Jump to content
Łysy76

Co po AKG K701 ???

Recommended Posts

Może jednak warto ? Miałem AKG701 z kablem FAW po balansie i poprawa była ewidentna .

Cały czas jednak powtarzam ,nawet najtańsze STAX-y zamiatają te AKG .

38 minut temu, tadeo napisał:

Cały czas jednak powtarzam ,nawet najtańsze STAX-y zamiatają te AKG .

Tak. Nawet najtańsze Staxy zamiatają znakomitą większość słuchawek dynamicznych. 

Miałem K701, na samym początku ich produkcji. Wydaje mi się, że K812 grają podobnie - tylko lepiej. Pamięć jednak jest zawodna, nie mam już żadnego modelu AKG. Staxy natomiast zawsze jakieś są. 

Siła STAXa to też firmowy  dopasowany wzmacniacz , nie wiem czy innej firmy pasuje jeśli nawet to nie taki za parę stówek ,  a  AKG  często tylko z takim jest łączone , 

No to daliście do myślenia z tymi Stax'ami. Uważam AKG za bardzo neutralne. Tak lubię. Mam też Grado 325is. Mimo że są jeszcze bardziej szczegółowe to nawet na piekielnie lampowym Feliksie (ostatnio wstawiłem tam 0,47uF Jupiter Beeswax - jeszcze bardziej neutralnie i ciepło) brzmią zbyt jazgotliwie. Cóż taka szkoła - Grado.

Myślę, że mogę coś powiedzieć jako iż sam mam AKG K701 od kilku lat. Uważałem je za świetne słuchawki (przed nimi miałem najniższe Grado 60'siątki). Niedawno nabyłem Audio Quest Night Hawk i jest to w pewnym sensie przeciwieństwo AKG. AKG to szczegóły, iskrzenie, bardzo przyjemne wokale, sporo powietrza, a Night Hawk'i to granie gęste z potężnym dołem. I tak słuchałem sobie na zmianę aż okazało się iż AKG używam teraz mniej niż 10%. AKG nie pokazują tylu wydarzeń z dołu, że często to aż poraża. Czasem zastanawiam się które granie słyszał realizator dźwięku i myślę, że przecież nie mógł przegapić tego wszystko na dole.

Uwaga, Night Hawk'i muszą pograć około 100 godzin żeby zacząć ich słuchać krytycznie i doceniać.

Jednak jeżeli wolisz granie bardziej w kierkunku AKG ale żeby wszystkiego było więcej to polecam Ci Focal Clear (jest teraz chyba promocja zamiast 6,5k można nabyć za 4,5k).

I jeszcze słowo o Audeeze, konkretnie o LCD-3. Potwierdzam ogromny rozrzut jakościowy pomiędzy egzemplarzami. Na jednym AVS (trochę ponad rok temu) zagrały tak ciemno i zamulająco choćbym słuchał je przez koc. W tym roku egzemplarz którego słuchałem zagrał bardzo fajnie. Był to zdecydowanie styl jaki prezentują Night Hawk.

Skąd jesteś @Łysy76 ?

Edited by phoenix_pl

Jeśli chodzi o Audeze to słyszałem właśnie, że jest rozrzut brzemienia jeśli chodzi o egzemplarze z tego samego modelu (tu akurat pisał ktoś wyżej o LCD-2) co dla mnie jest niedopuszczalne w tej cenie. Focal Clear to druga opcja po Staxach jaką chciałbym posłuchać choć poza promocją cena już nie jest atrakcyjna (nie chcę "gonić zajączka" i podchodzić pod ceny pięciocyfrowe, a tym bardziej ich przekraczać). Night Hawk to chyba wersja zamknięta, czytałem o tych słuchawkach wcześniej, ponoć dobre słuchawki ale to nie ten styl grania jakiego szukam. 

phoenix_pl jestem z łódzkiego.