Skocz do zawartości
IGNORED

lampowy DAC na PCM1702 w trybie nos - projekt i pcb


arturp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomniało mi się z szkoły... (lata 80-te) że najpierw były R2R,  i  problem z filtracją. Potem pojawiła się możliwość oversamplingu - zbawienie :) Bo z filtrem analogowym można było odjechać już poza granice słyszalności.

Gdyby tak odjechać jeszcze dalej - hm... ale to było otwarte pytanie pozostające bez odpowiedzi bowiem technicznie by było to możliwe :) Przypominano teorię, że za każdym podniesieniem częstotliwości można było odrzucić jeden bit i nic nie tracić. W przyszłości stosując tą zasadą można by było dojść do jednego bita zastosować przetwornik 1-bitowy i uniknąć przy tej okazji problemów z związanych z produkcją dokładnych rezystorów  z drabinką R2R.

Tak się stało szybciej niż przypuszczano. Przetworniki delta-sigma są już powszechne tylko, że nie brzmią tak jak R2R :)

OSx8 jest więc kompromisem, ale to można sobie uskutecznić softem w komputerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sybic napisał:

Przypominano teorię, że za każdym podniesieniem częstotliwości można było odrzucić jeden bit i nic nie tracić. W przyszłości stosując tą zasadą można by było dojść do jednego bita zastosować przetwornik 1-bitowy

Jeśli można bo nie bardzo rozumiem. Jakie probkowanie jest potrzebne dla 16 bitowego sygnału, żeby zejsć do jednego bita? 44.1x16 = 705,6 czy może 44^16 = 1445068,8 

bo wydaje mi sie, ze probkowanie 705,6 bylo jak na tamte czasy bardzo realne.

Nawet tytułowa kostka pcm1702 przyjmuje syhnal 705,6 kHz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i dlatego od chwili premiery CD do odtwarzaczy Mash nie wiele czasu upłynęło.

Ale trzeba wziąć pod uwagę, że prace nad cyfryzacją sygnału audio trwały wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sybic napisał:

Tak się stało szybciej niż przypuszczano. Przetworniki delta-sigma są już powszechne tylko, że nie brzmią tak jak R2R ?

I dobrze, bo niektóre brzmią lepiej. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż se podłączyłem 9038q2m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł i PCM1794

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Nakamichi napisał:

Technicznie nos to coś ja silnik dwusuwowy , był ,działał , ale chyba nie ma do tego powrotu .

Błądzisz . Poczytaj w sieci , sporo tego jest . Preringing , postringing ... cała orkiestra się włącza do pierwotnego sygnału . Jak to ma brzmieć prawdziwie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, arturp napisał:

Błądzisz . Poczytaj w sieci , sporo tego jest . Preringing , postringing ... cała orkiestra się włącza do pierwotnego sygnału . Jak to ma brzmieć prawdziwie ?

Zróbmy tak , poskładaj tego Daca , potem podłączysz go u mnie i porównasz z takim "nieprawdziwym " , na swojej płycie CD wydanie org .

A teraz zrób mi przyjemność i porównaj nagranie orkiestrowe tego na czym grasz , lub tej klasy projektem o jakim tu mowa z np Krellem KAV 280 CD , bo to jeden z odtwarzaczy którego czasami używam.   W tym wątku pokazałem tez NOS DACA którego używałem do porównań i na tej podstawie zamieściłem własną opinie .

Obok oczywiście całej masy przygłuchych producentów którzy nie maja pojęcia o tym co produkują .

Nie zmienia to faktu , ze fajnie jest czasem zakosztować czegoś odmiennego , cieszyć się uzyskanym efektem z tego co się samodzielnie ( lub z pomoca innych ) zbudowało , ale trzeba tez spojrzeć na sprawy realnie .

Ten projekt nie zbliży się finalną  jakością do Wadkowego PCM 63 w std wersji , nawet gdyby do końca roku zaklinać rzeczywistość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Nakamichi napisał:

Zróbmy tak , poskładaj tego Daca , potem podłączysz go u mnie i porównasz z takim "nieprawdziwym "

Ale ja już 25 lat porównuję . Już wiem co mi gra. Fabryczny Krell to nie ta liga co samodzielnie zbudowany dac czy wzmacniacz > Piszę zupełnie serio . Miałem i sprzedałem . Miałem kilkadziesiąt wzmacniaczy fabrycznych - bliżej setki ale już nie zliczę. Od Krella za 20 tys. przez 300B singe ended  do chińskich w klasie D za 100 zł . Tyle samo odtwarzaczy CD . Przez 10 lat to sprzedaję bo nie mam gdzie ustawiać ? Zostawiłem sobie sześć modyfikowanych odtwarzaczy , kilka dac-ów , kilka wzmacniaczy , stertę głośników do budowy nowych monitorów , kupkę lamp itd itp . Teraz sam sobie robię wszystko . Po prostu lepiej mi to gra . No i jest przyjemność z budowania, testowania itd .

