Skocz do zawartości
IGNORED

made in McGyver


birdie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

shit, jakby to było w cywilizowanej części świata to posiadacz takiego bubla mógłby już cieszyć się z okrągłej sumki z odszkodowania "za straty moralne".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci. Czy w DIY jest jakas granica cenowa od ktorej poprawa brzmienia kolumn przestaje byc kolosalna, a zmienia sie raczej w doszlifowywanie dzwieku? Oczywiscie nie pytam czy sprzet zbudowany za 10tys zagra lepiej niz taki za tysiac. Chodzi mi raczej o to, czy bedzie drastyczna roznica miedzy kolumnami zbudowanymi za powiedzmy 2 i 2.5 tys. Pytam bo to mniej wiecej moj zakres mozliwosci i nie wiem do ilu mam zbierac zanim zglosze sie z prosba o zbudowanie jakichs fajnych kolumn ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zakresie cenowym który bierzesz pod uwagę to 500zł to jest aż 25%. Można więc użyć dzięki temu droższych, lepszych przetworników i dzięki temu uzyskać istotną poprawę. Warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz, 18 Maj 2005, 18:41

 

>McGyver - a może wrzucisz zdjęcia tych zwrotnic?

 

A więc, za zgodą właściciela kolumn, wrzucam. Kolumny firmy Infinity, model Alpha 40.

Zrobiłem zdjęcia samych płytek (jak już pisałem, zwrotnice rozebrałem w trakcie upgradu), oraz tego, co z nich wyjąłem, a czego nie wykorzystałem w konstrukcji nowych zwrotnic. W obu kanałach były zupełnie różne cewki, o różnych wartościach indukcyjności, różnej grubości drutu i różnych rdzeniach. Poza tym same schematy zwrotnic były różne. Prawdopodobnie w trakcie produkcji wprowadzono zmiany, i na magazynie pomylono egzemplarze parując "starą" wersję z 'nową" (zewnętrznie się niczym nie różniły).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te Infinitki miały następujące po sobie numery seryjne ? - bo powinny mieć !, chociaż w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I trochę tak było, tylko że dźwięk był wyraźnie rozjaśniony i dość zamulony, co maskowało te nierówności. Numerów seryjnych przyznam się nie sprawdzałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> McGyver

 

Szkoda że nie zrobiłeś pomiarów jednej kolumny i drugiej - Ciekaw jestem jak by to wyglądało od strony pomiarów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver >

Nie da sie wyslac dzisiaj do Ciebie E-maila. Wciaz wraca. Wyglada to tak:

 

This is the Postfix program at host fucio.pl.

 

I'm sorry to have to inform you that the message returned

below could not be delivered to one or more destinations.

 

For further assistance, please send mail to

 

If you do so, please include this problem report. You can

delete your own text from the message returned below.

 

The Postfix program

 

: can't create user output file. Command output: procmail:

Error while writing to "/var/mail/user1307"

 

Masz w tej chwili jeszcze jakis inny adres ? - podaj mi na e-maila

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam , czy ktoś ma numer telefonu do McGyvera , na meila w " o mnie " pisałem już chyba 15 razy odpisał może na 3 i nic więcej . Może sam Gyver się odezwie do SZYBY odnośnie moich zwrotnic z kolumn Jamo Classic 8 które wysłałem już 3/4 tygodnie temu i nic .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ale nie rozdaje nr. tel. kom. bez wcześniejszej konsultacji z właścicielem. Jeżeli chcesz mogę mu przekasać, to o czym napisałeś na forum o ile wcześniej tego nie przeczyta. Może dzisiaj będe się z nim widział albo jutro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> McGyver

 

Co sie dzieje, ze nie odpisujesz na e-maile ? W piatek pisales, ze w sobote uzgodnisz z Grzegorzem co i jak w sprawie kolumn i przekazesz mi szczegoly. Pisalem do Ciebie w niedziele czy uzgodniles, nastepnie w poniedzialek i dzisiaj. Pisalem na adres jak zawsze. Dodatkowo wyslalem dzisiaj do Ciebie na komorke SMS-a i nadal cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver to piz*a wysłałem mu zwrotnice jakieś pare tygodni temu miał mi tylko pomierzyć cewki w tych zwrotnicach . Zwrotnic jeszcze nie dostałem na e-maile nie odpisuje a wysłałem ich bardzo dużo . Ja wiem tylko że jak będę miał troszkę więcej luzu w pracy to podjade do naszego Gyvera , JEBNE go raz i będzie spokój wezmę co moje i będzie git .

Pozdrawiam McGyvera i mam nadzieję że to przeczyta .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZYBA różne rzeczy napisał...

 

O, widzę, że troglodyci są wśród nas... ;)

 

Strach się bać... ;)

 

A tak na serio: takie groźby są karalne (a raczej mogą być, jak osoba, której się grozi, zgłosi sprawę, gdzie trzeba) , więc proponuję opanować trochę hormony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka groźba musi wzbudzić uzasadnioną obawę, że zostanie spełniona a Mc Gyver to twardziel i się nie ulęknie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi sie watek ze wzmakiem ktorego MG trzymal kupeeeeee czasu:) SZYBA te twoje 3/4 tygodnie przy 4-5 miesiacach to jeszcze nic:P

 

Powodzenia:)

 

No i oby sie MG odezwal w tym watku bo nie mozna tak naduzywac zaufania ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie 4-5 ma miesiacami czekania. Ja mimo wszystko nadal licze, ze jeszcze w sierpniu bede mial kolumny od McGyvera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajper zawsze coś trzeba się bać bo nigdy nie wiadomo kto siedzi po tamtej stronie kabelka a tym bardziej że wiem jak McGyver wygląda , nic strasznego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba nie bądź taki groźny bo kto dużo ryczy .... ;)

A tak poważnie Szyba to poczekaj na to Adam napisze, a napisze później bo teraz nie ma dostępu do neta.

I weź lepiej Relanium a nie wykrzykuj ;) Pozdrawiam i naprawdę spokojnie poczekaj bo nie ma się o co złościć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy, JARO444, piszesz. To nie moja sprawa, ale ostatni wpis McGyvera na forum jest z dzisiaj , godzina 11.42, dział DIY.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z nim o 12.32 przez tel i powiedział, że wie o tych zwrotkach i odpisze jak tylko dorwie się do kompa. Nie jestem jego adwokatem, ale powtarzam co słyszałem na własne uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś tak ze mną sprawy grzecznie załatwiał, jak SZYBA, to bym go zlał dożywotnio. Chamówa i tyle. Chyba, że jak idzie z problemem, to grzeczniejszy troszkę się robi...

Dziwię sie, że wszyscy tak miękko przyjęli Szyb-ową wypowiedź. Jakaś kultura obowiązuje w końcu (chyba).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.