Skocz do zawartości
IGNORED

automat DSG dotarcie silnika


Meloman

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Allmr napisał:

Jak ruszasz, wrzucając D lub R to czuć szarpnięcie?

Szarpnięć żadnych nie czuć. Generalnie jeździ się bardzo komfortowe. Najdziwniejsze, że kiedy hamuję przy prędkościach od 40 do 0 km/h, to silnika praktycznie nie słychać.

1 godzinę temu, Zbig napisał:

Siostra ma A-Classe III automat benzyna 1.6 i też się toto trzęsie jak galareta na wolnych obrotach...

Aż tak na szczęście nie trzepie. To raczej delikatne drgania.

 

1 godzinę temu, Zbig napisał:

A rozrząd jest łańcuchowy czy pasek?

Nie wiem niestety...

16 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Co do wymiany olej na dotarciu, mimo odradzania w serwisie wymieniłem po ok 1000 km.

W Skodzie też się krzywili. Podobno silniki teraz są docierane w fabryce. Tak mi mówili w ASO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne trzyma hamulec a silnik i skrzynia chcę jechać, daj N i będzie po kłopocie szczególnie jak jeszcze ssanie silnika jest aktywne czuć ten efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Meloman napisał:

W Skodzie też się krzywili. Podobno silniki teraz są docierane w fabryce.

Ciekawe jak to docieranie niby wygląda ? Mi mówili o bardzo czystym montażu. Jak by nie było to wymiana oleju nie zaszkodzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Przemysław_51508 napisał:

Ciekawe jak to docieranie niby wygląda ? Mi mówili o bardzo czystym montażu. Jak by nie było to wymiana oleju nie zaszkodzi. 

technologia idzie do przodu... baterie też kiedyś trzeba było formatować a teraz nie ma to żadnego sensu...

5 godzin temu, Meloman napisał:
6 godzin temu, Zbig napisał:

A rozrząd jest łańcuchowy czy pasek?

Nie wiem niestety...

Jeżeli jest pasek to w książce serwisowej powinny być podane interwały wymiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemóz to Pan łysy nie poszedł z tym pokazem do Firmy BMW?.

 Ciekawe co by powiedzieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JuG napisał:

Myślisz, że facet z filmiku kłamie?

Już się w tej kwestii wypowiedziałem w poście #46.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do Melomana - wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Po prostu musisz się przyzwyczaić.

Ja w swoim aucie mam wymianę oleju co 30tys. km. Wymieniam co 15. Nie są to horrendalne koszty, nie zaszkodzi, a pomóc może. Olej w skrzyni wymieniam zgodnie z harmonogramem. Ale co najważniejsze co 15tys. wymieniam wszystkie filtry, kabinowe, powietrza, paliwa, itp. Niedowiarkom radzę sprawdzić jak wygląda filtr powietrza po takim przebiegu. Oczywiście mówię o Polsce, bo nigdzie w Europie takiego syfu w powietrzu nie widziałem ani nie czułem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
16 godzin temu, Meloman napisał:

W Skodzie też się krzywili. Podobno silniki teraz są docierane w fabryce. Tak mi mówili w ASO.

Głupki. Dla mnie jeśli klient sobie życzy i  płaci to bez szemrania i krzywienia powinni robić każdą rzecz , częstować kawą i mówić zapraszamy ponownie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Allmr napisał:

Ja w swoim aucie mam wymianę oleju co 30tys. km. Wymieniam co 15. Nie są to horrendalne koszty, nie zaszkodzi, a pomóc może. Olej w skrzyni wymieniam zgodnie z harmonogramem. Ale co najważniejsze co 15tys. wymieniam wszystkie filtry, kabinowe, powietrza, paliwa, itp.

Ja generalnie nie widzę problemu ze zmianą oleju co 30 tys, zwłaszcza w nowym aucie którym mam przejechać 100-150 tys. km.  Pod warunkiem że lany olej jest faktycznie long life a nie tylko tak napisano na opakowaniu.  Ryzyko niestety istnieje więc dla spokoju też preferuję wymianę co 15 tys. km.  Jeżeli silnik ma wadę konstrukcyjną i/lub produkcyjną, to ona i tak wyjdzie bez względu na olej i częstotliwość jego wymiany.

