Skocz do zawartości
IGNORED

automat DSG dotarcie silnika


Meloman

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, war3z napisał:

Świra nie mam po prostu marka premium daje mi frajdę z jazdy

Zauważ proszę, że pisałem w cudzysłowie - więc w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Każdy rodzaj nadwozia ma swoje plusy i minusy. Każdy ma swoje upodobania. Mnie jeszcze w ogóle nie kręcą sportowe niskie auta.

A do SUV-ów mam do dzisiaj uprzedzenie, jak kuzyn żony kilka lat temu pokazał mi Touarega II generacji. Wielkie bydle, ale jak wsiadłem do środka, to myślałem, że jestem w maluchu - niewiele przestrzeni. Bagażnik też był lichy. A wszystko w porównaniu ze zwykła Vectrą C Kombi, którą wtedy jeździłem.

Co dziwniejsze - kuzyn żony ma własną firmę budowlaną i dochody roczne na poziomie kilkunastu milionów rocznie i stać go na każde auto z polskiego salonu, a do dzisiaj jeździ tym Volkswagenem. Więc - jak widać nie każdy ma parcie na super bryki.

Poza tym nie cierpię skóry jako tapicerki - zarówno w samochodach, jak i na meblach. Dodatkowo - jak można w ogóle kupować auto z jasnym wnętrzem, który po roku użytkowania wygląd tragicznie.

Inna sprawa - kupować auto za 300 tysi i pytać się za każdym razem ile pali? Chyba ktoś wydają taką kasę na auto stać na benzynę do niego. Przynajmniej tak być powinno.

 

 

35 minut temu, war3z napisał:

Tak tylko awaryjnosc i tak japoncow jest dużo mniejsza niż Niemców i reszty.

Mity:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poza tym w Polsce rynek jest "rozchwiany" bo rzeczywiście sprowadza się zza Odry pełno szrotu, który zaraz się psuje. Zgodzę się, że głównie jest to "niemiec" lub "francuz" - bo są najtańsze dla Polaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Przemysław_51508 said:

Niestety to wymierający gatunek i nie bardzo jest w czym wybierać, jeśli chodzi o auta nowe. Dlatego wygrał suv. 

Ford Galaxy jest jeszcze oferowany. Tym niemniej koncept jest dyskusyjny - podwozie klasycznej osobówki, wysoka buda, mocno pionowa pozycja siedząca jak się chce mieć 3 rzędy siedzeń. Większa pakowność w ramach zajmowanego miejsca parkingowego, ale kosztem wygody oraz własności jezdnych, a zwłaszcza wrażliwości na boczny wiatr. To jest tylko i wyłącznie skutek drastycznego ograniczenia prędkości przepisami - "skoro każą jeździć o wiele wolniej, niż Mondeo może bezpiecznie jechać, to se kupię wysoką i wywrotną dryndę".

SUV wygrał z tym, bo oferował lepsze bezpieczeństwo oraz możliwość podjeżdżania pod krawężniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, misiomor napisał:

a zwłaszcza wrażliwości na boczny wiatr

Nie wiem jak to jest w ciężkich, ale jednak "klockowatych" i wysokich SUV-ach, ale w Superbie w porównaniu do Vectry C (oba Kombi) wrażliwość na boczny wiatr przy szybszej jeździe jest zdecydowanie mniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra C to przede wszystkim katastrofalne zawieszenie. Pamiętam jak kupiłem nową, liczyłem dni do zakończenia leasingu. Strach było tym przyhamować w zakręcie. Jazsda po mokrym - tylko dla twardzieli. Zwłaszcza po przesiadce z mondeo, które jechało jak po torach. Jeździłem niedawno nowym Superbem kombi (jakaś lekko podwyższona wersja), prowadzi się bardzo dobrze. Jakie masz koła (rozmiar)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Przemysław_51508 napisał:

Niestety to wymierający gatunek i nie bardzo jest w czym wybierać, jeśli chodzi o auta nowe.

Z vanami jest jeden problem: nie da się już bardziej klocowatego kloca zrobić. Dla przykładu Zafira: wiadomo, B od A o wiele fajniejsza, ale jedyna istotna różnica to umiejscowienie gałki biegów.

A co z C? To już zupełnie inny samochód, który choć pod pewnymi względami lepszy od B, to w niektórych gorszy od A. Dlatego po A i B, zamiast C, kupiłem Sharana.

Choć marzył mi się Nissan Elgrand. Ale rozum wygrał z sercem.

-----

1 godzinę temu, misiomor napisał:

Większa pakowność... ale kosztem wygody... 

