Skocz do zawartości
IGNORED

made in McGyver


birdie

Rekomendowane odpowiedzi

-> BRODA: mówiłem konkretnie o cedeku zyzia :) A gwoli ścisłości i BTW niektóre Paradigmy lubię i doceniam.

Osobiście (świadomie) zyzia nie znam, nie wiem też jak wygląda, ani nie słuchałem jego systemu ani razu ;)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale JAJCA, około pazdziernika ub. roku mój kolega kupił we Wrocławiu na os. Muchobór dokładnie takie same kolumny jak na zdjęciu jako INFINITI z tyłu jest naklejona metalowa tabliczka z napisem.W środku jakieś badziewiarskie głośniki połączone drutem od telefonu a'' zwrotnica'' to dwa kondensatory za głośnikiem wysokotonowym.Sprzedawać coś takiego jako sprzęt markowy to szczyt CHAMSTWA.

Przestrzegam wszystkich kupującysh przed handlarzem z wrocławskiego muchoboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, te obudowy były wytwarzane w Tonsilu (bardzo porządnie,z grubego MDF) na zamówienie firmy Triangle. Można było je kupić od handlarzy. Na Allegro też się trafiały takie przekręty, z których kilka wyłowiłem i zgłosiłem do obsługi. Jeżeli ktoś handluje takim DIY jako oryginałami to jest po prostu oszustwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

do McGyver

może byś podał do wiadomości forumowiczów dla jakich fabrycznych kolumn masz dopracowaną modernizację i czy istnieje możliwość otrzymania dokumentacji do wykonania samodzielnej przeróbki kolumn głośnikowych w/g Twojej specyfikacji, oraz jaki jest koszt myśli technicznej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik, mam opracowane dla tego, co już robiłem, a było tego sporo. Dla pozostałych, opartych o znane mi przetworniki opracowuję modyfikacje na bieżąco zależnie od potrzeb. Ponieważ nie będę brał odpowiedzialności za modyfikacje wykonane samodzielnie przez osoby o różnym doświadczeniu, umiejętnościach i zdolnościach manualnych, nie przewiduję udostępniania dokumentacji. Natomiast na pytania zadawane na priva staram się odpowiadać o ile czas pozwala.

"Upgradowalność" różnych kolumn jest różna. W zasadzie zawsze się da, lecz nie zawsze jest to opłacalne. Czasem żeby coś zagrało prawidłowo trzebaby wymienić lub przerobić niemal wszystko. Znakomicie upgradowalne są Tannoy M1 do M4, MB Quart seria QLC - zwrotnice i skrzynki. Magnaty Vector 22, 33, 55, Vintage 110, 120, 310, 320, 410, 420 itd wymagają już wymiany tweetera, podobnie Tonsil Maestro i Excellence. A, jeszcze Cz@t. Avance Omega - tu ograniczenie stanowią woofery, ale jeżeli grzebnę w środeczku to i tak uzyskam zauważalną poprawę. Pro Ac Studio 125 i Tablette 2000 wymiana tweetera i zwrotnic. Podobnie niektóre wyższe Avance. Dali Evidence 470 przestrojenie skrzynek. Dali 350, 450 tylko zwrotnice. ESA Vivace 2 zwrotnice. ESA Meritum 2 zwrotnice i skrzynia. Esa Ostinato 2000 tylko skrzynia. I wiele innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dwa miesiące temu nawiązałem rozmowy z Panem Adamem (McGyver) w temacie budowy kolumn.

Określiłem budżet jakim dysponuje i oczekiwałem na propozyvcję.

Były dwie : Klony ProAc(znane na forum) i MinasAnor. Wybrałem Minasy.

Potem były uzgodnienia co do wykończenia-oczywiście fornir, ekranowanie magnetyczne ...itd.

Następnie pytania o akustykę pomieszczenia, celem dobrania wysokotonowca.

Po siedmiu tygodniach zaproszenie na odsłuch i odbiór kolumn. To co zobaczyłem i usłyszałem

przeszło moje oczekiwania.!!! Za taki dzwięk i stolarkę w sklepie bym musiał zapłacić bardzo duuuużo pieniędzy !!!

Jednym słowem pełen PROFESJONALIZM.

Dzwięku nie da się opisać słowami więc zobaczcie chociaż fotki !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3249-100006970 1170269174_thumb.jpg

post-3249-100006971 1170269173_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem przyjemność odsłuchu jeszcze u Adama! Wypada mocno pozazdrościć - bo zagrały znakomicie, a do tego fantastyczne wykończenie i ten przyjemny dla oka jasny fornir... :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE DO __McGyvera__ i nie tylko a chodzi mi o zwrotnice z kolumn Jamo Classic 8 chcę wymienić płytkę z zwrotnicy tylko mam problem z cewkami z wofera są przyklejone klejem mam problem z odklejeniem ich a są trzy , może wiesz jakie to cewki o jakich parametrach i gdzie je można kupić .

