Skocz do zawartości
IGNORED

STEREO/KINO VS KABLE= MĄDRE ROZWIĄZANIE/DOBRE BRZMIENIE


Procz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak w temacie. 

Proszę o poradę kto z Was to już przerabiał?


Jestem na etapie budowy sali kinowej.  Sala będzie tez pokojem audio.


Z racji dziadowizny CGI jaka teraz taśmowo powstaje  to będzie typowa sala kinowa która  i tak będzie w 70% wykorzystywana do odsłuchu płyt audio.
Problem polega na tym , że wcześniej miałem standardowo zasilanie miedzy odbiornikami. Teraz cały sprzęt będzie z przeciwległej strony  sceny.
I jak wcześniej miałem po 3metry  kabli do  frontów to teraz będę miał po 12 metrów.
Do tej pory użytkuje kable Sonic Link AST 200. Nie jest to świadomy wybór. Takie mi polecili i takie kupiłem. Zakup był 15 lat temu. Wiec nie wiele wiedziałem co kupuje poza ceną 30zł/m. Przyzwyczaiłem się do tego co słyszę. Nie chce tylko pogorszyć.
Nie widzi mi się wypłacać za kable tysiąc złotych tylko do stereo mając taki sprzęt jaki posiadam.
Moje pytanie do tych co już  to przerabiali:


1. kupili takie same kable tylko dłuższe żeby zachować brzmienie
2. kupili tańsze kable bo różnicy specjalnie żadnej i nie wartej tak wysokiej ceny
2. wybrali inne rozwiązanie- jakie?


Proszę o rozwiązania jakich ,  jakiej jakości/grubości użyć kabli użyć  do frontowych głośników grających w kinie w AV od  pre  wzmacniacza a w stereo bezpośrednio z wzmacniacza.

kino AV Onkyo 800, pre stereo wzamk Onkyo 9050, kolumny B&W 603.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

też miałem ast 200, przyjmij na klatę, że są stare i należy się z nimi pożegnać, wybitnym kablem nie był. znajdziesz wiele ciekawszych konstrukcji ale jesteś w 4 literach bo potrzebujesz 24 mb kabla przy budżecie 1000 pln.

Czyli wychodzi po 40 mb. Kupisz Rubego a jak potargujesz to clearwatera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz chorda clearway bardzo dobry kabelek. Mam oba kable ale gram na chordzie, według Mnie jest lepszym przewodem głośnikowym.

Dźwięk jest ładnie poukładany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam 10x14m
1,1€ za metr, super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Widzę ze dobrzy ludzie tu są którzy nie umieją czytać ze zrozumieniem... ha ha??? autor jak WÓŁ napisał ze „nie chce wydać tysiąca złotych(1000zł)” a wy mu tu proponujecie kable za parenaście setek... @xajas dał najlepsza ofertę... i widać że czytał  opis a nie patrzył oczyma!!!

A z kabli to melodike polecam... w tych pieniądzach dobry kabel...pisz do mdaudio Wrocław dadzą upust 15% na kabel wiem bo sam kupowałem 30metrów i cena wyszła spoko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yep, znam bardziej sensowne i (dzwiekowo) efektywne sposoby wydawania pieniedzy niz na kable;-)

patrz akustyka, glosniki, subwoofer, DSP,...

