Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana CD na odtwarzacz plików


basil102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
21 godzin temu, antymalkontent napisał:

Jesli chodzi o cena-jakość dźwięku to cd wygrywa. 

Ale u mnie wygoda głównie streamingu wygrała. Przez to źródło mnie kosztowało najwięcej. Po przeliczeniu nas konwerter dac zasilanie liniowe kable cyfrowe laptopa smartfona do sterowania i oprogramowania nie liczę bo i tak miałem a oprogramowanie foobar I bubbleupnp jest darmowe cena wychodzi około 8000zl. Głównie używki więc mnie to kosztowało mniej ale tyle trzeba by dac W sklepie. W tej cenie miałbym z wysokiej półki cd używane które bije to źródło w każdym aspekcie. Oczywiście cena wzmacniacza to też ok. 8000zl więc w moim systemie jest ok ale w skali bezwzględej cd wypada prawie zawsze lepiej.

Ale muzyka z Tidal jest nie do pobicia. 90% płyt bym nigdy nie posłuchał także wolę wydać więcej na streamer i mieć muzykę.

To już pewnie indywidualne rozumienie wygody, prostoty. Włączam CD, kładę płytę i robię play, 1 urządzenie, nie trzeba ciągle czegoś rozkminiac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

oprogramowane w Transporcie jest takie samo dla wymienionych portali i podawane jest optycznie do DACa

Jaki transport po optyku?

19 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Porównaj qobuz i pogadamy, brzmi w porównaniu do Tidal jak dobry mastering

W świetle tego że Qobuz ma wyraźnie braki w zakresie szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej i przy tej cenie ....jest dla mnie  jeden wybór

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Ja nic sobie nie zaprzeczam, porównując leb w leb wybieram qobuz, jak Tidal dla ciebie brzmi dobrze to okay, dla mnie to naleśnik o słabej rozdzielczości i równowadze tonalnej
Niech zostanie ze mam slaby sprzęt a ty super

Ja nic nie mam do tego i oczywiście słuchaj co chcesz. Tylko pisz na moim odtwarzaczu tak jest i będzie ok i zgodnie z prawdą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, antymalkontent napisał:

Ja nic nie mam do tego i oczywiście słuchaj co chcesz. Tylko pisz na moim odtwarzaczu tak jest i będzie ok i zgodnie z prawdą.

Pisalem ze na moim odtwarzaczu i sprawdzane na kilku innych

Jak ty różnicy miedzy wymienionymi portalami nie słyszysz to nie moja wina

30 minut temu, m4tech napisał:

Jaki transport po optyku?

W świetle tego że Qobuz ma wyraźnie braki w zakresie szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej i przy tej cenie ....jest dla mnie  jeden wybór

Simaudio MIND2

Oczywiście ze najważniejsza jest baza, ale Tidal nie ma dobrej jakobici tylko wystarczającą do słuchania muzyki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Pawło napisał:

To już pewnie indywidualne rozumienie wygody, prostoty. Włączam CD, kładę płytę i robię play, 1 urządzenie, nie trzeba ciągle czegoś rozkminiac. 

No tak tylko kolega napisał wyraźnie że na CD nie ma 95% muzyki i to jest argument nie do przebicia. 

Kiedyś w epoce CD ludzie ściągali sobie pirackie płyty, nagrywali na CDR, potem kupowali drogie odtwarzacze z drugiej czy piątej ręki i było git, teraz można mieć praktycznie za grosze każdą płytę świata na gęsto z Tidala i po sprawie. Jakość wyższa i wspomniana ilość nagrań wiele, wiele razy większa.

Takich ludzi jak ja mających już ogromna płytotekę wśród młodych jest niewielu stąd takie wnioski.

