Skocz do zawartości
IGNORED

made in McGyver


birdie

Rekomendowane odpowiedzi

tak kabel jest słaby i mam mało miejsca w pokoju, kable zamierzam zmienić na jakieś dobre, poza tym mój kabel od wzmacniacza jest najgorszej jakości i podejżewam że bardzo źle wpływa na dzwięk !! ale to wszystko zmieniam na coś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się robi z lampą błyskową na wprost to zawsze tak wychodzi. Okleina winylowa na bokach nie jest błyszcząca, a na pozostałych sciankach jest wręcz bardzo matowa. Na moich zdjęciach w wątku "wasze konstrukcje DIY" widać to lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadzik nic się nie przejmój tym ze błyszczę na zdjęciach bo lampa się odbiła. W rzeczywistości nic nie błyszczy wsztstko jest matowe. Już pisałem wcześniej że kolumny są b. ładne, wygląd dla mnie też ma duże znaczenie, Kolumny mają grać fajnie i fajnie wyglądać, tak sobie postanowiłem i dopiero te kolumny mi to dały :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze tam ,,Regis Audio" i nadaje kokumnom klasy, fajniej wyglądają ze znaczkiem. Tym znaczkiem się nie przejmój bo to naklejasz jak chcesz, dostajesz to do ręki i robisz co zechcesz naklejasz lub nie naklejasz.

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubricowi chodzi o pewien wpis z poprzedniej strony dokonany przez forumowicza SZYBA w którym obdarza mnie on epitetami i grozi pobiciem. Tyle tytułem wyjaśnień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Wątek nieco przygasł, a jednak świat kręci się dalej, i co więcej McGyver nie zasypia gruszek w popiele. Niedawno odebrałem mój ostatni element toru czyli kolumny. Moje boje w szukaniu takowych opisywałem w wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i w końcu wylądowałem u MCGyvera. Prawdę mówiąc lepiej byłoby stwierdzić, że niepotrzebnie marnowałem czas i nerwy na wcześniejsze poszukiwania. Mam, co chciałem, a nawet więcej niż oczekiwałem. Co będę więcej gadał. Niedowiarków, tudzież ciekawych zapraszam na odsłuch do Chorzowa.

 

Maciek

post-8046-100002768 1170275542_thumb.jpg

post-8046-100002769 1170275541_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz cos wiecej o tych kolumnach-na jakich sa glosnikach, z czym graja itp. Porownanie jakies do innych konstrukcji ktorych sluchales ?

A tak wogole to watek powinen byc przeniesiony do dzialu diy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah masz troche w swoim profilu :)

Widze ze to morel czyli to co ja chcialem kiedys ale dzieki konfliktowi z Mc nie doszlo do mojego zamowienia :P

Jak ten morel sie sprawuje w muzyce metalowej z trudniejszymi partiami talerzy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Msl72, jak mieszkasz w Chorzowie, to zapraszam do mnie do Sosnowca, podyskutujemy, posłuchamy i postaramy się znaleźć jakieś rozwiązanie, napijemy się też dobrej kawy." © McGyver

 

To mi przypomina pewna reklame w tv :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Reklama reklamą, ale to ja czuję się wygrany. Brzmienie zestawu jest naprawdę znakomite. Pobiło wcześniej opisywane przezemnie kolumny odsłuchiwane w sklepach. Czego wtedy słuchałem i moje generalne preferencje muzyczne również były wspomniane w wątku, który przypomniałem lilka postów wyżej.

Co do cokołów, to rzeczywiście są granitowe. Zajrzałem kilka dni temu do pierwszego lepszego kamieniarza,, który po chwili zaproponował mi ten właśnie kamień. Dla niego był on w zasadzie odpadem (kawałek wystarczyłby conajwyżej na nagrobek dla kota). Dlatego w grę wchodziło tylko docięcie i wyszlifowanie. Całość raptem kosztowała 60 zł. To raczej niedrogo...

