Skocz do zawartości
IGNORED

Co następnego?


KarolRap
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam,
jestem osobą która dwa lata temu zakupiła swój pierwszy zestaw audio i zaczyna mi czegoś w nim brakować. Krótko o mnie:
Wzmacniacz Kenwood A-74, kolumny Magnat Sonobull SB1 + SB2 (monitory plus soobwofer pasywny), DAC asus Xonar U5, Słuchawki Pioneer SE-M531
Zakup DAC'a uważam za udany bo zdecydowanie odczułem poprawę dźwięku.

Pokój ok 18m^, szeroki zakres gatunków muzyki, od muzyki filmowej, klasycznej po rap - amerykański i polski. 
Jestem fanem liniowego, czystego dźwięku bez zniekształceń. Korzystam cały czas z opcji "Line straight" na wzmacniaczu która ma podobno powodować brak ingerencji wzmacniacza w sygnał dźwiękowy. Preferuję tylko lekkie podbicie maksymalnie dolnego pasma (ok 50hz), ale z wyczuciem i bez dudnienia którego nienawidze. 
W obecnym zestawie zwłaszcza w muzyce rockowej gdzie występują dźwięki z zakresu ok 100hz, dochodzi czasem do lekkiego buczenia, z którym walczę wygłuszeniem pokoju oraz osłabieniem pasma 125hz w korektorze DAC'a. Nie jest źle ale szukam już czegoś lepszego. 

Zakupiłem dwa zestawy głośników aktywnych:  Edifier RS2600 oraz RS2730DB. Pierwsze z nich od razu odłączyłem bo według mnie zupełnie pozbawione środkowego pasma i smyczków nie było. 
Wyższy model - RS2730Db coś już tam oferował, góra była jak dla mnie krystaliczna, pojawiło się troszkę więcej dźwięków środkowego pasma natomiast i tak strasznie waliły bardzo niskim bassem. Dopiero zbicie bassu na max możliwości pozwalało słuchać muzyki. Do tego w brakowało mi takiego agresywnego wchodzenia basu. Był bardzo zamulony. Generalnie dźwięk jak w kinie - nie do muzyki. 
Obydwa zestawy oddałem do sklepu gdyż obecny mimo wszystko wygrał bardziej liniowym (lecz mniej dokładnym dźwiękiem) oraz dynamiką basu. Swoją drogą domyślam się, że taki był zamysł zestawów z subwooferem pasywnym - sub na zwrotnicy mocno odciążał głośniki niskotonowe w monitorach, przez co grały dynamiczniej. 

W obecnym zestawie zaczyna mi brakować dokładności samej góry oraz niższego schodzenia basu. Szukam głównie używek ze względu na budżet, chociaż zainteresowały mnie również kolumny Heco Victa Prime 702, które ,można dostać za jakieś 1200zł lub 1000 używane na gwarancji.  
https://www.olx.pl/oferta/znakomite-kolumny-glosnikowe-taga-harmony-super-dzwiek-CID99-IDBYsUB.html#0b1edf35da - tutaj mam mieszane uczucia ze względu na ingerencję w oryginalność kolumn oraz samą markę o której naczytałem się wiele różnorodnych opinii.
https://www.olx.pl/oferta/kolumny-mission-704-CID99-IDr5DQz.html#5efc5097e2 - To wydaje mi się być ciekawą ofertą, nie wiem natomiast czy cena jest odpowiednia. 

Ogólnie rzecz biorąc mocno zagłębiłem się w temat kolumn, natomiast nie wiem co sądzić na temat mojego wzmaka. Wiem tyle, że mocy więcej nić 70w/ch nie potrzebuję. 

Temat traktuję poważnie, od miesięcy staram się poszerzyć wiedzę w zakresie odsłuchu muzyki. Nie zmienia to faktu, że jestem studentem i nie mogę od tak pozwolić sobie na wszystko. 
Ze względu na spalenie głośnika wysokotonowego w jednej z kolumn byłem zmuszony zamontować w nim zamienniki Tonsila GDWK 8/10/1. Czuję delikatny spadek dokładności samej góry i w porównaniu do dokładności dźwięków ze słuchawek obecny zestaw audio przestaje mnie zadowalać. Budżet który sobie wyznaczyłem to 800zł w przypadku sprzętu używanego i jakieś 1200zł w przypadku nowego. Nie interesuje mnie dźwięk 5.1, tylko jak najlepsze stereo. Na zmianę mam czas i szukam różnych okazji, choć jest to trudne bo nie mam wielkiego doświadczenia. Zakładam temat bo nie mam z kim podzielić się swoimi odczuciami i kogo się konkretnie poradzić. Znajomi słuchający muzyki z laptopów lub głośniczków komputerowych 2.1/5.1 mnie osłabiają... :(

Mam nadzieję, że nie rozpisałem się na marne i informacje wyżej pozwolą na jakieś podpowiedzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w tak założonym budżecie nie umiem pomóc; może:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to może 20 % tego, co uzyskujesz z gratów ...zostaw go w spokoju.

