Skocz do zawartości
IGNORED

nowe cd do 2000zł pilne proszę o rade


tiktak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje zakupić  nowy odtwarzacz cd do kwoty 2000zł myślę o yamaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo jeszcze coś innego,

grać będzie to z lampą reduktora szumu .

bardzo dziękuje za radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tiktak
wklejenie łacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w założonym budżecie namawiałbym na Marantz CD6006 (https://www.q21.pl/marantz-cd6006.html). To bardzo przyzwoity odtwarzacz, który powinien Cię usatysfakcjonować. 

Ewentualnie dwa francuskie odtwarzacze - Advance Acoustics X-CD5 (https://www.q21.pl/advance-acoustic-x-cd5.html) oraz teraz w bardzo atrakcyjnej cenie Atoll CD-50SE2 (https://www.q21.pl/atoll-cd50se-2.html). Te dwa urządzenia brzmieniowo na pewno będą opcją lepszą, ciekawszą.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

Yamaha CD-S700 to bardzo równo grające źródło, w połączeniu z lampą na pewno będzie ok. Jakość wykonania (mam tutaj przede wszystkim mechanizm ładujący i samą szufladę) to delikatnie mówiąc półka wyżej niż konkurencja za podobne pieniądze. 

U nas możesz taki odtwarzacz wypożyczyć na testy w domu. 

Alternatywa, grająca bardziej miękko, to Rotel CD-11 Ten z rabatem także zmieści się w 2000 zł. Ja bym wypożyczył oba do domu ?

Zapraszam

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, muda44 napisał:

Pioneer PD-30AE bym zamówił .

A nie lepiej zapytać tam skąd pochodzi wzmacniacz ?

Dla przypomnienia to klon C-7030...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cd-s 700 Yamahy na pewno zagra zdecydowanie lepiej od pionka 30. Natomiast Denona 800 nie mailem okazji słuchać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Soomi napisał:

Dla mnie cd-s 700 Yamahy na pewno zagra zdecydowanie lepiej od pionka 30. Natomiast Denona 800 nie mailem okazji słuchać. 

Miałem tą Yamahę i mam zupełnie inne zdanie co do PD-30AE  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, krzychu9667 napisał:

A jakie macie zdanie o Denon DCD 800AE?

Porównywalem z moim dcd 1520 Ae, żadnych różnic między tymi odtwarzaczmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, bo różnica co najmniej klasy. 

Osobiście nie lubi cd Denona ale wiele wskazuje że gra inaczej niż bracia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, kapusta7 napisał:

Porównywalem z moim dcd 1520 Ae, żadnych różnic między tymi odtwarzaczmi.

no no ciekawe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Soomi napisał:

Dla mnie cd-s 700 Yamahy na pewno zagra zdecydowanie lepiej od pionka 30. Natomiast Denona 800 nie mailem okazji słuchać. 

Piszesz "zagra" więc nie słuchałeś, ale wyciągasz wnioski? Jaką ma wartość taki wpis/opinia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Soomi napisał:

@muda44 Nie dziwię się bo sam poleciałeś Pioneera pd-30ae oczywiście wszystko kwestia gustu. 

CDS700 gra plamami i stępionym brzmieniem . 

PD30AE gra matowo bo ciężko cudów w tej kasie oczekiwać ale ma wyjątkową rozdzielczość , powietrze, rozkłada wybrzmienia na czynniki pierwsze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof_54067 możemy łapać się za słowa i brać  je w cudzysłuw. Na odsłuchu miałem okazję przetestować  Yamahe i Pioneera z mojej strony Yamaha zagrała lepiej, więc po to jest forum żeby wyrażać własne opinie i zdanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Soomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Soomi napisał:

@Krzysztof_54067 możemy łapać się za słowa i brać  je w cudzysłuw. Na odsłuchu miałem okazję przetestować  Yamahe i Pioneera z mojej strony Yamaha zagrała lepiej, więc po to jest forum żeby wyrażać własne opinie i zdanie. 