Wolałbym żeby były takie same żeby dzwięk się nie zmienił .

Płytka jest z deski takiej jak są z tyłu meblościanek pomalowana na czarno chcę coś lepszego , co będzie najlepsze .

Jakie zastosować spinki do łączenia kabli , może prześlesz mi jakieś zwrotnice na meila co bym widział jak fachowo wykonać zwrotnice .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Wolałbym żeby były takie same żeby dzwięk się nie zmienił ..."

 

sorki ze nie na temat ale skoro nie chcesz zeby sie dzwiek zmienił to po co wogóle jakieś zmiany wprowadzać? no chyba że dla wyglądu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat ale BRAWO dla Komar'a właśnie o to mi chodzi z skrzyniami dałem sobie radę są wygłaskane na CiaCia z zwrotnicą będzie troszke gorzej ale się postaram .

Proszę o pomoc .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat ale BRAWO dla Komar'a właśnie o to mi chodzi z skrzyniami dałem sobie radę są wygłaskane na CiaCia z zwrotnicą będzie troszke gorzej ale się postaram .

Proszę o pomoc .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie lubię jasnych fornirów . Ale wyszły fajowe kolumienki, z wyglądu. Ale MG poważny gość i byle czego nie kleci. Piję tu do dźwięku i myślę ,że on też jest w porządku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salmo, czytałem Twoje wpisy, i wiem, że też jakieś kolumny robiłeś. Więc jeśli zrobisz mi tak wyglądające kolumny na tych samych głośnikach za 1500zł. para, to zamawiam od razu dwie pary, drugie dla brata. Kolor forniru dowolny, mogą nawet nie mieć zwrotnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafton

 

Moje ostatnie DIY ,na lepszych przetwornikach sprzedałem za 1300 .-

 

I tak na tym zarobiłem!

 

Jak Chcesz je zobaczyć ,Daj mejla.

 

W zabawie DIY kosztów robocizny nie liczę,bo to nie jest dla mnie praca tylko "ZABAWA"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafton ---

 

Cena kolumn wynika albo z determinacji sprzedającego (niska)

 

albo "daru" przekonywania sprzedajacego,oraz nie wiedzy i podatności kupującego na"voodo" i.t.p.

 

Towar jest tyle wart ,ile kupujący jest w stanie zapłacic.

 

Te które sprzedałem były na M18WH i D27,dla mnie były warte ok.1000.-

 

EliNet ---

 

Fotki poszły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salmo, nie o to pytałem. Poza tym zakładasz, że w każdej transakcji jedna ze stron jest poszkodowana, bo albo sprzedający sprzedał za tanio (traci) albo kupujący kupił za drogo (? Bo jest nierozgarnięty? Bo dał sobie wcisnąć kit? Bo... bo co?). A może jest tak, że zadowolone są obie strony, bo sprzedający dostał tyle ile chciał, a kupujący dostał to co chciał? Nie da się w obecnych czasach wytwarzać wszystkiego samodzielnie, więc może niech każdy robi to co potrafi uzyskując za to godziwą zapłatę którą może przeznaczyć na to czego potrzebuje lub po prostu ma zachciankę? Specjalizacja jest konieczna, nie sposób umieć wszystkiego, to nie renesans.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salmo, Vifa M18WH to bardzo dobry głośnik. W tych jasnych kolumnach są takie same woofery, tylko produkowane jako wersja specjalna do Dali 450 na koszach 17cm zamiast 18cm jak jest w wersji handlowej. Z kolei DT100 to niesłusznie krytykowany tweeter, niepochlebne opinie o nim biorą się z jego nieumiejętnego aplikowania. Na pewno jest lepszy od dowolnej wersji Vify D27.

Jeżeli jesteś w stanie zarobić na sprzedaży za 1300zł kolumn na takich głośnikach, to albo kupujesz głośniki za ułamek ich ceny, albo płacisz za nie normalnie, a obudowy masz za darmo (np. ze starych mebli) a do zwrotnic używasz bardzo tanich komponentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salmo napisałeś:

"Te które sprzedałem były na M18WH i D27,dla mnie były warte ok.1000.-"

 

więc policzmy :

Vifa 18WH -4szt. X 350zł=1400zł

D27 -2 szt. X 120zł= 240zł

Czyli komplet przetworników to 1640 zł !!!

Przyjmując że obudowy wykonanałeś samodzielnie ze "starych mebli"- gratis, to sprzedając całość za 1kzł

zrobiłeś naprawdę dobry interes !!! Gratuluje !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że te moje Jamo Classic 8 to troszkę odbiegają od tematu ale gdzie mam pisać tutaj widzę że wpisują się fachowcy od zwrotnic może macie jakiś schemacik zwrotnicy do moich kolumn .

Proszę o pomoc .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.