Z innej beczki- ważny jest repertuar. Ja słucham klasyki, czyli Deep Purple, Budgie, Santana, Tom Waits czy Cohen, więc nawet jak ten ostatni nagra coś nowego, to i tak kupię zarówno na winylu jak i na CD. Natomiast w życiu nie kupię fizycznej płyty mało znanej kapeli, o której za 3 dni juz nie bedę pamietał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś Ci się pomyliło. Plików hires dobrej jakości jest relatywnie mało. Wybór płyt CD jest 1000x większy. Jakość grania z płyty CD jest lepsza niż ten sam plik z Tidala. Pliki MQA to żaden hires. Pliki hires to czyste studio master PCM 24/88, 25/96, 24/176, 24/192 i DSD x2, DSD x4. Niestety nowe tytuły nie są dostępne jako takie pliki. Jest trochę staroci, ale wtedy nie jest wykorzystany potencjał takich plików i nie ma znaczenia czy grasz z CD czy z takiego pliku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, sly30 napisał:

Chyba coś Ci się pomyliło. Plików hires dobrej jakości jest relatywnie mało. Wybór płyt CD jest 1000x większy. Jakość grania z płyty CD jest lepsza niż ten sam plik z Tidala. Pliki MQA to żaden hires. Pliki hires to czyste studio master PCM 24/88, 25/96, 24/176, 24/192 i DSD x2, DSD x4. Niestety nowe tytuły nie są dostępne jako takie pliki. Jest trochę staroci, ale wtedy nie jest wykorzystany potencjał takich plików i nie ma znaczenia czy grasz z CD czy z takiego pliku.

Sly, dużo nowych płyt jest wydawanych w jakości 24/48 i mnie taka jakość wystarcza, często stare nagrania wydawane  są na 24/192 ale to jest mastering. Nowe nagrania 24/48 grają wyśmienicie.

CD to tylko 16/44.1 a i tak bardzo często bije na głowę DSD.

Ale prawda jest taka że ile dasz tak masz, i nie da się CD na poziomie Lumina D2 grać lepiej od plików, z Metronome C8 +, Reimyo Limited, czy Lampizatora GG.

Tu nie można powiedzieć że CD czy plik gra lepiej. Lepiej zagra to, co jest lepszym źródłem transportem, czyli DAC i transport to podstawa. 

W skali bezwzględnej na dzień dzisiejszy plik jeszcze nie dogonił CD. Mz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik 24/48 to żaden hires. To takie udawanie hires, a to jest to samo co na CD. Zresztą na wielu płytach CD np z Japonii też są napisy 24bit Mastering itd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
18 minut temu, sly30 napisał:

Plik 24/48 to żaden hires. To takie udawanie hires, a to jest to samo co na CD. Zresztą na wielu płytach CD np z Japonii też są napisy 24bit Mastering itd. 

Ale ja mówię o pliku 24 bit, nie o CD na których pisze 24bit

I taki plik 24/44 to już jest hires, i nie mów mi że nie słyszysz różnicy po 16/44 a 24/44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jonny napisał:

Ale ja mówię o pliku 24 bit, nie o CD na których pisze 24bit

I taki plik 24/44 to już jest hires, i nie mów mi że nie słyszysz różnicy po 16/44 a 24/44

Dla mnie to nie jest hires, tylko ściema. Nie nagrywa się w studiach na 24/48, więc to pic na wodę. Pliki hires zaczynaja się od 24/88 i to tylko te natywne, gdzie nikt nic nie kombinował z upsamplingiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, sly30 napisał:

Dla mnie to nie jest hires, tylko ściema. Nie nagrywa się w studiach na 24/48, więc to pic na wodę. Pliki hires zaczynaja się od 24/88 i to tylko te natywne, gdzie nikt nic nie kombinował z upsamplingiem. 

Nie jestem pewny czy w studiach nagrywa się tylko 24/88 

Ale 24/44 już jest zaliczany do hires https://m.sklep.rms.pl/high-resolution-audio-co-warto-wiedziec-o-muzyce-w-wysokiej-rozdzielczosci.html

 

Ja słyszę dużą różnicę 24/44 a 16/44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Audroc napisał:

Z innej beczki- ważny jest repertuar. Ja słucham klasyki, czyli Deep Purple, Budgie, Santana, Tom Waits czy Cohen, więc nawet jak ten ostatni nagra coś nowego, to i tak kupię zarówno na winylu jak i na CD. Natomiast w życiu nie kupię fizycznej płyty mało znanej kapeli, o której za 3 dni juz nie bedę pamietał.