OK, dziękuję. Czy możesz rozwinąć jakie aspekty były lepsze w Yamaha i na co zwracasz szczególną uwagę (co lubisz)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, muda44 napisał:

CDS700 gra plamami i stępionym brzmieniem . 

PD30AE gra matowo bo ciężko cudów w tej kasie oczekiwać ale ma wyjątkową rozdzielczość , powietrze, rozkłada wybrzmienia na czynniki pierwsze .

Zostawiłem sobie Pioneera PD30 jeszcze w wersji SACD  jako jedno ze źródeł ze względu na kolekcję takich płyt.

Zgadzam się z tym graniem plamami, to bardzo sympatyczne granie. Zero twardości, po odsłuchu ostrej Yamahy to przyjemna odmiana, za sprawą doskonałego DACa AK oczywiście.

Muszę tylko nadmienić że moja ocena nie jest miarodajna ze względu na wymianę opampów na Muses8920 w wersji smd. Dźwięk wyszedł przed kolumny, stał się namacalny, pojawiła się aura i analogowe mięsko.

W wersji fabrtcznej było płasko i ciemno. nie sądzę żeby wersja PD30AE czymś się rózniła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Audroc napisał:

Zgadzam się z tym graniem plamami, to bardzo sympatyczne granie. Zero twardości, po odsłuchu ostrej Yamahy to przyjemna odmiana, za sprawą doskonałego DACa AK oczywiście.

Ciekawe spostrzeżenia. Lecz mam odmienne zdanie. Każdy Pioneer brzmi jasno i sucho, a w szczególności te pierwsze modele. Więc jeśli PD30 było przyjemną odmianą, no to...gratuluję ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha zagrała w stosunku do pioniera zdecydowanie bardziej neutralnie nie wybiegając przed szereg bez natarczywości dodatkowo świetną szuflada jedyny aspekt przewagi pionka nad Yamaha to wygląd zewnętrzny urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer PD30 a PD30AE to zupełnie inna konstrukcja i inne granie .

PD30AE i CDS700 porównywałem w rolach transportów i po RCA z Reimyo DAP 999EX z transportem AVM CD1 plus . Czyli zupełnie inny świat ceny i jakości brzmienia .

PD30AE zaskoczył pozytywnie , na tyle pozytywnie że czeka na modyfikacje bo jest do tego dobrą bazą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2019 o 00:32, Tonnii99 napisał:

Ciekawe spostrzeżenia. Lecz mam odmienne zdanie. Każdy Pioneer brzmi jasno i sucho, a w szczególności te pierwsze modele. Więc jeśli PD30 było przyjemną odmianą, no to...gratuluję ?

Przepraszam najmocniej ale wyraźnie napisałem że spostrzeżenia otyczyły wersji PD30SACD modyfikowanej, wymieniłem opampy smd na Musesy 8920. Przed wymianą zgadzam sie co do brzmienia.

W dniu 28.11.2019 o 10:18, muda44 napisał:

Pioneer PD30 a PD30AE to zupełnie inna konstrukcja i inne granie .

PD30AE i CDS700 porównywałem w rolach transportów i po RCA z Reimyo DAP 999EX z transportem AVM CD1 plus . Czyli zupełnie inny świat ceny i jakości brzmienia .

PD30AE zaskoczył pozytywnie , na tyle pozytywnie że czeka na modyfikacje bo jest do tego dobrą bazą.

Pioneer PD30AE to wykastrowany PD30 (doskonały sprzet ) z odtwarzania płyt SACD. Podobnie postapił Denon, a do tej pory na aukcjach i w reklamach wszyscy piszą Denon SACD !- a tu liupa. Jak ktoś zechce kupić zwykły starodawny odtwarzacz CD to sobie kupi, a tu ludzie nastawiaja sie na SACD a księgowi wycięli i lipa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Audroc napisał:

 

Pioneer PD30AE to wykastrowany PD30 (doskonały sprzet ) z odtwarzania płyt SACD. Podobnie postapił Denon, a do tej pory na aukcjach i w reklamach wszyscy piszą Denon SACD !- a tu liupa. Jak ktoś zechce kupić zwykły starodawny odtwarzacz CD to sobie kupi, a tu ludzie nastawiaja sie na SACD a księgowi wycięli i lipa.