Ponieważ widzę lokalizację, polecam Ci podjechanie i posłuchanie Taga Harmony.

Wydaje mi się też, że nie będziesz potrzebował suba do nich, chyba, że jesteś basolubem,

a wtedy nie ma rozsądnych granic ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, KarolRap napisał:

 

Witam,
jestem osobą która dwa lata temu zakupiła swój pierwszy zestaw audio i zaczyna mi czegoś w nim brakować. Krótko o mnie:
Wzmacniacz Kenwood A-74, kolumny Magnat Sonobull SB1 + SB2 (monitory plus soobwofer pasywny), DAC asus Xonar U5, Słuchawki Pioneer SE-M531
Zakup DAC'a uważam za udany bo zdecydowanie odczułem poprawę dźwięku.

Pokój ok 18m^, szeroki zakres gatunków muzyki, od muzyki filmowej, klasycznej po rap - amerykański i polski. 
Jestem fanem liniowego, czystego dźwięku bez zniekształceń. Korzystam cały czas z opcji "Line straight" na wzmacniaczu która ma podobno powodować brak ingerencji wzmacniacza w sygnał dźwiękowy. Preferuję tylko lekkie podbicie maksymalnie dolnego pasma (ok 50hz), ale z wyczuciem i bez dudnienia którego nienawidze. 
W obecnym zestawie zwłaszcza w muzyce rockowej gdzie występują dźwięki z zakresu ok 100hz, dochodzi czasem do lekkiego buczenia, z którym walczę wygłuszeniem pokoju oraz osłabieniem pasma 125hz w korektorze DAC'a. Nie jest źle ale szukam już czegoś lepszego. 

Zakupiłem dwa zestawy głośników aktywnych:  Edifier RS2600 oraz RS2730DB. Pierwsze z nich od razu odłączyłem bo według mnie zupełnie pozbawione środkowego pasma i smyczków nie było. 
Wyższy model - RS2730Db coś już tam oferował, góra była jak dla mnie krystaliczna, pojawiło się troszkę więcej dźwięków środkowego pasma natomiast i tak strasznie waliły bardzo niskim bassem. Dopiero zbicie bassu na max możliwości pozwalało słuchać muzyki. Do tego w brakowało mi takiego agresywnego wchodzenia basu. Był bardzo zamulony. Generalnie dźwięk jak w kinie - nie do muzyki. 
Obydwa zestawy oddałem do sklepu gdyż obecny mimo wszystko wygrał bardziej liniowym (lecz mniej dokładnym dźwiękiem) oraz dynamiką basu. Swoją drogą domyślam się, że taki był zamysł zestawów z subwooferem pasywnym - sub na zwrotnicy mocno odciążał głośniki niskotonowe w monitorach, przez co grały dynamiczniej. 

W obecnym zestawie zaczyna mi brakować dokładności samej góry oraz niższego schodzenia basu. Szukam głównie używek ze względu na budżet, chociaż zainteresowały mnie również kolumny Heco Victa Prime 702, które ,można dostać za jakieś 1200zł lub 1000 używane na gwarancji.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tutaj mam mieszane uczucia ze względu na ingerencję w oryginalność kolumn oraz samą markę o której naczytałem się wiele różnorodnych opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - To wydaje mi się być ciekawą ofertą, nie wiem natomiast czy cena jest odpowiednia. 

Ogólnie rzecz biorąc mocno zagłębiłem się w temat kolumn, natomiast nie wiem co sądzić na temat mojego wzmaka. Wiem tyle, że mocy więcej nić 70w/ch nie potrzebuję. 

Temat traktuję poważnie, od miesięcy staram się poszerzyć wiedzę w zakresie odsłuchu muzyki. Nie zmienia to faktu, że jestem studentem i nie mogę od tak pozwolić sobie na wszystko. 
Ze względu na spalenie głośnika wysokotonowego w jednej z kolumn byłem zmuszony zamontować w nim zamienniki Tonsila GDWK 8/10/1. Czuję delikatny spadek dokładności samej góry i w porównaniu do dokładności dźwięków ze słuchawek obecny zestaw audio przestaje mnie zadowalać. Budżet który sobie wyznaczyłem to 800zł w przypadku sprzętu używanego i jakieś 1200zł w przypadku nowego. Nie interesuje mnie dźwięk 5.1, tylko jak najlepsze stereo. Na zmianę mam czas i szukam różnych okazji, choć jest to trudne bo nie mam wielkiego doświadczenia. Zakładam temat bo nie mam z kim podzielić się swoimi odczuciami i kogo się konkretnie poradzić. Znajomi słuchający muzyki z laptopów lub głośniczków komputerowych 2.1/5.1 mnie osłabiają... ?

