Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon na początek


Glasscity
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, bolo_senor napisał:

Nowe to tani chłam , ale jest nowy ,  i nieprzyzwoicie drogi w stosunku do jakości użytych materiałów.

vintage zazwyczaj jest solidniej zrobione , ale trzeba się liczyć z tym , że co nieco trzeba będzie wyregulować / naprawić.

Jakbym słyszał zaprzyjaźnionego handlarza szrotem vintage audio z giełdy na Balickiej w Krakowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbany i w dobrej cenie , resztę kasy odłóż na lepszą wkładkę lub pre .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest fajne pre , spróbuj zbić trochę z ceny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2020 o 14:59, Margol napisał:

Oba są świetne. Oba posiadają bardzo dobre ramiona. Oba można kupić z wkładką lub bez. Jeśli budżet puszcza, to kupić RP6 i zamknąć temat na lata,jeśli pozwala „tylko” na RP3 to brać,bo ten gramofon to swoista ikona Regi,świetnie gra i można powolutku podążać ścieżką abgrejdu. Powodzenia!

Właśnie o to mi chodziło. Dzięki za rzeczową opinię i radę. Nie planuję częstej wymiany gramofonu, przynajmniej tak sądzę teraz - jeśli będę zadowolony z jego odtwarzania i działania, to będę się z przyjemnością starzał razem z nim ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2020 o 00:48, bolo_senor napisał:

vintage zazwyczaj jest solidniej zrobione , ale trzeba się liczyć z tym , że co nieco trzeba będzie wyregulować / naprawić.

Ten wątek większość forumowiczów omija , bo szambo się zrobiło.

Dziękuję i za Twoją opinię, mimo kategorycznych stwierdzeń. Rozumiem, że masz na myśli, że sprzęt vintage ma lepszy stosunek jakości do ceny. Podzielam ten pogląd, bo grałem kilka lat na gramofonie z 1983 r., który kupiłem za grosze. Natomiast w przypadku inwestycji na lata, element ceny nie ma dla mnie decydującego znaczenia, oczywiście w ramach założonego budżetu. Robię rozeznanie i każdą zawartą w tym wątku opinię traktuję poważnie. Po to go założyłem, by poznać opinie Forumowiczów, nawet te skrajne. Pierwszy wniosek, który nasuwa mi się w toku tej dyskusji jest taki, że istnieje wśród niektórych zwolenników sprzętu vintage dość wyraźna krytyka sprzętu nowego i odwrotnie. Czy można nazwać to szambem? Nie wiem, ale mimo wszystko nadal liczę na zebranie jak największej ilości rzeczowych argumentów. A więc solidność, ewentualna konieczność regulacji czy drobnej naprawy, atrakcyjne ceny sprzętu vintage. Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2020 o 12:10, Bartek Bartoszewski napisał:

Zadbany i w dobrej cenie , resztę kasy odłóż na lepszą wkładkę lub pre .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest fajne pre , spróbuj zbić trochę z ceny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest jakby trzecia droga - sprzęt współczesny, używany, sprawdzony, w dobrej cenie, w dobrym stanie i o dobrej klasie. Właśnie tak postąpiłem przy zakupie głośników i wzmacniacza. (Przyznam, że podobna filozofia przyświeca mi podczas kupna... samochodu :) Bardzo dziękuję za Twoje rekomendacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam po miesięcznej przerwie! Nadal nie podjąłem decyzji co do modelu gramofonu, ale zajrzałem do tego wątku na chwilę, aby podzielić się z Państwem moją przygodą, która miała miejsce kilka dni temu. Otóż będąc w weekend w odwiedzinach u teściów, spostrzegłem w garażu na regale mocno zakurzony obiekt. Okazał się nim kompaktowy zestaw stereo marki National Panasonic model SG-2500 L. Oczywiście przygarnąłem znajdę i od poniedziałku zabrałem się za amatorską rewitalizację. Sporo czasu i wysiłku poświęciłem na umycie sprzętu, gdyż pokrywała go warstwa lepkiego czarnego brudu (może od spalin, a może poprzedni właściciel coś palił...). Dziś prezentuje się tak, jak na zdjęciu poniżej. Jest kilka mankamentów: pokrywa jest w kiepskim stanie (wyłamała się przy zawiasach), brakuje gałki jednego z potencjometrów, nie ma igły gramofonowej a pasek rozleciał się, nie ma adaptera 45 rpm, trzpień potencjometru TUNING jest lekko wygięty, troszkę skrzeczy potencjometr VOLUME. Poza tym wszystko działa. Znalazłem już w sieci i pasek, i dedykowaną wkładkę z igłą. Gorzej będzie z gałką i pokrywą, ale będę na nie polował. Tuner gra pięknie podłączony do moich „Duńczyków” (JAMO 7083). Mieszkanie wypełnił ciepły, szczegółowy i głęboki dźwięk. A zatem... punkt dla vintage ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Niezły ten gramofon ?