"Ten ostatni"  już nic nie nagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Jonny napisał:

I taki plik 24/44 to już jest hires, i nie mów mi że nie słyszysz różnicy po 16/44 a 24/44

Tu się muszę zgodzić z Kolegą sly. To żaden hi-res. różnica między 16, a 24 bit jest prawie żadna i trudna do wychwycenia. Większe znaczenie ma częstotliwość i tu różnice już słychać np. między 24/44, a 24/96/192.

36 minut temu, Jonny napisał:

Ale 24/44 już jest zaliczany do hires 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mogą sobie zaliczać, ale to taki lipny hi-res.

16 minut temu, hudykot napisał:

"Ten ostatni"  już nic nie nagra.

Właśnie "nagrał". ?

Leonard_Cohen_-_Thanks_for_the_Dance.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, sly30 napisał:

Dla mnie CD i plik 24/48 to żadna różnica. W studiach nagrań nagrywa się z reguły w 24/96.

Tylko mnóstwo cyfryzacji w latach 90-ych odbyło się w domenie 24/48.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, hudykot napisał:

"Ten ostatni"  już nic nie nagra.

NIe żebym źle sie wypowiadał o zmarłym, tym bardziej że mam wszystkie Jego płyty, ale On właśnie wydał nową płytę i z pewnością nie ostatnia.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
29 minut temu, soundchaser napisał:

Tu się muszę zgodzić z Kolegą sly. To żaden hi-res. różnica między 16, a 24 bit jest prawie żadna i trudna do wychwycenia. Większe znaczenie ma częstotliwość i tu różnice już słychać np. między 24/44, a 24/96/192.

Mogą sobie zaliczać, ale to taki lipny hi-res.

Właśnie "nagrał". ?

Leonard_Cohen_-_Thanks_for_the_Dance.png

Oj różnica jest spora, ale cóż nie wszyscy słyszą jak widać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jonny napisał:

Oj różnica jest spora, ale cóż nie wszyscy słyszą jak widać ?

Weź jeszcze pod uwagę czy ta spora różnica nie wynika z innego mastera.
Sam sobie prawidłowo skonwertuj plik 24/44 do 16/44 i sprawdź czy słyszysz różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jakość CD jest wystarczająca. Kupuję CD i ripuje je do flac lub kupuję od razu w formie plików. Transportu CD nie mam i po ostatnich testach porównawaczych nie będę kupował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jonny napisał:

różnica jest spora, ale cóż nie wszyscy słyszą jak widać

Sądzę, że nie jesteś w stanie usłyszeć różnicy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sly30 napisał:

Chyba coś Ci się pomyliło. Plików hires dobrej jakości jest relatywnie mało. Wybór płyt CD jest 1000x większy. Jakość grania z płyty CD jest lepsza niż ten sam plik z Tidala. Pliki MQA to żaden hires. Pliki hires to czyste studio master PCM 24/88, 25/96, 24/176, 24/192 i DSD x2, DSD x4. Niestety nowe tytuły nie są dostępne jako takie pliki. Jest trochę staroci, ale wtedy nie jest wykorzystany potencjał takich plików i nie ma znaczenia czy grasz z CD czy z takiego pliku.

OK dokładnie o tym pisałem. Chodzi tylko o to że masz w domu 50 czy 100 płyt CD, nawet jak ja mam już około 1000 to i tak kropla w morzu. Plików szczególnie z nową muzą jest 100 razy więcej, a jesli chodzi o jakość to nie ma najmniejszej róznicy czy to Tidal, czy płyta CD- w takim porównaniu najwięcej zalezy od sprzętu. 

Podsumowując- ja do klasyki rocka czy jazzu uzywam płyt CD/SACD i winyli, natomiast zgadzam się że do poznawania nowej muzyki najlepszy jest Tidal, tak jak kiedys była do tego nasza kochana, a smutna od 4 lat Trójka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo łez tu wylano.

Napisze na podstawie moich doświadczeń i tego co słucham.

DAC ten sam ... dCS Debussy. Źródła to Jay's Audio CDT-3 i dCS Network Bridge, oba zasilane rubidem, DAC też.

I dalej ... CD ciut z przodu.

 

I nic na to nie poradzę.

? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pmcomp napisał:

Dużo łez tu wylano.