Mam nadzieję, że nie rozpisałem się na marne i informacje wyżej pozwolą na jakieś podpowiedzi :)

Trochę za dużo "poezji", w tym co napisałeś, w założonym budżecie i przy posiadanym wzmacniaczu?, do tego dochodzi "problem", że słuchałeś z subwooferem i ciężko będzie Ci zaakceptować bas ze zwykłych kolumn, w budżecie którym szukasz. Nowe możesz sobie odpuścić, poza jednym przypadkiem w mojej opinii czyli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z używek np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chyba, że dla używek zwiększysz, jak dla nowych to trochę jeszcze dojdzie np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Mission to przedni pomysł, ale jak już to te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (w każdym razie ten model jak już) ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez quatross
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audioburak basolubem nie jestem aczkolwiek fajnie jakby był w miare naturalny i nie cichszy od reszty pasma. Właśnie chyba sprawdzę te Tagi najpierw. Piszesz, że wzmak to jakieś 20% i tak też mi się wydawało ale widze, że koledzy niżej piszą że wzmak do wymiany ?To jak to jest z tym wzmakiem? 
W miedzyczasie pojawiły się te atrakcyjne cenowo Heco:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

radmorek - nie wiem czy bedzie mi brakować basu bo czasami słuchałem obecnych sonobuli bez suba i jakoś bardzo mi te braki nie przeszkadzały

rozmawiałem dzisiaj ze sprzedawcą Mission 704, uszkodzona jest delikatnie gumowa zawiecha sredniotonowki, poza tym doczytalem w internecie na jakis forach, że mają zawyżoną impredencje na "metkach" i potrafiło wyłączyć komuś wzmak automatycznie przy dawaniu w palnik

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco to dobry pomysł, ale mogą być za duże na 18 m2 - dobry sprzęt i cena też dobra.

Koledzy nie tylko o wzmacniaczach zawsze tak piszą - taki dyżurny "przekaz dnia" ? 

Grałem do niedawna na Sony i porównanie paru kolegów z polecanymi markami

wypadało różnie, choć ta firma ( poza serią ES ) nie uchodzi tu za "koszerną ? 

Tak samo, jak choćby Sherwood czy Onkyo ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie był u mnie bardzo uprzejmy gość z Missionami 704. Niestety głośniki okazały się za mocne na mój pokój. Bass był rewelacyjny ale totalnie zbyt głośny. Skręcałem na wzmaku bas maksymalnie i dopiero dało się słuchać ale to się mijało z celem. Facet mega zaskoczony bo u niego w salonie brakowało mu basu. Jeżeli chodzi o góre to była trochę cofnięta w stosunku do tego co mam ale była poprawna. Generalnie wielka lekcja na przyszłość. Muszę szukać czegoś z maksymalnie 17cm niskotonówkami. Zastanawiam się teraz nad Heco. One mają tylko 16,5cm niskotonówki a nie 20 jak te Missiony.

 

On 11/18/2019 at 1:05 AM, KarolRap said:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KarolRap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz niedaleko na Stabłowice, to są podłogówki made in Sweden - na pojedynczej 17,

a  do tego średnica tunelu BR jest zupełnie przyzwoita i daje szanse  na brak podbić:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo na nieco większych wooferach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a swoją drogą tunele BR zawsze można zatkać - częściowo lub całkowicie. Niektóre firmy dołączają

do swych kolumn zatyczki - dwóch rodzajów właśnie do regulacji.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym zatykaniu BR powiedzial mi dzisiaj właśnie facet od 704 i probowalismy tego, ale bass i tak byl za mocny. Widziałem to ogłoszenie genexxa ale nie znałem marki i nie poczytałem o niej i jakoś tak je olałem. może rzeczywiście niesłusznie. Ciekawe jak 4 Ohm podejdzie pod moj wzmak. Niby obsluguje od 4Ohm do 16.Postaram się podjechać po nie w przyszłym tygodniu, ale odsłuch na wyjeździe to już nie bedzie to samo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KarolRap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W basie dużą rolę odgrywa posadowienie; za blisko rogu, albo na dokładkę tylnej ściany

i trudno wtedy w ogóle o kontrolę niskich częstotliwości. Odsłuch najlepiej u siebie,

ale czasem wystarczy podobny metraż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na nowy tydzień i szanse podjechania po Genexxa znalałem coś takiego, tylko musiałbym brać z wysyłką w ciemno.
Bardzo dobre opinie na forach znalazłem na temat tych Gale 3040. Były porównywane do Mission m74, które również się pojawiły się za 700zł, też wysyłka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytaj opini bo dostaniesz kociego rozumu... wiekszosc z nich to kupy kłaków nie jest warta.

