Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kable głośnikowe do Minas Anor IV + Cayin A-55TP ?


tomek36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko- jak w temacie- jakie kable głośnikowe ?

Co prawda i tak najpierw muszę nazbierać na lampki

ale powoli chcę też robić już rozeznanie z tymi kablami.

Bardzo proszę o podzielenie się informacją co u kogo z czym grało

i kto z czego był mniej, a kto z czego był bardziej zadowolony.

Z informacji od Pana Grzegorza wiem, że dobre są VDH,

ale kłopot z dostępnością na zasadach odsłuchu lub wypożyczenia.

 

ps. jeżeli taki wątek się przewinął, to proszę mi wybaczyć.

Przejrzałem w sumie wybiórczo grube kilkadziesiąt stron z tego

klubu ale nijak nie mogłem znaleźć tych konkretnych informacji

pod ten konkretny zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakiś czas grałem na Tellurium Q Blue + rca Q Blue i było całkiem nieźle. Brzmienie po cieplejszej stronie, masywne, góra ciut przycięta. Potem zmieniłem na  Melodikę brown sugar (3,3 mm) i ten kabel bardziej mi podszedł i nadal go mam. Góra się bardziej otworzyła, całość brzmienia nie straciła nasycenie. Było ciut szybciej. Miałem też pożyczony na 2 dni od znajomego VDH The Wind Mk II i ten był chyba najlepszy, ale i cena wyższa. Trochę brakło mi czasu na lepsze sprawdzenie tego Wind-a. Chciałem sprawdzić też wyższe modele Tellurium oraz Cardasa 101 czy Crosslink, ale plany się zmieniły. Te dopisz też do listy. 

 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Silver_85 i cortes;

na ten Brown Sugar zerkałem już wcześniej z powodu tego,

że jest to droższy krewny moich obecnych kabelków Melodiki

z serii Purple Rain, na których wg mnie już jest bardzo dobrze.

Pozostałe zaproponowane kabelki oczywiście teraz też rozważę.

Ciekawe czy w rankingu stosunek jakość/cena

Melodika będzie u mnie znowu wiodła prym ?

 

Czy ktoś miałby dla mnie jeszcze jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobrze wspominam Nordosta Blueheaven. Do tranzystor bym go nie polecał bo "odchudza" dźwięk i potrafi zabrzmiec bardzo technicznie, tutaj trzeba wyższych modeli, ale z lampa to inna bajka. To jest precyzja jak cięcie skalpelem. Znika "misiowatoc" jest szybkość, precyzja, atak i jakaś taka większą naturalność vokali. Bardzo ciekawy kabel, jeden z tych które wprowadzają ogromne zmiany... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2019 o 13:00, zoromoto napisał:

bo "odchudza" dźwięk i potrafi zabrzmiec bardzo technicznie, tutaj trzeba wyższych modeli, ale z lampa to inna bajka. To jest precyzja jak cięcie skalpelem.

I właśnie takie cechy kabla nie za bardzo pasują moim zdaniem do Minasów IV w połączeniu z A55TP szczególnie na fabrycznych lampach. Przy kabelkach i tak musi się skończyć na testach we własnym systemie. Możemy tak sobie tylko pogdybać. Nie wiem czy miałeś okazję posłuchać Minas Anor IV , ale to trochę inne granie niż Twoje byłe Ariesy ? 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 U mnie grały wtedy z USHERami N-6300, lampy mocy NOS Svetlana C, sterujące Genalex Gold Lion, Full Music Gold i powiem szczerze ze to był genialny set i mam zamiar sprawdzić te kable z obecnymi Canto Grand Signature. Minasów IV nie słuchałem jedynie 2,5 w innym systemie, ale wiadomo trzeba kable sprawdzić u siebie. Uważam że warto...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, cenowo;

- Clearway- 55 zł,

- Brown Sugar- 79 zł, 

- Wind mkII- 234zł ... ufff, tu już sporawo (znaczy jak dla mnie:)  

Totalnie inne konstrukcje. Każdy producent widzę miał zupełnie inny pomysł.

Edytowane przez tomek36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek Brown Sugar, jeśli więcej forsy Tellurium Q Black II. Kabel niestety rzadko pojawia się na rynku wtórnym (co o czymś świadczy). Sam używam go do Minasów choć P.Grzegorz polecał VDH. Gdzieś w sieci jest porównanie między VDH The Wind i T.Black II i polecają ten drugi. Ja po zakupie tego kabla więcej nie szukam. Ciekawostka - taki tez grał w salonie z Minasami przez zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem idziemy w górę ?

- Q Black II: 280 zł.

Mój apetyt na testy zaczyna się zwiększać m.in. z tytułu diametralnie innych konstrukcji,

apropo- nie mogę znaleźć nigdzie w sieci przekroju tego Tellurium ...

(jakby ktoś umiał znaleźć i mógł podrzucić link lub wkleić tutaj grafikę - będę wdzięczny)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.11.2019 o 14:25, tomek36 napisał:

Czy koledzy też mają taki problem jak ja ze znalezieniem przekroju tego Tellurium ?

Że producent nie podaje - to jedno, ale że żaden tester ani użytkownik nie wrzucił fotki ?