Tak dla jasności: stosunkowa wysoka pozycja siedząca (jak w Zafirze czy Sharanie) jest bardziej ergonomiczna od niskiej. W połączeniu z ogromną przestrzenią, która nie tylko daje luz, ale i pozwala na dowolne ustawianie fotela, i sprawia, że wygoda na długim dystansie jest nie do pobicia. Moimi klocami robiłem trasy po 2500km (za kierownicą sztafeta) bez większego fizycznego zmęczenia.

1 godzinę temu, misiomor napisał:

...własności jezdnych, a zwłaszcza wrażliwości na boczny wiatr.

Przy normalnej jeździe różnicy we właściwościach jezdnych nie ma, a duża masa i rozstaw osi oraz kół sprawia, że jedzie prosto jak czołg. 

1 godzinę temu, misiomor napisał:

SUV wygrał z tym, bo oferował lepsze bezpieczeństwo oraz możliwość podjeżdżania pod krawężniki.

Śmiać się czy płakać? SUV-y są fajne, ale w większości to, czym różnią się od aut zwykłych, to z logicznego punktu widzenia krok wstecz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Ja SUV-a nigdy nie kupię, bo krakowski sknera jestem. Ale kumpel przeszedł z MB190, Omega A, MB Okular, Audi A4, A6, A8, Q7, A5 do Sharana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, Meloman said:

Nie wiem jak to jest w ciężkich, ale jednak "klockowatych" i wysokich SUV-ach, ale w Superbie w porównaniu do Vectry C (oba Kombi) wrażliwość na boczny wiatr przy szybszej jeździe jest zdecydowanie mniejsza.

W tej kwestii absolutnie wzorcowe było Volvo S40 sedan pierwszej generacji, najlepiej w ciężkawym turbodieslu. Co prawda klaustrofobicznie wręcz ciasny, ale na wypizgarz trudno lepszego znaleźć. Za to przeciwko "dryndzie" jest wszystko - większa "powierzchnia ożaglenia", większe ramię siły wywracającej od wiatru, wyżej środek ciężkości, za to rozstaw kół ten sam co w bazowej osobówce.

Ciężkie, szerokie i zwężające się ku górze wynalazki typu Infiniti FX (pierwowzór Q7 i innych tej klasy) są trochę lepsze, ale za to robią wrażenie ciasnych w środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, misiomor napisał:

Za to przeciwko "dryndzie" jest wszystko - większa "powierzchnia ożaglenia", większe ramię siły wywracającej od wiatru, wyżej środek ciężkości, za to rozstaw kół ten sam co w bazowej osobówce.

W praktyce to nie ma żadnego znaczenia. Nie dasz rady Zafirą utrzymać za Astrą jadącą z piskiem opon po łuku, ani za Astrą jadącą po autostradzie na VI-biegu i 6000obr/min. Różnicy w zużyciu paliwa prawie nie ma (nie więcej niż 0,5l na 100km/h). To wszystko.

A poza tym? Same zalety. A komfort VAN-a wynikający z wysokiej ergonomicznej pozycji za kierownicą i przestrzeni niezastąpiony. Tylko takie rzeczy docenia się na długiej trasie, kiedy mądrości wyczytane w Auto Świat już wylecą z głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten nowy Scout Superb bardzo podoba , kończy mi się za 8 miesięcy leasing i raczej nie kupię znów tego samego auta tylko po lifcie.
Jakby wyszedł nowy model Superba to pewnie wiedział bym co kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, nazywa się Scout. Bardzo przyjemne auto.

Pytałem o rozmiar kół, bo to ma kolosalne znaczenie jeżeli chodzi o trakcję auta, wiem z własnego doświadczenia. Fabrycznie były różne do wyboru, o ile się nie mylę od 17 do 19".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Allmr napisał:

Jakie masz koła (rozmiar)?

 

Godzinę temu, Allmr napisał:

Pytałem o rozmiar kół, bo to ma kolosalne znaczenie jeżeli chodzi o trakcję auta... 

Słuszne pytanie! Nie od dziś wiadomo, że motoryzacja doszła do momentu, w którym (zazwyczaj) najmniejsza felga a najwięcej gumy (oczywiście z tych seryjnie dostępnych), daje najprzyjemniejsze prowadzenie (no może poza suchą niemiecką autostradą i 200km/h), a więc najsensowniejszy kompromis. 

Ps. 

Właśnie sprawdziłem: mój dwutonowy kloc ma 215/60R16. Szybki na łukach nie jest, za to w każdych warunkach spokojny i przewidywalny (200km/h w deszczu, 170km/h po śniegu). A po dziurach płynie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, szymon1977 napisał:

(200km/h w deszczu, 170km/h po śniegu).