PD30AE to przełożony w nową obudowę bardzo dobry odtwarzacz Onkyo .

To zupełnie inny odtwarzacz a jak dla mnie SACD jest tak samo potrzebne jak HDCD ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muda44 napisał:

PD30AE to przełożony w nową obudowę bardzo dobry odtwarzacz Onkyo .

To zupełnie inny odtwarzacz a jak dla mnie SACD jest tak samo potrzebne jak HDCD ?

Chjłopie napisz wprost że masz jakiś problem s SACD. Księgowi wycięli możliwośc odtwarzania tych płyt podobnie jak DENON, jednak pozostawili tę opcję w najdroższych modelach i tyle. 

Albo słuchasz badziewia 16 bitowego  albo idziesz do przodu - Twoja sprawa mnie nic do tego pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Audroc napisał:

Chjłopie napisz wprost że masz jakiś problem s SACD. Księgowi wycięli możliwośc odtwarzania tych płyt podobnie jak DENON, jednak pozostawili tę opcję w najdroższych modelach i tyle. 

Albo słuchasz badziewia 16 bitowego  albo idziesz do przodu - Twoja sprawa mnie nic do tego pozdrawiam

Ilość danych zapisanych na płycie CD zupełnie wystarczy do bardzo wysokiej jakości brzmienia ale bądźmy poważni , nie z odtwarzacza za 1000zl. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie zaprzeczasz, skoro wystarczy Ci 16 bitów to po jakie licho kupujesz odtwarzacz za 100kzł który zamienia w locie dane z płyty CD na 32/768 lub wprost na DSD ?

Oczywiście są osoby które trzymają się starodawnych odtwarzaczy CD natywnie 16 bitowych, pojawiają się czasem na aukcjach. Są też nowoczesne odtwarzacze w których upsampling można wyłączyć, jednak tu spotkałem się z jednoznaczną opinią że ze szkodą dla dźwięku.

PS- ostatnio pojawiają się odtwarzacze CD które nie czytają wprawdzie płyt SACD (brak napędów na rynku), ale za to i tak w locie zmieniają sygnał z 16.44,1 na DSD. Zresztą nowe DACi też tak robia, więc gdzie tu miejsce dla poczciwego klasycznego 16 bit CD ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio pojawiają się odtwarzacze CD które nie czytają wprawdzie płyt SACD (brak napędów na rynku), ale za to i tak w locie zmieniają sygnał z 16.44,1 na DSD - a jakie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.11.2019 o 10:52, krzychu9667 napisał:

A jakie macie zdanie o Denon DCD 800AE?

Mogę w końcu coś napisać o Denonie DCD 800AE, bo testowałem go przez parę dni.  Ogólne wrażenie takie sobie. Dźwięk poprawny, góra dźwięczna i szczegółowa, ale bez rewelacji; porównywałem do mojego Technicsa SL-PS770A i znaczącej poprawy nie słyszałem. Sprzęt, który według mnie powinien mieścić się w kategorii "do 1000 zł".  Tacka jakaś badziewna, długo czyta płytę po włożeniu do napędu. Brak wyjścia z regulowanym poziomem. Port USB faktycznie obsługuje pliki MP3. FLAC i DSD, ale tylko w systemie plików FAT32, czyli większych pendrive albo dysków zewnętrznych z dużą biblioteką plików nie da się podłączyć.  Rozumiem, że nadwyżka ceny powyżej tysiąca, to dopłata za obsługę plików DSD z USB. Sprzęt wrócił do sprzedawcy.

Mogę powiedzieć, że Denon przegrał z samym sobą, bo miałem okazję dostać używanego Denona 2700, który swojego młodszego braciszka rozłożył na łopatki. Różnica kolosalna, o klasę, albo i o dwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było jasne od początku  że tak będzie 

duze dyski juz w sklepach sprzedają sformatowanie w fat32, sam taki mam 2TB ADATA. Są specjalne programy do takiego formatowania 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.