Skocz do zawartości
IGNORED

nowe cd do 2000zł pilne proszę o rade


tiktak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.12.2019 o 12:19, costa brava napisał:

było jasne od początku  że tak będzie

Może i tak. Ale chciałem się sam przekonać. Bardzo trudno mi rozróżnić różnicę brzmienia dwóch odtwarzaczy CD podobnej klasy. Jeśli różnica jest minimalna, czy wręcz na granicy sugestii - według mnie zakup nie ma sensu.

W dniu 19.12.2019 o 12:19, costa brava napisał:

duze dyski juz w sklepach sprzedają sformatowanie w fat32, sam taki mam 2TB ADATA. Są specjalne programy do takiego formatowania 

Nie wiedziałem. Dla mnie formatowanie dysku 2TB w FAT32 to herezja. Jednostka alokacji ma wtedy 2MB, ogromne marnotrawstwo miejsca. Ale przy FLACach wielkości kilkudziesięciu MB na utwór, to nawet ma sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2019 o 10:55, Geoffrey napisał:

bo miałem okazję dostać używanego Denona 2700

Gratulacje, bardzo fajny klasyk.

2 godziny temu, Geoffrey napisał:

Jeśli różnica jest minimalna, czy wręcz na granicy sugestii - według mnie zakup nie ma sensu.

Pełna zgoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2019 o 17:25, tiktak napisał:

dziękuje marantz zamówiony

Dobry wybór, bardzo trwałe i dobrze brzmiące CD

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2019 o 17:08, muda44 napisał:

PD30AE to przełożony w nową obudowę bardzo dobry odtwarzacz Onkyo .

To zupełnie inny odtwarzacz a jak dla mnie SACD jest tak samo potrzebne jak HDCD ?

Gdyby ktoś produkował cd z filtrem HDCD pierwszy bym taki kupił. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marek-1969 napisał:

Gdyby ktoś produkował cd z filtrem HDCD pierwszy bym taki kupił. 

I co Ci to da ?

Miałem takie odtwarzacze i specjalnie płytę kupiłem , szału nie było .

Dobry odtwarzacz ze std płyty CD zagra tak że nie potrzeba wynalazków ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek-1969 napisał:

Gdyby ktoś produkował cd z filtrem HDCD pierwszy bym taki kupił.

Odkąd pojawiło się HDCD popularnym zabiegiem tuningowym było wyprucie filtra cyfrowego PMD100 i wstawienie w jego miejsce Burr-Browna DF1704 na stoliczku: 
spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2019 o 09:21, tiktak napisał:

Potrzebuje zakupić  nowy odtwarzacz cd do kwoty 2000zł myślę o yamaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo jeszcze coś innego,

grać będzie to z lampą reduktora szumu .

bardzo dziękuje za radę.

na co CD kup streamer a plyty zgraj sobie do flac

kto dzis kupuje CD .....to tak jakbys kupowal telewizor kineskopowy

jest zycie PO CD na serio ......

kup nie pozalujesz a plyty sobie skopiujesz na pendrive i bedziesz wszystko pod reka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ohmygod napisał:

kto dzis kupuje CD .....to tak jakbys kupowal telewizor kineskopowy

ha ha, no ja bym tak do końca nie powiedział, patrząc na to ile sprzedaje się u nas odtwarzaczy CD. Dla dużej ilości klientów nośnik fizyczny ma jednak znaczenie. Dla mnie osobiście też ma i lubię podczas słuchania w domu wziąć do ręki album. Z CD idzie tez sporo wycisnąć ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie ma być nowy do 2 tys, dobrym wyborem może być

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, ohmygod napisał:

na co CD kup streamer a plyty zgraj sobie do flac

kto dzis kupuje CD .....to tak jakbys kupowal telewizor kineskopowy

jest zycie PO CD na serio ......

kup nie pozalujesz a plyty sobie skopiujesz na pendrive i bedziesz wszystko pod reka

A jak apka straci wsparcie co z tym penkiem? Poza tym telefon wcale nie jest taki fajny w zarządzaniu audio. I czy streamer za 2 tysiące gra na poziomie CD z tej półki? Jest tak duży wybór brzmieniowy + dobra apka? 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dwa nowe cd marantz z dolnej polki I obydwa sie psuly. Dzwiek jak na cene byl ok, ale za nowe zaplacilem polowe normalnej ceny sklepowej...to bylo w UK. Zwazywszy na to, ze gwarancja jest chyba na rok, to lepiej kupic uzywke z wyzszej polki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, McGyver napisał:

Odkąd pojawiło się HDCD popularnym zabiegiem tuningowym było wyprucie filtra cyfrowego PMD100 i wstawienie w jego miejsce Burr-Browna DF1704 na stoliczku: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Da się odwrotnie? Mam płyt HDCD wiecej niż razem SACD, xrcd, DVD-Audio i innych wynalazków razem wziętych. 