Tylko tą wkładkę Unitry szybko wymień .

He, he, dojrzałeś ją :))) Unitra była, ale już jej nie ma. Instrukcja zaleca wkładkę EPC-78 SMBD (MM) oraz igłę EPS-35 STSD (diamond). Jest to dostępne u jednego Anglika. Jest to koszt ok. 80 funtów. A może zamiast tego kupić np. Nagaokę MP 100? Wyjdzie tyle samo. Jak myślisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Łukasz_62438 napisał:

Brawo Ty! Fajnie mieć takich teściów, co rozdają fajne gramofony...

 

Dzięki! Następnym razem zapytam, czy nie mają gdzieś w piwnicy zbędnego lampowca... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarekFox napisał:

Kup dowolną, tanią, wkładkę MM, ortofona albo AT, na początek będzie dobrze, nie przeinwestujesz.

Znalazłem takie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy to miałeś na myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Glasscity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta AT w nowej obudowie, generator ten sam, szukaj starszego typu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Generalnie polecam

Q21

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MarekFox napisał:

szukaj starszego typu:

czemu ? skoro do nowego typu nawet shibata jest .

nowe body ma obudowę z lepszego materiału.  Także nie zupełnie to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę w AT. Nad modelem wkładki jeszcze pomyślę. Jutro będę miał ku temu okazję podczas polerowania pokrywy ? Dzięki Panowie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2020 o 01:01, Glasscity napisał:

Pójdę w AT. Nad modelem wkładki jeszcze pomyślę.

Sprawdź AT-VM95ML lub AT-VM95SH, niewiele różnią się ceną, obydwie fantastyczne.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te wkładki, ale i wydatek większy. Muszę przespać się z tematem. Dzięki za rekomendację!

Pozostaje mi naprawa tylnego panelu pokrywy gramofonu. Niestety jest mocno uszkodzony i nie obędzie się raczej bez jakiejś znaczącej ingerencji. Znacie może Panowie kogoś, kto robi takie rzeczy? Chciałbym uratować tę oryginalną pokrywę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam po prawie półrocznej przerwie. Oj, działo się. Zacznę po kolei. Jak wspominałem był problem z windą ramienia. Postanowiłem zacząć od uzupełnienia oleju i zastosowałem olej silikonowy o gęstości 500.000cSt. Niestety, poprawy nie było, więcej, olej gdzieś wsiąkał... a więc przedostał się do wnętrza obudowy sprzętu! Zdecydowałem się na naprawę u specjalistów. Zanim odwiozłem sprzęt do naprawy, kupiłem na ebay oryginalną serwisówkę tego modelu, aby ułatwić pracę technikowi. Naprawy podjęła się firma Nas Troje Audio VIntage z Warszawy. Prócz przywrócenia działania windy ramienia przestrojono mi tuner, wyregulowano działanie skali radia, nasmarowano elementy talerza gramofonu i ramienia, wymieniono przepaloną diodę podświetlającą jeden ze wskaźników, nasmarowano potencjometry i zamontowano brakujące pokrętło. Kupiłem też w pakiecie wkładkę Ortofon OM5 E. Filmik powyżej pokazuje jak to teraz działa. Nagranie było przeprowadzone telefonem, więc jakość jest kiepska i nie oddaje dźwięku, ale widać, że sprzęt, który stał i się kurzył teraz pracuje pełną parą. Obecnie jest podłączony bezpośrednio z głośnikami (wyjście DIN 2). Próbowałem wyjść z gramofonu z gniazda PLAY/REC kablem 5 PIN DIN Gotham na RCA wzmacniacza Primare i20 , ale okazało się, że mam tylko 30 mV na tym wyjściu. Grało to pięknie, ale musiałem kręcić moc na maxa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam ponownie. Wracając do powyższego wpisu - prośba o poradę: czy da się w jakiś sposób wzmocnić/przetworzyć ten sygnał 30 mV z PLAY/REC, aby można było podać go na zewnętrzny wzmacniacz? Czy jakiś przedwzmacniacz można w takim przypadku zastosować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Glasscity napisał:

Czy jakiś przedwzmacniacz można w takim przypadku zastosować?