Ale szanuję inne opinie bo różne są gusta , preferencje , systemy . No i człowiek się uczy całe życie . Coś nowego się pojawia . Niestety chwalone nowe przetworniki mnie rozczarowały . Np dac-ki Wolfsona to moim zdaniem totalna porażka . Ale ich odbiornik WM8804 jest świetny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Sine Metu napisał:

A ja uważam, że WM8741 jest rewelacyjny.

Doskonale . Byłoby nudno gdyby wszyscy lubili , robili i myśleli podobnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w posiadaniu NOS DAC, na kości TDA1543, pasywna konwersja I/V. Ma swoje ułomności, nie robi szału, ale jest muzykalny, wręcz przyjemny w słuchaniu. W między czasie przesłuchałem kilka różnych DAC-ów z analogowym stopniem lampowym, jak i tych na krzemie i chyba brakowało mi magii NOS.

Z chęcią zleciłbym wykonanie DAC na PCM1702 w trybie NOS z SRRP w analogu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesłuchałem 9038Q2M, słucham teraz PCM1794 i już tęsknie za AD1865 NOS. Wbrew nazewnictwu, to przetworniki DS grają właśnie NOSowo. Taka jakaś metaliczność w dxwieku. Niby podkreślone całe pasmo, ale jakoś tak sztucznie, plastykowo, tak blaszanie. Ripy starych zdartych winyli na NOS w R2R grają z dużymi szumami w tle, a dźwiek stanowi odrebne pasmo, jest wyraźna szeroka granica miedzu szumem a wokalami czy instrumentami. Przetwornik DS nie wiedzac ze to szum,  dodaje go do sciezki dzwiękowej. W efekcie wycghodzi bardzo ciekawe zjawiskotakiej ni to ziarnistości, ni nalotu, tak jakoś dziwnie sztucznie. W naturze nie spotyka się takich dźwięków. Drugą rzeczą jest bas, w nosie powietrze drży w całym pokoju, dźwięk wypełnia przestrzeń. Z DS to akie tekturowe pukanie pod ścianą. To samo tyczy się sceny, trudno zlokalizować instrumenty. Z AD1865 NOS słychać tło nagrania, klimat, pomieszczenie, a na jego bardzo wyraźne punktowe źródła dźwieku. Z R2R przeżywa się muzykę. DS to tak do grania w tle gdzieś w warsztacie.

Nie wiem czy opisuję teraz brzmienie samego przetwornika R2R, bo to mój pierwszy taki DAC. Czy może to zasługa właśnie trybu NOS, bo również to moja pierwsza taka aplikacja. Jednym słowem na pierwsze pietnaście minut czy sześć godzin, to nawet bardzo atrakcyje granie, możnaby kupić, ale po czasie zaczynam zauważać to co powyżej. 

Trzba zauważyć, że PCM1794 ma pierwsze cztery bity w R2R, więc powinno to w transjentach brzmieć jak na R2R przystało. Niestety ta kostka ma zaszyte cyfrowe filtry i wszystko wskazuje, ze to one tak nieszczęśnie dzwonią. 

Tryb NOS moze i ma swoje wady, ale brzmi naturalnie. 

6 godzin temu, AudioAddicted napisał:

Z chęcią zleciłbym wykonanie DAC na PCM1702 w trybie NOS z SRRP w analogu ?

Również jestem za stworzeniem osobnej płytki zawierającej tylko rejestr przsuwny i kości przetworników. i2S każdy jakieś tam ma, zasilacze również każdy we własnym zakresie ogarnie takie na jakie kogoś stać. Analog to rzecz jasna, każdy pcha to co ma. Taka płytka bardzo uniwersalna będzie. Przymierzam się do sklecenia tego na uniwersalnej płytce z dziurkami, ale gdyby powstał taki forumowy projekt, to biorę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raczej chodziło o gotowe pudełko - przychodzi, wpinam w system i słucham. Na facjacie włącznik i wybór źródła (potrzebny Coax i Opt), jakaś dioda LED by wiedzieć że żyje i czarny kolor. Z tyłu IEC, RCA out, Opt. i Coax in - tyle z wymagań dotyczących funkcjonalności.