Czyli poszukać CD Na pcm 1704, zdobyć pm100 i podmienić? 

Widzę raczej inną tendencję : łączenie PCM 1704 z PMD100 lub 200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, marek-1969 napisał:

Da się odwrotnie?

Da się, ale już nie aż tak prosto bo DF1704 jest SMD i wsadzenie w jego miejsce DIPowego PMD100 wymagać będzie akrobacji. Prawdopodobnie prościejbyłoby wstawić PMD100 zamiast SM5843 lub innego DIPowego filtra, ale dokładnie nie badałem sprawy bo nie widzę sensu.

 

15 minut temu, marek-1969 napisał:

Czyli poszukać CD Na pcm 1704, zdobyć pm100 i podmienić?

To prosta droga do zdewastowania cedeka. PCM1704 nie da się zastąpić przez PMD100.

 

18 minut temu, marek-1969 napisał:

Widzę raczej inną tendencję : łączenie PCM 1704 z PMD100 lub 200.

Owszem,  była taka moda,  PMD100 łączono również z PCM1702, PCM63, PCM67, PCM69, AD1853 i AD1865, a PMD200 także z CS4397, PCM1738, a nawet (o zgrozo!) z DSD1792. I ta moda przeminęła z wiatrem wraz z odejściem w niepamięć całego HDCD. Ostatnią produkowaną kością obsługującą HDCD był BB PCM1732 który od strony jakościowej nie był zbyt przekonujący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piotrek7 napisał:

Jeśli koniecznie ma być nowy do 2 tys, dobrym wyborem może być

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam tego Tascsma od lat , kupiłem nowy i to jest bardzo dobra nagrywarka , dobry jako DAC i FATALNIE grający odtwarzacz CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, muda44 napisał:

FATALNIE grający odtwarzacz CD.

Co w nim takiego złego? Słyszałem o nim dobre opinie. Głównie jako o transporcie ale jako CD też ma dawać sobie radę. Kompletnie niczego nie upiększa ale bardzo wiernie przekazuje to, co zarejestrowano na płycie. No i nie do zaj......ania. Jak ruski czołg tylko Made in Japan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, piotrek7 napisał:

Co w nim takiego złego? Słyszałem o nim dobre opinie. Głównie jako o transporcie ale jako CD też ma dawać sobie radę. Kompletnie niczego nie upiększa ale bardzo wiernie przekazuje to, co zarejestrowano na płycie. No i nie do zaj......ania. Jak ruski czołg tylko Made in Japan

Gra źle , na tle PD30AE bardzo źle . Transport też źle , Marantz CD32/42 jest w tej roli o niebo lepszy . Kupiłem 2 takie same licząc że właśnie jedna będzie za transport robić i jedną sprzedałem a jako transport do nagrywania używałem Marantza CD72 i wtedy z wyjść RCA Tascama popłynął fajny dźwięk .

Czy czołg , mechanizm chodzi jak w starych PCtach .

 

Jak ktoś szuka Hi Endowej nagrywarki to jak najbardziej a tym bardziej że nie trzeba płyt AUDIO i można robić kopie z kopii czego nie można było robić na typowych nagrywarkach do użytku domowego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RatsRex napisał:

A jak na tle tych wszystkich wymienionych odtwarzaczy wypadłby Cary Audio CDP-1 ? 

Nijak by nie wypadł bo odpadł. W budżecie się nie zmieścił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż faktycznie by się nie zmieścił .... moje pytanie było raczej nieuprawnione i nieadekwatne...ale wciąż jestem ciekawy opinii jeżeli ktoś miał okazje posłuchać tego CD chociaż to trochę już staruszek jest.