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xajas -tak jest, i też kolejność nawet dobra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...właśnie akustyka.
Aktualnie pracuje nad sala kinową w dawnym salonie. Miałem tam totalnie złe rozwiązania akustyczne ( ściany , podłoga, sufit). Teraz z uwagi na brak miejsca cały "majdan" ( mi.in dwie wielkie  3 osobowe sofy )i inne do rzeczy przydatne  które tam zgromadziłem do budowy sali są w nim a ja poruszam/przesuwam  je podczas "frontu robót" raz z jednej ściany do drugiej robiąc sobie przy okazji eksperymenty akustyczne
Cały sprzęt mam w pomieszczeniu obok i tylko jeden kabel idzie do pomieszczenia pracy (budowanego kina)do głośnika surrand ( B&W 601)  który umiala mi czas pracy. Poziom głośności jest wysoki gdyż pracuje maszynami , które dają dużo hałasu.
Dzięki czemu podczas burzenia niektóry ścian ( zabudowa K-G czy  zrywaniu /układania od nowa i cieciu drewnianej podłogi ) i odkrywaniu ich do gołych murów a zarazem chodząc/łamiąc kręgosłup podczas prac po całym pokoju raz na klęczkach na ziemi raz na taborecie przy suficie  z czasem dochodzą do mnie zaskakujące ( pozytywne) spostrzeżenia dźiwękowe.
 I tak głośnik surrand B&W 601 na kablu tańszym i cieńszym Sonic Link AST 75 jako jeden ( mono ) położony gdzieś na ziemi  gra w miarę burzenia ścian i przesuwania mebli coraz to lepiej.
Akustyka i odbiór samego dźwięku w miarę usuwania pustych " ścian " aranżacji K-G się zdecydowania poprawia.
Śmiem twierdzić że nie sposób sie czepiać do większych /lepszych B&W 603 w wersji stereo na grubszym i zdecydowanie droższym kablu.


Największe pozytywne zaskoczenie to gdy rano ( 8.00) włączam pierwsza płytę i zaczynam prace to średnio po 18.00 gdy wzmacniacz ( nagrzany) cały czas pracuje zaczyna słychać bardzo dużą różnice w dźwięku.
Nie jest on "twardy, kwadratowy  i zimny" tylko miękki płynny i bardzo ciepły.

Gdy wymieniałem stare kolumny na nowe różnica była OGROMNA. Inny level, szczegółowość itd...
Gdy wymieniłem stary AV  na nowy jw.
Gdy zacząłem odsłuchy na nowym wzmacniaczu zamiast starego AV to było lepiej a po wygrzaniu aż miło ...ciepło, lekkość brzmienia.
Gdy wymieniłem cyfrowe łączę COXIAL za parę dych od metra na analog za 200zł miedzy CD a WZMACNIACZEM  to już siedziałem godzinami by usłyszeć różnice. Była ale subtelna i nikt kto nie zna tematu/płyty CD na pamięć nie usłyszy żadnej.

Teraz gdy bawię się w budowę  z jednoczesnym odsłuchem będąc świadkiem postępujących zmian w barwie dźwięku mając do czynienia tylko z siłą i masą zastanawiam się na zakupem  PRZEDMIOTOWYCH KABLI.

Czy jest sens wydania na to kasy.
Wzmacniacz mam jaki mam i proporcje cen  kabli będą zdecydowanie zachwiane. Zmieniać w przyszłości kabli nie  będę. Bo wszystko zabuduje na amen i wyznaczam nowe kierunki w życiu a tym  co ma się ciesze.
 Za tysiąc złotych  ma wiele możliwości przy doborze materiałów budowlanych/ czy zakup niezbędnych materiałów aby poprawić tak bardzo istotną akustykę.

Dlatego też po własnych doświadczeniach bardziej zależałby mi na rozwiązaniach nr 3 jak polecił np. Xajas
Budujące będą więc opinie Was którzy po zmianie pomieszczenia/ kolumn usłyszeli  tak samo jak ja a po zmianie kabli nie wiele.


...po za tematem  ...może nie na tej zakładce.  Co sprawia że rozgrzany wzmacniacz daje dużo lepszy dźwięk i czy jest  jakiś sposób aby go szybciej "wygrzać" niż 10 godzin....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@Procz no widzisz sam doszedłeś do właściwego wniosku, nie wiem jaka masz wersje tych ze kolumn ale pierwsza wersja ze złotym wysokotonowym ma zapiaszczona górę... ale to tak na uboczu... co do kabli kup najlepsze z najtańszych i przy takim odcinku kup 2x2,5mm wystarczy spokojnie, a co do twoich kabli mam tez jeszcze gdzieś te 75  które właśnie grały przy B&W DM601 i Cambridge Audio A500 i szczerze to jak na lata 99/00 były to najlepsze kable zaraz po no name... w swoich pieniądzach... tak ze gadanie kogoś ze to syf itp schowałbym do szuflady i zapomniał o tym... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.