W zasadzie nie musi umieć niczego powyżej 96k jak dla mnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AudioAddicted
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, AudioAddicted napisał:

Mi raczej chodziło o gotowe pudełko - przychodzi, wpinam w system i słucham. Na facjacie włącznik i wybór źródła (potrzebny Coax i Opt), jakaś dioda LED by wiedzieć że żyje i czarny kolor. Z tyłu IEC, RCA out, Opt. i Coax in - tyle z wymagań dotyczących funkcjonalności.

W zasadzie nie musi umieć niczego powyżej 96k jak dla mnie ?

Gdy chodzi o możliwość posłuchania przy odrobinie wkładu własnego ( podłączyć do płytki gniazda i trafo ) to mogę udostępnić czasowo gotowca , którego fotki zamieściłem 25.11 w tym wątku . Nie jest ofertą sprzedaży , ale mogę wypożyczyć na np miesiąc. Docelowo planuje rozbudowę do 4 x PCM 58 K , ale to co jest teraz daje rzetelny obraz możliwości tego rodzaju rozwiązań .

8 godzin temu, Sine Metu napisał:

 

A ja uważam, że WM8741 jest rewelacyjny. Od ponad dziewięciu lat mam DACa na nim i na zmianę się nie zanosi.

Ale nie zamykaj się na tym , posłuchaj przynajmniej okresowo czegoś innego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Nakamichi napisał:

Gdy chodzi o możliwość posłuchania przy odrobinie wkładu własnego ( podłączyć do płytki gniazda i trafo ) to mogę udostępnić czasowo gotowca , którego fotki zamieściłem 25.11 w tym wątku . Nie jest ofertą sprzedaży , ale mogę wypożyczyć na np miesiąc. Docelowo planuje rozbudowę do 4 x PCM 58 K , ale to co jest teraz daje rzetelny obraz możliwości tego rodzaju rozwiązań .

Dziękuję za ofertę - bardzo miło z Twojej strony. Ze względu na lokalizację poza Polską, oraz notoryczny brak czasu na "DIY" myślę jednak o gotowym projekcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kris_54701 napisał:

przesłuchałem 9038Q2M, słucham teraz PCM1794 i już tęsknie za AD1865 NOS. Wbrew nazewnictwu, to przetworniki DS grają właśnie NOSowo. Taka jakaś metaliczność w dxwieku. Niby podkreślone całe pasmo, ale jakoś tak sztucznie, plastykowo, tak blaszanie. Ripy starych zdartych winyli na NOS w R2R grają z dużymi szumami w tle, a dźwiek stanowi odrebne pasmo, jest wyraźna szeroka granica miedzu szumem a wokalami czy instrumentami. Przetwornik DS nie wiedzac ze to szum,  dodaje go do sciezki dzwiękowej.

Ja mam inne wrażenia, jeśli chodzi o R2R. Z Sabre to nie ma co porównywać, ale PCM1794 już tak.

No i ogólne wrażenie jest takie, że PCM1702 gra zdecydowanie lepiej. Muzycznie, żywo i dynamicznie.

Jednak jeśli nastaje cichy fragment utworu jest niemal odwrotnie. PCM1794 trzyma poziom, jak przy wyższych partiach, zaś PCM1702... no jakby uszło powietrze :) Oczywiście z oceną przesadziłem, by pokazać na czym polegają różnice odbierane przez moje ucho. Ten sam efekt występuje, gdy mam jakieś stare CD, jakieś pierwsze wydanie, które jest zgrane cicho. Muszę kiedyś wziąć takiego CD i dokonać korekty głośności na podstawie najgłośniejszego fragmentu, no może z delikatną kompresją dynamiki. Bo może po prostu R2R nie radzi sobie z cichymi partiami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
z tego co się rozglądałem to na linuxa są tylko 2 rozsądne opcje: kicad i librepcb (wolnościowcy robią od zera a to wiadomo...)
Kicad na linuxcie śmiga aż miło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sybic napisał:

Jednak jeśli nastaje cichy fragment utworu jest niemal odwrotnie. PCM1794 trzyma poziom, jak przy wyższych partiach, zaś PCM1702... no jakby uszło powietrze ?

miałem to. Opisywałem o tym gdzies chyba w swoim wątku ''Podłaczenie ad1865 i2s'.