No i może to temat na inny wątek ...jeśli już

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RatsRex
formalizmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.12.2019 o 17:44, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

ha ha, no ja bym tak do końca nie powiedział, patrząc na to ile sprzedaje się u nas odtwarzaczy CD. Dla dużej ilości klientów nośnik fizyczny ma jednak znaczenie. Dla mnie osobiście też ma i lubię podczas słuchania w domu wziąć do ręki album. Z CD idzie tez sporo wycisnąć ?

Zgadzam się w 100%, tyle że wypadałoby tu napisać o przyczynach takiego stanu rzeczy.

Przez wiele lat bawiłem się plikami, oczywiście gęstymi, bo zgrywanie płyt do 16 bitowych plików to przegięcie. Słuchałem jako jeden z pierwszych w Polsce plików DSD za co byłem atakowany na forum- pliki to przecież był wstyd no bo tylko CD. 

Potem, kilka lat temu nastał czas plików i odtąd wszyscy zaczęli sie przescigać w swoich DACach, a upsampling 24/384 czy DSD512 nikogo już nie dziwią.

Jednak wróciłem do CD z jednego powodu- firmy fonograficzne nie udostępniły swoich gigantycznych zbiorów DSD128, a przecież w takim standardzie nagrywa się i archiwizuje przynajmniej w połowie muzykę na świecie. Od kilku lat praktycznie każdy DAC na świecie wychodzi z obsługą DSD512, a przynajmniej DSD256, a nagrań ciągle brak. Cały temat był dokładnie opisywany kilka lat temu w naszej prasie. SONY i chyba Warner ponoć obiecywało udostępnienie swoich zbiorów do końca 218 roku a tu mamy 2020 i dalej nic.

Pozostaje nam więc ciągle upsampling. Pisałem już kiedyś że praktycznie każdy odtwarzacz CD sprzedawany na świecie od przynajmniej 20 lat  zamienia płytę CD w locie na "plik" 24/192 lub wyżej albo coraz częściej na DSD128 lub wyżej i tyle.

Na niektórych bardzo drogich odtwarzaczach są wbudowane przyciski do odsłuchu natywnego płyt CD ale tego nie da się słuchać.

Podsumowując- dobijam swoją kolekcję płyt CD do 1000-ca, ale nie tylko ze względu na jakość. Z prawdziwymi plikami DSD128 wprost ze studia CD nie ma szans. Natomiast bardziej z powodu przyjemności obcowania z płytami fizycznymi (mam również kolekcję już około 1000-ca winyli), oraz marnej jakości dostepnych plików DSD. Jeśli chodzi o pliki gęste PCM to nie widzę tu wiekszego sensu. Pliki PCM brzmią chłodno i klinicznie, brak tu analogowości, a uzyskiwanie poprawy stosując wyjścia lampowe to tylko obchodzenie problemu.

Myslę że przemysł audio stoi w martwym punkcie. Z jednej strony wysyp DACów z DSD ale brak softu, z drugiej produkcja starodawnego CD bez możliwości rozwoju- klęska płyt CD MQA. pierwsze płyty CD MQA widziałem jeszcze rok temu po 200zł, teraz gdzieś chyba w Empiku wisi jakaś jedna sztuka za chyba 60zł i nie ma chętnych.

PS- co do ilości płyt HDCD na rynku, to można się zdziwić. Są dostępne pełne dyskografie YES, King Crimson czy Dire Straits, ale do tego jest sporo płyt bez loga HDCD ale nagranych w tym systemie. Prawdopodobnie powodem jest konieczność wnoszenia opłat. Ja kiedyś jak miałem odtwarzacz HDCD to zrobiłem sobie listę swoich płyt nagranych w HDCD i wyszło tego prawie setka. 

Płyty posiadam nadal i właśnie szukam dobrego odtwarzacza z dekoderem HDCD. Zbankrutować nie zbankrutuję, a przyjemność słuchania ogromna. Kilka lat temu doszedłem do wniosku że jak coś jest do wszystkiego to do niczego. Teraz mam oddzielny odtwarzacz do swojej kolekcji płyt SACD, oddzielny do CD. Stąd pomysł na oddzielny odtwarzacz do płyt HDCD. Podobnie muzyk ma przecież kilka gitar, a skoro już człowiek ma swoją kolekcję płyt to wypada odtwarzać je na odpowiednim sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.