemach z graniem z plików, jeśli ktoś używa komputera do wszystkiego?
Mnie tylko wkurza tutaj ignorancja, albo raczej snobizm nastawiony na to, że tylko gotowy sprzęt dostępny na rynku może zapewnić optymalne brzmienie.
Jeśli tak by było, to skąd te wszystkie problemy się biorą, o których tyle już na forum zostało napisane?
Ludzie nie umieją czytać instrukcji?

 

Lepszy dac będzie lepszy od słabego cd bo ma lepszy...dac ? i nic nie dowiodłeś oprócz tego, że ten system bardziej ci się podoba. Ja sam nic nie mam do słuchania z kompa, z Audirvaną / Roon, izolacją galwaniczną, liniówką, dobrym kablem usb z bardzo dobrym dac to  może być świetne połaczenie, miałem takie z Audiobyte Black Dragon - to było dobry dźwięk, ale nie pisz proszę, że to droga dla wszystkich....bo masz teraz lepszy tor niż miałeś wcześniej - kupa śmiechu :). Z takim samym dac świetny transport cd będzie raczej lepszy chyba, że dac ma zdecydowanie lepsze wejście USB.

Laptop daje kilka przewag - przyjmie każdy dysk, format itp., daje dowolność wyboru softu, serwisów, nie wymaga telefonu, daje fajniejsze większe okładki (jakaś namiastka kontaktu z cd), ma gapless itp. itp. i funkcjonalnie zjada pewnie wszystkie streamery, ale brzmieniowo? To już przecie zwykły Sotm jest lepszy, nie mówiąc o Luminach czy Auralicach. Może Twój CD był słabym transportem jeśli był w tej roli. Wiadomo, że to ciężki wybór komp+dac czy samodzielny plikowiec i wiele osób z tym się męczy, ale pisanie że komputer jest optymalnym transportem jest zabawne, brzmieniowo nie jest.

Hegel HD20 to dobry dac, ale ma lepsze coax od usb :). Audirvana i Roon omijają wiele problemów systemowych, ale Ty piszesz o swoich subiektywnych odczuciach co do różnych torów jak o prawdach obiektywnych i nie kumasz czemu to zabawne w tej zakładce. Pasujesz tu jak... ? z d...y;p

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pawło napisał:

Może Twój CD był słabym transportem jeśli był w tej roli

Może tak, a może nie.
 

18 minut temu, Pawło napisał:

ale pisanie że komputer jest optymalnym transportem jest zabawne, brzmieniowo nie jest.

Przecież sam komputer nie brzmi. Jest optymalnym i wystarczającym transportem jeśli...jest poprawnie i optymalnie do tego transportu sygnału przygotowany. Dalej to już tylko dobry soft, czyli player i dobry DAC. Co więcej potrzeba do zapewnienia optymalnego brzmienia?

A dlaczego uważasz, że USB jest lepsze niż coax?
 

24 minuty temu, Pawło napisał:

Hegel HD20 to dobry dac, ale ma lepsze coax od usb :)

Zgadza się. W dodatku jedno z wejść coax ma dedykowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.