Generalnie po stronie cyfrowej nie robiłem nic, ale lampowa analogówka przeszła duze zmiany, a wszczególności taka wisienką na torcie okazał się dobry interkonekt z kabla antenowego Beldena. Tylko 16 pF na metrz do oplotu. Jest bardzo przejrzysty. Duży wpływ przyniosły tez kondensatory ATC miedziane. Dopiero się wygrzwają, ale dodały takiej energii w całym paśmie, co na tych cichych czy gorszych realizacjach dodało życia. Zmieniłęm tez lampy na wyjściu DACa z 6n2p-ew na 6n23p. Są troch cichsze, ale zdecydowanie bardziej równe w całym paśmie. Dla porównania 6n2p-ew grają tylko kolorową śrdnicą, zza której góry pasma już nie słychac. Wszystko to krok po kroku ożywiło cały przekaz. Jeszce słowo na temat wzmacniacza. Do tej pory słuchałem na kondensatorach sprzegających miedzianych mifleksach i było ok. Ale dopiero jak dołożyłęm kilka nF mikowego to pojawił się cienką kreska detal. Oczywiście upsampling do najwyższej możliwej częstotliwości. Po tych zmianach te stare ripowane winyle mają swój taki retro urok. Na lepszych realizacjach jst oczywiście potęga brzmienia w kazdym znaczniu tego słowa. 

Jdnym słowem jak bym mógł doradziuć w tej kwesti mulenia R2R, to taki DAC wymaga na prawdę bardzo ostrego systemu. Tu nie ma się co obawiac ze zaswiszczy sybilantami czy zakłuje w ucho. Trzeba wyostrzyć cały tor do granic mozliwości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, AudioAddicted napisał:

Z chęcią zleciłbym wykonanie DAC na PCM1702 w trybie NOS z SRRP w analogu

Jak się pojawią płytki to pewnie w tym wątku będzie sporo o tym jak to składać ,sam dasz radę .

3 godziny temu, Kris_54701 napisał:

Drugą rzeczą jest bas, w nosie powietrze drży w całym pokoju, dźwięk wypełnia przestrzeń. Z DS to akie tekturowe pukanie pod ścianą. To samo tyczy się sceny, trudno zlokalizować instrumenty. Z AD1865 NOS słychać tło nagrania, klimat, pomieszczenie, a na jego bardzo wyraźne punktowe źródła dźwieku. Z R2R przeżywa się muzykę. DS to tak do grania w tle gdzieś w warsztacie.

Mam podobne odczucia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, arturp napisał:

Jak się pojawią płytki to pewnie w tym wątku będzie sporo o tym jak to składać ,sam dasz radę .

 

To nie kwestia umiejętności, a:

2 godziny temu, AudioAddicted napisał:

notoryczny brak czasu na "DIY"

 

Dla mnie taki obrót sprawy to nie nowość. Jedno urządzonko z Polski już do mnie trafiło w taki sposób - ktoś kto składa dla siebie, równie dobrze może złożyć dwie sztuki, a przy tym mieć z tego grosz. Każdy zadowolony ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo nie będzie, bo tu wszyscy pasjonaci audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, AudioAddicted napisał:

równie dobrze może złożyć dwie sztuki, a przy tym mieć z tego grosz. Każdy zadowolony

No tak ale trzeba kupić te PCM-y . Trochę strach biorąc pod uwagę ilośc podróbek . Ja do tego celu kupiłem odtwarzacz z przetwornikami do wylutowania - przynajmniej mam gwarancję , że oryginały . Resztę odtwarzacza przerobię na napęd do tego daca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, arturp napisał:

No tak ale trzeba kupić te PCM-y . Trochę strach biorąc pod uwagę ilośc podróbek .

Tu faktycznie problem jest i to spory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sybic napisał:

Z Sabre to nie ma co porównywać

Czyli Sabre gra Ci lepiej ? A który dokładnie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, arturp napisał:

No tak ale trzeba kupić te PCM-y . Trochę strach biorąc pod uwagę ilośc podróbek

Mam parkę PCM1702 w gradacji K, wszedłem w ich posiadanie lata temu z myślą o upgradzie odtwarzacza, ale nigdy tego pomysłu nie zrealizowałem i tak sobie leżą. 
A DACa NOS robić mi się nie chce. 
AD1865 też mi się kilka oryginałów z demontażu uzbierało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, arturp napisał:

Czyli Sabre gra Ci lepiej ? A który dokładnie ? 

Sabre nie gra lepiej, ani gorzej. Po prostu gra inaczej. ES9016,18,38

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sybic napisał:

ES9016,18,38

ES9038 ma odbiornik SPDIF i wyjście prądowe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, arturp napisał:

ES9038 ma odbiornik SPDIF i wyjście prądowe ?

tak i dwa wyjścia prądowe (+) (-)

no i kość jest 8ch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.