Co do filtrów, wydaje mi się że paliwowego nie ma sensu wymieniać co 15 tys. km - chyba że się miało jakiś incydent z jakością paliwa.  Powietrzny dobrej jakości powinien spokojnie 30 kkm wytrzymać, to że jest zasyfiony to znaczy że dobrze filtruje, dopóki jest funkcjonalny może pracować, ale każę sobie pokazać przy kolejnym przeglądzie.  Kabinowy po zimie zdecydowanie trzeba wymienić.

3 minuty temu, stench napisał:

Głupki. Dla mnie jeśli klient sobie życzy i  płaci to bez szemrania i krzywienia powinni robić każdą rzecz , częstować kawą i mówić zapraszamy ponownie

Sektor motoryzacyjny to jest specyficzne plemię.  Mam wrażenie że poczucie własnej  wyższości mają większe niż w NASA ?

A już zwłaszcza sprzedawcy w salonach.  Większość czasu spędzają pierdząc w stołek a wiedzę o sprzedawanych produktach mają zerową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, Zbig napisał:

Sektor motoryzacyjny to jest specyficzne plemię.  Mam wrażenie że poczucie własnej  wyższości mają większe niż w NASA ?

A już zwłaszcza sprzedawcy w salonach.  Większość czasu spędzają pierdząc w stołek a wiedzę o sprzedawanych produktach mają zerową.

A wystarczy wiedzieć jaki jest profit za sprzedane auto, by rozumieć dlaczego tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kazik-t napisał:

A wystarczy wiedzieć jaki jest profit za sprzedane auto, by rozumieć dlaczego tak jest.

A co to ma do rzeczy?  Dobrze wyszkolony pracownik pracujący za stawkę niewiele wyższą od minimalnej wie wszystko co potrzeba o swojej pracy i produktach i umie to przekazać, wystarczy tylko chcieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
26 minut temu, Zbig napisał:

A co to ma do rzeczy?  Dobrze wyszkolony pracownik pracujący za stawkę niewiele wyższą od minimalnej wie wszystko co potrzeba o swojej pracy i produktach i umie to przekazać, wystarczy tylko chcieć.

trudno określić co masz teraz na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

A czemóz to Pan łysy nie poszedł z tym pokazem do Firmy BMW?

Bo to dotyczy wszystkich silników.Na taśmie jest zachowany z pewnością czysty montaż ,ale wcześniej-po fazie obróbki mimo mycia i dmuchania coś zawsze zostanie.I to ma usunąć pierwsza wymiana oleju.

Rysa na wale czy gładzi nie zdegraduje silnika z dnia na dzień,ale pół miliona to on nie przejedzie.

kiedyś przejeżdżały bo silniki były luźniej pasowane a materiały były odpowiedniej wytrzymałości.

FSO pierwszą wymianę też zalecało wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiejszej nocy przychodzą nocne minusowe temperatury i chciałem sobie na parkingu zostawić autko z podniesionymi piórami i się nie da, bo w normalnej pozycji przeszkadza maska silnika. Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem. Jest jakaś przyczyna, że tak to teraz projektują? Wiem, że mam fabryczne dmuchawy na wycieraczki, ale mimo wszystko trochę to dziwne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie jazdy pióra są schowane pod maską, poza strumieniem powietrza - czyli opór i dłuższa żywotność. Estetyka też nie jest bez znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Allmr napisał:

Jeszcze do Melomana - wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Po prostu musisz się przyzwyczaić.

Dzięki. Tez tak myślę. Generalnie komfort jazdy jest w porządku. Jest ciszej niż w Vectrze C. No, ale tam miałem diesla.

Poza tym podoba mi się zawieszenie w nowym Superbie. W sam raz, jak dla mnie.

Poza tym silnik pracuje (poza wspomnianym wyjątkiem) bardzo kulturalnie. Nawet jak ciut troszkę wciśnie się pedał gazu, to tylko mocniej zamruczy. A już delikatne wciśnięcie gazu wystarczy, aby szybko ruszyć np. spod świateł. Ciekawe co by było gdyby depnął mocniej? Moc czuć.

2 godziny temu, Allmr napisał:

Ale co najważniejsze co 15tys. wymieniam wszystkie filtry, kabinowe, powietrza, paliwa, itp.

Generalnie mam podobnie. Poza tym obowiązkowe po zimie czyszczenie klimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, venom200 napisał:

To normalne trzyma hamulec a silnik i skrzynia chcę jechać

Tak może być, zwłaszcza, że mam włączony automatyczny hamulec postojowy.