 

To nie  są grube przewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat trochę "stary", ale można jeszcze zainteresować się czymś pomiędzy: ostatnie moje odkrycie: Chord Clearway, wprawdzie w innym zestawie, ale generalnie przejrzysty, spokojny kabelek. Sądzę, że nie będzie się "gryzł" z Minasami i lampą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, zapowiadałem że dam znać jak u siebie grają głośnikowe Melodiki i Chord. Nie będę pisał elaboratu, będzie krótko ?

Po wpięciu Chorda od razu słychać różnice, nie jest to jakaś ogromna, ale jednak zauważalna różnica. Najwięcej dobrego u mnie wprowadził na średnicy. Fajnie "powiększył" wokale, czy może lepiej będzie jak napiszę że dokładniej je prezentuje,jest czegoś więcej, napewno poprawiła się scena w głąb, fajnie to u mnie słychać na kawałku "Babylon" Brendana Perry. 

Dodatkowo zostały delikatnie dopalone wysokie tony, ale w sposób absolutnie niemęczący,  jest więcej szczegółu. U mnie na plus. Na basie różnic nie zauważyłem. Melodika natomiast zdaje mi się że posiada praktycznie te same cechy co Chord, z różnicą na basie, gdyż tu jest go jednak troszeczkę więcej, i gra chyba bardziej miękko. Małym problem dla mnie było to że sam przepinałem kable, i ruszanie się z miejsca odsłuchu, przepięcie kabli i znów na kanapę mogło mieć jakiś wpływ na ocenę,no i to że wiedziałem który kabel gra ?

Ostatecznie wybiorę Chorda ze względu na cenę bo jednak jest tańszy , i nie widzę potrzeby aby iść w Melodikę przy takich różnicach. Proszę tylko żeby ktoś nie odebrał Melodikę za gorszą, oba kabelki na plus w stosunku do posiadanych ProCab LS25. 

PS oba kabelki świetnie wykonane,chodzi mi o przeźroczyste izolacje, coś innego niż czarne PVC, no i Chord bardziej miękki, lepszy do układania. Pozdro i zdrówka Wszystkim! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że dzielisz się spostrzeżeniami. Miałem/mam oba te kable, choć Brown Sugar już sprzedałem i słuchałem ich w dwóch swoich systemach. Brown Sugar wydał mi się jednak ciut bardziej natarczywy (ale też bez złego znaczenia tego słowa). Clearway wszystko uspokaja, chyba jest bardziej neutralny. Basu napewno więcej w Brown... Chord świetny kabelek. Choć moje Minasy grają na Tellurium Black to czasem korci mnie by przepiąć i sprawdzić Chorda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.03.2020 o 07:57, artur 1984 waw napisał:

Chord świetny kabelek. Choć moje Minasy grają na Tellurium Black to czasem korci mnie by przepiąć i sprawdzić Chorda

A jak się ma TB do tego Chorda?  Ja mam chord carnival silverscreen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem Tellurium Black gra z Minasami a Chord w drugim systemie. Na podstawie tego co zrobił w drugim systemie (Y.1100 + KefR300) zakładam, że to kabelek o kierunku netralnym i analogowym. Yamaha i KEF najbardziej "utemperowane" z tego co miałem, a jednocześnie pojawiła się fajna, słodka góra. Czuć jednak, że to taki filtr na dźwięk, nie wiem czy dobrze opisuję. Natomiast Tellurium wydaje mi się bardzo neutralny, najmniej ingerujący w przekaz i tak był oceniany przez sprzedawcę. Sądzę, że Chord Clearway to ciekawa propozycja do Minasów, choć - jak pisałem - nie przepinałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc koniec końców miałem na wypożyczeniu i kilkunastodniowych odsłuchach 4 kabelki; Chord Clearway, Melodika Brown Sugar, Kimber 4TC oraz Acoustic Revive AV (kabelek z kutej miedzi). Testowaliśmy w kilka osób. Z wyjątkiem mnie- same ślepe testy. Brzmieniowo wygrał Chord ! Najtańszy z tej grupy. Rewelacyjny stosunek jakość/cena.

Zapomniałem jeszcze dodać co tak naprawdę przeważało - rozdzielczość dźwięku oraz umiejętność i sposób eksponowania drugiego oraz dalszych planów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clearway świetny kabelek. Tylko za grę "kabla" głośnikowego w jakiejś mierze odpowiadają jeszcze IC. Ostatnio trochę bawiłem się IC w zestawie z Minasami i choć tu olbrzymią rolę odgrywa oczywiście elektronika to na finalny efekt "speaker-cable" ma wpływ jeszcze dobór IC. Chyba niektórzy twierdzą, że nawet większy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał podaję Melodikami MDC 1110 Purple Rain (koncentryki) i jest bardzo dobrze. Cena ok.100zł.

Kilka tygodni temu testowałem pożyczone IC VDH M.C. D 102 MK III HYBRID halogen free (miedź+coś tam srebra) za ponad 700zł.

Pierwsze wrażenia; obcięło niskie, ale jeszcze lepiej wyeksponowało niuanse.

Po kilku utworach albo nastąpiła adaptacja akustyczna słuchu, albo ... kabelek się wyważył (wygrzał ?? podobno długo nie grał). 

Po kilku dniach słuchania stwierdziłem, że jak dla mnie- świetnie gra. 

Musiałem oddać. Zapiąłem ponownie moje melodiki i ... nadal świetnie gra ...

Może powinienem poeksperymentować z innymi IC ??

(w tym momencie słucham Vangelisa "Reprise" - instrumentalno - wokalna ekstaza  ?   )

Edytowane przez tomek36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.