Kolce na razie stoją bezpośrednio na cokołach, ale docelowo dołożę tam podkładki, dla uniknięcia przypadkowego strącenia kolumny. Zastanowię się także nad dodatkowym dociążeniem kolumn (mam trzyletnie dziecko, więc ostrożności nigdy nie za wiele).

A co do pytania jak spisuje się Morel - cóż, nie jestem pewien czy moja odpowiedź będzie precyzyjna - ale zachowuje się on bardzo "statecznie", czy raczej nienatarczywie, zachowując bardzo dużą precyzję przekazu.

Zacząłem swoje poszukiwania od kolumn do rocka - docelowo dostałem znacznie więcej.

 

Pozdrawiam

 

Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lead, 24 Wrz 2005, 20:09

 

>Widze ze to morel czyli to co ja chcialem kiedys ale dzieki konfliktowi z Mc nie doszlo do mojego

>zamowienia :P

 

To co uważasz za konflikt ja postrzegam jako sprzeczkę. Nie stało się chyba nic co spowodowałoby spalenie za sobą mostów. Myślę że nie musimy tego ciągnąć. Proponuję więc "normalizację stosunków bilateralnych".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakies porownanie do chwalonych przez ciebie tannoy sensys 2 i b&w (wrrr ! )

Czy to co teraz masz dystansuje, miazdzy "sklepowki" ? W koncu dales za to podobna kase wiec roznica powinna byc kolosalna a jakos nie czuje tego w twoich wypowiedziach :)

Moze nie potrafisz tego wyrazic ?

Wiecej szczegolow !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Reczywiście skupię się na porównaniu z tymi dwoma modelami.

Plusy Tannoy-ów to ciepły, nienatarczywy dźwięk, ze szczególnym uwypukleniem tonów średnich (wokale!). Jednak potrafiące także przyzwoicie reprodukować muzykę z wykopem - o ile nie słuchać zbyt głośno, bo wtedy się gubią.

Minusy - to fakt, że cała prezentacja była jakby od niechcenia. Tak jakby kolumny nie lubiły łomotu.

Plusy B&W: Grają żywiej niż Tannoy-e. Szczególnie w muzyce rockowej. Prezentowały też lepszą stereofonię, pewnie za sprawą ich charakteru - tzn. B&W grają "wyżej" Tannoy. I to także było ich wadą. Gdy zażyczyłem sobie czegoś z wykopem (padło na Rammstein i NIN) wysokie dźwięki w B&W stały się po prostu natarczywe.

Oczywiście możnaby spekulować, czy z inną elektroniką obie pary nie zachowałyby się inaczej. Nie miałem aż takiego komfortu by podpinać różne klocki i skupiałem się raczej na elektronice budżetowej.

Co dostałem od McGywera? Otóż ni mniej ni więcej połączenie pozytywnych cech obu opisywanych modeli, plus bas, który jest lepszy niż w Tannoy-ach i B&W razem wziętych.

Tak czy owak nie da się ukryć, że McGyver wie co robi. Zapamiętał moje opinie i oczekiwania i podał mi gotowy efekt na srebrnej tacy. A raczej we wspaniale wykonanych obudowach (Brawa za stolarkę!).

 

Tyle

 

Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha!

A co mojego "oszczędnego" stylu wypowiedzi. Zawsze uwaźałem że lepiej mówić niż pisać. To drugie nigdy nie było moją pasją...

 

Naprawdę zadowolony

 

Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Minęło już ponad miesiąc jak odebrałem swój sprzęcik po modyfikacji u kolegi McGyver’a. Swój wpis postanowiłem dokonać teraz ( po ponad 1 miesięcznych odsłuchach), aby mieć pełen pogląd na dokonane zmiany. Do modyfikacji oddałem

- CD Marantz CD 63 Mk II KI

- Amp. Marantz PM 66 KI

- Paradigm Monitor 3 Mk I

 

Zdecydowałem się z uwagi na dość wnikliwie analizowane wpisy przez forumowiczów i przyznaje się, był to strzał w pełną dziesiątkę.