2 godziny temu, endriu napisał:

przekładka papierowa

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Meloman napisał:

Od dzisiejszej nocy przychodzą nocne minusowe temperatury i chciałem sobie na parkingu zostawić autko z podniesionymi piórami i się nie da, bo w normalnej pozycji przeszkadza maska silnika. Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem. Jest jakaś przyczyna, że tak to teraz projektują? Wiem, że mam fabryczne dmuchawy na wycieraczki, ale mimo wszystko trochę to dziwne.

wyłączasz stacyjkę i włączasz wycieraczki dźwignią w dół. Ustawią się w pozycji pionowej. Po włączeniu zapłonu, włączasz wycieraczki i ustawiają się w pozycji normalnej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, osimar napisał:

wyłączasz stacyjkę i włączasz wycieraczki dźwignią w dół.

Dzięki. Sprawdzę i dam znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do Szanowny panów trzy krótkie pytania:

- od lat tankuję tylko na Shellu. Wcześniej ropę teraz benzynę. Na dieslu nie zauważyłem różnicy kiedy tankowałem V-Powera. Czy na benzynie z automatem tankować jednak V-Powera lub inną 98?

- zaczyna się poranne skrobanie pojazdu. Niezależnie od obowiązujących przepisów odnośnie pracy silnika w obszarze zabudowanym proszę o info czy można odpalić sobie autko i skrobać szyby? Jak to wpływa na żywotność silnika, jeżeli po nocnym uruchomieniu pracuje 3-4 minutki, może ciut dłużej zanim ruszy?

- czy można skrobać tylnią szybę, która ma podgrzewanie? Nie uszkodzi się tych przewodów grzewczych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Meloman napisał:

- czy można skrobać tylnią szybę, która ma podgrzewanie? Nie uszkodzi się tych przewodów grzewczych?

Paski grzewcze są od wewnątrz - ale po co skrobać jak można uruchomić ogrzewanie tylnej szyby?

Godzinę temu, Meloman napisał:

czy można odpalić sobie autko i skrobać szyby? Jak to wpływa na żywotność silnika, jeżeli po nocnym uruchomieniu pracuje 3-4 minutki, może ciut dłużej zanim ruszy?

Zwykle odradzają rozgrzewanie auta na jałowym biegu, ale jak masz zalany nowoczesny syntetyk 0Wxx to nie wiem czy ma to wielkie znaczenie...

Godzinę temu, Meloman napisał:

Czy na benzynie z automatem tankować jednak V-Powera lub inną 98

A w instrukcji masz napisane aby tankować 98?  Jak nie to nie ma to żadnego sensu.  Generalnie te wszystkie paliwa premium to głównie marketingowy pic na wodę fotomontaż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Zbig napisał:

Paski grzewcze są od wewnątrz - ale po co skrobać jak można uruchomić ogrzewanie tylnej szyby?

A jak to ma na akumulator?

51 minut temu, Zbig napisał:

Generalnie te wszystkie paliwa premium to głównie marketingowy pic na wodę fotomontaż.

Tak myślałem. W instrukcji nie ma wskazań, że musi to być koniecznie 98 lub nawet, że ta benzyna jest lepsza. Pisze, że 95 lub 98.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Meloman napisał:

zaczyna się poranne skrobanie pojazdu

Zamontuj sobie ogrzewanie postojowe https://www.webasto-comfort.com/pl-pl/ogrzewanie/samochody-osobowe/  i zapomnij o skrobaniu. Kosztuje to w stosunku do ceny samochodu grosze (3-5 tysięcy), spala znikome ilości paliwa a będziesz wsiadał do ciepłego "odskrobanego" samochodu. Dla silnika to też bardzo zdrowe bo podgrzany płyn chodzący nagrzeje też silnik.

Nie wiem tylko jak obecnie jest z gwarancją na samochód - musisz zapytać dilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Meloman said:

- zaczyna się poranne skrobanie pojazdu. Niezależnie od obowiązujących przepisów odnośnie pracy silnika w obszarze zabudowanym proszę o info czy można odpalić sobie autko i skrobać szyby? Jak to wpływa na żywotność silnika, jeżeli po nocnym uruchomieniu pracuje 3-4 minutki, może ciut dłużej zanim ruszy?

Generalna teoria jest taka, że to co psuje silnik to są ruchy tłoków (obroty) na zimno, z dodatkową "karą" za wysokie obroty. Tak więc należałoby od razu ruszyć, ale bez szaleństw, żeby w każdym suwie pracy było jak najwięcej energii cieplnej.

Oczywiście Webasto jest tu najlepszym wyjściem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.