Napisze na podstawie moich doświadczeń i tego co słucham.

DAC ten sam ... dCS Debussy. Źródła to Jay's Audio CDT-3 i dCS Network Bridge, oba zasilane rubidem, DAC też.

I dalej ... CD ciut z przodu.

 

I nic na to nie poradzę.

? 

 

Ostatnio również po dłuższym okresie zachwytu grania z plików, coraz bardziej przekonuje mnie granie z transportu CD. Po kilku testach różnych transportów powrót do plików powoduje, że czuję w tym graniu dziwną sterylność. Niby detaliczne i dynamicznie ale brak tej przyjemnej muzykalności na środku pasma. Pliki u mnie zostaną jako dodatek ale docelowo na pewno wybiorę dobry transport CD. 

Swoją drogą bardzo interesuje mnie ten Jays cdt-3. Słyszałem tylko, że mają montowany już nieprodukowany laser. Podobno zegar Jaysa wraz z tym CD robi bardzo dobrą robotę. @pmcompdługo grasz na tym zestawie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

Ostatnio również po dłuższym okresie zachwytu grania z plików, coraz bardziej przekonuje mnie granie z transportu CD. Po kilku testach różnych transportów powrót do plików powoduje, że czuję w tym graniu dziwną sterylność. Niby detaliczne i dynamicznie ale brak tej przyjemnej muzykalności na środku pasma. Pliki u mnie zostaną jako dodatek ale docelowo na pewno wybiorę dobry transport CD. 

Swoją drogą bardzo interesuje mnie ten Jays cdt-3. Słyszałem tylko, że mają montowany już nieprodukowany laser. Podobno zegar Jaysa wraz z tym CD robi bardzo dobrą robotę. @pmcompdługo grasz na tym zestawie? 

 

Mam podobne odczucia co do plików.

Z Jaya gram ze dwa lata. I przestało mnie w cyfrze swędzieć. DAC 4 Audio Note ... stoi i się kurzy. A niejednemu pokaże miejsce ? .

 

Co do plików mają niezaprzeczalną zaletę ... wygoda, prostota obsługi, natychmiastowy czas dostępu, info plus okładki i zdjęcia. Szczególnie z Roona. Dlatego gram i z plików i z krążków.

Z plików szczególnie DSD. Jest ... inaczej niż z PCM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, pmcomp napisał:

I dalej ... CD ciut z przodu.

 

I nic na to nie poradzę.

Poradzisz, tylko nie wierz bezgranicznie temu co kupujesz. Weź sprawy w swoje ręce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, soundchaser napisał:

Poradzisz, tylko nie wierz bezgranicznie temu co kupujesz. Weź sprawy w swoje ręce.

Pamiętasz taki kawałek Perfektu?

Ale po co ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

Ostatnio również po dłuższym okresie zachwytu grania z plików, coraz bardziej przekonuje mnie granie z transportu CD. Po kilku testach różnych transportów powrót do plików powoduje, że czuję w tym graniu dziwną sterylność. Niby detaliczne i dynamicznie ale brak tej przyjemnej muzykalności na środku pasma. Pliki u mnie zostaną jako dodatek ale docelowo na pewno wybiorę dobry transport CD.

A później po dłuższym graniu z transportu dojdziesz do wniosku, że z plików było lepiej...i tak w koło macieju...trzeba znaleźć jakiś kompromis i przestać się oszukiwać.

7 minut temu, pmcomp napisał:

Pamiętasz taki kawałek Perfektu?

Ale po co ???

Pamiętam. Po to, byś nie miał różnicy między PC, a CD.
Samouczek dostępny na AS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, soundchaser napisał:

 

Pamiętam. Po to, byś nie miał różnicy między PC, a CD.
Samouczek dostępny na AS.

 

Nie gram z PCa, PCet to zło.

A Po Co ??? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, pmcomp napisał:

 

Nie gram z PCa, PCet to zło.

A Po Co ??? ? 

Ale grałeś, bo porównywałeś, a że stwierdziłeś, że PC to zło, to nie grasz.
Twoja sprawa, ale racji nie masz w tym, że PCet gra gorzej.
To znaczy masz rację...gorzej grał u Ciebie. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.