 

Po odbiorze sprzętu od Adama (McGyver’a) do podłączenia w domu dzielił mnie dystans 400 km, których nie zapomnę z uwagi na moją dużą niecierpliwość. Pamiętam wróciłem do domu ok., 22.00 ale oczywiście nie pozostawiłem sprawy do rana.

 

To, co usłyszałem powaliło mnie kompletnie z nóg oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Po pierwsze całość nabrała niewiarygodnej dla mnie przejrzystości i analityczności. Z łatwością przychodziło mi słuchanie poszczególnych instrumentów, czego w wcześniej nie było. Góra do tej pory grała jakby ktoś piaskiem sypał, natomiast teraz jest dużo bardziej spokojna i czysta. Najbardziej podoba mi się obecna średnica to również za sprawa wymiany tweeter’ów ( tak sądzę), jest bardzo czytelna, lecz nie wychodzi poza swoje granice, jest dokładnie taka jak mi odpowiada, uderzenia werbli są nareszcie wyraźne. Z okresu przed modyfikacją pamiętam, że średnicy w moim systemie w ogóle nie było ale taki to urok Paradigmów. Jeżeli chodzi o dół to zmiany są również kolosalne może nie tak ja w przypadku wyżej opisanych pasm, ale jak najbardziej we właściwym kierunku. Bas stał się bardziej kontrolowany i nie dudni tak mocno jak to się działo kiedyś, można z łatwością czytać poszczególne wybrzmiewanie strun kontrabasu nawet na najniższych pozycjach. Jedynym dla mnie na dzień dzisiejszy mankamentem zestawu jest niewielkie, ale czasami uciążliwe lekkie dudnienie przy pewnych częstotliwościach. Lecz wydaje mi się, że na to ma wpływ mój pokój, który jest całkiem spory 25m2 i dość pusty. Może ktoś poradziłby mi jak się uporać z tym „dudnieniem”, co prawda niewielkim, ale zawsze.

 

Jeżeli chodzi o stereofonię i scenę to tutaj słowami nie bardzo mogę to objąć zmieniło się właściwe wszystko układ poszczególnych instrumentów, szerokość, nawet musiałem zmienić ustawienie monitorów bliżej siebie i skierować je bardzie ku sobie, w rezultacie odwzajemniły mi się bardzo efektowną sceną.

 

Reasumując cały upgrade wypadł szalenie pozytywnie i jestem bardzo zadowolony, za co serdecznie chciałbym podziękować McGyver’owi.

 

Kolejnym moim etapem będzie budowa kolumn u McGyver’a ale to dopiero w przyszłym roku, a to, dlatego, iż w dniu odbioru maiłem okazję posłuchać jego twórczości, którą uważam za godną pełnego polecenia nie wspominając już o samym wykonaniu.

 

Jeżeli chodzi o szczegół, czy co zostało dokładnie poddane modyfikacjom to poproszę Adama, aby mi dokładnie to opisał, nie jestem elektronikiem i kondensatorki, wzmacniacze operacyjne itp. są dla mnie dość enigmatycznym tematem grunt to dobry efekt.

 

Serdecznie Pozdrawiam

 

piachU

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wymiana tweetera to zapewne potezna zmiana dzwieku a co dopiero poddac modyfikacji tyle elemtow systemu naraz.

To musiala byc kolosalna zmiana in plus znajac umiejetnosci McGyvera :)

Ja tam czekam az mi zrobi monitory na xg18wh + d26

Wtedy akurat prawdopodobnie stane sie rowniez wlascicielem chwalonego wzmaka koda / conrad kd-261 wiec bedzie to najlepsza konfiguracja jaka moge miec wg. McGyvera w tych pieniadzach jakimi dysponuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że zmiana tylu elementów musiała być in plus. Nie mam pojęcia co za co odpowiada wiem jedno, że modyfikować warto. Gdyby mnie ktoś zapytał w "co daje modyfikacja" ( a sam zadałem takie pytanie) odpowiedziałbym - kolosalną różnicę, natomiast w szczegółach trudno jest to odpowiedzieć.

 

Pozdrawiam

 

piachU

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.