Jump to content
MacP

Tidal, Idagio na Chromecast Audio czyli najlepiej wydane 140 zł w życiu :)

Recommended Posts

W dniu 9.05.2020 o 14:17, AndrzejPiaseczno napisał:

Tzn Roon to urządzenie czy Aplikacja?

Google Twoim przyjacielem

Ciekawe czy pojawi się następca Chromecast Audio . Bo wersja video będzie odświeżona.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

xavian

za mało chętych za duże koszta utrzymania projektu. moze, moooooze w zwyklym chromecascie dorzuca jakies sensowne rozwiazania do audio ale nie sadze.

Pisałem wcześniej że pliki 24bit/88,2kHz nie idą po kablu optycznym (minijack 3,5/Toslink)  ale,  co dziwne  pomogło wysunięcie kabla z gniazda w DAC-u o ok. 0,7 mm (zrobiłem podkładkę dystansową o takiej grubości i działa).
Nie bardzo rozumiem czy to wina kabla (zakupiony w RMS) czy gniazda w DAC Magic 100.
Taki tam eksperyment...
Witam. Czy po tej akcji z kablem uzyskałeś lepsza jakość dźwięku czy tylko zmieniły się diody na dac-u. Tez posiadam dac ca100. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Na jakość to nie miało wpływu,

ale problem występował wyłącznie na tej częstotliwości i przy użyciu aplikacji Hi-Fi Cast,

po prostu nie było dźwięku na 88,2kHz,

podkładka z silikonu została na stałe i zapomniałem o problemie

img_20200821_222034761.jpg

Witam. Mam pytanie.
Czy będę mógł obsługiwać chromecast audio lub bluesound prze telefon Huawei bez usług googla ? Pozdrawiam

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Chromecasta trzeba skonfigurować przez Google home, potem widzą go w sieci inne urządzenia, więc raczej tak.

Więc bez usług Googla na Huawei nie da rady obsługiwać Chromecast audio

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Raczej nie, trzeba zainstalować aplikację Google Home, w której dodaje się urządzenia ( chromcasty) bo można miec ich kilka i wówczas są one w sieci. Oczywiście może być tylko jeden Chromecast .

W sumie ta aplikacja potrzebna jest na początku, bo później TIDAL czy Spotify widzą nazwę pomieszczenia w którym Chromecast jest umieszczony( podpięty ).

Dawaj innym to samo, co chciałbyś Ty dostać.

20 godzin temu, luksand napisał:

Więc bez usług Googla na Huawei nie da rady obsługiwać Chromecast audio

Google potrzebujesz jak pisałem do skonfigurowania, możesz to zrobić jakim bądź telefonem z Google home, a potem możesz używać swojego huaweya bez Google 

Ok. Dziękuję za informację. A jak wygląda sprawa z bluesound

W dniu 13.05.2020 o 01:56, testerforester napisał:

za mało chętych za duże koszta utrzymania projektu.

No właśnie trudno sobie wyobrazić że były to jakieś "duże koszta" - wartość materiałowa (a nawet "wkład myśli inżynierskiej") nie wydawały się jakieś porażająco wielkie 🙂 A konkurencji na rynku, czyli podobnie małych, śmiesznie tanich urządzeń widzianych przez najważniejsze aplikacje streamingowe (przecież obecnie szalenie popularne!) praktycznie nie ma!  Sam używam Chromecasta w Tidalu, Idagio i Spotify, próbowałem różnych streamerów, które miały w swoim oprogramowaniu obsługę tych serwisów, ale te natywne aplikacje wciąż są raczej najlepsze (w przypadku ciekawego Idagio chyba tylko Bluos w ogóle to obsługiwał, więc poza tym systemem i ew. transmisją bluetooth zostaje tylko Chromecast i wtedy naprawdę ten serwis rozwija skrzydła). I tak niewiele trzeba, by "odświeżyć" takiego Chromecasta - wszystkich by ucieszyła obsługa MQA i bardziej gęstych formatów + DSD, może złącze SPDIF obok/zamiast toslinka. A niech kosztuje 2x tyle - przecież byłoby warto i tak. Śmieszą mnie też opinie że "eee... to brzmi fatalnie...." może po analogu gorzej, ale nawet na tym rzekomo tak marnym toslinku jakość sieciowego streamingu jest rewelacyjna w większości przypadków, może posiadacze klocków i kolumn za setki tysięcy mogą mieć zastrzeżenia, ale umówmy się - w 90% naszych domowych systemów to nie Chromecast byłby wąskim gardłem brzmienia. Większość współczesnych DACów jest w stanie skompensować ew. niedostatki streamingu przez Chromecasta i ostatecznie to DAC ukształtuje sygnał.

A swoją drogą to dość dziwne, że np. Tidal nie wprowadził osbługi czegoś tak oczywistego jak widoczność w aplikacji dla urządzeń UPNP - skoro potrafią to jakieś dopuszczane przez ten serwis apki, to czemu nie ta własna, po tylu latach? Jak to by ułatwiło życie...

BTW - czy ktoś zna sposób by w Tidalu na urządzeniu mobilnym ustawić Chromecasta na stałe jako jedyne medium do grania? Bo po resecie wciąż chce grać telefonem i trzeba przestawiać ręcznie....

chrome.jpg

Edited by MacP

Witam
Czy jest dostępny jakiś rozbudowany korektor do Chromecast audio

2 godziny temu, luksand napisał:

Witam
Czy jest dostępny jakiś rozbudowany korektor do Chromecast audio

W aplikacji Google Home w ustawieniach Chromcasta Audio jest prosty korektor: bas i sopran ( +/- 6 )

W aplikacji Google Home w ustawieniach Chromcasta Audio jest prosty korektor: bas i sopran ( +/- 6 )
Dziękuję ale to wiem. Chodzi mi coś o rozbudowanego pozwalającą na większą korektę
Pozdrawiam

Raczej nie ma takiego korektora.

Przykład: grając z Tidala bezpośrednio na tablecie z Dolby Atmos korekcja działa, ale jeśli tylko połączę się z Chromecastem Audio korektor w Dolby Atmos jest automatycznie wyzerowany.