 

szymon wyglądał na statecznego a to dziki p....cz jest!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Less napisał:

 

szymon wyglądał na statecznego a to dziki p....cz jest!

Eee tam. Na codzień swoją prędkość dostosowuję do możliwości innych uczestników ruchu. A wyszalałem się za małolata Dużym Fiatem, Polonezem, Małym Fiatem i Seicento.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pojezdzilem za młodego kredensami i starymi polonezami nawet syreną ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos  wyższości SUV-ów to dzisiaj (znowu) widziałem, jak niunia w Q7 męczyła się z parkowaniem prostopadłym, choć miejsca był standardowo. Ostatecznie odpuściła... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu się nauczy , jedni szybciej drudzy wolniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dlaczego starsi ludzie kupuja suvy, bo im sie kregoslup juz nie zgina tak przy wsiadaniu, ale jesli sie nie ma dysfunkcji to po co kupowac samochod kaleki? Furgonami jezdza z towarem kierowcy zawodowi, bo musza, chodzi o przestrzen ladunkowa. Druga rzecz. Jest tyle pieknych samochodow na rynku, z fajnymi silnikami jak 4,2 mpi, 4,2 fsi, 4,3, 5,5, 6,3. Superb? Rily? I do czerwonego pola doleciala strzalka? To ile to ma pojemnosci znajac to jak meloman obchodzi sie z gazem? 1,2; 1,4 2,0? Co tam niemcy pozwolili czechom wsadzic? Tutaj jeden niby odebral, ale zaraz pozniej wszystko sie popsulo i czeka z powrotem, czemu ten samochod jest taki biedny w srodku? 

 

Nie nabijam sie, ale u mnie jak jest na czerwonym strzalka to ja lece juz prawie.


to tzrebabylo wziac Meloman, mialbys cos z zycia przed koncem, oktawie, superba to Janusze albo Mietki we flanelowych koszulach kupuja albo zolnierze, strazacy na wczesniejszej emeryturze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, electro napisał:

Nie nabijam sie, ale u mnie jak jest na czerwonym strzalka to ja lece juz prawie.

Napisz, gdzie i kiedy uskuteczniasz takie zabawy, podeślę tam patrol Policji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, mnie policjanci pozdrawiaja, rozpoznaja samochod z daleka. 

To mala miescina, nie potzrebujemy konfidentow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ilu macie cwaniaków, dla których kodeks ruchu drogowego to tylko sugestia? Siebie nie musisz już liczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, electro napisał:

Jest tyle pieknych samochodow na rynku, z fajnymi silnikami jak 4,2 mpi, 4,2 fsi, 4,3, 5,5, 6,3.

Zaliczyłeś dzieciaku +1 do przerostu samooceny. A teraz, skoro NIC W TEMACIE NIE MASZ DO POWIEDZENIA, to po prostu spier...j.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, electro napisał:

Z konfidentami nie dyskutuje. 

Pooglądaj sobie, Twój poziom.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, electro napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Myślałem że taka ściema to już tylko w legendach.

"Oryginalny , symboliczny  = udokumentowany przebieg 92100 km !"

"bardzo mało jeżdżą. Głównie uczestniczą w zlotach i przejażdżkach weekendowych."

Powinni jeszcze napisać że japończyk popełnił seppuku jak sprzedawał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zbig napisał:

"Oryginalny , symboliczny  = udokumentowany przebieg 92100 km !"

W 4 lata 90000km to symboliczny przebieg?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, szymon1977 napisał:

W 4 lata 90000km to symboliczny przebieg?

No tak właśnie napisali w ogłoszeniu.  Może tam się na przejażdżki weekendowe jeździ z Hokkaido na Okinawę i z powrotem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Zbig napisał:

Myślałem że taka ściema to już tylko w legendach.

"Oryginalny , symboliczny  = udokumentowany przebieg 92100 km !"

"bardzo mało jeżdżą. Głównie uczestniczą w zlotach i przejażdżkach weekendowych."

Powinni jeszcze napisać że japończyk popełnił seppuku jak sprzedawał ?

To bardzo duzy przebieg. Ale tak jak kiedys Zbig sie znales na wszystkim tak i teraz widze znasz sie na samochodach lepiej niz gosciu z kimbexu z dwustoma furami na placu. Pozdrawiam znawce! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że wozy z lewą kierownicą z Japonii to tamtejszy wyznacznik pozycji. Chociaż gdyby był czarny, to można by się spodziewać, że jeździł nim jakiś boss Yakuzy. A taki biały i dość intensywnie eksploatowany to dziwna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.