To są używane kolumny więc:
- nie są drogie to opchniesz jak nie podejdą +/- wyjdziesz na zero ALE
- w transporcie mogą się uwalic bierz kuriera z ubezpieczeniem i przy odbiorze odpakuj i sprawdz czy gra wszystko - wysyłający niech zrobi fotki przed spakowaniem.
- moze okazac sie ze cos wczesniej kyos w nich grzebał albo cos jest uwalone dlatego ktos sprzedaje - najlepiej brac lokalnie z mozliwoscia odsluchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając Twoje może nawet przewrażliwienie ? na bas obstawiam Gale 3040.

To jest monitor na dwóch wooferach chyba 13 cm, więc zagrożenia ze strony basu

raczej nie będzie, a wielkość samej kolumny określa też pozycja zacisków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh właśnie zauważyłem, że te Gale mają pierścienie montażowe niskotonówek czarne a góra srebrna wiec byly wymieniane pewnie. Przejmować się tym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  jeszcze coś takiego od nich jest, tutaj przetworniki widac oryginalne. Podobno od Perlessa jak wyczytalem.

PS: już dostałem kociego rozumu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KarolRap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć zwrotnic na naszym forum wynika, że były zarówno 2 drogi jak i 2,5 więc do końca nie wiadomo ...

Mogli wtedy stosować inne głośniki na bas a inne na średnicę i bas. Lepiej dać sobie z nimi spokój ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 17.11.2019 o 16:47, KarolRap napisał:

 

Witam,
jestem osobą która dwa lata temu zakupiła swój pierwszy zestaw audio i zaczyna mi czegoś w nim brakować. Krótko o mnie:
Wzmacniacz Kenwood A-74, kolumny Magnat Sonobull SB1 + SB2 (monitory plus soobwofer pasywny), DAC asus Xonar U5, Słuchawki Pioneer SE-M531
Zakup DAC'a uważam za udany bo zdecydowanie odczułem poprawę dźwięku.

Pokój ok 18m^, szeroki zakres gatunków muzyki, od muzyki filmowej, klasycznej po rap - amerykański i polski. 
Jestem fanem liniowego, czystego dźwięku bez zniekształceń. Korzystam cały czas z opcji "Line straight" na wzmacniaczu która ma podobno powodować brak ingerencji wzmacniacza w sygnał dźwiękowy. Preferuję tylko lekkie podbicie maksymalnie dolnego pasma (ok 50hz), ale z wyczuciem i bez dudnienia którego nienawidze. 
 

 

Z tego co piszesz wynika, że twoje preferencje dopiero raczkują jak również i pojecie o tym co gra liniowo. Ale jest na to rada. Gdybyś muzyki słuchał w towarzystwie zdrowej, ze świeżym spojrzeniem na świat i bezpruderyjnej panny, wtedy każda muzyczka którą twój sprzęt wygeneruje, będzie najwyższych lotów. Zamiast szukać samemu dziury w całym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Eltax'y Liberty 5+ w poliftowej wersji w bardzo okazyjnej cenie. Grają całkiem ok, bass jest dosyć przyjemny natomiast wymiękły w stosunku do Sonobuli przy Hansie Zimmerze w dokładności górnego pasma. Trochę ich jeszcze posłucham ale nie pobiły starszego sprzętu ? Będę szukał dalej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2019 o 08:24, kazik-t napisał:

Z tego co piszesz wynika, że twoje preferencje dopiero raczkują jak również i pojecie o tym co gra liniowo. Ale jest na to rada. Gdybyś muzyki słuchał w towarzystwie zdrowej, ze świeżym spojrzeniem na świat i bezpruderyjnej panny, wtedy każda muzyczka którą twój sprzęt wygeneruje, będzie najwyższych lotów. Zamiast szukać samemu dziury w całym ...

wrecz odwrotnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, KarolRap napisał:

Zakupiłem Eltax'y Liberty 5+ w poliftowej wersji w bardzo okazyjnej cenie. Grają całkiem ok, bass jest dosyć przyjemny natomiast wymiękły w stosunku do Sonobuli przy Hansie Zimmerze w dokładności górnego pasma. Trochę ich jeszcze posłucham ale nie pobiły starszego sprzętu ?

Już to pisałem parę razy, jeżeli Liberty, to tylko przedlifty które były oparte na prawdziwych (choć tanich) Vifach. Polifty są na chinolach, w tym przypadku lifting polegał na chamskim cięciu kosztów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 11/29/2019 at 9:33 AM, McGyver said:

Już to pisałem parę razy, jeżeli Liberty, to tylko przedlifty które były oparte na prawdziwych (choć tanich) Vifach. Polifty są na chinolach, w tym przypadku lifting polegał na chamskim cięciu kosztów.

Na tym samym forum w temacie dotyczącym tego modelu użytkownicy pisali, że polift nie gra o wiele gorzej, tylko że inaczej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.