Przecież to wystarczy wzmocnić kilka razy. Prosty układ na wzmacniaczu operacyjnym by spokojnie wystarczył. 

Np ten. W sprzężeniu można zmienić wartość rezystora, co zmieni wzmocnienie przedwzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, porlick napisał:

A co z pokrywą? Naprawiłeś?

Jeszcze nie 😆, i choć z tyłu głowy mam zakup innego gramofonu, to zrobię to na pewno. Mam sentyment do tego staruszka 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, porlick napisał:

Przecież to wystarczy wzmocnić kilka razy. Prosty układ na wzmacniaczu operacyjnym by spokojnie wystarczył. 

Np ten. W sprzężeniu można zmienić wartość rezystora, co zmieni wzmocnienie przedwzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki za poradę 🙂 Ponieważ nie mam pojęcia o elektronice, muszę poszukać kogoś, kto mi to wykona.
Zapytam w firmie, która robiła mi pierwszy przegląd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Glasscity

Nic z tych rzeczy - jak znajdziesz elektronika wystarczy zmienić dzielnik rezystorowy

w wyjściu sygnału REC OUT - schemat jest w sieci np. elektrotanya.

Inne były standardy i żeby się dostosować gasiło się wyższe napięcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Witam po roku. Zamiast zmian w elektronice postanowiłem spróbować jednak wzmocnienia sygnału z wyjścia REC/PLAY za pomocą urządzenia zewnętrznego. Na próbę zakupiłem najtańszy dostępny od ręki przedwzmacniacz (VIVANCO PA 115) i najprostsze okablowanie. Po podłączeniu do systemu zaczęło to głośniej grać, ale jakość dźwięku nie była zadowalająca i zauważyłem dziwne wychylanie się membran głośników niskotonowych, nawet bez dźwięku, jakby pobudzał je jakiś impuls. Jestem laikiem w sprawach zjawisk elektro-akustycznych, ale to było niepokojące i natychmiast zrezygnowałem z tego rozwiązania. Kolejnym więc krokiem była zmiana przedwzmacniacza oraz interkonektów. Zamówiłem lampowy przedwzmacniacz firmy Cat Audio. I wtedy zaczęło to rzeczywiście świetnie grać, ale moc wzmacniacza (Primare i20) wciąż musiała być ustawiona w pozycji 50-60 w skali 70, aby napędzić głośniki. Pozytywne było moje pierwsze doświadczenie z lampą, rzeczywiście jest w nich coś magicznego... Natomiast ostatnio zauważyłem dwa niepokojące zjawiska. Jest gdzieś brak uziemienia, idzie jakiś ładunek elektryczny do systemu, bo nieraz jak łapię, by zdjąć płytę to jest cyknięcie po palcach, albo jak chcę podregulować siłę wzmocnienia w Primare to też nieraz kopnie. To jest oczywiście bardzo delikatny przeskok, ale chyba nie powinno tak być. Druga rzecz to zaobserwowałem zniekształcenia w górnym paśmie, zwłaszcza jeśli dość głośno gra muzyka i jest duże nasycenie wokalu i instrumentów - na samej górze dźwięk zaczyna trzeszczeć. To są sporadyczne przypadki, ale są i wkurzają. Zastanawiałem się, czy to wina wkładki, czy elementów wzmocnienia... W końcu odpiąłem z systemu przedwzmacniacz i podłączyłem gramofon z jego dedykowanych wyjść do wzmacniacza Primare za pomocą przejściówek 2-PIN DIN do RCA. I tak jest chyba najlepiej.

