Jump to content
Sign in to follow this  
Beliar91

Problem z CBL/SAT amplituner Denon X3400

Recommended Posts

Witam, w pierwszej kolejności opisze posiadany sprzęt i jego połączenie z urządzenimi a później opisze problem który mam. Posiadam Amplituner DENON AVR-X3400 który jest bezpośrednio podłączony do TV (LG OLED55C7) kablem HDMI przez wejście Monitor 1 ARC do HDMI 2 ARC w TV, dalej w amplitunerze mam podłączony dekoder INEA INTEK HD w wejściu CBL/SAT i dalej pod wejściem HDMI GAME jest podłączone PS4. Gdy wszystkie urządzenia mam wyłączone, włączając TV pilotem TV włącza się naturalnie automatycznie amplituner i głośniki stereo , ale niestety amplituner włącza od razu PS4! I przekierowuje jako priorytet na HDMI GAME, po wyłączeniu PS4 amplituner również nie włącza priorytetu na dekoder czyli na CBL/SAT, zaznaczam że kable HDMI mam high speed z ethernet, HDMI CEC jest włączone w TV  tak samo sterowanie HDMI w PS4 jest włączone, zaznaczam ze na poprzednim TV wszystko było w porządku, czyli po włączeniu TV włączał się amplituner z głośnikami stereo i od razu jako priorytet przełączał się na HDMI CBL/SAT  no i nie wlaczała się samoistnie konsola! Załączam zdjęcia i filmy!

Jeszcze jedno, po wyłączeniu w konsoli opcji „włącz połączenie z urządzeniami HDMI”  po włączeniu amplitunera, przełącza mi się na TV AUDIO zamiast wymagane CBL/SAT😡

CBL/SAT jest pod nazwą INEA!

Problem polega na tym, że TV tak jakby widziało z amplitunera tylko PS4

E0FE153C-5BCA-4D15-8578-2DF5DA803691.jpeg

Edited by Beliar91

Tv ma opcję wyzwalanie źródeł, temu jak włączasz tv to się odpala Denon na tv audio i PS4 bo ona ma też wyzwalanie.
Masz dwie opcje.
1) wyłącz w tv wyzwalanie czy sterowanie HDMI oraz w PS4 też wylać to
2) podłącz wszystkie źródła HDMI do tv. Na tv HDMI ARC daj Amp AV a na resztę wejść inne urządzenia.

Wysłane z mojego CPH1979 przy użyciu Tapatalka