Próbowałem w międzyczasie następujących kombinacji:
1) bezpośrednie połączenie gramofonu (2-PIN DIN) z głośnikami za pomocą kabla z miedzi beztlenowej - dobrze to gra, ale brakuje mi troszkę jakości w dolnym paśmie.
2) połączenie gramofonu z wyjścia REC 5-PIN DIN z przedwzmacniaczem CAT (RCA) i dalej do wzmacniacza Primare (RCA) i na kolumny kablem AudioQuest (Type 2.1 Quad Helix).
3) Była też próba zasilenia głośników z dwóch wzmacniaczy: dół CAT+Primare, a góra z 2-PIN DIN gramofonu. Też ciekawy efekt, ale za dużo kombinacji.

Tak to w wielkim skrócie wygląda. Jeśli ktoś z Was ma jakieś swoje spostrzeżenia/wskazówki co mógłbym dalej zrobić, aby przede wszystkim odpowiednio złożyć ten system a potem go rozwijać, to jestem otwarty.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2022 o 17:23, Glasscity napisał:

Witam po roku. Zamiast zmian w elektronice postanowiłem spróbować jednak wzmocnienia sygnału z wyjścia REC/PLAY za pomocą urządzenia zewnętrznego. Na próbę zakupiłem najtańszy dostępny od ręki przedwzmacniacz (VIVANCO PA 115) i najprostsze okablowanie. Po podłączeniu do systemu zaczęło to głośniej grać, ale jakość dźwięku nie była zadowalająca i zauważyłem dziwne wychylanie się membran głośników niskotonowych, nawet bez dźwięku, jakby pobudzał je jakiś impuls. Jestem laikiem w sprawach zjawisk elektro-akustycznych, ale to było niepokojące i natychmiast zrezygnowałem z tego rozwiązania. Kolejnym więc krokiem była zmiana przedwzmacniacza oraz interkonektów. Zamówiłem lampowy przedwzmacniacz firmy Cat Audio. I wtedy zaczęło to rzeczywiście świetnie grać, ale moc wzmacniacza (Primare i20) wciąż musiała być ustawiona w pozycji 50-60 w skali 70, aby napędzić głośniki. Pozytywne było moje pierwsze doświadczenie z lampą, rzeczywiście jest w nich coś magicznego... Natomiast ostatnio zauważyłem dwa niepokojące zjawiska. Jest gdzieś brak uziemienia, idzie jakiś ładunek elektryczny do systemu, bo nieraz jak łapię, by zdjąć płytę to jest cyknięcie po palcach, albo jak chcę podregulować siłę wzmocnienia w Primare to też nieraz kopnie. To jest oczywiście bardzo delikatny przeskok, ale chyba nie powinno tak być. Druga rzecz to zaobserwowałem zniekształcenia w górnym paśmie, zwłaszcza jeśli dość głośno gra muzyka i jest duże nasycenie wokalu i instrumentów - na samej górze dźwięk zaczyna trzeszczeć. To są sporadyczne przypadki, ale są i wkurzają. Zastanawiałem się, czy to wina wkładki, czy elementów wzmocnienia... W końcu odpiąłem z systemu przedwzmacniacz i podłączyłem gramofon z jego dedykowanych wyjść do wzmacniacza Primare za pomocą przejściówek 2-PIN DIN do RCA. I tak jest chyba najlepiej.

Próbowałem w międzyczasie następujących kombinacji:
1) bezpośrednie połączenie gramofonu (2-PIN DIN) z głośnikami za pomocą kabla z miedzi beztlenowej - dobrze to gra, ale brakuje mi troszkę jakości w dolnym paśmie.
2) połączenie gramofonu z wyjścia REC 5-PIN DIN z przedwzmacniaczem CAT (RCA) i dalej do wzmacniacza Primare (RCA) i na kolumny kablem AudioQuest (Type 2.1 Quad Helix).
3) Była też próba zasilenia głośników z dwóch wzmacniaczy: dół CAT+Primare, a góra z 2-PIN DIN gramofonu. Też ciekawy efekt, ale za dużo kombinacji.

Tak to w wielkim skrócie wygląda. Jeśli ktoś z Was ma jakieś swoje spostrzeżenia/wskazówki co mógłbym dalej zrobić, aby przede wszystkim odpowiednio złożyć ten system a potem go rozwijać, to jestem otwarty.
 

Możesz dać zdjęcia gniazd? Jak to wygląda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.